Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.εγω 3 νοεμβριου εκανα αποξεση για ανεβρυηκη κυηση.την παρασκευη πηγα σε εναν γυναικολογο για υπερηχο και μου ειπε οτι εχω υπολλοιματα.μου εδωσε cyclacur kai duphaston.αν δεν καθαρισω με αυτα θα κανω παλι αποξεση.υπαρχει καμια που να της εχει τυχει? ευχαριστω

 

Κανονικά θα πρέπει να πας στο γυναικολόγο που σε "καθάρισε" την πρώτη φορά και να σου ξανακάνει καθαρισμό χωρίς να σε χρεώσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βασικα εκανα στο νοσοκομειο της πολης μου την αποξεση οποτε δεν πληρωσα.δεν γινεται να μου την κανει ο ιδιος γιατρος γιατι εχει βγει στην συνταξη και ετυχε εκεινες τις ημερες να κανει τις τελευταιες εφημεριες του.σημερα εκανα χοριακη και ηταν 2,6.η γυναικολογος που με παρακολουθει μου ειπε οτι με τετοια χοριακη δεν εχω υπολειμματα.ο αλλος που τα βρηκε δεν ειναι γιατρος μου .πηγα για δευτερη γνωμη γιατι οι φιλες μου ειναι ξετρελαμενες.εγω ποιον να πιστεψω?η γιατρος μου μου ειπε να κανω υπερηχο λιγο πριν τελειωσει η περιοδος για προληπτικους λογους

wiUgp2.png VntSp2.png
Link to comment
Share on other sites

βασικα εκανα στο νοσοκομειο της πολης μου την αποξεση οποτε δεν πληρωσα.δεν γινεται να μου την κανει ο ιδιος γιατρος γιατι εχει βγει στην συνταξη και ετυχε εκεινες τις ημερες να κανει τις τελευταιες εφημεριες του.σημερα εκανα χοριακη και ηταν 2,6.η γυναικολογος που με παρακολουθει μου ειπε οτι με τετοια χοριακη δεν εχω υπολειμματα.ο αλλος που τα βρηκε δεν ειναι γιατρος μου .πηγα για δευτερη γνωμη γιατι οι φιλες μου ειναι ξετρελαμενες.εγω ποιον να πιστεψω?η γιατρος μου μου ειπε να κανω υπερηχο λιγο πριν τελειωσει η περιοδος για προληπτικους λογους

 

Τη γιατρό σου να εμπιστευτείς. Κι εμένα το 2,6 μια χαρά μου ακούγεται. Εξάλλου η χοριακή δεν μηδενίζει αυτόματα μετά την απόξεση, θέλει λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ Newbie G. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ...ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ ΓΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΣΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

και γω με το φτωχο μου μυαλουδακη λεω να πιστεψω την γιατρο μου.θα κανω την θεραπεια που μου εδωσε αφου την ξεκινησα και ευχομαι να πανε ολα καλα.οπως λεει και το τραγουδι: " δεν εχω χρονο για αλλο πονο,για αλλα δακρυα δεν εχω πια καιρο".:(

wiUgp2.png VntSp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι βρε κορίτσια δεν έκανα χοριακή μετά από τις αποξέσεις... Απλά περίμενα να έρθει η περίοδος κ μετά έκανα υπέρηχο να δω αν όλα είναι εντάξει (ακόμα δεν πήγα για τη 2η, μόλις μου τελειώνει η περίοδος...).

Νομίζω όμως πως έχετε δίκιο...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να σας πω τι μου συνέβη χθες και τραβούσα τα μαλλιά μου!

 

Πήγα στην επιτροπή πρωτοβάθμιας υγιεινής, για να μου θεωρήσουν την άδεια. Η μία άδεια έγραφε "απόξεση λόγω παλίνδρομης" και η επόμενη "κατάθλιψη" και ήταν από κρατικό νοσοκομείο και διευθυντή νευρολογικής κλινικής. Η μία από τις κυρίες της επιτροπής, με κοίταξε στα μάτια και με ρώτησε "Είστε η ίδια;" Ναι, της λέω. Η άλλη αφού εξέτασε τα χαρτιά μου λέει "Μας δουλεύεις; Έπαθες κατάθλιψη επειδή έκανες απόξεση;" Το πόσο εκνευρίστηκα εκείνη τη στιγμή, δε λέγεται!!! Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Της λέω "Θέλετε μήπως να σας πω όλο το ιστορικό;" Δεν είπε τίποτα, το βούλωσε. Μου βάλανε τη σφραγίδα και την υπογραφή κι έφυγα.

 

Δίπλα μου ήταν μια κυρία, που είχε φέρει τα χαρτιά της άδειας για την κόρη της (επαπειλούμενη κύηση κι αυτή). Στα μάτια της είδα τη συμπόνοια. Τουλάχιστον κάποιοι καταλαβαίνουν. Ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια συμπεριφορά από μέλος επιτροπής και μάλιστα γυναίκα. Δεν βλάπτει λίγη ανθρωπιά. Και να βουτάμε τη γλώσσα στο μυαλό, πριν ανοίξουμε το στόμα μας!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω!πάντως όπως έχω διαπιστώσει οι γυναίκες έχουν την χειρότερη συμπεριφορά!σε καταλαβαίνω γιατί σήμερα έκανα απόξενση λόγω παλλίνδρομης κ είμαι πολύ χάλια!

bAxXp2.png

tnOwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. ποιος είναι καλός λόγος για κατάθλιψη; Δεν κατάλαβα;! Θα μας πουν τώρα και πότε θα πάθουμε καταθλιψη; Τι άλλο θ' ακούσουμε πια :mad::-x:-x. Αν δεν σοκαριστείς άμα χάσεις το μωράκι σου, πότε θα το πάθεις; Ντροπή πια!!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω!πάντως όπως έχω διαπιστώσει οι γυναίκες έχουν την χειρότερη συμπεριφορά!σε καταλαβαίνω γιατί σήμερα έκανα απόξενση λόγω παλλίνδρομης κ είμαι πολύ χάλια!

 

Τουλάχιστον έχεις το μωράκι σου. Όχι πως ο πόνος του χαμού ενός άλλου μωρού μετριάζεται, όμως η αγκαλιά σου δεν είναι άδεια κι έχεις ένα λόγο να ξεχνιέσαι. Να σου ζήσει. :-) Σύντομα και μ' ένα δεύτερο σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον έχεις το μωράκι σου. Όχι πως ο πόνος του χαμού ενός άλλου μωρού μετριάζεται, όμως η αγκαλιά σου δεν είναι άδεια κι έχεις ένα λόγο να ξεχνιέσαι. Να σου ζήσει. :-) Σύντομα και μ' ένα δεύτερο σου εύχομαι

 

ευχαριστω πολύ!όντως ο μικρόσ είναι μεγάλη παρηγοριά αυτή τη στιγμη κ ευχαριστώ το θεό γι αυτό!!

bAxXp2.png

tnOwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να σας πω τι μου συνέβη χθες και τραβούσα τα μαλλιά μου!

 

Πήγα στην επιτροπή πρωτοβάθμιας υγιεινής, για να μου θεωρήσουν την άδεια. Η μία άδεια έγραφε "απόξεση λόγω παλίνδρομης" και η επόμενη "κατάθλιψη" και ήταν από κρατικό νοσοκομείο και διευθυντή νευρολογικής κλινικής. Η μία από τις κυρίες της επιτροπής, με κοίταξε στα μάτια και με ρώτησε "Είστε η ίδια;" Ναι, της λέω. Η άλλη αφού εξέτασε τα χαρτιά μου λέει "Μας δουλεύεις; Έπαθες κατάθλιψη επειδή έκανες απόξεση;" Το πόσο εκνευρίστηκα εκείνη τη στιγμή, δε λέγεται!!! Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Της λέω "Θέλετε μήπως να σας πω όλο το ιστορικό;" Δεν είπε τίποτα, το βούλωσε. Μου βάλανε τη σφραγίδα και την υπογραφή κι έφυγα.

 

Δίπλα μου ήταν μια κυρία, που είχε φέρει τα χαρτιά της άδειας για την κόρη της (επαπειλούμενη κύηση κι αυτή). Στα μάτια της είδα τη συμπόνοια. Τουλάχιστον κάποιοι καταλαβαίνουν. Ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια συμπεριφορά από μέλος επιτροπής και μάλιστα γυναίκα. Δεν βλάπτει λίγη ανθρωπιά. Και να βουτάμε τη γλώσσα στο μυαλό, πριν ανοίξουμε το στόμα μας!

 

Πράγματι πολύ άσχημη αντιμετώπιση.. Δυστυχώς δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ικανότητα να μπαίνουν στη θέση του άλλου κ να σκέφτονται πριν πουν κάτι.. :-(

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χριστούγεννα... Κανονικά θα έπρεπε να ειμαι αγκαλιά με το ασαραντιστο μωρο μου, να του είχα φορέσει ένα κόκκκινο φορμάκι και να ειμαι τρισευτυχισμένη με την οικογένειά μου... Αντ' αυτού, είμαι μόνη μου, χωρίς το μωρό μου κι ακούω συγγενείς να μου ευχονται: "Άντε και τα επόμενα Χριστούγεννα με ένα μωρο"

Πειράζει που θελω να ουρλιάξω??????

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστούγεννα... Κανονικά θα έπρεπε να ειμαι αγκαλιά με το ασαραντιστο μωρο μου, να του είχα φορέσει ένα κόκκκινο φορμάκι και να ειμαι τρισευτυχισμένη με την οικογένειά μου... Αντ' αυτού, είμαι μόνη μου, χωρίς το μωρό μου κι ακούω συγγενείς να μου ευχονται: "Άντε και τα επόμενα Χριστούγεννα με ένα μωρο"

Πειράζει που θελω να ουρλιάξω??????

απο το 2007 που απεβαλα για πρωτη φορα ημερα χριστουγεννων, ημερα της ονομαστικης μου εορτης καθε χρονο αισθανομουν τα ιδια κ ακουγα τα ιδια πραγματα! 3 χρονια μετα ηρθε το πληρωμα του χρονου κ περναω τα πιο ωραια χριστουγεννα της ζωης μου! αυτα τα 3 συνεχομενα μαυρα χριστουγεννα ολοι μου ελεγαν κουραγιο, θα κανεις το μωρακι σου κ θα τα ξεχασεις ολα! κ ειχαν δικιο!!ταλαιοωρηθηκα αλλα τελικα τα αφησα ολα πισω μου, σαν ενα κακο ονειρο!

 

 

Θα κανεις το μωρακι σου κ σε περιμενουν απειρα ευτυχισμενα χριστουγεννα κ οχι μονο (κ εγω τοτε δεν το πιστευα αλλα μια φορα εγκυος για παντα εγκυος, ειναι θεμα χρονου να το παρεις στην αγκαλια σου!)

 

Καλα χριστουγεννα σε ολες! Μεσα απο την καρδια μου σας ευχομαι του χρονου με τα μωρακια σας στην αγκαλια σας!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

απο το 2007 που απεβαλα για πρωτη φορα ημερα χριστουγεννων, ημερα της ονομαστικης μου εορτης καθε χρονο αισθανομουν τα ιδια κ ακουγα τα ιδια πραγματα! 3 χρονια μετα ηρθε το πληρωμα του χρονου κ περναω τα πιο ωραια χριστουγεννα της ζωης μου! αυτα τα 3 συνεχομενα μαυρα χριστουγεννα ολοι μου ελεγαν κουραγιο, θα κανεις το μωρακι σου κ θα τα ξεχασεις ολα! κ ειχαν δικιο!!ταλαιοωρηθηκα αλλα τελικα τα αφησα ολα πισω μου, σαν ενα κακο ονειρο!

 

 

Θα κανεις το μωρακι σου κ σε περιμενουν απειρα ευτυχισμενα χριστουγεννα κ οχι μονο (κ εγω τοτε δεν το πιστευα αλλα μια φορα εγκυος για παντα εγκυος, ειναι θεμα χρονου να το παρεις στην αγκαλια σου!)

 

Καλα χριστουγεννα σε ολες! Μεσα απο την καρδια μου σας ευχομαι του χρονου με τα μωρακια σας στην αγκαλια σας!!!

 

αμ δεν το βλέπω, τωρα που το παλεύουμε δεν έρχεται... :cry:

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να σας πω τι μου συνέβη χθες και τραβούσα τα μαλλιά μου!

 

Πήγα στην επιτροπή πρωτοβάθμιας υγιεινής, για να μου θεωρήσουν την άδεια. Η μία άδεια έγραφε "απόξεση λόγω παλίνδρομης" και η επόμενη "κατάθλιψη" και ήταν από κρατικό νοσοκομείο και διευθυντή νευρολογικής κλινικής. Η μία από τις κυρίες της επιτροπής, με κοίταξε στα μάτια και με ρώτησε "Είστε η ίδια;" Ναι, της λέω. Η άλλη αφού εξέτασε τα χαρτιά μου λέει "Μας δουλεύεις; Έπαθες κατάθλιψη επειδή έκανες απόξεση;" Το πόσο εκνευρίστηκα εκείνη τη στιγμή, δε λέγεται!!! Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Της λέω "Θέλετε μήπως να σας πω όλο το ιστορικό;" Δεν είπε τίποτα, το βούλωσε. Μου βάλανε τη σφραγίδα και την υπογραφή κι έφυγα.

 

Δίπλα μου ήταν μια κυρία, που είχε φέρει τα χαρτιά της άδειας για την κόρη της (επαπειλούμενη κύηση κι αυτή). Στα μάτια της είδα τη συμπόνοια. Τουλάχιστον κάποιοι καταλαβαίνουν. Ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια συμπεριφορά από μέλος επιτροπής και μάλιστα γυναίκα. Δεν βλάπτει λίγη ανθρωπιά. Και να βουτάμε τη γλώσσα στο μυαλό, πριν ανοίξουμε το στόμα μας!

 

Πριν 13 χρονια περασα και εγω απο τετοια επιτροπη για να μου εγκρινουν αδεια... ειχα χασει το μωρο μου στην 33η εβδομαδα και ημουν με καισαρικη (τοτε, δεν ξερω τωρα, επειδη δεν ειχα το μωρο δεν δικαιουμουν την αδεια μετα τον τοκετο). το τι χαζομαρες ακουσα εκεινη την ημερα, δεν λεγεται. Δεν ξαναπερασα απο επιτροπη και δεν ξαναπηγα στην δουλεια μου......

Τι να πω? Τι σοι ανθρωπους βαζουν σε αυτη την θεση? Λιγη ανθρωπια? Λιγη?

Link to comment
Share on other sites

υπομονη βαλια...θα δεις ολα θα φτιαξουν.υπομονη

φιλια

πότε Ξένια μου, πότε??? :cry: :cry: :cry:

αυτό το "άντε και του χρονου τέσσερις" με τσακιζει! Φέτος έπρεπε να είμαστε τέσσερις γμτ...

άσχετο, προχθες ειχε πανσεληνο. πώς νιώθεις? ;) (λεμε και καμια λαμακια)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν και σας παρακολουθώ τους τελευταίους 6 μήνες, σήμερα ειπα να εγγράφω και να παραθέσω την δικη μου εμπειρία. Με τον σύζυγο μου εχουμε ελεύθερες επαφές τους τελευταίους έξι μήνες και στις 10/12 έμαθα ότι είμαι έγκυος. Με βάση την χοριακη και το υπερηχογραφημα ο γιατρός μου μου είπε ότι έχω καθυστερημένη σύλληψη και γιαυτο δεν φαίνεται τίποτα, μόνο διογκωμενο το ενδομητριο μου χ2. Δυστυχώς ομως οι χοριακες μου δεν ανέβαιναν και πλέον ήμουν σίγουρη ότι απο στιγμή σε στιγμή θα αποβαλω, όπως και έγινε χθες. Δεν γλιτώσαμε ομως την αναρροφηση καθώς πέρασα κανονικά τους φρικτους πόνους τοκετού χωρίς το δώρο έκπληξη στο τέλος για να τους ξεχάσω βέβαια, και αν και αποβλήθηκε το μεγαλύτερο μέρος του ενδομητριου στο μαιευτήριο φυσικά, εγω συνέχιζα να ποναω. σήμερα είμαι καλα απο πονους και απλα ανυπομονω να μπω σε μια φυσιολογική ροή για να ξαναπροσπαθησω η οποία ροή δεν έχω ιδέα ποτέ πρέπει να είναι.. Απο την στιγμή που έμαθα ότι κάτι δεν παει καλα με την εγκυμοσύνη δεν το έβαλα κάτω, γιατί αφενός δεν εκανα εγω κάτι λάθος, και απο την στιγμή που δουλεύουν τα εργαλεία οπως λέει και ο σύζυγος μου δεν υπάρχει λόγος να ανησυχούμε. Αυτά απο εμένα, και χρονια πολλά μιας και τα ξέχασα στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα... Κανονικά θα έπρεπε να ειμαι αγκαλιά με το ασαραντιστο μωρο μου, να του είχα φορέσει ένα κόκκκινο φορμάκι και να ειμαι τρισευτυχισμένη με την οικογένειά μου... Αντ' αυτού, είμαι μόνη μου, χωρίς το μωρό μου κι ακούω συγγενείς να μου ευχονται: "Άντε και τα επόμενα Χριστούγεννα με ένα μωρο"

Πειράζει που θελω να ουρλιάξω??????

 

 

ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ..................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν και σας παρακολουθώ τους τελευταίους 6 μήνες, σήμερα ειπα να εγγράφω και να παραθέσω την δικη μου εμπειρία. Με τον σύζυγο μου εχουμε ελεύθερες επαφές τους τελευταίους έξι μήνες και στις 10/12 έμαθα ότι είμαι έγκυος. Με βάση την χοριακη και το υπερηχογραφημα ο γιατρός μου μου είπε ότι έχω καθυστερημένη σύλληψη και γιαυτο δεν φαίνεται τίποτα, μόνο διογκωμενο το ενδομητριο μου χ2. Δυστυχώς ομως οι χοριακες μου δεν ανέβαιναν και πλέον ήμουν σίγουρη ότι απο στιγμή σε στιγμή θα αποβαλω, όπως και έγινε χθες. Δεν γλιτώσαμε ομως την αναρροφηση καθώς πέρασα κανονικά τους φρικτους πόνους τοκετού χωρίς το δώρο έκπληξη στο τέλος για να τους ξεχάσω βέβαια, και αν και αποβλήθηκε το μεγαλύτερο μέρος του ενδομητριου στο μαιευτήριο φυσικά, εγω συνέχιζα να ποναω. σήμερα είμαι καλα απο πονους και απλα ανυπομονω να μπω σε μια φυσιολογική ροή για να ξαναπροσπαθησω η οποία ροή δεν έχω ιδέα ποτέ πρέπει να είναι.. Απο την στιγμή που έμαθα ότι κάτι δεν παει καλα με την εγκυμοσύνη δεν το έβαλα κάτω, γιατί αφενός δεν εκανα εγω κάτι λάθος, και απο την στιγμή που δουλεύουν τα εργαλεία οπως λέει και ο σύζυγος μου δεν υπάρχει λόγος να ανησυχούμε. Αυτά απο εμένα, και χρονια πολλά μιας και τα ξέχασα στην αρχή.

 

Λυπάμαι πολύ που δεν προχώρησε όπως ελπίζατε. Αλλά για ποιους πόνους λες; Δεν σου έκανε αναισθησία ο γυναικολόγος; Και δεν μπορούμε να μιλάμε για τοκετό, σε τόσο πρώιμο στάδιο. Μόνο εμβρυικά στοιχεία πρέπει να υπήρχαν χωρίς καν καρδιακή λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα... Κανονικά θα έπρεπε να ειμαι αγκαλιά με το ασαραντιστο μωρο μου, να του είχα φορέσει ένα κόκκκινο φορμάκι και να ειμαι τρισευτυχισμένη με την οικογένειά μου... Αντ' αυτού, είμαι μόνη μου, χωρίς το μωρό μου κι ακούω συγγενείς να μου ευχονται: "Άντε και τα επόμενα Χριστούγεννα με ένα μωρο"

Πειράζει που θελω να ουρλιάξω??????

 

Καλησπερα σε ολες και χρονια πολλα με υγεια πανω απο ολα,και με ενα γερο μωρακι σε ολες μας.

Valiak.........Tι ειπαμε?????Δεν ειπαμε οτι δεν το βαζουμε κατω?και δεν σκεφτομαστε συνεχως τα ασχημα γεγονοτα?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Γλυκεια μου προσπαθησε να μην τα σκεφτεσαι γιατι δεν σου κανει καλο,και ετσι δεν θα ερχεται η πολυποθυτη εγκυμοσυνη που θελεις απο το στρες και γενικοτερα αν ειναι εκει κολλημενο το μυαλο σου.

Εγω δεν τα σκεφτομαι γιατι θελω να κοιταξω μπροστα,δεν ξεχασα αλλα θελω να σκεφτομαι θετικα και αφηνω τον χρονο να νιωσω ετοιμη για μια καινουργια εγκυμοσυνη.

Κοιτα να χαλαρωσεις με τον αντρουλη σου και τοτε να εισαι σιγουρη οτι θα μεινεις εγκυος και ολα θα πανε καλα.:P:p:p

Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...