Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΙΔ.ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ


ερινα

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΙΔ.ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ .ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΕΤΥΧ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΔΙΚΛΥΝΟ ΚΑΙ ΠΩΣ Τ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ<?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΙΔ.ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ .ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΕΤΥΧ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΔΙΚΛΥΝΟ ΚΑΙ ΠΩΣ Τ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ<?

 

ερινα με το καλο να γεννησεις...και εγω στην κλινικη γεννησα και δεν ειχαν παιδακια πουθενα...μετα απο καιρο πηγα επισκεψη σε μια φιλη μου και ειδα στους διαδρομους πιτσιρικια να φωναζουν κ.λ.π ενα πολυ μεγαλο μειον της κλινικης ....ενω εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη με γιατρο-παιδιατρο-αναισθησιολογο-φαγητο-κλιμα-μαιες με χαλασε που αφηνουν τα παιδια....οσο γιαυτο που λες γιατο δικλινο αν σου τυχει με ευγενεια κ θαρρος θα επισημανεις οτι δεν θες παιδια γιατι φοβασαι τις παιδικες αρρωστιες...κ αν εχουν τσιπα θα σε σεβαστουν.....

Link to comment
Share on other sites

εδώ υπάρχουν μαμάδες πυ είναι φανατικά υπέρ της παρουσίας μεγαλύτερων παιδιών στα μαιευτήρια δείτε αλλα τοπικς..

για τα αδελφάκια μιλάω.

ως παθουσα που μπηκα με νεογέννητο 36 ημερων στο νοσοκομείο για ίωση θα έλεγα μακριά όσο γίνεται απο μεγαλύτερα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι μαμα 4,5χρν παιδιου, όταν και αν με το καλό ζήσω 2η φορά την εμπειρία της γέννας και είμαι σε κάποια κλινική ή νοσοκομείο, εννοείται θα ήθελα να δω το παιδι μου το μεγάλο που θα μου λείπει αλλά πάνω απ όλα θα νοιαστώ για την υγεία του νεογέννητου του δικού μου αλλά κ των άλλων...Δεν θα έφερνα το μεγάλο παιδί αν είχα την παραμικρή ιδέα για κάποια ίωση... θα το έφερνα μονο και αν επιτρεπόταν, ίσα για να το δω και να φυγει..οχι να κατσει με τις ωρες ή να παίζει στουςς διαδρόμους...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εννοειτε πως θα θες να δεις το παιδακι σου το πρωτο αλλα οπως λες συντομες επισκεψεις και να ειναι σιγουρα καλα....

 

 

Ελα μου, πώς πας; ο γιόκας σου καλά; η εγκυμοσύνη προχωρά καλα, εύχομαι!!! Πόσο είσαι τώρα;;; Έμαθες φύλο;

Στην ιδιωτικη θα πας να γεννησεις και το δευτερο;

Αν χρειαστω πληροφορίες , θα σε ρωτησω για την κλινικη...Και λεω αν, γιατί ακόμη τίποτα...:|

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα μου, πώς πας; ο γιόκας σου καλά; η εγκυμοσύνη προχωρά καλα, εύχομαι!!! Πόσο είσαι τώρα;;; Έμαθες φύλο;

Στην ιδιωτικη θα πας να γεννησεις και το δευτερο;

Αν χρειαστω πληροφορίες , θα σε ρωτησω για την κλινικη...Και λεω αν, γιατί ακόμη τίποτα...:|

 

ολα καλα κοριτσι μου....τωρα ειμαι 14 βδομαδων....εκανα αυχενικη και μου ειπε μαλλον κοριτσι με επιφυλαξη....στην κλινικη κ το δευτερο θα το γεννησω ,μετο καλο,ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη...βεβαια το οικονομικο ειναι προβλημα γιατι τωρα μετον εοπυυ δεν παιρνεις τιποτα ενω μετον γιο μου ειχα πληρωσει 3.400 (πηγα κ εφυγα)και πηρα πισω 3.000 ενω τωρα...σκατα:evil:

οσο γιατο φυλλο (πανω απολα γερο,μην ξεχνιομαστε)εχω αγωνια!!!πιστευω κοριτσι θα ειναι....συνηθως μεσα πεφτουν με την αυχενικη..εσυ τι λες???στο ειχαν πει στην αυχενικη???εσυ ολα καλα???

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα κοριτσι μου....τωρα ειμαι 14 βδομαδων....εκανα αυχενικη και μου ειπε μαλλον κοριτσι με επιφυλαξη....στην κλινικη κ το δευτερο θα το γεννησω ,μετο καλο,ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη...βεβαια το οικονομικο ειναι προβλημα γιατι τωρα μετον εοπυυ δεν παιρνεις τιποτα ενω μετον γιο μου ειχα πληρωσει 3.400 (πηγα κ εφυγα)και πηρα πισω 3.000 ενω τωρα...σκατα:evil:

οσο γιατο φυλλο (πανω απολα γερο,μην ξεχνιομαστε)εχω αγωνια!!!πιστευω κοριτσι θα ειναι....συνηθως μεσα πεφτουν με την αυχενικη..εσυ τι λες???στο ειχαν πει στην αυχενικη???εσυ ολα καλα???

 

 

Εμένα δεν μου είχαν πει τίποτα στην αυχενικη...Στην β επιπεδου μου ειπαν το φυλο με σιγουρια γιατί με το που ξεκίνησα την εξέταση, την πέτυχα με ανοιχτα τα ποδια την κορη μου!!!;););) Μέχρι τότε πάντα την πετυχαίναμε με κλειστά πόδια και δεν μου ελεγε τιποτα ο γιατρος...Ερχόμουν Πάτρα, στην πλ. Γεωργιου ειχε ιατρειο...

Τωρα δεν εχουμε πετύχει ακόμη εγκυμοσύνη γιατι λογω συνδρόμου πολυκυστικών δεν έχω ωορρηξία...το προσπαθούμε...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...