Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ της απόκριες πήρα μία κοπέλα απ'το Πολυ Παρτυ (έχει και σελιδα στο ιντερνετ με πολύ ωραίες στολές,δεν ήξερα ποια να πρωτοδιαλέξω) & τα παιδιά μου πέρασαν πολύ όμορφα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!Η κοπέλα ήταν γλυκύτατη και χαμογελαστή,έπαιξε με τα παιδιά,χορέψανε,τα έβαψε πολύ ωραία...τα παιδιά διασκέδασαν πολύ με πρωτότυπα παιχνίδια. Στο επόμενο πάρτυ πάλι θα φέρω ανθρωπο απ'το πόλυ πάρτυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια, δε θέλω να ανοίξω καινούριο θέμα, θα κάνω παρτι με θέμα τα playmobil κ χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Ψάχνω να βρω είδη πάρτι με θέμα τα playmobil (πλαστικά πιάτα, ποτήρια, καπελάκια κ.α.) αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα δε νομίζω οτι υπάρχουν κ θα πρέπει να παραγγείλω απο το εξωτερικό. Γνωρίζει κάποια να μου προτείνει κάποιο site ή έστω κάτι παρόμοιο για πάρτι???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα

έχει στο playmobil fun park απ ότι ξέρω αλλά τώρα είναι κλειστό....

μεταφέρεται...αν δεν βιάζεσαι ρώτα απο Σεπτέμβρη

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα κι εγώ playmobil αλλά δυσκολεύτηκα πολύ και τελικά κάναμε πειρατικό πάρτυ... Ψάχναμε ταυτόχρονα και άτομο για τη διασκέδαση των παιδιών και όπως κοίταζα στο Internet, είδα μια ανάρτηση που με προβλημάτισε... http://asfiktiko.blogspot.gr/2013/05/blog-post_3726.html . Τί γνώμη έχετε? :confused::?::?:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Έψαχνα κι εγώ playmobil αλλά δυσκολεύτηκα πολύ και τελικά κάναμε πειρατικό πάρτυ... Ψάχναμε ταυτόχρονα και άτομο για τη διασκέδαση των παιδιών και όπως κοίταζα στο Internet, είδα μια ανάρτηση που με προβλημάτισε... http://asfiktiko.blogspot.gr/2013/05/blog-post_3726.html . Τί γνώμη έχετε? :confused::?::?:

 

Για τα ονοματα προφανως δεν μπορω να εκφερω γνωμη,αλλα γενικα δεν αποκλειεται να εχει δικιο.Θελει παντα προσοχη ποιον βαζουμε σπιτι μας.

 

Αν κανουμε το παρτυ σε εναν ξενο χωρο ειναι καλυτερα,αφου εκει απλα επιβλεπουμε για να βεβαιωθουμε οτι ο κλοουν ειναι με τα σωστα του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

γεια σας θέλω την βοήθεια σας το κοριτσάκι γίνεται 4 και θέλω να τα κάνω έξω τα γενεθλιά της, γιατί τα προηγούμενα χρόνια τα έκανα σπίτι και τα έπεξα!!

θέλω κάτι στα βόρεια προάστια που να συνδυάζει μικρούς και μεγάλους. θα έχω γύρω στα 15 παιδάκια και 25 μεγάλους....

που να παω να περ'ασπυε όμορφα έξω όπως περνάμε και στο σπίτι?? :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας! :cool:

 

Βρήκα αυτό το άρθρο και θέλω τη γνώμη σας.:shock:

 

Η ανιψιά μου έχει περάσει πολλά φέτος από θέμα υγείας και θέλουμε να της διοργανώσουμε το πιο πριγκιπικό πάρτυ γεβεθλίων. Έχω ψάξει πολύ αλλά τα περισσότερα είναι κάπως απρόσιτα κυρίως οικονομικά. Βρήκα αυτό το άρθρο στο  edit admin και θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας, αν έχετε δοκιμάσει κάποια από αυτά (θέλω κάτι διαφορετικό και ξεχωριστό από όσα συνήθως διαβάζω) και κυρίως να ακούσω τις προτάσεις σας.

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια!:eek::eek:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα και από μενα..

Μιας και οι περισσότεροι εδω πέρα που έχουμε παιδιά ξέρουμε τι σημαίνει ένα παιδικο πάρτυ στο σπίτι και τι χαμός επικρατεί ,αποφασισα φέτος να κανω τα γενέθλια του μικρού μου που έκλεισε τα 6 στο party all the time που φιλοξενείται στο χώρο της μουσικης δημιουργίας στο νέο κόσμο και έμεινα κατενθουσιασμένη μιας και είχα κανει έρευνα προηγουμένως και είχα απογοητεύτει με τις τιμές που άκουγα και τις παροχές τους! Τα παιδια μας χόρεψαν,τραγούδησαν και παίξανε πόλλα παιχνίδια και φάγανε και τα σνάκ τους! Ένα μπράβο στους ανθρώπους εκεί και στο κέφι που έχουν! Ο μικρος το ευχαριστήθηκε και θέλει του χρόνου να ξαναπάμε:-D :-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα ο μικρός μου εχει γενέθλια τώρα αρχές Σεπτεμβρί και θα ήθελα να τα κάνω σε ένα παιδότοπο σας Βόρεια Προαστια..Μου πρότειναν τον Άμπρα Κατάμπρα...ξέρετε αν είναι καλός?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Εγώ κάλεσα catering για τα 3α γενέθλια της μικρής, εμφανισιακά ήταν πολύ ωραία στημένα αλλά τα προιόντα κάτω του μετρίου και αυτό φάνηκε στην μη κατανάλωσή τους, τουλάχιστον η φωτογράφος άξιζε τον κόπο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, gogo1987 είπε:

Έχει γενέθλια η κόρη μου κοντά στο halloween και ψάχνω για ιδέες για διακόσμηση, φαγητά μπουφέ, γλυκάκια κλπ. Όποια/ος θέλει ας μου πει καμία ιδέα.

τι ηλικια η μικρη;

στο γνωστο παιχνιδομαγαζο παντα φερνει για halloween.κ εχει κ θεμα τερατακια

τα φαγητα θελεις να τα φτιαξεις εσυ;εχει φοβερες ιδεες στο πιντερεστ

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, gogo1987 είπε:

Έχει γενέθλια η κόρη μου κοντά στο halloween και ψάχνω για ιδέες για διακόσμηση, φαγητά μπουφέ, γλυκάκια κλπ. Όποια/ος θέλει ας μου πει καμία ιδέα.

 

Αν έχετε Διάφανο κοντά σας έχουν πολλά φθηνά διακοσμητικά, όπως και θεματικά εργαλεία.

 

Προ covid που είχαμε κάνει μια γιορτούλα με λίγα όμως παιδάκια είχαμε κάνει τα εξής για φαγητό (κάποια μπορεί να σας φανούν πολύ creepy):

 

α) μακαρόνια-ματωμένες αράχνες. Αγοράζεις λουκάνικα Φρανκφούρτης, τα κόβεις σε κομμάτια (θα αποτελέσουν το σώμα της αράχνης). Αγοράζεις μακαρόνια (ακόμα πιο εντυπωσιακά αυτά με μελάνι σουπιάς), τα σπας στη μέση και σε κάθε κομμάτι περνάς 4 μακαρόνια. Τα βράζεις στο συνηθισμένο χρόνο. Τα σερβίρεις με κέτσαπ. 

grandadscookbook.co.uk/hotdog-spiders-and-caterpillars/

 

β) μικρά burger - τερατάκια αυτοσχεδιάζεις με τα υλικά αλλά το βασικό τερατο-μυστικό είναι τα μάτια

realfood.tesco.com/recipes/monster-burgers.html

 

γ) mini pizza - μούμια - τοποθετείς τη ντομάτα και μετά το κίτρινο τυρί σε λεπτές λωρίδες, τέλος προσθέτεις μάτια από ροδέλες ελιάς

hips.hearstapps.com/hmg-prod.s3.amazonaws.com/images/halloween-appetizers-spiced-pumpkin-molasses-cake-mummy-pies-1658945605.jpg?crop=0.582xw:0.486xh;0.418xw,0.0919xh&resize=980:*

 

δ) sauce - νεκροταφείο. Βάζεις τη σως σε ρηχή πιατέλα και μπήγεις κράκερς σε μορφή ταφόπλακας

 

ε) γλυκό μπεζέδες-φαντασματάκια. Απλό και το μόνο που θέλει είναι με ζαχαρόπαστα να βάλεις 2 ματάκια στον κάθε ένα.

 

Πολλές μαγειρικές ιδέες θα βρεις σε αυτό το link --> countryliving.com/food-drinks/g3498/halloween-appetizers/?slide=1

 

Για δωράκι (αλλά ήταν και λίγα τα παιδιά) είχα αγοράσει τσαντούλες σε σχέδιο frankenstein από τσόχα, που τις γέμισα καραμέλες.

Για διακόσμηση σίγουρα θα πρέπει να κινηθείς σε μαύρο ή μωβ ύφασμα στα τραπέζια με φαγητό και σαν στολισμό κολοκύθες, σκελετοί (ακόμα και μικροί πάμφθηνοι πλαστικοί ριγμένοι ανάμεσα στους δίσκους). Έχεις επίσης ένα υλικό που είναι κάτι μεταξύ αφρού και ιστού αράχνης.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 22/9/2022 at 5:13 ΜΜ, vtgian είπε:

 

Αν έχετε Διάφανο κοντά σας έχουν πολλά φθηνά διακοσμητικά, όπως και θεματικά εργαλεία.

 

Προ covid που είχαμε κάνει μια γιορτούλα με λίγα όμως παιδάκια είχαμε κάνει τα εξής για φαγητό (κάποια μπορεί να σας φανούν πολύ creepy):

 

α) μακαρόνια-ματωμένες αράχνες. Αγοράζεις λουκάνικα Φρανκφούρτης, τα κόβεις σε κομμάτια (θα αποτελέσουν το σώμα της αράχνης). Αγοράζεις μακαρόνια (ακόμα πιο εντυπωσιακά αυτά με μελάνι σουπιάς), τα σπας στη μέση και σε κάθε κομμάτι περνάς 4 μακαρόνια. Τα βράζεις στο συνηθισμένο χρόνο. Τα σερβίρεις με κέτσαπ. 

grandadscookbook.co.uk/hotdog-spiders-and-caterpillars/

 

β) μικρά burger - τερατάκια αυτοσχεδιάζεις με τα υλικά αλλά το βασικό τερατο-μυστικό είναι τα μάτια

realfood.tesco.com/recipes/monster-burgers.html

 

γ) mini pizza - μούμια - τοποθετείς τη ντομάτα και μετά το κίτρινο τυρί σε λεπτές λωρίδες, τέλος προσθέτεις μάτια από ροδέλες ελιάς

hips.hearstapps.com/hmg-prod.s3.amazonaws.com/images/halloween-appetizers-spiced-pumpkin-molasses-cake-mummy-pies-1658945605.jpg?crop=0.582xw:0.486xh;0.418xw,0.0919xh&resize=980:*

 

δ) sauce - νεκροταφείο. Βάζεις τη σως σε ρηχή πιατέλα και μπήγεις κράκερς σε μορφή ταφόπλακας

 

ε) γλυκό μπεζέδες-φαντασματάκια. Απλό και το μόνο που θέλει είναι με ζαχαρόπαστα να βάλεις 2 ματάκια στον κάθε ένα.

 

Πολλές μαγειρικές ιδέες θα βρεις σε αυτό το link --> countryliving.com/food-drinks/g3498/halloween-appetizers/?slide=1

 

Για δωράκι (αλλά ήταν και λίγα τα παιδιά) είχα αγοράσει τσαντούλες σε σχέδιο frankenstein από τσόχα, που τις γέμισα καραμέλες.

Για διακόσμηση σίγουρα θα πρέπει να κινηθείς σε μαύρο ή μωβ ύφασμα στα τραπέζια με φαγητό και σαν στολισμό κολοκύθες, σκελετοί (ακόμα και μικροί πάμφθηνοι πλαστικοί ριγμένοι ανάμεσα στους δίσκους). Έχεις επίσης ένα υλικό που είναι κάτι μεταξύ αφρού και ιστού αράχνης.

 

Ποσο μεγαλη βοηθεια ειναι αυτή! Τέλειες ιδέες σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα! Ψάχνω παιδότοπο η κάποιον χώρο να κάνουμε παιδικο πάρτυ. Δυστυχώς το σπιτι μας είναι πολύ μικρό και έχω μπερδευτεί κυρίως γιατί οι τιμές είναι απαγορευτικές και πέρα από αυτό έχουμε 5-6 παιδάκια και  15-17 μεγάλους. Υπάρχει κάποιος χώρος να ξέρετε σε χαμηλή τιμη; Ρώτησα ήδη σε κάποιους χώρους αλλά μου είπαν ελάχιστα 30 άτομα. Οκ με αυτό αλλά που να τα βρω; Να καλέσω όλο τον παιδικο σταθμό; Μένω Νικαια οπότε αν γνωρίζει κάτι κάποιος στις γύρω περιοχές 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...