Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

[ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΣΑ ΟΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΧΩΡΙς ΟΜΩΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΟ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ,ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ!!ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ!!ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


ευουλα καλημερα!!!!! αν και καπωσ αργα αλλα τωρα γραφτηκα στο forum τελικα εμεινεσ εγκυοσ? εμεισ τη δευτερα θα κανουμε σπερματεγχυση!!!!!!!
γεια σου λια!!!σου ευχομαι καλη επιτυχια και να μην χρειαστει ξανα!!τελικα δεν εμεινα εγκυοσ,αλλα ευελπιστω να μεινω τωρα γιατι την παρασκευη εκανα τη δευτερη σπερματεγχυση και ειμαι στην αναμονη οποτε καλη επιτυχια και στις δυο μασ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευουλα! το πρωι την εκανα, ολα πηγαν καλα,ειχαμε πολυ καλο σπερμα με κινητικοτητα 90%, ειδα λιγο αιμα βεβαια, ο γιατροσ ειπε οτι μπορει να συμβει αυτο. μου εδωσε και προγεστερονη.τωρα αναμενουμε!!!!!!

παντωσ περιμεναν αρκετα ζευγαρια στο χωρο για την ιδια διαδικασια!

σου ευχομαι ολοψυχα να μεινεισ εγκυοσ, θα δεισ που τελικα θα εχουμε ευχαριστα! το πιστευω!!!!!!!

as1cEXX08j-0030NjQ3MWJ8MjAxOTI0YnxJXCdtIHByZWduYW50.gifMarchBaby.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ευουλα και λια η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηρθε με σπερματεγχυση και στη δευτερη προσπαθεια ειχαμε το επιθυμητο αποτελεσμα!!!αλλα δυστυχως κρατησε λιγο!!!

θελω να σας πω να μην το σκεφτεσται καθολου και να απολαυσετε αυτες τις μερες και απλα να πατε να κανετε χοριακη τη μερα που σας ειπανε οι γιατροι σας!!!!

και εγω πηρα προγεστερονη βοηθαει πολυ!!!!

σας ευχομαι καλη επιτυχια και να δειτε σε 15 μερες ενα μεγαλο +++++++++++

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ αθηνουλα μου σου ευχομαι πολυ συντομα να πραγματοποιηθει το ονειρο σου!!!!!!πιστευω οτι ολεσ αξιζουμε να γινουμε μανουλεσ!!!!!!!ειναι πολυ σπουδαιο να προσπαθεισ να φερεισ μια ζωουλα στο κοσμο!!!!!!σέυχαριστω για τισ ευχεσ σου!!!!!!!! εισαι πολυ γλυκια και μακαρι νάποκτησεισ και συ αυτο που επιθυμεισ

as1cEXX08j-0030NjQ3MWJ8MjAxOTI0YnxJXCdtIHByZWduYW50.gifMarchBaby.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευουλα! το πρωι την εκανα, ολα πηγαν καλα,ειχαμε πολυ καλο σπερμα με κινητικοτητα 90%, ειδα λιγο αιμα βεβαια, ο γιατροσ ειπε οτι μπορει να συμβει αυτο. μου εδωσε και προγεστερονη.τωρα αναμενουμε!!!!!!

παντωσ περιμεναν αρκετα ζευγαρια στο χωρο για την ιδια διαδικασια!

σου ευχομαι ολοψυχα να μεινεισ εγκυοσ, θα δεισ που τελικα θα εχουμε ευχαριστα! το πιστευω!!!!!!!

λια σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!το αιματακι που ειδες δεν ειναι τιποτα ,ειχα και εγω λιγα καφε,προκαλειται απο την εισαγωγη του καθετηρα στη μητρα!!προγεστερονη παιρνω και εγω τρια την ημερα!!εχεις καθολου πονακια?εγω ειχα κατι τραβηγματα και τσιμπηματακια μεχρι την κυριακη!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ευουλα και λια η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηρθε με σπερματεγχυση και στη δευτερη προσπαθεια ειχαμε το επιθυμητο αποτελεσμα!!!αλλα δυστυχως κρατησε λιγο!!!

θελω να σας πω να μην το σκεφτεσται καθολου και να απολαυσετε αυτες τις μερες και απλα να πατε να κανετε χοριακη τη μερα που σας ειπανε οι γιατροι σας!!!!

και εγω πηρα προγεστερονη βοηθαει πολυ!!!!

σας ευχομαι καλη επιτυχια και να δειτε σε 15 μερες ενα μεγαλο +++++++++++

καλησπερα αθηνα!!αυτο ειναι πολυ ευχαριστο που εμεινες και τις δυο φορες εγκυος μ'αυτη τη μεθοδο γιατι δεν ακουω πολλα αποτελεσματα!!ελπιζω μονο να ειναι και η τελευταια μου φορα!!!τωρα ειμαστε στην πριζα οχι λαθος στην αναμονη!!
Link to comment
Share on other sites

πονακια δεν εχω αλλα απο τη ωρα που την εκανα με επιασαν πονοι στη μεση σαν περιοδου οπως ακριβως ειχες και συ τη πρωτη φορα και μου κανει εντυπωση γιατι ημουν στη 13η ημερα ενω ετσι πονοι περιοδου με πιανουν παντα μετα τη 20η μερα!!!!!!!!

τελοςπαντων οτι ειναι να γινει θα γινει!!!!!!!

as1cEXX08j-0030NjQ3MWJ8MjAxOTI0YnxJXCdtIHByZWduYW50.gifMarchBaby.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αθηνα!!αυτο ειναι πολυ ευχαριστο που εμεινες και τις δυο φορες εγκυος μ'αυτη τη μεθοδο γιατι δεν ακουω πολλα αποτελεσματα!!ελπιζω μονο να ειναι και η τελευταια μου φορα!!!τωρα ειμαστε στην πριζα οχι λαθος στην αναμονη!!

 

Ευχαριστω για τις ευχες Ευουλα εγω εκανα 2 φορες σπερματεγχυση και πετυχε η μια!!!

οσο για τις αλλες 2 φορες τα καταφεραμε μονοι μας!!!

απλα πηρα εγω φολικο οξυ για καποιους μηνες βοηθαει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω για τις ευχες Ευουλα εγω εκανα 2 φορες σπερματεγχυση και πετυχε η μια!!!

οσο για τις αλλες 2 φορες τα καταφεραμε μονοι μας!!!

απλα πηρα εγω φολικο οξυ για καποιους μηνες βοηθαει!!!

ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ FELICINE ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!!ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

kalispera, emeina egkuos me sprmategxusi, me tin deuteri. Ekana enan kuklo me serpafar kai parolo pou eixa 3 gonima kai megala owthilakia telika den kataferame kati, tin 2i fora ekana eneseis kai eixa 2 owthilakia alla megalutera, ekana 2 spermategxuseis stin seira, dld mia Deutera bradu kai mia Triti prwi, telika emeina egkuos kai mexri stigmis ola pane kala.

 

Ekana spermategxusi epeidi den eixa minei egkuos meta apo 1,5 xrono prospatheiwn kai epeidi to ithela polu giati eixa agxwthei kai ithela na erthei...oi exetaseis mas itan kales, anexigiti upogennitikotita, mas eixan pei. Auta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα σημερα θα μιλησω με τον γιατρο για να κανουμε την πρωτη προσπαθεια μας εχω αγωνια και περιεργια για το αποτελεσμα απο τωρα. περασαν τρια χρονια με τη βοηθεια ασχετων γιατρων&απογοητευσης οταν μαθαμε για την κατασταση μας, αλλα τωρα ειμαστε καλα και ετοιμοι για τα παντα .καλη επιτυχια και γερα μωρα σε όλες/

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια και cristin05 να εισαι αισιοδοξη και να πιστεψεις οτι θα ρθει το μωρακι σου και ολα θα πανε καλα...η διαδικασια δεν ειναι τιποτα, αν ειναι και χαλαρος ο γιατρος σου θα το περασεις ευχαριστα, δε ποναει καθολου, σα να κανεις ενα ΠΑΠ, εχεις πολυ προσωπικη επαφη με τον γιατρο σου, εμενα μου εκανε αστειακια και μου ειχε βαλει μουσικουλα, να κανεις ακριβως οτι σου λενε την ωρα που το λενε για να μην εγχωθεις και ολα θα πανε καλα...

 

με το καλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ειμαι καινουργια στο σαιντ.καντε υπομονη και πιστευω οτι για ολεσ μασ θα πανε καλα τα πραγματα.αυριο το πρωι θα κανω την πρωτη μου σπερματοχυνση.Ελπιζω να μην ποναει οπως λεει και το gilaki.Ειμαι πολυ αγχωμενη.Ο γιατρος δεν μου εδωσε κανενα φαρμακο.Αμα δεν μεινω εγκυος θα απογοητευτω πολυ.Ηδη προσπαθουμε 1,5 χρονο και με μια σαλπιγγα.Λετε να κανω δυο σπερματεγχυσεις μαζι οπως το gilaki ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ περιμένω μετά από την πρώτη μου σπερματέγχυση πριν 12 ημέρες...Μάλλον θα έχω αρνητικά αποτελέσματα αφού έχω τα γνωστά συμπτώματα...΄

Ήδη έχω κουραστεί να δω τί θα κάνω αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έιμαι νέα στο forum .. είχα 2 ατυχές εγκυμοσίνες και εδώ και 2 χρόνια δεν ξαναμένω φυσιολογικά εγκυος. έκανα μια σπερματένχυση τον οκτόμβρη και δεν έμεινα έγκυος και αθτό το μήνα 8α ξαναδοκιμάσουμε.. είμαι πολύ αγχωμένη και κουρασμένη...

Link to comment
Share on other sites

athina 15 παντα υπαρχουν εστω και μικρες ελπιδες για μια επιτυχια.περιμενω να διαβασω για τα καλα σου νεα.εμεις θα κανουμε τελος του επομενου μηνα.Πρεπει να μην κουραζεσαι αμα κανεις σπερματεγχυση? φοβαμαι οτι θα σκασω μεσα στο σπιτι απο τωρα.αφησα την δουλεια μου γιατι ηταν χαλια και ηθελα ηρεμια αλλα τωρα δεν ξερω να ψαξω για δουλεια ή οχι.:D

Link to comment
Share on other sites

cristina05 αν θέλεις να εργαστείς δεν έχεις κανένα πρόβλημα, μπορείς να το κάνεις. Μη σου πω ότι είναι και καλύτερα γιατί "φεύγει" το μυαλό σου και δε σκέφτεσαι συνέχεια αυτό... Εγώ κατευθείαν στο γραφείο πήγα...Απλά εμένα ο γιατρός μου είπε για μερικές ημέρες να μην αθληθώ ή κουραστώ ιδιαίτερα...Παρ' όλ' αυτά υπερβολικό το βρίσκω και αυτό γιατί τότε πώς και δεν έχουν προβλήματα στη σύλληψη οι αθλήτριες;

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έιμαι νέα στο forum .. είχα 2 ατυχές εγκυμοσίνες και εδώ και 2 χρόνια δεν ξαναμένω φυσιολογικά εγκυος. έκανα μια σπερματένχυση τον οκτόμβρη και δεν έμεινα έγκυος και αθτό το μήνα 8α ξαναδοκιμάσουμε.. είμαι πολύ αγχωμένη και κουρασμένη...

Καλημέρα, είναι η πρώτη φορά που συνδέομαι με το forum θα θελα να μου εξηγήσετε πως γίνεται η σπερματεγχυση και αν είναι δύσκολη σαν διαδικασία. Εγώ παίρνω εδώ και 10 μήνες serpafar, μου διαγνώστηκε hpv, έκανα κολποσκόπηση και ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ, απλά θα πρέπει να με παρακολουθεί. Τι ισχύει για όλα αυτά? Μπορεί κάποιος να μου πει περισσότερα ή παρόμοιες καταστάσεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στρουμφάκι..

εγώ απ'ότι ξέρω - βασικά απ'ότι μου έχει πει ο ιατρός μου...

είναι ανώδυνο γενικά και απο τις πιο εύκολες διαδικασίες που μας υποβάλλουν

..με απλά λόγια..παίρνουν το δείγμα σπέρματος, ανάλογα με την επεξεργασία που του έχουν κάνει, και το τοποθετούν στη μήτρα τις ημέρες ή την ημέρα που έχει "προγραμματισθεί" η ωορρηξία..15 ημέρες αργότερα μπορούν να δουν αν πέτυχε ή όχι..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...