Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κλινικη βεροια


ΕΛΛΗ 2

Recommended Posts


Διαφημίσεις


καλησπερα και απο εμενα , αν και πολυ νεα για μαμα ακομα, θελω να μαθω αν εχει γεννησει καποια κοπελα στην βεροια σε κλινικη..

 

εννοεις του αντωνιαδη; δεν ξερω αν υπαρχει αλλη στη βεροια. Εγω γεννησα εκει το 2ο

Link to comment
Share on other sites

εννοεις του αντωνιαδη; δεν ξερω αν υπαρχει αλλη στη βεροια. Εγω γεννησα εκει το 2ο

 

 

ναι εκει..δεν εχει αλλη,πως ειναι εκει τα πραγματα;

Link to comment
Share on other sites

οπα, το ξεχασα ατυο, ειναι καταπληκτικα, θα γραψω περισσοτερα αυριο

 

 

περιμενω νεα σου....μαλλον για εκει με βλεπω...απλα θελω να ξερω για την κλινικη, αν ειναι καθαρη...απο προσωπικο τι λεει...και γενικα ολο το κλιμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιμενω νεα σου....μαλλον για εκει με βλεπω...απλα θελω να ξερω για την κλινικη, αν ειναι καθαρη...απο προσωπικο τι λεει...και γενικα ολο το κλιμα...

 

προκειται για σενα την ιδια; επειδη ειπες οτι εισαι πολυ νεα για μαμα... εισαι εγκυος η ετσι πληροφοριακα ρωτας;

 

Λοιπον, πηγα εκει για προγραμματισμενη καισαρικη, οι μαιες ηταν καταπληκτικες, με φροντισαν και με καθησυχαζαν καθ'ολη τη διαρκεια της διαδικασιας, οπως και η καταπληκτικη αναισθησιολογος που μου κρατουσε το χερι και περιεγραφε τι συνεβαινε. Κυριως εγιναν ολα με αξιοπρεπεια (ξυρισμα, κλισμα) και ανθρωπινα). Το χειρουργειο ηταν λιγο παλιο αλλα πεντακαθαρο, ξερω ομως οτι εχουν κανει και ανακαινιση απο τοτε, τουλαχιστον εξωτερικα, ισως και εσωτερικα.

 

Πληρωσα 1700 σε μονοκλινο με μπανιο(με δυο κρεββατια αν θελεις συνοδο) για 6 νυχτες. Σεβαστηκαν ολες μας τις επιθυμιες. Μπορουσα να εχω το μωρο αν θελω, οποτε θελω, ή να το δωσω αν κουραστω. Τηλεφωνουσα οποιοαδηποτε ωρα της ημερας η της νυχτας για να παρουν/φερουν το μωρο και το εκαναν παντα με χαμοελο και γλυκια κουβεντα ("τι ομορφο μωρο και τι καλη μαμα" ξερεις τωρα).

 

Την πρωτη μερα που δε σηκωνομουνα, επειδη ηθελα το μωρο μαζι μου, ερχοταν στο δωματιο να το αλλαξουν. Για να μην τις κουραζω ειπα οτι μπορουσε να το κανει ο αντρας μου, και μου ειπαν "μα αυτη ειναι η δουλεια μας, ο αντρας σου εχει κι αλλο μωρο να φροντισει, εμεις ειμαστε εδω για σενα και το μικρο".

 

Λιγο-πολυ ολα ηταν αψογα.

 

Που βρισκεσαι; Γιατι ηθελα να πω οτι το ιδιο αψογα ειναι και στο νοσοκομειο της Ναουσας (τα δωματια ειναι ολα δικλινα με μπανιο και ειναι τριων ετων, με καταπληκτικες μαιες και γιατρους) αλλα χωρις να πληρωσεις τα 1700 ευρω. Ξερω πολλες κοπελες που γεννησαν εδω στο δημοσιο και μονο καλα εχουν να πουνε.

Link to comment
Share on other sites

προκειται για σενα την ιδια; επειδη ειπες οτι εισαι πολυ νεα για μαμα... εισαι εγκυος η ετσι πληροφοριακα ρωτας;

 

Λοιπον, πηγα εκει για προγραμματισμενη καισαρικη, οι μαιες ηταν καταπληκτικες, με φροντισαν και με καθησυχαζαν καθ'ολη τη διαρκεια της διαδικασιας, οπως και η καταπληκτικη αναισθησιολογος που μου κρατουσε το χερι και περιεγραφε τι συνεβαινε. Κυριως εγιναν ολα με αξιοπρεπεια (ξυρισμα, κλισμα) και ανθρωπινα). Το χειρουργειο ηταν λιγο παλιο αλλα πεντακαθαρο, ξερω ομως οτι εχουν κανει και ανακαινιση απο τοτε, τουλαχιστον εξωτερικα, ισως και εσωτερικα.

 

Πληρωσα 1700 σε μονοκλινο με μπανιο(με δυο κρεββατια αν θελεις συνοδο) για 6 νυχτες. Σεβαστηκαν ολες μας τις επιθυμιες. Μπορουσα να εχω το μωρο αν θελω, οποτε θελω, ή να το δωσω αν κουραστω. Τηλεφωνουσα οποιοαδηποτε ωρα της ημερας η της νυχτας για να παρουν/φερουν το μωρο και το εκαναν παντα με χαμοελο και γλυκια κουβεντα ("τι ομορφο μωρο και τι καλη μαμα" ξερεις τωρα).

 

Την πρωτη μερα που δε σηκωνομουνα, επειδη ηθελα το μωρο μαζι μου, ερχοταν στο δωματιο να το αλλαξουν. Για να μην τις κουραζω ειπα οτι μπορουσε να το κανει ο αντρας μου, και μου ειπαν "μα αυτη ειναι η δουλεια μας, ο αντρας σου εχει κι αλλο μωρο να φροντισει, εμεις ειμαστε εδω για σενα και το μικρο".

 

Λιγο-πολυ ολα ηταν αψογα.

 

Που βρισκεσαι; Γιατι ηθελα να πω οτι το ιδιο αψογα ειναι και στο νοσοκομειο της Ναουσας (τα δωματια ειναι ολα δικλινα με μπανιο και ειναι τριων ετων, με καταπληκτικες μαιες και γιατρους) αλλα χωρις να πληρωσεις τα 1700 ευρω. Ξερω πολλες κοπελες που γεννησαν εδω στο δημοσιο και μονο καλα εχουν να πουνε.

 

 

ευχαριστω κοπελα μου, εγω ειμαι δυο μηνων ακομα....ο γιατρος μου ειναι στην κλινικη του αντωνιαδη...ασε που ειπα να παω να κανω μια εξεταση στο νοσοκομειο στην βεροια και απογοητευτικα πληρως.....πρωτο ραντεβου ουτε υπερηχο μου εκαναν ουτε τιποτα μονο εξετασεις αιματος...χωρις να ακουσουν την καρδια του μωρου, ειπαν να κανω εξετασεις...απογοητευτικα και πηγα στο γιατρο μου μετα...

πηγα ειδα την κλινικη...πολυ καλη....και εγινε ανακαινιση πολυ καλη μεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας!!! Ηθελα να ρωτήσω αν έχει γεννήσει καμία πρόσφατα στην κλινική της Βέροιας. Είμαι ασφαλισμένη στον ΟΑΕΕ (γενικά ΕΟΠΠΥ) και ήθελα να ρωτήσω για τιμές; Χωρίς την αμοιβή του γιατρού πόσο σας βγήκε; Τι περιλαμβάνει η τιμή;; Παιδιάτρο; Αναισθησιολόγο; κ.λπ. Θα πάω βέβαια και από εκεί για σίγουρα αλλα πέστε μου να πάρω μία ιδέα να μην πέσω από τα σύννεφα.. Πείτε μου επίσης αν μείνατε ευχαριστημένες.

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! γεννησα στη συγκεκριμενη κλινικη πριν 2 μηνες σχεδον. συμφωνω σε ολα με την travellingmum. οι μαιες εξυπηρετικοτατες. η αναισθησιολογος παρα πολυ καλη. ο παιδιατρος επισης. για τη γιατρο μου δεν εχω να πω τιποτα, δεν θα με ξεγεννουσε αν δεν ηταν επισης τελεια. το χειρουργειο δεν το ειδα, γιατι γεννησα φυσιολογικα. η κλινικη ομως ειναι πληρως ανακαινισμενη. τα δωματια, τα μπανια γενικα ολοκληρη ειναι πολυ καλη. εγω γεννησα απογευμα, το πρωτο βραδυ επειδη ηθελα να ξεκουραστω δεν ειχα το μωρακι μαζι μου. κατεβηκα ομως και το ειδα πριν κοιμηθω. και οι μαιες μου ειπαν οτι το πρωι μετα το πρωινο να τις παρω τηλεφωνο να μου τον φερουν και να τον κρατησω οσο θελω. για την ακριβεια απο την ωρα που μου τον εφεραν τον κατεβασα το βραδυ κατω!!

επισης, με εξυπηρετησαν και μετα που εφυγα απο την κλινικη. παρασκευη βγηκαμε αλλα το μωρακι μου δεν μπορουσε να θηλασει. με αποτελεσμα να γεμισει το στηθος μου γαλα και να με ποναει παρα πολυ. ειχα παρει θηλαστρο αλλα δεν εκανε καλη δουλεια. πηρα τηλεφωνο στην κλινικη και ζητησα απο την μαια να παω να μου το βγαλει με το δικο τους θηλαστρο και μου ειπε φυσικα και να παω. και μια αλλη φορα που δεν ειχα ακουσει καθολου οτι τα φαρμακεια ειχαν απεργια και ειχα μεινει απο γαλα πηγα στην κλινικη να ζητησω ενα γαλα (πιναμε αυτο που εδιναν και στην κλινικη) και οταν ρωτησα τι χρωσταω μου ειπαν "τιποτα απολυτως. ειναι δυνατον να αφησουμε το μωρακι νηστικο?"

sapi φευγοντας απο την κλινικη πληρωσα αναισθησιολογο 250?, παιδιατρο 120?, το δωματιο (δικλινο χωρις μπανιο) 390?. και τη γιατρο μου βεβαια. καλο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο η να πας απο εκει για τις τιμες γιατι αλλαζουν συνεχως λογω του συστηματος. ετσι μου ειχε πει και η κοπελα απο το λογιστηριο. ακομα και τη μερα που θα γεννησεις μπορει να γινει αλλαγη και να πληρωσεις αλλα απο αυτα που ειχες κατα νου. εγω ενα μηνα πριν γεννησω ηξερα αλλα και 2 βδομαδες πριν γεννησω ειχαν αλλαξει.

μια διευκρινηση να κανω για τα δωματια. ειχα εναν προβληματισμο για το τι δωματιο να επιλεξω. το δικλινο χωρις μπανιο ειναι 390? και το δικλινο με μπανιο ειναι 600?. 210? διαφορα. για τις εποχες που περναμε ειναι πολλα. για μενα τουλαχιστον. επελεξα δικλινο χωρις μπανιο. δεν ειχα κανενα προβλημα. το κλειδι του δωματιου το οποιο σου δινουν οταν ανεβεις στο δωματιο ανοιγει την πορτα για το μπανιο που χρησιμοποιουν μονο οι λεχωνες. και ειναι πεντακαθαρο. απλα δεν το ειχα μεσα στο δωματιο. και? σηκωνομουν και περπατουσα λιγο, τι επαθα?

 

εγω αυτα ειχα να πω..

 

sapi και ελλη2 με το καλο τα μωρακια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλημερα!! γεννησα στη συγκεκριμενη κλινικη πριν 2 μηνες σχεδον. συμφωνω σε ολα με την travellingmum. οι μαιες εξυπηρετικοτατες. η αναισθησιολογος παρα πολυ καλη. ο παιδιατρος επισης. για τη γιατρο μου δεν εχω να πω τιποτα, δεν θα με ξεγεννουσε αν δεν ηταν επισης τελεια. το χειρουργειο δεν το ειδα, γιατι γεννησα φυσιολογικα. η κλινικη ομως ειναι πληρως ανακαινισμενη. τα δωματια, τα μπανια γενικα ολοκληρη ειναι πολυ καλη. εγω γεννησα απογευμα, το πρωτο βραδυ επειδη ηθελα να ξεκουραστω δεν ειχα το μωρακι μαζι μου. κατεβηκα ομως και το ειδα πριν κοιμηθω. και οι μαιες μου ειπαν οτι το πρωι μετα το πρωινο να τις παρω τηλεφωνο να μου τον φερουν και να τον κρατησω οσο θελω. για την ακριβεια απο την ωρα που μου τον εφεραν τον κατεβασα το βραδυ κατω!!

επισης, με εξυπηρετησαν και μετα που εφυγα απο την κλινικη. παρασκευη βγηκαμε αλλα το μωρακι μου δεν μπορουσε να θηλασει. με αποτελεσμα να γεμισει το στηθος μου γαλα και να με ποναει παρα πολυ. ειχα παρει θηλαστρο αλλα δεν εκανε καλη δουλεια. πηρα τηλεφωνο στην κλινικη και ζητησα απο την μαια να παω να μου το βγαλει με το δικο τους θηλαστρο και μου ειπε φυσικα και να παω. και μια αλλη φορα που δεν ειχα ακουσει καθολου οτι τα φαρμακεια ειχαν απεργια και ειχα μεινει απο γαλα πηγα στην κλινικη να ζητησω ενα γαλα (πιναμε αυτο που εδιναν και στην κλινικη) και οταν ρωτησα τι χρωσταω μου ειπαν "τιποτα απολυτως. ειναι δυνατον να αφησουμε το μωρακι νηστικο?"

sapi φευγοντας απο την κλινικη πληρωσα αναισθησιολογο 250?, παιδιατρο 120?, το δωματιο (δικλινο χωρις μπανιο) 390?. και τη γιατρο μου βεβαια. καλο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο η να πας απο εκει για τις τιμες γιατι αλλαζουν συνεχως λογω του συστηματος. ετσι μου ειχε πει και η κοπελα απο το λογιστηριο. ακομα και τη μερα που θα γεννησεις μπορει να γινει αλλαγη και να πληρωσεις αλλα απο αυτα που ειχες κατα νου. εγω ενα μηνα πριν γεννησω ηξερα αλλα και 2 βδομαδες πριν γεννησω ειχαν αλλαξει.

μια διευκρινηση να κανω για τα δωματια. ειχα εναν προβληματισμο για το τι δωματιο να επιλεξω. το δικλινο χωρις μπανιο ειναι 390? και το δικλινο με μπανιο ειναι 600?. 210? διαφορα. για τις εποχες που περναμε ειναι πολλα. για μενα τουλαχιστον. επελεξα δικλινο χωρις μπανιο. δεν ειχα κανενα προβλημα. το κλειδι του δωματιου το οποιο σου δινουν οταν ανεβεις στο δωματιο ανοιγει την πορτα για το μπανιο που χρησιμοποιουν μονο οι λεχωνες. και ειναι πεντακαθαρο. απλα δεν το ειχα μεσα στο δωματιο. και? σηκωνομουν και περπατουσα λιγο, τι επαθα?

 

εγω αυτα ειχα να πω..

 

sapi και ελλη2 με το καλο τα μωρακια σας!!!

 

Καλή χρονιά κοριτσι μου! Οι πληροφορίες σου είναι πάρα πολύ καλές! Εγώ θα πάω από την κλινική αυτές τις ημέρες που μπαίνω και στον μήνα μου. Για το δωμάτιο χωρίς μπάνιο συμφωνώ απόλυτα! Ηθελα ακόμη να σε ρωτήσω, επιτρέπεται συνοδός το βράδυ;; Ποιον γιατρό είχες;; Φυσιολογικά γέννησες; Να σου ζήσει το μωράκι σου!

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!! γεννησα στη συγκεκριμενη κλινικη πριν 2 μηνες σχεδον. συμφωνω σε ολα με την travellingmum. οι μαιες εξυπηρετικοτατες. η αναισθησιολογος παρα πολυ καλη. ο παιδιατρος επισης. για τη γιατρο μου δεν εχω να πω τιποτα, δεν θα με ξεγεννουσε αν δεν ηταν επισης τελεια. το χειρουργειο δεν το ειδα, γιατι γεννησα φυσιολογικα. η κλινικη ομως ειναι πληρως ανακαινισμενη. τα δωματια, τα μπανια γενικα ολοκληρη ειναι πολυ καλη. εγω γεννησα απογευμα, το πρωτο βραδυ επειδη ηθελα να ξεκουραστω δεν ειχα το μωρακι μαζι μου. κατεβηκα ομως και το ειδα πριν κοιμηθω. και οι μαιες μου ειπαν οτι το πρωι μετα το πρωινο να τις παρω τηλεφωνο να μου τον φερουν και να τον κρατησω οσο θελω. για την ακριβεια απο την ωρα που μου τον εφεραν τον κατεβασα το βραδυ κατω!!

επισης, με εξυπηρετησαν και μετα που εφυγα απο την κλινικη. παρασκευη βγηκαμε αλλα το μωρακι μου δεν μπορουσε να θηλασει. με αποτελεσμα να γεμισει το στηθος μου γαλα και να με ποναει παρα πολυ. ειχα παρει θηλαστρο αλλα δεν εκανε καλη δουλεια. πηρα τηλεφωνο στην κλινικη και ζητησα απο την μαια να παω να μου το βγαλει με το δικο τους θηλαστρο και μου ειπε φυσικα και να παω. και μια αλλη φορα που δεν ειχα ακουσει καθολου οτι τα φαρμακεια ειχαν απεργια και ειχα μεινει απο γαλα πηγα στην κλινικη να ζητησω ενα γαλα (πιναμε αυτο που εδιναν και στην κλινικη) και οταν ρωτησα τι χρωσταω μου ειπαν "τιποτα απολυτως. ειναι δυνατον να αφησουμε το μωρακι νηστικο?"

sapi φευγοντας απο την κλινικη πληρωσα αναισθησιολογο 250?, παιδιατρο 120?, το δωματιο (δικλινο χωρις μπανιο) 390?. και τη γιατρο μου βεβαια. καλο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο η να πας απο εκει για τις τιμες γιατι αλλαζουν συνεχως λογω του συστηματος. ετσι μου ειχε πει και η κοπελα απο το λογιστηριο. ακομα και τη μερα που θα γεννησεις μπορει να γινει αλλαγη και να πληρωσεις αλλα απο αυτα που ειχες κατα νου. εγω ενα μηνα πριν γεννησω ηξερα αλλα και 2 βδομαδες πριν γεννησω ειχαν αλλαξει.

μια διευκρινηση να κανω για τα δωματια. ειχα εναν προβληματισμο για το τι δωματιο να επιλεξω. το δικλινο χωρις μπανιο ειναι 390? και το δικλινο με μπανιο ειναι 600?. 210? διαφορα. για τις εποχες που περναμε ειναι πολλα. για μενα τουλαχιστον. επελεξα δικλινο χωρις μπανιο. δεν ειχα κανενα προβλημα. το κλειδι του δωματιου το οποιο σου δινουν οταν ανεβεις στο δωματιο ανοιγει την πορτα για το μπανιο που χρησιμοποιουν μονο οι λεχωνες. και ειναι πεντακαθαρο. απλα δεν το ειχα μεσα στο δωματιο. και? σηκωνομουν και περπατουσα λιγο, τι επαθα?

 

εγω αυτα ειχα να πω..

 

sapi και ελλη2 με το καλο τα μωρακια σας!!!

 

Ηθελα επίσης να ρωτησω αν ήσουν ασφαλισμένη σε κάποιο ταμείο κι αν πήρες κάποιο επίδομα. Εμείς είμαστε στον ΟΑΕΕ..

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα επίσης να ρωτησω αν ήσουν ασφαλισμένη σε κάποιο ταμείο κι αν πήρες κάποιο επίδομα. Εμείς είμαστε στον ΟΑΕΕ..

 

Καλή χρονιά κοριτσι μου! Οι πληροφορίες σου είναι πάρα πολύ καλές! Εγώ θα πάω από την κλινική αυτές τις ημέρες που μπαίνω και στον μήνα μου. Για το δωμάτιο χωρίς μπάνιο συμφωνώ απόλυτα! Ηθελα ακόμη να σε ρωτήσω, επιτρέπεται συνοδός το βράδυ;; Ποιον γιατρό είχες;; Φυσιολογικά γέννησες; Να σου ζήσει το μωράκι σου!

 

 

καλησπερα.. δεν κανει τιποτα. το πρωτο βραδυ εμεινε η μαμα μου μαζι μου. και κοιμηθηκε στο διπλανο κρεβατι που ηταν αδειο. δεν της ειπε κανενας τιποτα. ουτε οι μαιες που ανεβηκαν να με δουν, ουτε η καθαριστρια που περασε το πρωι. απλα η καθαριστρια ρωτησε αν χρησιμοποιησε το μαξιλαρι για να το αλλαξει. τα επομενα 2 βραδια εμεινα μονη μου. φυσιολογικα γεννησα αλλα εκανα επισκληριδιο. τη γιατρο μου θα σου στειλω πμ να σου πω το ονομα της. ειμαι αμεσα ασφαλισμενη στο ικα και πηρα ολα τα επιδοματα που δικαιουμουν. τωρα περιμενω να παρω απο τον οαεδ.

σε ευχαριστω πολυ, με το καλο και το δικο σου μωρακι....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καμιά που να γέννησε εκεί πρόσφατα; Πώς είναι τελικά οι τιμές, γιατί ακούω διάφορα. Μikroutsikouliko οι τιμές που αναφέρεις για το δωμάτιο είναι για μια βραδιά, ή τελικές;

tt16920e.aspxtt18a6db.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καμιά που να γέννησε εκεί πρόσφατα; Πώς είναι τελικά οι τιμές, γιατί ακούω διάφορα. Μikroutsikouliko οι τιμές που αναφέρεις για το δωμάτιο είναι για μια βραδιά, ή τελικές;

 

οι τελικες!!! ειπαμε τα εχουν παιξει αυτοι που μας κυβερνανε αλλα οχι και να μας χρεωνουν 390 τη βραδια για ενα δωματιο.. 390 για 3 βραδια...

Link to comment
Share on other sites

οι τελικες!!! ειπαμε τα εχουν παιξει αυτοι που μας κυβερνανε αλλα οχι και να μας χρεωνουν 390 τη βραδια για ενα δωματιο.. 390 για 3 βραδια...

 

:lol::lol::lol:

Μην το λες, όταν το 'ψαχνα για Θεσσαλονίκη κάτι τέτοιες τιμές άκουσα!

Πήρα σήμερα και ρώτησα, -ευγενέστατος ο κύριος από το λογιστήριο- έχουν ανεβεί λίγο. Το 3κλινο (μέσω ασφάλισης) είναι 550 για τρία βράδια και περιλαμβάνεται το δωμάτιο και κάποια φάρμακα κ.λ.π. που θα σου χορηγήσουν. Ο παιδίατρος 120 και ο αναισθησιολόγος 250, όπως ήταν. Μια χαρά μου φάνηκαν οι τιμές, γιατί είχα ακούσει ότι είναι πιο ακριβά.

tt16920e.aspxtt18a6db.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 month later...
Εν ετη 2016 καμια κοπελα που να εχει εμπειρια απο την κλινικη στη βεροια;

 

Εγω γεννησα στην κλινικη της βεροιας φετος. Ειχα και θετικη και αρνητικη εμπειρια. Τα θετικα ηταν οτι ηταν οικονομικα και μπορεις να εχεις και καποιον μαζι σου αν θες. Το φαγητο τους τους ηταν υπεροχο. Παρα πολυ καθαρη κλινικη. Ειχα δικο μου μπανιο. Η αναισθησιολογος της κλινικης ηταν τρομερα καθησυχαστικη και μου περιεγραφε ολη την διαδικασια. Τωρα στα αρνητικα , οι μαιες ηταν λιγο ακυρες, γιατι αλλα σου ελεγε η μια αλλα η αλλη, χαρακτηριστικα μια μαια μου ειπε να δωσω τσαι στο μωρο μου, μιας ημερας μωρακι. Ομως το σημαντικοτερο για μενα και το μονο που κραταω απο ολη αυτη την εμπειρια ηταν οτι ζητησα να μην δωσουν ξενο γαλα στο μωρο μου και δωσανε, του εβγαλε αλλεργια και μου το φερανε μετα απο 8 ωρες κιτρινο, ειχε αλλαξει το χρωμα των ματιων του και εβγαζε συνεχεια κιτρινα πηγματα. Θυμωσα τοσο πολυ που ενω ζητησα θηλασμο εκεινοι αποφασισαν για μενα και το παιδι μου βαζοντας σε κινδυνο την ζωη του μωρου μου. Το μωρακι μου τωρα ειναι 8 μηνων και στον χρονο επανω θα κανουμε εξετασεις ξανα για να δουμε αν εχει φυγει. Ελπιζω μονο να σε βοηθησα και οχι να μπερδευτηκες περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω κιολας οτι αυτες τις 8 ωρες που κανανε να μου το φερουνε δεν με ενημερωνε κανεις ουτε για το ποτε θα μου το φερουνε ουτε για ποιο λογο δεν το φερνουνε. Τους ρωτουσαμε ολοι και μας ελεγαν οτι δεν ειναι δικη τους αρμοδιοτητα και οτι θα περασει ο παιδιατρος να μας ενημερωσει. Ο παιδιατρος ομως ειχε φυγει στο σπιτι του για μεσημερι και ουτε οταν ηρθε στην κλινικη ηρθε σε μας. Νευριασα τοσο πολυ που επιστρατευσα τον γυναικολογο μου ο οποιος επικοινωνησε με την κλινικη και τοτε ως δια μαγειας ολοι ενδιαφερθηκαν να μας ενημερωσουν. σ.σ. γεννησα Σαββατο πρωι και το Σαββατοκυριακο δεν υπηρχε ανθρωπος. Την Δευτερα ηρθαν τοσοι πολλοι γιατροι, δλδ πρεπει να γεννησεις καθημερινη για να εχεις σωστη περιθαλψη;? Επισης, ενα βραδυ τους ζητησα παυσιπονο και περασε 1 ωρα δεν το φερανε τους ξαναζηταω και παλι περασε 1 ωρα τιποτα. Κατεληξα να παρω το παυσιπονο 7 ωρες (απο τις 11 το βραδυ μεχρι τις 6 το πρωι) αφοτου το ειχα ζητησει. Ευτυχως κοιμομουν που και που. Εδωσα γυρω στα 2.000 (δεν θυμαμαι ακριβως) για να μου φερθουν οπως μου φερθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Lixnaraki θα ηθελα πραγματικα σε παρακαλω να γραψεις το λογο που εισαι τοσο απογοητευμένη. Μετακομισαμε στη Βεροια προσφατα και δυατυχως δεν εχω πολλους γνωστους να μαθω τις εμπειριες τους. Εμενα με ενδιαφερει να εχω το παιδι μαζι μου και να μη μαλωνω για να μη μου το παιρνουν, οπως και να μην του δωσουν ξενο γαλα και τσάι. Μια γνωστη μου που γεννησε περσι μου ειπε πως δηλωσε πως θελει να το εχει μαζι της και την αφησαν και ενω ο παιδιατρος της ελεγε βλακειες για τσαι και ξενο γαλα, αυτη απλα αρνηθηκε και τελειωσε η υποθεση. Απλα βλεπω κι αυτα που γραφει το votsalaki και αγχωνομαι! Καμια κοπελα που να εχει πιο προσφατη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...