Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτήρας στο Έλενα - Αλεξάνδρα


Recommended Posts

Γεία σας κορίτσια, είμαι μια καινούργια μέλλουσα μαμά 4 1/2 μηνών και ενώ είμαι ευχαριστημένη από τον γυναικολόγο μου, θα ήθελα να βρώ κάποιον στο δημόσιο τομέα.΄Εχει κάποια από εσάς να μου προτείνει κάποιον στο Έλενα ή στο Αλεξάνδρα, κάποιον που να φημίζεται ότι αποφεύγει τις καισαρικές??? Θα ήθελα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αν δεν υπάρχουν επιπλοκές και απλά έχω μια ανησυχία ότι πολλές φορές τους είναι πιο εύκολο να ξεμπερδεύουν γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Μάρθα, με το καλό το μωρό σου!

Εγώ γέννησα στο Έλενας πριν 4 μήνες με γιατρό τον κ. Ροσόλυμο. Καθώς γέννησα φυσιολογικά μετά από καισαρική (ήταν κατί που το ήθελα εγώ και του το είχα πει από την αρχή), φαντάζομαι ότι είναι κατά των κασαρικών -αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος. ΚΑλό πάντως είναι να του το αναφέρεις εξ αρχής! Μπορείς να τον βρεις Τρίτη και Πέμπτη στα απογευματινά ιατρεία του Έλενα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου ποσο καλος ειναι ο συγκεκριμενος γιατρος που σου προτεινει η katpend! Εγω προσωπικα δεν τον γνωριζω τον ανθρωπο, αλλα επειδη εχω γεννησει με καισαρικη και σε επαρχεια, ερχομενη στην Αθηνα με τη μετακομιση, σε οποιον γιατρο κι αν πηγα δεν αναλαμβανει να με ξεγεννησει (οταν με το καλο ερθει και το 2ο μωρακι) με φυσιολογικο. Ακομα κι αυτος ο γιατρος στον οποιο κατεληξα μετα απο πολλες ερευνες ηταν ξεκαθαρος απο την αρχη πως δεν μπορει. Οπως καταλαβαινεις λοιπον, δεν εχω να σου προτεινω καποιον απο προσωπικη εμπειρια. Το μονο που μπορω να σου πω ειναι πως πολλες μανουλες απο εδω μεσα ειναι καταενθουσιασμενες με τον Κυριο Χασιακο που συνεργαζεται με το Αρεταιειο (ειναι κι αυτο δημοσιο νοσοκομειο). Ειναι τοσο ικανοποιημενες που μαλιστα του εχουν ανοιξει και fun club εδω, στο parents! :-P Κι απο οσα εχω καταλαβει ειναι κι αυτος κατα των καισαρικων.

Ολα αυτα στα λεω αλλα κρατα και μια επιφυλαξη γιατι ειμαι απο επαρχεια, μετραω στην Αθηνα λιγους μηνες και δεν ξερω να σε κατατοπισω οπως θα το εκανε καποια αλλη κοπελα που ειναι χρονια εδω και ξερει τι "παιζει"!

Ευχομαι να πανε ολα καλα! Με το καλο το μωρακι σου!! :) :)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

κ γουμαλατσος στο αλεξανδρας.πολυ κατα της καισαρικης κ των παρεμβασεων γενικα.κ κατα των φαρμακων...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λόγω του ότι έχω διαβήτη και το μωράκι μου θα έχει μακροσωμία(μεγαλώνει λίγο πιο γρήγορα απ'ότι τα φυσιολογικά μωράκια),αναγκαστικά ο γιατρός θα μου την πάρει με καισαρική γύρω στις 38-39 εβδομάδες,λίγο νωρίτερα από το κανονικό,φυσιολογικό τοκετό.

Παρότι υπάρχει πρόβλημα στην περίπτωση μου προσπαθεί να μου δώσει εχέφρονες και πρακτικές συμβουλές μήπως και καταφέρω να καλωσορίσω την μικρούλα μου με φυσιολογικό.Κοπέλες παλαιότερες πελάτισσές του μου είπαν πως είναι κατά της καισαρικής,δεν την θέλει καθόλου.Μάλιστα με μία γνωστή μου η οποία μου τον σύστησε,μου είπε ότι του έφαγε όλη την Κυριακή του Πάσχα για να γεννήσει με φυσιολογικό,κι ούτε της ανέφερε κάτι για καισαρική!

Προσωπικά,εγώ του έχω τυφλή εμπιστοσύνη,είναι πάνω απ'όλα άνθρωπος και με πονάει.Είναι ο κύριος Αλεξόπουλος,στο Αλεξάνδρα.

Ξέρω επίσης και τον κύριο Γουμαλατσο που αναφέρει η γειτόνισσα μου από πάνω,ο οποίος έχω ακούσει ότι είναι πραγματικά εξαιρετικός,αλλά δεν έχω εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

ότι και να αποφασίσεις κάντο γρήγορα γιατί στο Ελενα θα δυσκολευτείς να βρείς γιατρό πλεόν δεν αναλαμβάνει κανείς προσωρημένες εγκυμοσύνες είναι η γραμμή που ακολουθούν. Πάντως στα Νοσοσκομεία είναι περισσότερο υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Για το Αλεξάνδρα είναι χάλια οι υποδομές υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει δωμάτιο και να σε βάλουν στο γυναικολογικό με γυναίκες που έχουν κάνει χειρουργεία.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα που το σκεφτομαι δεν θα επελεγα καποιον γιατρο που να αποφευγει τοσο πολυ τις καισαρικες.σκεφτομαι οτι δεν θα εχει και το καλυτερο χερι.

και εγω προτιμω να γεννησω φυσιολογικα αλλα το κακο ειναι οτι υπαρχουν πολλα σεναρια που μπορει να γινει αναγκαστηκα καισαρικη.οποτε οτι ειναι ποιο καλο για το μωρακι μου και εμενα αυτος ειναι και ο καλυτερος τροπος να γεννησω.

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός μου είναι η κα Πεϊτσίδου στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ. Στον πρώτο τοκετό γέννησα φυσιολογικά, παρά το γεγονός ότι έτσι όπως εξελίχθηκε, δε θα την είχα γλυτώσει την καισαρική αν ήμουν αλλού. Στον δεύτερο τοκετό, αν και το πολεμήσαμε, δεν τη γλυτωσα τελικά λόγω διαβήτη κύησης.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

΄Πάντως ούτε ο φυσιολογικός ούτε η ακισαρική είναι εύκολα για τους γιατρούς. Απλά φαντάζομαι ότι πιο ασφαλής είναι πλέον είναι η καισαρική και μάλιστα με την εμπειρία που έχουν αποκτησει οι γιατροί και την βελτίωση της τεχνικής. Πάντως όταν έρχονται τα σκούρα καισαρική κάνουν. Στον φυσιολογικό πάλι είναι κάτι πολύ πρόβλεπτο μπορεί να συμβούν τα χίλια μοίρια άσε που οι γυναίκες παθαίνουν διάφορα ακράτεια, ρήξη κόλπου, ρήξη μήτρας. Ο γιατρός πρέπει να είναι πού καλός και στις δύο περιπτωσεις. Εγώ όταν τον ρωτησα δεν μου φάνηκε τόσο αρνητικός για τις καισαρικές απλά μου είπε οτι το λέει και το ονομά του άλλο φυσιολογικός και άλλο χειρουργείο. Δεν μου αρέσει ούτε ο γιατρός που λέει για ψήλου πήδημα καισαρική αλλά ούτε ο γιατρός που επιμένει με φυσιολογικό ντε και καλά. Και επειδή δεν μπορούμε να ξέρουμε επιστημονικά το εαν είναι καλοί ή όχι ακόμη και αυτές που γεννήσαμε και προτείνουμε τους δικούς μας, καλύτερα να επιλέξεις εναν γιατρό που να σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια να τον εμπιστέυεσαι , να μπορείς να συζητάς ότι απορία έχεις , να σου μιλάει, να είναι δίπλα σου , να σου εξηγεί κάθε φορά τι είναι αυτό που κάνει και γιατί πρέπει να γίνει έτσι. Σημαντικό θεωρώ επίσης να είναι κοντά σου και μετά τον τοκετό και να μην εξαφανιστεί όπως κάνουν οι περισσότεροι.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

TARA μια που γέννησες το πώτο με φυσιολογικό και το δέυτερο με καισαρική μπορείς να μας πεις την εμπειρία σου.Ποιος σου φάνηκε πιο δύσκολος. Θα με ενδιέφεραι πολύ γιατί δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα άλλες που γέννησαν με καισαρική είπαν πως πέρα από τράβηγμα δεν πόνεσαν καθόλου και άλλες πως το μετεγχειρητικό ήταν δύσκολο. Τι ισχύει τελικά.Μια φίλη μου που γέννησε το πρώτο φυσιολογικά και το δέυτερο με καισαρική γιατί είχε έναν πολύ δύσκολο τοκετό με πολλές ώρες προσπάθεια; για φυσιολογικό και επιπλοκές και αφού έφαγε επισκληρίδιο και όλες τις διαστολές έκανε καισαρική μ0ου είπε ότι το μετεγχειρητικό ήταν πολύ δύσκολο και δεν μπορεί να καταλάβει πως υπάρχουν γυναίκες που το ζητάνε εξ αρχής. Βέβαια δεν ξέρω εαν έφταιγε ότι πέρασε και τους πόνους του φυσιολογικού και έκανε καισαρική είχε τόσο πόνο αλλά δεν ξερω έχω μπερδευτεί τελικά.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aν και στον πρωτο τοκετο ειχα 13 ωρες ωδινες και γεννησα χωρις επισκληρίδιο, δεν το συγκρινω με τους πόνους της καισαρικης! Ναι μεν πόνεσα παρα πολυ, αλλα μόλις γεννησα ημουν περδικι! Μετα από λιγο κατεβηκα για καφε! Αντίθετα, στην καισαρικη, ήταν απίστευτος ο πόνος μετά, επί 3 εβδομάδες σηκωνομουν από το κρεβάτι με βοηθεια, δε μπορουσα να φροντισω τα παιδιά μου, να περπατησω καλα καλά. Ακόμη και τωρα που εχουν περασει 6 μηνες, οταν κοιμαμαι ανασκελα σηκωνομαι με πονο το πρωι. Εχει καταλοιπα που διαρκουν πολυ. Τι περιμένεις! Χειρουργειο ειναι! Και φυσικα ανακάλυψα οτι τους κοιλιακους μυες τους χρησιμοποιουμε παντού, γι αυτο εχει τοσο πονο. Δε μπορουσα να γελάσω, να φταρνιστω, να βηξω, οι λακκουβες στο δρομο με το αυτοκινητο ηταν θανατος, χάλια!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM,ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΜΟΥ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 5ΜΗΝΕΣ.ΑΡΧΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ.ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ 1ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΕΝΙΩΘΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΣΤΙΣ 17 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ(ΠΑΛΙΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ).ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 2ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΛΑΙΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ,ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Μ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ,ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ.ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ,ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ,Η ΟΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ.ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΑΑΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ

ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ 3ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΞΑΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ.ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΟΝ Γ.ΦΑΡΜΑΚΙΔΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩicon11.gificon11.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM,ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΜΟΥ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 5ΜΗΝΕΣ.ΑΡΧΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ.ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ 1ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΕΝΙΩΘΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΣΤΙΣ 17 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ(ΠΑΛΙΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ).ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 2ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΛΑΙΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ,ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Μ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ,ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ.ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ,ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ,Η ΟΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ.ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΑΑΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ

ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ 3ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΞΑΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ.ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΟΝ Γ.ΦΑΡΜΑΚΙΔΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩicon11.gificon11.gif

Γεια σου XAR! Τον γιατρό που λες δεν τον ξέρω.Εγώ γέννησα στο Αλεξάνδρας ο γιατρός μου ήταν ο Κιοσές και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη.Η μάνα μου δούλευε στο Αλεξάνδρας χρόνια και τον ήξερε.Σαν άνθρωπος είναι πολύ καλός μες στην τρελή χαρα. Εγώ ειδικά δεν υπήρχε περίπτωση να πάω σε γιατρό που δεν θα μου φερόταν καλά γιατί είμαι πολύ φοβιτσιάρα με τους γιατρούς και τα νοσοκομεία.Σου εύχομαι σύντομα να ξανακούσεις μια καρδούλα να χτυπάει μέσα σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι πολύ γι' αυτό αλλά μην στεναχωριέσαι η φύση είναι σοφή και ξέρει καλύτερα για να έγινε αυτό ίσως δεν έπρεπε να γεννηθεί γιατί υπήρχε πρόβλημα και η φύση το απέβαλε. Εχει συμβεί σε πολλές φίλες μου και μετά έκαναν παιδάκια και όλα πήγαν μια χαρά. Μην στεναχωριέσαι θα μας πείς σε λίγο καιρό τα ευχάριστα είμαι σιγουρη. Είσαι τυχερή εαν διαβάσεις για προβλήματα που προκύπτουν στο β επιπ΄πεδου όταν νιώθεις ένα μωράκι μέσα σου θα το καταλάβεις. Τ΄ρα για τον γιατρό το πρώτο παιδάκι μου το γέννησα σε δημόσιο για προσωπικοπ΄ς μου λόγους δεν ήθελα στο δέυτερο που θα γεννήσω σε λίγο καιρό να πάω στον ίδιο και έτσι εία να δοκιμάσω με κάποιον σε ιδιωτικό μαιευτήριο τελικά με κάποιο θέμα που προέκυψε στράβωσα και τον άλλαξα. Μετά από πολύ κόπο βρήκα γιατρό στο Ελενα. Είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά εγώ εψαχνα κάποια χαρακτηριστικά όπως να μην τον ενδιαφέρει μόνο το χρήμα, να μπορώ να τον βρίσκω όποτε θέλω, να θυμάται λεπτομέριες και ποια είμαι όταν τον παίρνω τηλέφωνο, να μην είναι ζαμανφού αλλά ούτε υστερικός και να μην είναι αυστηρός. Ο πρώτος καλός και διάσημος και στο forum αλλά δεν θυμόταν από τον πολύ κόσμο εαν σε ξεγέννησε και πότε, ραντεβού στην ουρά και για να σε δει στις 40 ημέρες πέρασαν 70 γιατί δεν είχε ελεύθερο ραντεβού. Η πρωτη απόπειρα στο Ελενα με κάποιον συστημένο από μέσα με είδε είπαμε κάποια πάγματα και όταν την άλλη μέρα τον πήρα στο κινητό για μια διευκρίνηση δεν απαντούσε για 2 ώρες όταν επιτέλους τον βρήκα τον ρώτησα να μου εξηγήσει κάτι που δεν είχα καταλάβει και φάνηκε να εκνευρίζεται και να μου λέει αφού το λέω εγώ κάτι ξέρω δεν είμαι χαζός και εκεί τελείωσε για μένα γιατί αφού εκνευρίστηκε για κάτι που τον ρώτησα φαντάσου να έφτανε η ώρα της γέννας τι είχε να γίνει. Εφυγα από το Ελενα και είπα θα γυρίσω στον ιδιώτη γιατί στην ουσία με το μαιευτήριο είχα πρόβλημα και όχι με αυτόν. Τελικά μέσα από γνωστή τυχαία βρήκα στο Ελενα αυτόν που έχω τώρα και τους ξέρει όλους πολύ καλά. Τι να σου πω ότι τον πήρα μια φορά στο κινητό και δεν απάντησε αμέσως και μετά από πέντε λεπτά με πήρε πίσω και με κάλεσε με το ονομά μου. ότι βγήκε το αίμα που είχα δώσει και είδε και με πήρε μόνος του να μου πει να αλλάξω την δοσολογία του σιδήρου? ότι όλες τις εξετάσεις τις κάνω στο Νοσοκομείο και τα ραντεβού τα κλέινει ο ίδιος, ότι πηγάινω να με δεί και δεν περιμένω ούτε 10 λεπτά ούτε σε υπέρηχο ούτε πουθενά? ότι είναι υπομονετικός σε αυτά που τον ρωτάω και φοβερά ευγενικός, ότι τον παίρνω τηλέφωνο για το ραντεβού και μου λέει γεννάμε με τελική ημερομηνία την τάδε? Περιμένω να δω πως θα είναι και στον τοκετό και θα σου πω και το τελικό συμπέρασμα πάντως εαν σε ενδιαφέρει. Οσο για τον γιατρό που ανέφερες τον έχω ακούσει από πολλές συναδέλφους είναι διευθυντής της μαιευτικής, είναι δύσκολη η επικοινωνία απ' ότι μου έχουν πει, λιγομίλητος και αυστηρός. Βέβαια το θέμα του γιατρού αυτής της ειδικότητας είναι πολύ υποκειμενικό.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μελινα Καλησπερα!!!Διαβασα τα μην σου σε αυτη την ενοτητα και νομιζα πως τα ειχα γραψει εγω...Σε παρακαλω πολυ αν δεν σου κανει κοπο μπορεις να μου στειλεις ενα πμ με το ονομα του γιατρου σου???Ψαχνω και εγω για καποιον γιατρο στο Ελενα και θελω να εχει τα ιδια "τεχνικα χαρακτηριστικα" :mrgreen: που ζητουσες και εσυ απο εναν γιατρο...

Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Loukoumaki σου έστειλα τα στοιχεία αλλά βιάσου για να δεχτεί να σε αναλάβει γιατί στο συγκεκριμένο νοσοκομείο αποτελεί αρχή τους να μην αναλαμβάνουν γυναίκες σε προσωρημένη κύηση.Τώρα είσαι σε καλή εβδομάδα στην αρχή.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ποίο μήνα είαι καταρχήν? Θέλεις να περιμένουμε το λουκουμάκι να μας γράψει τις εντυπώσεις της μια που θα κλείσει ραντεβού μέσα στην εβδομάδα και μετά να σου τα στείλω?

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σου ευχομαι απο και περα να σου πανε ολα καλα εγω γενησα στο ελενασ ο γιατροσ μου ειναι πολυ καλοσ ειμαι πολυ ευχαριστημενη τον λενε δριτσα αν εχεισ καποια απορια μπωρο να σε βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!einai i prwti fora pou xrisimopoiw to site k fainetai teleio....ithela na mou sisteisete kapoion gynaikologo tou aleksandra i tou elena.to kalytero tha itan na exei to iatreio tou kapou sta notia proasteia giati dn exw diko mou metaforiko k mou einai dyskolo na trexw makria...eyxarisw poly

Link to comment
Share on other sites

kalhspera k apo mena diavasa ola ayta pou lete alla na mhn sas parw ston laimo m egw prosopika den tha peigena se kanena apo ta dio eixa thn nifh m mesa sto alexandras htan egios 6 mhnwn den to ixere k to mwraki den megalone swsta den eixe katholou nefra!!!!! (makavrio auto pou sas grafw sori!!!!!) thn eixane valei se enan thalamo me alles 3 ginekes pou htan oles gia gena ok mexri edw !!!! alla vre koritsia eixa xenerosei htan oles giftises otan to eida frikara ilikrina ase thn vroma pou ipeirxe den to sizitaw!!!!!!! sto elena eixa paei me thn kolith m giati o giatros ths eleipe ektos k eixe apokolisei perimename na thn dei kapios giatros k kapia stigmh eirthe k to proto pragma pou thn rwtise einai ean o giatros sths einai mesa sto nosokomio tou exigisame ti exei ginei k tis leei NA PAS NA SE DEI AUTOS POU THA SE XEGASTROSEI!!!!!! TI EIRTHES EDW TI EIMASTE FILATHROPIKO IDRIMA gia onoma tou theou k ths panagias autous tou anthropous tous plironoume apo sterima mas ti na pw koritsia mono se idiotiko pou xerw oti tha ta skaw alla tha me antimetospisoune san anthropo oxi san zoo signomh gia to katevato k egw manoula thelw na geinw k perimenw pws k pws alla oxi me autes tis katastaseis eleos pia!!!!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς gina κάποιοι είναι μεγάλα γαιδούρια και δεν έπρεπε να λέγονται γιατροί.

Εαν πάντως έχεις δικό σου όλα αυτά δεν υπάρχουν αν πας έτσι δυστυχώς εξαρτάται που θα πέσεις γιατί στα Νοσοκομεία γίνεται χαμός πηγαίνουν άνθρωποι όλων των κοινωνικών στρωμάτων και πολύς κόσμος οπότε δεν μπορείς να έχεις την περιποίηση και την προσοχή που θα έχεις σε ένα ιδιωτικό. Σε ένα ιδιωτικό σου φέρονται με το σεις και το σας γιατί εαν δεν το κάνουν θα απολυθούν. Και στα ιδιωτικά όμως επειδή΄έχω νοσηλευτεί νιώθεις σαν φράγκο σε έχουν ξαπλωμένο για εξέταση και περιμένουν τον άντρα σου να φέρει πρώτα το χαρτί από ο λογιστήριο και μετά να ξεκινήσουν. Φαντάσου ότι μου είχαν βρεί κάτι με ενδοσκόπιση και μου λέει ο γιατρός που με παρακολουθούσε μήνες και τον πλήρωνα αδρά ότι πρέπει να κάνει επιτόπου κάποια επέμβαση αλλά κόστιζε οπότε έπρεπε να του πω οκ για να συνεχίσει. Δηλαδη αναρωτήθηκα εαν ήμουν ναρκωμένη και έβρισκαν κάτι που έπρεπε να αφαιρέσουν άμεσα θα περίμεναν να βγούν να ρωτήσουν εαν έχουμε να πληρώσουμε για να συνεχίσουν. Και τα ιδιωτικά και τα δημόσια έχουν πολλά μειονεκτήματα απλά πιστέυω ότι πρέπει να έχεις δικό σου γιατρό στο Δημόσιο. Πάντως με αυτόν που θα με ξεγεννήσει ουτε όταν είχα ιδιώτη δεν είχα τέτοια επαφή με γιατρό. Τον παίρνω στο κινητό και πριν του μιλήσω μου λέει γειά σου Μελίνα με με παίρνεις για το ραντεβού? Μετράς την πίεση σου όπως σου είπα? Είναι καθαρά θέμα γιατρού. Αν και να πω προσωπικά τις ελάχιστες φορές που πήγα σε εφημερεύοντα πάντα είχα καλή αντιμετώπιση και δεν έχω δόξα το θεό κακή εμπειρία.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θεμα γιατρου ειναι βρε κοριτσια και οχι νοσοκομειου. Εγω νοσηλευτηκα μηνες στο Αλεξανδρας και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα σε οτι δωματιο κι αν ημουν. Απαραδεκτοι γιατροι και μαιες υπαρχουν παντου οχι μονο στα δημοσια. Καλο ειναι βεβαια αν εισαι στο Αλεξανδρας να εχεις δικο σου συγκεκριμενο γιατρο για να εχεις και την αναλογη προσοχη. Αλλιως ειναι θεμα τυχης που θα πεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...