Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγοι στην Πάτρα


Recommended Posts

Γεια σας, είναι η πρώτη φορά που γράφω. Είμαι 19 εβδομάδων και δεν έχω βρει ακόμα γιατρό για τη γέννα. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Μένω στην Τρίπολη, όπου με παρακολουθεί μία γυναικολόγος και οι γονείς μου στην Πάτρα.

ΠΗΤ έχω στις 24 Αυγούστου και θέλω να γεννήσω στην Πάτρα.

Οπως σας είπα δεν έχω βρει ακόμα γιατρό, ούτε μαιευτήριο. Έχει κάποιος από εσάς εμπειρία από Πάτρα? Γνωρίζει κανείς κάποιον καλό γιατρό ή μαιευτήριο? Είχα επικοινωνήσει με κάποιους γιατρούς, αλλά μου είπαν ότι θα λειπουν εκείνη την περίοδο. Έχει ακούσει κάποιος για το Ολύμπιον?

Οποιαδήποτε γνώμη ή εμπειρία θα με βοηθούσε πολύ. Ευχαριστώ

:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωήρθες στην παρέα μας!

Με το καλό να ερθει το μωρό σας!

:D

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2469

αυτά όσο αφορά το Ολύμπιο.... όσο αφορα το "καλό γιατρό" ...είμαι της άποψης : "Γιατρό & Δικηγόρο μην συστήνεις" :D

στο Νοσ. του Ριου βεβαια που ειναι Δημόσιο νοσοκ. υπάρχουν 2 γυναιολόγοι γνωστοί ......

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μου έλυσες πάρα πολλές απορίες και έχω ηρεμήσει αρκετά. Μένει να βρω ένα γιατρό που να μη λείπει διακοπές τον Αύγουστο και να συνεργάζεται με το Ολύμπιον. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είχα υπόψη μου συνεργάζονται με την κλινική που είναι στη Ρήγα Φεραίου...

Σ' ευχαριστώ πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια, αν μένετε Πάτρα τότε γιατί να πάτε στο ιδιωτικό???? Έχετε από τις καλύτερες κλινικές στο Πανεπιστημιακό του Ρίο και από τους καλύτερους γυναικολόγους (Αντωνακάκης).......Κρίμα και άδικο!!!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενας λόγος είναι οτι σε παρακολουθεί ένας γυναικολόγος τόσα χρόνια και θέλεις να σε ξεγεννήσει ο ίδιος. Τυχαίνει λοιπόν να είναι ιδιωτικός γιατρός, οπότε πας όπου δουλεύει αυτός.

 

Ο άλλος λόγος είναι οτι όταν πας επίσκεψη σε λεχώνα στο νοσοκομείο, σου έρχεται να το βάλεις στα πόδια εξαιτίας των συνθηκών και της συμπεριφοράς του προσωπικού

:?

 

Και τέλος για μένα προσωπικά ήταν αποτρεπτικό το γεγονός οτι δεν κάνουν επισκληρίδιο σε φυσιολ.τοκετό στα δημόσια νοσοκομεία....εγώ την ήθελα την ενεσούλα μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενας λόγος είναι οτι σε παρακολουθεί ένας γυναικολόγος τόσα χρόνια και θέλεις να σε ξεγεννήσει ο ίδιος. Τυχαίνει λοιπόν να είναι ιδιωτικός γιατρός, οπότε πας όπου δουλεύει αυτός.

 

Ο άλλος λόγος είναι οτι όταν πας επίσκεψη σε λεχώνα στο νοσοκομείο, σου έρχεται να το βάλεις στα πόδια εξαιτίας των συνθηκών και της συμπεριφοράς του προσωπικού

:?

 

Και τέλος για μένα προσωπικά ήταν αποτρεπτικό το γεγονός οτι δεν κάνουν επισκληρίδιο σε φυσιολ.τοκετό στα δημόσια νοσοκομεία....εγώ την ήθελα την ενεσούλα μου :lol:

Εγκρίνω κι επαυξάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Και τέλος για μένα προσωπικά ήταν αποτρεπτικό το γεγονός οτι δεν κάνουν επισκληρίδιο σε φυσιολ.τοκετό στα δημόσια νοσοκομεία....εγώ την ήθελα την ενεσούλα μου :lol:

Κάνεις λάθος κάνουνε και σε φυσιολογικό τοκετό επισκληρίδιο και στο συγκεκριμένο νοσοκομείο νομιζω πως θα ηταν θεμα ιατρου.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κορίτσια καλημέρα!!Θελω καποια να μου πει τον ποιο καλό γιατρό που υπάρχει στο ΟΛΥΜΠΙΟΝ στη Πάτρα.'Εχω ακούσει για κάποιον ΑΛΙΒΙΖΑΤΟ.Το πρώτο μου μωράκι το γέννησα με φυσιολογικό τοκετό στο ΜΗΤΕΡΑ Αθηνα.Τώρα είμαι στον τρίτο μήνα και σκέφτομαι να πάω στη Πάτρα στο ΟΛΥΜΠΙΟΝ(κατάγομαι απο εκεί).Ας με ενημερώσει κάποια για τους γιατρούς,μαίες κ.τ.λ.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!Ψαχνω να βρω τον πιο καλό γιατρο που υπαρχει στο ΟΛΥΜΠΙΟΝ στη ΠΑΤΡΑ.Το πρώτο μου μωράκι το γέννησα με φυσιολογικό τοκετό στο ΜΗΤΕΡΑ Αθηνα.Τώρα διανύω τον τρίτο μήνα της κύησης και σκέφτομαι να πάω Πάτρα στο ΟΛΥΜΠΙΟΝ.(κατάγομαι από εκεί).Ας με ενημερώσει κάποια σχετικά με τους γιατρούς μαίες,κόστος,κ.τ.λ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

violeta στο Ολύμπιο γέννησα και εγώ. Το κόστος ήταν περίπου 2000 για καισαρική σε μονόκλινο. Η αμοιβή του γιατρού ήταν extra. Το ποιος είναι ο πιο καλός γιατρός εκεί είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό. Όλες θα σου πουν πως ο δικός τους είναι ο καλύτερος γιατί αν δεν τον πίστευαν αυτό δεν θα τον εμπιστεύονταν. Αν θες τα στοιχεία του γιατρού μου πες μου να στα στείλω με πμ. Για οτι άλλες πληροφορίες θες είμαι στη διαθεσή σου :D

Ααααααα καλή εγκυμοσύνη να έχεις κούκλα μου (ξέχασα το πιο σημαντικό ε?)

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2469&start=0

 

edit admin άκυρο link έπειτα από συγχώνευση θεμάτων [ http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4290 ]

 

 

Violeta καλημέρα με το καλό το μωράκι σου :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Τον Αλιβιζάτο πήγα εγώ και τον επισκέφτηκα όταν ήμουν έγκυος και έψαχνα γιατρό να με αναλάβει...πολύ καλός πολύ ήρεμος και αμέσως μου είπε ότι θα λείπει τον Αύγουστο που θα γεννούσα εγώ και για αυτό δε θα μπορούσε να με αναλάβει...

 

Πάντως τελικά εγώ προτίμησα δημόσιο νοσοκομείο

Ιt always rains hardest on the people who deserve the sun

 

Mjb3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Ολύμπιον ξέρω το Γιώργο Μιχαήλ, έχω πάει για εξέταση στο ιατρείο του (Κορίνθου & και αν κάνω τρίτο παιδάκι θα πάω σ' αυτόν σίγουρα!) :)

Ήταν στο Πανεπιστημιακό στο Ρίο για πολλά χρόνια. Εμένα μου τον σύστησαν φίλοι μου γιατροί.

Τα δύο μου παιδάκια πάντως τα γέννησα στο Ρίο και ήμουν και ήσυχη και πολύ ικανοποιημένη (και η αδελφή μου, φίλες και πολλές που ξέρω). Και για το Ρίο αν θες έχω να σου πω 2 καλούς γιατρούς (όχι καθηγητάδες).

Στείλε μου πμ αν θέλεις κάτι από όλα αυτά.

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ο γιατρός μου μου συνέστησε τον περδικάρη για να κάνω την β'επιπέδου,στην πάτρα,γιατί εδώ που μένω δεν κάνουν αυτή την εξέταση.τον ξέρει κάποια απο εσάς;είναι καλός;και κάτι άλλο.ο γιατρός μου έδωσε την διεύθυνσή του και είναι λέει στην βόλου,κάτω σεχενά.κατά που κοντά πέφτει αυτό,γιατί δεν έχω ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλοσ γιατροσ!πηγε μια φιλη μου προσφατα.εχει ομωσ πολυ κοσμο.πρεπει να εχεισ επιμονη και υπομονη!το ιατρειο του ειναι κολοκοτρωνη 35 στο κεντρο τησ πατρασ.εχω και τηλεφωνα αν θελεισ.γιατι σου εδωσε αυτη τη διευθυνση ο γιατροσ σου;

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλοσ γιατροσ!πηγε μια φιλη μου προσφατα.εχει ομωσ πολυ κοσμο.πρεπει να εχεισ επιμονη και υπομονη!το ιατρειο του ειναι κολοκοτρωνη 35 στο κεντρο τησ πατρασ.εχω και τηλεφωνα αν θελεισ.γιατι σου εδωσε αυτη τη διευθυνση ο γιατροσ σου;

 

μου έκλεισε ραντεβού η γραμματέας του,για την άλλη εβδομάδα,ίσα που υπήρχε ένα κενό μου είπε.την ρώτησα για να επιβεβαιώσω την διέυθυνση,και μου είπε κι εκείνη αυτή τη διεύθυνση που ανφέρω .στον τηλεφωνικό κατάλογο όμως που κόιταξα έιχε την κολοκοτρώνη 35.δεν ξέρω τί γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ.ξανα και ρωτησε τη γραμματεα!δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.στον καταλογο το τηλ.ηταν το ιδιο με την κολοκοτρωνη;θα το βρεισ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Κira.

o Περδικάρης εχει μεταφερθεί στην Βόλου κάτω απο το Ολύμπιο.Στην Κολοκοτρώνη ήταν το παλιό.Καλή αυχενική να έχεις και πάρα πολύ υπομονή για πολύ μεγάλη αναμονή στο ιατρείο.

Μην πάς στην ώρα σου ,μία με δύο ώρες μετά και άν και η συμβουλή μου είναι να πάρεις τηλ. πριν ξεκινήσεις σνα σου πεί πως πάνε τα ραντεβου για να πάς.

Αυχενική που έκανες??

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ.ξανα και ρωτησε τη γραμματεα!δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.στον καταλογο το τηλ.ηταν το ιδιο με την κολοκοτρωνη;θα το βρεισ!

 

Nαι,το τηλ ήταν ίδιο!Θα ξανατηλεφωνήσω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Κira.

o Περδικάρης εχει μεταφερθεί στην Βόλου κάτω απο το Ολύμπιο.Στην Κολοκοτρώνη ήταν το παλιό.Καλή αυχενική να έχεις και πάρα πολύ υπομονή για πολύ μεγάλη αναμονή στο ιατρείο.

Μην πάς στην ώρα σου ,μία με δύο ώρες μετά και άν και η συμβουλή μου είναι να πάρεις τηλ. πριν ξεκινήσεις σνα σου πεί πως πάνε τα ραντεβου για να πάς.

Αυχενική που έκανες??

 

Μόλις μου έλυσες την απορία! ολα καλά λοιπόν,ξέρω που είναι το Ολύμπιο.Αυτό με την αναμονή με αγχώνει,(έχω ραντεβού για τις 11 το πρωί την άλλη εβδομάδα,και έχω και πλοίο να προλάβω μετά).Θα δούμε.έχεις ακούσει αν είναι καλός γιατρός;B' Επιπέδου θα κάνω,και ο γιατρός μου εδώ που μένω μου τον συνέστησε(αν και υπάρχει και ένας γιατρός κι εδώ που κάνει αυτόν τον υπέρηχο ,χθες το έμαθα),για να είμαστε σίγουροι ,μου είπε.

Αυχενική έκανα εδώ και έστειλε ο γιατρός μου τις μετρήσεις και το αίμα στην Αθήνα,και τα αποτελέσματα ήρθαν σε 10 μέρες.Δύσκολο πράγμα η επαρχία..

Να ρωτήσω και κάτι άλλο,για να μην άνοίξω κι άλλο θέμα.Η γραμματέας μου είπε να είμαι νηστική(μόνο τσαι με φρυγανιά να έχω φάει αν πεινάω το πρωι και κυρίως όχι γάλα είπε, και να έχω πάει τουαλέτα) Μου φάνηκε παράξενο αυτό,γιατί έτσι; Τί θα μου κάνουν εκτός απο τον αναλυτικό υπέρηχο;και πρέπει να έχω πιεί νερό,για τον υπέρηχο,ή οχι;

σόρυ για τις πολλές απορίες,αλλα .."πρωτάρα",καταλαβαίνετε..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας στην Νταίζη Νικολοπούλου?Είναι πάραπολύ καλή και αυτή,πολύ εξιδικευμένη στο θέμα αυχενικής και β-επιπέδου και δεν νομίζω να έχεις τέτοια αναμονή.Στην συστήνω και αυτή.;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας στην Νταίζη Νικολοπούλου?Είναι πάραπολύ καλή και αυτή,πολύ εξιδικευμένη στο θέμα αυχενικής και β-επιπέδου και δεν νομίζω να έχεις τέτοια αναμονή.Στην συστήνω και αυτή.;)

 

Έχω ήδη κλείσει ραντεβού στον Περδικάρη που τον ξέρει ο γιατρός μου,οπότε θα πάω εκει..

Σε ευχαριστώ πάντως για την πρόταση..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...