Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΕΛΦ ΚΛΙΑΡ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η 4Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟΥΣ!!!ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΕΛΦ ΚΛΙΑΡ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η 4Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟΥΣ!!!ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

σε ολες.εγω ειμαι στην εκτη εβδομαδα και ακομα εχω λιγοτερο βεβαια.μη φοβασαι τιποτα.ειναι φυσιολογικοτατο.τον πρωτο καιρο ετσι γινετε.με το καλο.συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!σκεψου μονο το++++++!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

οχι δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις!!και εγω ετσι αισθανομουν πριν ενα μηνα που το εμαθα αλλαειναι φυσιολογικο!πηγαινε να κανεις μια β χοριακη για να δεις που βρισκεσαι και ολα καλα θα πανε!!

συγχαρητηριααα σου ευχομαι οτι καλυτερο!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΗΝ 5Η!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλο κ σε σενα...

Εγω ειμαι στην 6η εβδομαδα οπως βλεπεις κ μια με πιανουν μια με αφηνουν.

Μεγαλωνει η μητρα κουκλα μου!

Αντε γερα μωρακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είχατε πόνους περιόδου κανονικότατα και πριν την καθυστέρηση?

Σας ρωτάω, γιατί σήμερα είμαι στην 24η μέρα, με κύκλο 28 ημερών, και έχω πόνους περιόδου, και είμαι να σκάσω όπως καταλαβαίνεται!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα, οι πόνοι περιόδου είναι ήξης αφίξης. Δηλώνουν περίοδο και εγκυμοσύνη. Μόνο με τη χοριακούλα είναι κανείς σίγουρος. Οι πόνοι περιόδου διατηρούνται για όλο το πρώτο τρίμηνο. Οπότε μην ανυσηχείτε. Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι. mimi οι πόνοι ξεκινάνε από την εμφύτευση δηλαδή 4-5 μέρες πριν την καθορισμένη ημερομηνία περιόδου. Μακάρι κι εσύ να είσαι εγκυούλα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είχατε πόνους περιόδου κανονικότατα και πριν την καθυστέρηση?

Σας ρωτάω, γιατί σήμερα είμαι στην 24η μέρα, με κύκλο 28 ημερών, και έχω πόνους περιόδου, και είμαι να σκάσω όπως καταλαβαίνεται!!!!

 

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι ακρίβώς ίδια με της περιόδου. πόνοι σε κοιλιά, πρησμένο στήθος κλπ.

Εγώ έκανα το τεστ στις 10 μερες καθυστέρησης γιατί θεωρούσα δεδομένο ότι με τόσα συμπτώματα αποκλείεται να είμαι εγκυος

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και ελπίζω να πιάσουν οι ευχές σας!

Προσπαθώ 13 μήνες και πλέον η απογοήτευσή μου είναι τόσο μεγάλη....Έχω χάσει κάθε κέφι και χαρά και η καθημερινότητά μου είναι τόσο μίζερη....Μακάρι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή, αλλά αυτοί οι πόνοι περιόδου ... μου έχουν κόψει τα πόδια.....Anyway, υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητεύεσαι!

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κανονικότατους πόνους περιόδου μέχρι και 20 μέρες αφού έμαθα ότι είμαι έγκυος. Και η κολλητή μου το ίδιο στο πρώτο της μωράκι!

Και στη δεύτερη (η οποία δυστυχώς δεν πρόχώρησε), νόμιζα ότι θα μου έρθει περίοδος ανά πάσα στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγώ περιμένω΄αύριο τα αποτελέσματα της εξωσωματικής που εκανα πρίν λίγες ημέρες και έχω φριχτούς πόνους περιόδου εδώ και 1 εβδομάδα. Απογοητεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο εμενα..

κοριτσακια μην απογοητευεστε!εγω ειμαι στον εκτο μηνα και ακομα εχω πονακια περιοδου καποιες φορες.ειναι φυσιολογικοτατο.μεγαλωνει η μητρα,μεγαλωνει το μωρακι!!

με εναν πονο ευχομαι σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, θα μου λύσετε μια απορία? περιμένω περίοδο στις 27-02 και δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα ...ούτε καν πονάκια περιόδου!!! Αν ήταν να μου έρθει, δεν θα έπρεπε να αρχίσω να έχω ενοχλήσεις??? Συνήθως δεν έχω ιδιαίτερους πόνους, αλλά κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά και στη μέση τις έχω ... είναι φυσιολογικό αυτό? :-(

Link to comment
Share on other sites

Και στις δυο μου εγκυμοσύνες είχα πόνους περιόδου και μάλιστα έντονους όταν ήταν να μου έρθει. Όσο έβλεπα ότι δεν αδιαθετούσα αλλά τα συμπτώματα επεμεναν για πάνω από βδομάδα (ενώ συνήθως είναι μερικές μέρες) τόσο σιγουρευόμουνα ότι ήμουν έγκυος! Αφού σου βγήκε θετικό το τεστ, μην έχεις καμιά αμφιβολία...πρέπει όμως να είσαι ήρεμη και να ξεκουράζεσαι αυτόν τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

κορίτσια καλημέρα!!!!!!

 

διανύω την 23η εβδομαδα κ εχω παρατηρήσει οτι επι καθημερινής βασεως νιωθω πονους σαν κ αυτους της περιόδου (όχι ιδιαίτερα έντονους), συνήθως οταν ξαπλώνω η ίσως τοτε να τους καταλαβαίνω θεωρούνται κ αυτοί οι πόνοι, συσπασεις? ειναι επικίνδυνοι? πρεπει να πάρω κάποιο σκεύασμα?

τι λέει η εμπειρία σας?

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην αρχή της εγκυμοσύνης καθε φορά που άλλαζα μήνα είχα πονους περιόδου. Τωρα που ειμαι στην 24 εβδομάδα,επειδή έχω γενικώς πονάκια αλλα όχι περιόδου ρωτησα την γυναικόλόγο μου και μου είπε αν ποτε εχω πονους εντονους περιόδους στην κοιλια και πετρώσει αυτο είναι συσπάσεις και να την καλέσω.Τωρα τι να σου πω...καλύτερα να ρωτησεις τον γιατρό σου.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

οι πονοι περιοδου μετα την αμβρυομεταφορα, δυστυχως ειναι πολυ εκνευριστικο θεμα καθως μας χαλανε πολυ την ψυχολογια!!

ομως θα ηθελα να ρωτησω καποια κοριτσια εαν ειχαν νιωσει καποιο συμπτωματακι αλλο πριν τη χοριακη που τελικα βγηκε θετικη!!

εγω ειμαι στην 7η μερα εμβρυομεταφορας. μεχρι στιγμης δεν εχω νιωσει κατι περιεργο!! ουτε καν πονακια!!

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα καλά αποτελέσματα σου εύχομαι. Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα απολύτως, απλά γύρω στις 8-10 μέρες μετά την εμβυομεταφορά άρχιζε και πρηζόταν το στήθος μου. Τίποτ' άλλο απολύτως, μην ψάχνεις για συμπτώματα γιατί αγχώνεσαι άδικα. Κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικές!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 7η μερα μετα την εμβρυομεταφορα!! την τριτη θα κανω χοριακη!!

απλα ειναι τοσο βαρετη αυτη η αναμονη και δεν περναει με τιποτα!! πιστευω πως οι περισσοτερες γυναικες, αναρωτιουνται ποια ειναι τα συμπτωματα. ειναι αδυνατον να μη περναει απο το μυαλο τους!!

και αυτες οι μερες κοριτσια δεν περνανε με τιποτααααα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...