Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τοκετος στην Καβαλα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΣΤΗ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΗ ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ?ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΓΩΝΙΑ.ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΣ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω γλυκια μου γεννησα στη λητω ποιον γιατρο εχεις αν επιτρεπεται;

παντως εμεινα πολυ ευχαριστιμενη και απο τις μαιες και αυτο που δεν παιζεται ηταν το φαγητο τελειο!!!!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω εκει γεννησα το δευτερο παιδακι μου και ειχα τον ιδιο γιατρο. Μαλιστα ερχομουν καθε δευτερη εβδομάδα απο τη Θεσσαλονικη μόνο και μόνο γι' αυτόν. Φανταστικός τύπος! Με το καλο να γεννήσεις το μωράκι σου, όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εγώ ήταν να γεννήσω στην Ελευθώ,αλλά άλλαξα γιατρό στον 6μήνα και θα πάω τελικά στη λητώ,Πάντως είχα ρωτήσει για το κόστος (δεν ξέρω αν πάει ανάλογα με το γιατρό).2200 ΦΤ και 2700 καισαρική,με όλα κομπλέ.

as1cE_Q0g410010MzU3MDg3ZHwwMDA1MjRkfHlvdXIgdGV4dA.gif
Link to comment
Share on other sites

Ο Άρης είναι και ο δικός μου γιατρός.

Είναι ο γιατρός που μου χάρισε την πρώτη μου εγκυμοσύνη (με εξωσωματική) και φυσικά με ξεγέννησε και είναι επίσης ο μόνος άνθρωπος που μου είπε όταν του είπα πως θέλω να ξανακάνω εξωσωματική μήπως και χαρίσω ένα αδελφάκι στο παιδάκι μου, φύγε απο δω, ξέχνα τις εξωσωματικές και αν δεν μείνεις έγκυος από μόνη σου σε 6 μήνες το ξανασυζητάμε. Στους δυο μήνες έμεινα έγκυος και στο δεύτερο παιδάκι μου και φυσικά με ξεγέννησε και πάλι αυτός.

Είναι ένας πολύ πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος και τον αγαπάω πολύ.

Σε ότι αφορά την γέννα μου στη Λητώ δεν έμεινα πολύ ικανοποιημένη την δεύτερη φορά.

Ελάχιστο προσωπικό σε σημείο όταν είχε γέννες στη κλινική να κάνεις αμαν πότε θα εμφανιστεί μια μαία για να πάρεις το μωρό από την αίθουσα των νεογνών. Βέβαια εγώ γέννησα Αύγουστο , ίσως να έλειπε το περισσότερο προσωπικό σε άδειες.

Πάντως όσες μαίες-νοσοκόμες-μαγείρισσα γνώρισα το διάστημα που ήμουν εκεί όλες ήταν γλυκύτατες και προθυμες να εξυπηρετήσουν σε οτιδήποτε.

Σε ότι αφορά το κόστος γέννησα με καισαρική, ήμουν σε μονόκλινο και μου στοίχησε 3000ευρώ. Όλα αυτά πέρσι τον Αύγουστο.

Και συγνώμη που άργησα να απαντήσω στο ποστ αλλά τόσο καιρό ...δεν το είχα ξαναδει.

Και αν θέλεις να με ρωτήσεις οτιδήποτε σχετικό plssss στείλε μου pm για να σου απαντήσω εγκαίρως.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στον Αρη πάω.Ο καλύτερος δεν το διαπραγματεύομαι.Γεννάω 4 ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ Λητώ,με προβλημάτισες με τις Αυγουστιάτικες διακοπες του προσωπικού. Λες να τις ψάχνω με το κιάλι? Πλάκα θα έχουμε...

as1cE_Q0g410010MzU3MDg3ZHwwMDA1MjRkfHlvdXIgdGV4dA.gif
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και γω στην Λητω γεννησα .

Αυτη η ιστορια με το προσωπικο δεν ειναι ζητημα καλοκαιριου ή διακοπων.Δυστηχως ισχυει οποτε και να γεννησης.Εγω που γεννησα σε δυο διαφορετικες εποχες το ιδιο επικρατουσε.

Εχει μια μαια και αν εχει καμια γεννα κλειδωνουν τα μωρα και δεν πανε να κλαινε ,αν δεν τελειωσει η γεννα δεν ερχονται να ανοιξουν την αιθουσα.

Εγω παντα ειχα τα μωρα διπλα μου μονο και μονο γι¨αυτο τον λογο.

Θυμαμαι και στον γιο μου ειχα κανει ολοκληρη φασαρια γιατι ενω ηταν στο δωματιο επειδη ανεβασε ικτερο και τον ειχαν στην λαμπα ,εκλεγε επι 10 λεπτα και δεν ερχοταν κανενας να μου ανοιξει.Ειχα τρελλαθει ωσπου πηγα μεσα στο χειρουργιο και ειδοποιησα εγω οτι το μωρω εκλεγε.

Ηξερα την δευτερη φορα και ειχα παρει δωματιο απεναντι απο τον θαλαμο με τα νεογνα μονο και μονο γι¨αυτο τον λογο.

 

Κατ¨αλλα η κλινικη ομως ειναι πολυ καλη απο πλευρας καθαριοτητας ,κουζινας και γιατρων,ειδικα αναισθισιολογου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 14 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΕΝΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ Η ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΕΧΝΑΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΑΝ ΓΛΥΚΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΕΣ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Ξάνθη είσαι ; Γιατί δεν γεννάς στον Άγιο Δημήτριο της Ξάνθης που είναι πλήρως ανανεωμένη κλινική με άριστο προσωπικό; Γιατί να ξενιτεύεσαι Καβάλα; Ο γιατρός σου είναι στην Ξάνθη ή στην Καβάλα;

Link to comment
Share on other sites

Ξάνθη είμαι ναι και η γιατρός μου επίσης, αλλά ξεγεννάει εκεί...! Τώρα αν της το ζητήσω δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.. Πάντως παλαιότερα κανένας γιατρός δεν ξεγεννούσε στην κλινική του Αμάρι.. Ίσως τώρα με την ανακαίνιση αλλάξουν τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγω γεννησσα στην Ελευθώ το Φεβρουαριο του 2007.Για να πω την αληθεια μου δεν ειχα βρεθει ουτε στη Λητω ουτε στην Ελευθω εστω και για επισκεψη και απογοητευτηκα με την εικονα που ειδα (φανταζομουν τις κλινικες οπως στα ιατρικα σιριαλ....).Ουτε ανεση χωρου υπηρχε, τα κτιρια παλια (πρεπει ομως να το ανακαινισαν νομιζω), το προσωπικο λιγο...Τελοσπαντων δεν εννοω οτι ηταν τοσο δυσαρεστα τα πραγματα,τουλαχιστον το φαγητο ηταν πολυ καλο, ειχα μονοκλινο δωματιο και αυτο ηταν πολυ βολικο και ηταν βεβαια ολα καθαρα.

 

Το παραπονο μου ειναι οτι δεν ασχολειται κανεις με το θεμα θηλασμος και ταιζουν φυσικα τα μωρακια με ξενο γαλα...Ο,τι και να'ναι, περνανε γρηγορα ομως εκεινες οι μερες και μετα εισαι στο σπιτακι σου!Με το καλο!!!!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η Ελευθώ έχει ανακαινιστεί πλήρως, όλα τα δωμάτια και είναι super.

 

Όσο για το

Το παραπονο μου ειναι οτι δεν ασχολειται κανεις με το θεμα θηλασμος και ταιζουν φυσικα τα μωρακια με ξενο γαλα...
, είχα το μωρό μέσα στο δωμάτιο, είχα πει στις κοπέλες ότι θέλω αποκλειστικό θηλασμό και μέσα σε μια ώρα που γέννησα μου τη φέραν, έκατσαν μαζί μου και με έμαθαν να θηλάζω.Ούτε τσάι ήπιε 2 μέρες που έκατσα εκεί, αλλά, επαναλαμβάνω, το είχα πει από την αρχή ότι θέλω να θηλάσω και είχα το μωρό μέρα νύχτα, στο δωμάτιο μου. Απλά το έστελνα κάτω όταν ερχόταν πολλές επισκέψεις και δεν ήθελα να την πολυπιάνουν!Είχαμε και μονόκλινο και έμενε και ό άντρας μου στον καναπε-κρεβάτι και όλα τέλεια!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλα να έχεις από την αρχή το μωρό σου δίπλα σου... και φυσικά να το θηλάζεις όποτε θέλεις.. και όχι όποτε σου το φέρνουν.. Όσο για το μονόκλινο, ισχύει σε όλους τους τοκετούς ή μόνο στην καισαρική; Γιατί ετσι είναι super! Η αλήθεια είναι ότι έχω πάει μία φορά στην Ελευθώ για να επισκευτώ μια φίλη μου και δεν πολυτρελάθηκα, με το κτίριο περισσότερο.. το δωμάτιο νομίζω είναι απλά οκ.. δεν ξέρω.. γι' αυτό και θέλω να μάθω όσα περισσότερα γίνεται.. σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μονόκλινο, ισχύει σε όλους τους τοκετούς ή μόνο στην καισαρική;

Είναι δική σου επιλογή!Όπως και να γεννήσεις μπορείς να έχεις μονόκλινο...

 

Εγώ ήμουν στον πάνω όροφο και το δωμάτιο ήταν μια χαρά. Καθαρό, μεγάλο μπάνιο...Και να φανταστείς δεν ήθελα πάνω, για να μην είμαι κοντά στα χεριτουργεία. Τελικά το πρώτο βράδυ ήμουν ολομόναχη σε όλον το όροφο (έτυχε να μην γεννάει και καμια εκείνη τη νύχτα) και μετά τα υπόλοιπα βράδια είχε άλλες δυο κοπέλες, και αυτές σε μονόκλινα-στο πάνω όροφο όλα είναι μονόκλινα έτσι κι αλλιώς. Ησυχία και άγιος ο Θεός!Απλά τέλεια.Ενώ κάτω, γίνεται χαμός...Κόσμος πάει κι έρχεται, πολλά δωμάτια, τα πιο πολλά με 2-3 κοπέλες μέσα και οι επισκέψεις δεν σταματάνε.

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...