Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης


xuniquex

Recommended Posts

εγω για νοσοκομειο αλεξανδρουπολης προτεινω γαλαζιο μακρια απο νικολαου...ο γιατρος φαινετε στα δυσκολα.. και να εκτιματε γνωμες που αφορουν δοκιμασμενους γιατρους στα δυσκολα ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΑ MESA SE ENA OLOKLHRO MHNA POY EIMOYN MESA.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια και αγορια.Εγω γεννησα το δευτερο κοριτσακι μου στην αλεξανδρουπολη και ειχα τον καραμανιδη.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και απο τον ιδιο αλλα και γενικοτερα απο οο το προσωπικο σε αντιθεση με την πρωτη μου γεννα που εγινε στην ξανθη.Γεννησα 2 βδομαδες νωριτερα με προκληση ο γιατρος μου μου προτεινε επισκληριδιο την εκανα και ολα πηγαν τελεια.Αν θελησεις παραπανω πληροφοριες ευχαριστως να βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω και τα 2 μου παιδια τα γεννησα στο νοσοκομειο τησ Αλεξανδρουπολης.Ειχα τον Γραψα και τις 2 φορες και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.Ειδικα στην δευτερη που επρεπε να γεννησω γρηγορα επειδη τα αμνιακα υγρα ηταν πρασινα γιατι ο μπεμπησ εκανε κακα του, ηταν εκει μαζι μου ολη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

κοριτσια καλησπερα!μπορειτε να μου προτεινετε εναν καλο γυναικολογο εξωτερικο και καποιον απο το πανεπιστημιακο της αλεξανδρουπολης?ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα αναποφασιστη...μου προτειναν τον καραμανιδη για γιατρο αλλα θα ηθελα κ την δικη σου γνωμη αφου εχεισ κ την εμπειρια..ευχαριστω..εγω ειμαι κ αναποφασιστη κ πανικοβλητη..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αναποφασιστη...μου προτειναν τον καραμανιδη για γιατρο αλλα θα ηθελα κ την δικη σου γνωμη αφου εχεισ κ την εμπειρια..ευχαριστω..εγω ειμαι κ αναποφασιστη κ πανικοβλητη..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας..σας ακούω πολύ ανήσυχες..και λογικό βρίσκω . Καθότι βετεράνος καισαρικών - 3 έχω κάνει - στο νοσοκομείο αλεξανδρούπολης θα πρότεινα το Γαλάζιο στο νοσοκομείο!Όλα να πάνε καλά εύχομαι!

Λατρεύω τα τρία μου αγγελούδια...:D...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια ο άντρας μου ειναι στρατιωτικός και μένουμε Αλεξανδρούπολη στον 6 μήνα αφού σταματήσαμε να πηγαίνουμε στον Σπαθοπουλο (άψογος επιστήμονας αλά ακριβός και μόνο σε κλινικές) αποφασίσαμε να κατέβω στην πόλη μου να γεννήσω στο αχιλλοπουλειο ΓΝ Βολου, τελευταία στιγμή όμως αλλάξαμε γνώμη και θα γεννήσω εδω στο Πανεπιστημιακό της Αλεξανδρούπολης, επιλέξαμε τον Καραμανηδη γιατί τον είχε η γυναίκα ενός φίλου του άντρα μου.Ειναι πολύ καλός και άψογος γιατρός...

 

Θα ήθελα και την δικιά σας την γνώμη για τον συγκεκριμένο και ου μι γενετο στα δύσκολα αν μπορεί....

 

επίσης θα ήθελα να μου πει κάποια αν γέννησε πρόσφατα και γνωρίζει της ακριβείς τιμές του νοσοκομείου...πχ φυσιολογικός τοκετός, καισαρική,επισκληριδιο, γιατρός κτλ...

 

Σας ευχαρηστω ολες προκαταβοληκε....:D:D:D

EqSap2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

kalispera koritsia eimai xana egguos sto 2o paidi k tha gennisw sto panepisthmiako ths alex/polis 18/12 sustinw anepifulakta ton ΓΡΑΨΑ thewrw oti einai apo tous kaluterous gunaikologous k eimai polu euxaristhmenh k stis 2 eggumosunes pou ton eixa opoia xreiastei plhrofories as mou steilei. pantws k oses files-gnwstes eixan auton ton giatro exoun meinei polu euxaristhmenes

manoulitsa of 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! Είμαι και γω έγκυος στο 2 παιδάκι μου και γεννάω σε κανενα 20ημερο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου αποφάσισα να ρθω Αλεξανδρούπολη να γεννήσω 8,5 μηνών. Μεχρι τότε ήμουν Θεσσαλονικη στους γονείς μου και ξάπλα . Αφού λοιπόν ηταν απόφαση τελευταίας στιγμής έπρεπε να μαι σιγουρη. Συνεπώς απευθύνθηκα σε μια συγγενή μας η οποία δουλευει μεσα στα μαιευτικα χειρουργια και τους ξερει πολυ καλα όλους. Μου πρότινε ΚΑΡΑΜΑΝΙΔΗ, την εμπιστευτηκα και δεν επεσα έξω. Μου άρεσε πολυ που εκπέμπει θετική ενέργεια και είναι πολυ συμαντικο για μια εγκυο γυναικα. Γέννησα μια κουκλα 3630kg, 38η βδομαδα και κάθε μέρα ερχόταν και με έβλεπε πως πάω... Και τώρα σε αυτόν πήγα...ειμαι πολύ ευχαριστημένη. Τον προτίνω ανεπιφύλακτα...Γενικά εχω ακούσει πάρα πολλά για σχεδόν όλους εκεί μεσα και έχω φρικάρει. Για τον συγκεκριμένο τπτ το αρνητικο. Βλέπετε είμαι και νοσηλεύτρια στο ΠΓΝΑ και μεταξύ μας όλα μαθαίνονται!!!!!!!!!!!!

Οσον αφορά για έξω τώρα, προτίνω Βασσάρα. Αριστος επιστήμονας με πολλές εξειδικευμένες γνώσεις, άριστα μηχανήματα και πολύ καλός στον υπέρηχο! Φανταστήτε οτι αυτός μου βρήκε τις πέτρες στην χολή , την οποία και έβγαλα πριν ένα χρόνο τελικά! Απλά η κλινική είναι πολύ χάλια και να πω την αλήθεια δεν την εμπιστεύομαι.

Μέχρι την 32 εβδομάδα πήγαινα και εξω για λόγους ευκολίας αλλά πλέον έχω μονο τον Καραμανίδη. Αυτα τα πολλά....

Θα χαρώ να βοήθήσω όπου μπορώ...!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γενικά εχω ακούσει πάρα πολλά για σχεδόν όλους εκεί μεσα και έχω φρικάρει. Για τον συγκεκριμένο τπτ το αρνητικο. Βλέπετε είμαι και νοσηλεύτρια στο ΠΓΝΑ και μεταξύ μας όλα μαθαίνονται!!!!!!!!!!!!

 

manoula24 θα 'θελα να ακούσω γνώμες για γυναικολόγους,γιατί μένω κοντά στην αλεξ/πολη,

άμα θέλεις στείλε μου πμ μη φας και καμιά κάρτα!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! Είμαι και γω έγκυος στο 2 παιδάκι μου και γεννάω σε κανενα 20ημερο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου αποφάσισα να ρθω Αλεξανδρούπολη να γεννήσω 8,5 μηνών. Μεχρι τότε ήμουν Θεσσαλονικη στους γονείς μου και ξάπλα . Αφού λοιπόν ηταν απόφαση τελευταίας στιγμής έπρεπε να μαι σιγουρη. Συνεπώς απευθύνθηκα σε μια συγγενή μας η οποία δουλευει μεσα στα μαιευτικα χειρουργια και τους ξερει πολυ καλα όλους. Μου πρότινε ΚΑΡΑΜΑΝΙΔΗ, την εμπιστευτηκα και δεν επεσα έξω. Μου άρεσε πολυ που εκπέμπει θετική ενέργεια και είναι πολυ συμαντικο για μια εγκυο γυναικα. Γέννησα μια κουκλα 3630kg, 38η βδομαδα και κάθε μέρα ερχόταν και με έβλεπε πως πάω... Και τώρα σε αυτόν πήγα...ειμαι πολύ ευχαριστημένη. Τον προτίνω ανεπιφύλακτα...Γενικά εχω ακούσει πάρα πολλά για σχεδόν όλους εκεί μεσα και έχω φρικάρει. Για τον συγκεκριμένο τπτ το αρνητικο. Βλέπετε είμαι και νοσηλεύτρια στο ΠΓΝΑ και μεταξύ μας όλα μαθαίνονται!!!!!!!!!!!!

Οσον αφορά για έξω τώρα, προτίνω Βασσάρα. Αριστος επιστήμονας με πολλές εξειδικευμένες γνώσεις, άριστα μηχανήματα και πολύ καλός στον υπέρηχο! Φανταστήτε οτι αυτός μου βρήκε τις πέτρες στην χολή , την οποία και έβγαλα πριν ένα χρόνο τελικά! Απλά η κλινική είναι πολύ χάλια και να πω την αλήθεια δεν την εμπιστεύομαι.

Μέχρι την 32 εβδομάδα πήγαινα και εξω για λόγους ευκολίας αλλά πλέον έχω μονο τον Καραμανίδη. Αυτα τα πολλά....

Θα χαρώ να βοήθήσω όπου μπορώ...!

Με το καλό το μωράκι σου!Σε παρακαλω επειδη και εγω ψαχνω να βρω γυναικολογο για γεννησω στο Νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης (απο Ξάνθη) μπορείς να στείλεις και σε εμένα π.μ. για το τι έχεις ακούσει?Μου πρότειναν άτομα που έχουν δοκιμάσει τους 1)Νικολάου(και μια γυναικολογος απο Ξάνθη μου τον πρότεινε) 2)Γράψα και καποιες αναφέρουν τον Γαλάζιο σαν ονομα χωρίς να τον εχουν δοκιμάσει...Καμία δεν μου είπε για τον Καραμανίδη.Τι έχεις ακούσει για αυτούς? Γενικά επειδή αγχώνομαι πολυ εύκολα και φοβάμαι με ότι εχει να κανει με γιατρούς ενέσεις κλπ πρέπει να βρω ήρεμο και εμπειρο γιατρό, να μου βγάζει εμπιστοσύνη για να μπορέσω να συνεργαστώ.Και επίσης Θέλω α ειναι εκεί μαζί μου να μπορεί να περιμένει σε περιπτωση φυσιολογικου που αργεί μη μου κανει αν δεν υπαρχει λόγος καισαρική η πρόκληση για να συντομεύσει το χρονο ή να με ρήξει σε ειδικευόμενο.Σε παρακαλω όποτε μπορεις στείλε μου π.μ...Ευχαριστώ!

tEksp3.png?8gzbt5YV
Link to comment
Share on other sites

ας ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα το νοσοκομειο της αλεξ πολης εχει δυο μαιευτικες κλινικες την πανεπιστημιακη και την κρατικη μαιευτικη.οπου στην πανεπιστημιακη ειναι δυο καθηγητες Λυμπερης και Γαλαζιος.επικουρος η κουτλακη και λεκτορας κοντομανωλης και επιμελητης ο Γραψας ενω στην κρατικη Διευθυντης Κουτσουγερας και επιμελητες χειμωνης νικολαου καραμανιδης και ενας ακομη γεοργακοπουλος νομιζω λεγεται αν θυμαμαι καλα

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Manoula 24 και γω είχα ακριβώς αυτούς τους 2 γιατρούς. Έμεινα απολύτως ευχαριστημένη. Ο Βασσάρας είναι άπαιχτος ο άνθρωπος, όταν αποφάσισα όμως ότι θα γεννήσω νοσοκομείο είχα άγχος για το αν θα βρω κάποιον αντάξιο να εμπιστευτώ. Τελικά ο Καραμανίδης ήταν αυτός που επιλέξαμε και δεν το μετανιώσαμε...και στο δεύτερο με το καλό...εκει θα πάω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Manoula24, τους ίδιους γιατρούς είχαμε! Εγώ όμως έκανα καισαρική (λόγω εξωσωματικής) αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά! Ο κος Καραμανίδης σου μεταδίδει θετική αύρα, αν μπορώ να το πω. Μάλιστα, μαζί του στην καισαρική ήταν και ένας γιατρός της εξωσωματικής ο οποίος επίσης ερχόταν και με έβλεπε συχνά. Α, έκανα και επισκληρίδιο για την καισαρική (το προτείνω ανεπιφύλακτα!) Συμφωνώ και με την κοπέλα που έγραψε παλαιότερα για τη μαία την κα Γεωργαντά, εκπληκτική στις συμβουλές της για το θηλασμό!

Άν κάποια φίλη θέλει να ρωτήσει παραπάνω πράγματα, ας μου στείλει π.μ.

Με το καλό να υποδεχτείτε όλες τα μωράκια σας!

nMhip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Θα ηθελα να μου πειτε λιγα πραγματα για τους γιατρους και τη μεταχειριση στο νοσοκομειο στην αλεξ/λη!Ειμαι 17 εβδομαδων και εχω εξωτερικο ιατρο την ΤΣΙΚΡΙΚΩΝΗ. πΡΕΠΕΙ ΟΜΩς ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟς ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ!σΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΑΩ?Τι εχετε ακουσει?Επισης θελω να σας πω οτι ειμαι τρομοκρατημενη απο το φοβο της γεννας, θα κανω επισκληριδιο σιγουρα και νωρις νωρις (αααααλλος φοβος απο κει!) και δεν ξερω ποιον να εμπιστευτω.

Θα περιμενω απαντηση και σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

img
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Manoula24, τους ίδιους γιατρούς είχαμε! Εγώ όμως έκανα καισαρική (λόγω εξωσωματικής) αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά! Ο κος Καραμανίδης σου μεταδίδει θετική αύρα, αν μπορώ να το πω. Μάλιστα, μαζί του στην καισαρική ήταν και ένας γιατρός της εξωσωματικής ο οποίος επίσης ερχόταν και με έβλεπε συχνά. Α, έκανα και επισκληρίδιο για την καισαρική (το προτείνω ανεπιφύλακτα!) Συμφωνώ και με την κοπέλα που έγραψε παλαιότερα για τη μαία την κα Γεωργαντά, εκπληκτική στις συμβουλές της για το θηλασμό!

Άν κάποια φίλη θέλει να ρωτήσει παραπάνω πράγματα, ας μου στείλει π.μ.

Με το καλό να υποδεχτείτε όλες τα μωράκια σας![/QUOT

 

Καλησπέρα! Και γω καισαρική έκανα αλλα με γενική αναισθησία που μονο αναισθησια δεν ηταν...ουτε μεθη μπορω να την χαρακτηρίσω. Τελοσπαντον , επεσα σε έλλειψη επισκληριδίων και την πάτησα. Αυτη την φορα ομως θα το κανονίσω εκ των πρωτέρων...Ποιον αναισθησιολόγο είχες? Εισαι ευχαριστημένη?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Manoula 24 και γω είχα ακριβώς αυτούς τους 2 γιατρούς. Έμεινα απολύτως ευχαριστημένη. Ο Βασσάρας είναι άπαιχτος ο άνθρωπος, όταν αποφάσισα όμως ότι θα γεννήσω νοσοκομείο είχα άγχος για το αν θα βρω κάποιον αντάξιο να εμπιστευτώ. Τελικά ο Καραμανίδης ήταν αυτός που επιλέξαμε και δεν το μετανιώσαμε...και στο δεύτερο με το καλό...εκει θα πάω.

 

Σου το εύχομαι οσο το δυνατον γρηγορότερα!

Φιλιά!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Θα ηθελα να μου πειτε λιγα πραγματα για τους γιατρους και τη μεταχειριση στο νοσοκομειο στην αλεξ/λη!Ειμαι 17 εβδομαδων και εχω εξωτερικο ιατρο την ΤΣΙΚΡΙΚΩΝΗ. πΡΕΠΕΙ ΟΜΩς ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟς ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ!σΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΑΩ?Τι εχετε ακουσει?Επισης θελω να σας πω οτι ειμαι τρομοκρατημενη απο το φοβο της γεννας, θα κανω επισκληριδιο σιγουρα και νωρις νωρις (αααααλλος φοβος απο κει!) και δεν ξερω ποιον να εμπιστευτω.

Θα περιμενω απαντηση και σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Αντε με το καλο να ρθει το μωράκι σου. Εγω γέννησα πριν 3,5 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη τόσο από τον γιατρό μου όσο και από το υπόλοιπο προσωπικο. Αν θες διάβασε και παραπάνω για λεπτομέρειες. Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλα. Σε καμια 10αρια μέρες θα χω και νεα εμπειρία να σας πω αν και δεν νομίζω να άλλαξε κάτι, αυτο αλλωστε δείχνουν τα πράγματα ως στιγμής!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο να ρθει το μωράκι σου. Εγω γέννησα πριν 3,5 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη τόσο από τον γιατρό μου όσο και από το υπόλοιπο προσωπικο. Αν θες διάβασε και παραπάνω για λεπτομέρειες. Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλα. Σε καμια 10αρια μέρες θα χω και νεα εμπειρία να σας πω αν και δεν νομίζω να άλλαξε κάτι, αυτο αλλωστε δείχνουν τα πράγματα ως στιγμής!

 

 

Απλά από τα τόσα ονοματα που διαβασα μπερδευτηκα!Τελικά ποιοι αξιζουν σε αυτο το νοσοκομειο και ποιοι όχι???Επισης εχεις πμ:P

img
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Θα ηθελα να μου πειτε λιγα πραγματα για τους γιατρους και τη μεταχειριση στο νοσοκομειο στην αλεξ/λη!Ειμαι 17 εβδομαδων και εχω εξωτερικο ιατρο την ΤΣΙΚΡΙΚΩΝΗ. πΡΕΠΕΙ ΟΜΩς ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟς ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΦΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ!σΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΑΩ?Τι εχετε ακουσει?Επισης θελω να σας πω οτι ειμαι τρομοκρατημενη απο το φοβο της γεννας, θα κανω επισκληριδιο σιγουρα και νωρις νωρις (αααααλλος φοβος απο κει!) και δεν ξερω ποιον να εμπιστευτω.

Θα περιμενω απαντηση και σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

εφοσον εχεις την Τσικρικωνη εισαι σε πολυ καλα χερια .μεγαλυτερη σημασια εχει η σωστη παρακολουθηση της εγκυμοσυνης και με την Ιζαμπελα θα την εχεις.στην ουσια παρακολουθει την εγκυμοσυνη ολη σαν β επιπεδου δηλ καθε φορα ολα απο τη αρχη ενα σωρο μετρησεις.ημουν απο τις πρωτες πελατισες της και ειχε βαρεθει να με βλεπει μερα παρα μερα για 3 μηνες υπερηχο και καρδιοτοκογραφια-computerase.προς το τελος δηλ γυρω στην 32η εβδομαδα ξεκινα να πηγαινεις μεσα.μια απο τις πολυ καλες επιλογες ειναι ο Γραψας στην Πανεπιστημιακη.θα τον βρεις 24 ωρες το 24 ωρο και 365 ημερες το χρονο.

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...