Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός σταθμός Αγιος Κήρυκος περιοχή Χαλάνδρι-Μαρούσι


Recommended Posts

Σκέφτομαι να στείλω τον μικρό μου που είναι τώρα 2 χρονών κ 3 μηνών στον παιδικό σταθμό Αγιο Κήρυκο στα σύνορα Χαλανδρίου Αμαρουσίου. Ξέρει κανείς κάτι? Ευχαριστώ πολυ. :?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν είναι αυτός κοντά στη ταβέρνα "ΗΛΙΑΣ" έίναι της εκκλησίας και οι εγγραφές είναι περιορισμένες.Καλύτερα να τον προσεγκίσεις μέσω κάποιου παπά από τον Αγ. Αθανάσιο. Θα σε βοηθήσει ενας παπάς ψηλός γαλανομάτης, δε θυμαμαι το όνομά του!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ακριβώς είναι.Εχω κάνει εγγραφή από πέρυσι το Πάσχα. Η θέση είναι κρατημένη, δεν έχω πληρώσει βέβαια. Πήγα μια μέρα με τον μικρό στον εξωτερικό χώρο και δεν ενθουσιάστικα. Πολλά κατεστραμένα παιχνιδια, δεν μου είπαν καν να μπω μέσα να δω τον χώρο...Ξέρεις τίποτα πιο συγκεκριμένο για τη δουλειά που κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε γνωρίζω κάτι άλλο, εμένα μου τον πρότεινε αυτός ο παππας που σου γράφω, πολύ καλός παπάς, είχε βαφτίσει τη μικρή μου και τον συνάντησα σε έναν αγιασμό. Μου είχε πει ότι γράφουν μόνο 20 παιδάκια, αλλά τι να πω; Ανθρωποι της εκκλησίας είναι δε θα προσέχουν τα παιδάκια; Αλήθεια πληρώνεις κανονικά εκεί ή είναι συμβολικό το ποσό ή δωρεάν, ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις κανονικα. Περυσι το Πάσχα που πρωτοπηγα μου ειπε περιπου 300 ευρω.Δεν συμπεριλαμβάνεται το μεσημεριανο, το πηγαίνεις απο το σπίτι και 3 η ώρα κλείνει. Εσυ που τα πηγες τα παιδιά σου? Θα μιλήσω κ στον παπα Λαμπρο να μου πει κ αυτός τη γνώμη του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=14680&start=15

 

Δες απο αυτή τη κουβέντα που πάω εγώ. Μπραβο, παπά Λάμπρο τον λένε, ρωτησέ τον. Πάντως εμένα δε θα με βόλευε που κλεινει στιις 3:00. Αν θες κάτι άλλο από μένα ρώτα με, θα σου απαντήσω αυριο, παω για ύπνο γιατί το πρωϊ δουλευω. Μπορεί όμως να δούνε αυριο τα άλλα μέλη και μακάρι να ξέρουν κάτι, στο ευχομαι! Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 10 χρόνια μετά...

Ειχε φανταστικο κηπο!! και διπλα φτιαχναν καινουργια αιθουσα για τα βρεφη.Απ οτι εμαθα ειναι κοινοφελες ιδρυμα της εκκλησιας ομως προς μεγαλη μας απογοητευση οταν τον επισκεφτηκαμε μας ειπε η υπευθυνη οτι χρεωνουν κανονικα διδακτρα 330ευρω μεχρι τις 3 και χωρις φαγητο.Δεν ειχαν καθολου οργανωση και ανυπαρκτο ημερισιο προγραμμα.Τα παντα ηταν παλια,φθαρμενα και προχειρα σε σημειο να ανησυχεις για την σωματικη ακαιρεοτητα του παιδιου.Τα παιδια ολων των ηλικιων παιζαν μαζι στην αυλη τωρα μιλαμε για τουλαχιστον 20 παιδακια με μια κοπελα μεσα και μια εξω που ετρεχε παντου.Ουσιαστικα ειναι σταθμος που προσφερετε μονο για φυλαξη για μεγαλα παιδακια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...