Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΟΣ! Αναζήτηση καλού γυναικολόγου στην Κύπρο


ellain

Recommended Posts

Νέα Μανούλα

 

Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι εγώ στις 20/2/2010 έκανα καισαρική λόγω επιπλοκών και στις 10/08/2012 έκανα φυσιολογικό τοκετό. Ο δικός μου γιατρός δεν είναι υπερ της καισαρικής....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας,

ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τους ιατρούς Πιερή, Φασουλιώτη και Μαυρίδη.

Νομίζω ότι είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους 3!

Γνωρίζω το γιατρό Πιερή είναι στην κλινική όπου γέννησα και έτυχε να με εξετάσει σε περίοδο όπου ο δικός μου γιατρός απουσίαζε σε επαγγελματικό ταξίδι. Είναι χαμηλών τόνων γιατρός και σε ενημερώνει για όλα, σου εξηγά το πρόβλημα και από που μπορεί να προέκυψε....

Link to comment
Share on other sites

Νέα Μανούλα

 

Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι εγώ στις 20/2/2010 έκανα καισαρική λόγω επιπλοκών και στις 10/08/2012 έκανα φυσιολογικό τοκετό. Ο δικός μου γιατρός δεν είναι υπερ της καισαρικής....

StaloPap,

Mipws mporeis na m peis pios einai o giatros sou k na m perigeapseis ligo thn katastasi?ennow itan arxika diskola?proxwrouse eukola o toketos s? An einai kati pou den thes na peis dimosia steile mou proswpiko.tha m itan politimi kathe s apanthsh.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούρια στην παρέα και είμαι απο Κύπρο. Ψάχνω ένα καλό γυναικολόγο στη Λάρνακα όπου μένω. Έχω ήδη επισκεφθεί ήδη έναν αλλά πέρα του ότι έχει αντι-επαγγελματική συμπεριφορά προς εμένα, είναι μεγάλος σε ηλικία και μου συμπεριφέρεται κάπως περιέργα. Αν γνωρίζει κάποια να μου προτείνει κάποιον καλό και που να μπορώ να εμπιστευτώ! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας,

ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τους ιατρούς Πιερή, Φασουλιώτη και Μαυρίδη.

Νομίζω ότι είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους 3!

 

Καλημέρα, σε ποιο γιατρό κατέλειξες? Εγώ πηγαίνω Φασουλιώτη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούρια στην παρέα και είμαι απο Κύπρο. Ψάχνω ένα καλό γυναικολόγο στη Λάρνακα όπου μένω. Έχω ήδη επισκεφθεί ήδη έναν αλλά πέρα του ότι έχει αντι-επαγγελματική συμπεριφορά προς εμένα, είναι μεγάλος σε ηλικία και μου συμπεριφέρεται κάπως περιέργα. Αν γνωρίζει κάποια να μου προτείνει κάποιον καλό και που να μπορώ να εμπιστευτώ! Ευχαριστώ!

Μόνο τον Φασουλιώτη θα σου σύστηνα Λευκωσία. Αν επιμένεις Λάρνακα Θα σου έλεγα τον Λεοντιάδη

Link to comment
Share on other sites

Φασουλιώτης ISIS.

 

Γεια σας κοπελλες,

Σας παρακαλω παααααρα πολυ εαν καποια γνωριζει γυναικολογουσ στην Κυπρο που αναλαμβανει vbac???? Τον χρειαζομαι επειγον!!!!

Ευχαριστω παααρα πολυ

 

Λόγω προβλήματος σύνδεσης δε μου εμφάνιζε τις αναρτήσεις γι' αυτο και επαναλαμβάνονται τα μηνύματά μου

edit admin 8/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κάποιες απαντάτε με τόσο ζήλο για έναν γιατρό σα να παίρνετε ποσοστά ή σα να είναι συγγενείς σας... τραγικό... ο τάδε είναι καλός ο άλλος είναι καλός... τί έκανε και είναι τόσο καλός σε σχέση με άλλους; έχετε πάει και έχετε συγκρίνει γιατρούς; κι αν λέτε αλήθειες να τις λέτε όλες όχι να υποκρύπτετε τις μισές για να μη χάσετε τη μίζα.. ξέρω τι λέω κι εσείς ξέρετε... κάποιες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νεα μανουλλα,

συγνωμη για την καθυστερηση στο να απαντησω.Ναι ο Σωκρατους συνεργαζεται με την Ληδρα και την πολυκλινικη Λευκωσιας που ειναι λιγο πιο φτηνά.Εξεταζει σε δικο του ιατρειο ομως.

Η αληθεια ειναι φοβαμαι λιγο τον φυσιολογικο τοκετο αλλα και η καισαρικη δεν ειναι και οτι καλυτερο.Δεν ειναι παντα και στο χερι μας βεβεαια.Εκανα καισαρικη λογω διαβήτη κύησης και ελπιζω να μην εχω παλι τα ίδια.Τελευταια ημερομηνια μου ειναι 4/8,αλλα αν παμε καισαρικη πεφτουμε 2 εβδομαδες...

Γεια σου Σοφακι!!!!

Φανταζομαι γεννησες!!! Να σου ζησει! Πως ηταν τελικα; Καταφερες vbac?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σου Σοφακι!!!!

Φανταζομαι γεννησες!!! Να σου ζησει! Πως ηταν τελικα; Καταφερες vbac?

Γεια σου Νέα Μανούλλα,

Ναι γέννησα 23 Ιουλιου τελικα,με καισαρικη και πάλι...Είχε αρκετάπροβλήματα.Το μωρό πήρε παράξενη θέση τις τελευταίες μέρες και έτσι ηταν αναγκαστική η καισαρική...

Δεν πειράζει...Όλα ειναι περαστικα..

Εσύ καλά?

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες απαντάτε με τόσο ζήλο για έναν γιατρό σα να παίρνετε ποσοστά ή σα να είναι συγγενείς σας... τραγικό... ο τάδε είναι καλός ο άλλος είναι καλός... τί έκανε και είναι τόσο καλός σε σχέση με άλλους; έχετε πάει και έχετε συγκρίνει γιατρούς; κι αν λέτε αλήθειες να τις λέτε όλες όχι να υποκρύπτετε τις μισές για να μη χάσετε τη μίζα.. ξέρω τι λέω κι εσείς ξέρετε... κάποιες

πολύ επιθετική σε βρίσκω,και είναι κρίμα γιατί εδώ μέσα συζητάμε.

Προσωπικά εκφέρω γνώμη για συγκεκριμένους γιατρούς γιατί ταλαιπωρήθηκα 5 χρόνια σε διάφορους που δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν στο πρόβλημα μου...οπόταν όταν κάποιος τελικά με βοήθησε,ναι πιστεύω ότι είναι καλός και τον προτίνω ωστε να βοηθηθούν και άλλες κοπέλλες.Δεν πιέζουμε και δεν επιβάλλουμε την γνώμη μας..Κάποιες ρώτησαν και κάποιες απαντήσαμε.Αυτό.

και μίζες?'ελεος....

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Νέα Μανούλλα,

Ναι γέννησα 23 Ιουλιου τελικα,με καισαρικη και πάλι...Είχε αρκετάπροβλήματα.Το μωρό πήρε παράξενη θέση τις τελευταίες μέρες και έτσι ηταν αναγκαστική η καισαρική...

Δεν πειράζει...Όλα ειναι περαστικα..

Εσύ καλά?

 

Να σου ζησει το μικρο σου και ναναι παντα γερο και δυνατο.προεκυψε κασαρικη τελικα ε; Δεν πειραζει εννοειτε.ειναι κιαυτο στο παιχνιδι; Ο γιατρος σου ποιος ειναι; Πηγες προγραμματισμενα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Εγώ πιστεύω ότι καλύτερος γιατρός είναι αυτός που σε κάνει να νιώθεις άνετα, να ελπίζεις και πάνω απ΄ολα να είναι άνθρωπος!

 

Υπάρχει καμιά από σας που έχει κάνει σπερματέγχυση και η πρώτη τιμή χοριακής να ήταν πολύ χαμηλή αλλά τελικά όλα να πήγαν καλά;

Χθές 14η μέρα έκανα χοριακή και ήταν μόλις 4.41 με όρια <1.00 αρνητικό. Απογοητεύτηκα! Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοπελλα μου,

Να σου πω την δικη μου εμπειρια.Την πρωτη μου κορη την εκανα με σπερματεγχυση πριν δυο χρονια.Στις 14 μερες μετα την σπερματεγχυση οταν εκανα αναλυση αιματος η τιμη ηταν 179.

Δεν θελω να σε απογοητευσω,αλλα νομιζω ειναι πολυ χαμηλη η δικη σου.ΔΕν ειναι πανω απο 10 η θετικη χοριακη???Κάνε βεβαια οτι σου λεει και ο γιατρος σου και σου ευχομαι αν αυτη δεν ηταν η τυχερη σου φορα,συντομα να πετυχεις τον στοχο σου...

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κοπελες χωρις να θελω να κανω δυσφίμηση θα ήθελα να σας αναφερω απλα πως οταν ζήτησα μια δεύτερη γνώμη απο τον Φασουλιώτη (γιατι ο πρώτος γιατρος με είχε διαγνώσει με κατι περίεργο) ο Φασουλιώτης δεν βρήκε καν το πρόβλημα που είχα και επίσης μου έκανε και μια μικροεπέμβαση χωρίς καλα καλα να με αφήσει να το σκεφτώ, αφήνοντας με να νομίσω πως έτσι μου γλύτωνε λεφτα αλλα στην τελική με χρέωσε πολλα και χωρίς να μου λύσει το πρόβλημα στο τέλος. συνολικα τον είχα επισκεφτεί 3 φορές και επεμενε πως το πρόβλημα μου δεν λύνεται. Αστε που πιστεύω πως είχε καταλάβει στο τέλος πιο ήταν το πρόβλημα αλλά δεν το παραδεχόταν για να μην φανεί πως τοσο καιρό μου έλεγε άλλα ντ΄αλλων. Τελικά το πρόβλημα μου το διέγνωσε σωστά ο Παπαγεωργίου κλινική Μητερα και παιδί, παρόλο που στο ραντεβου ήταν λίγο απρόσεκτος( δεν είχε φορέσει γάντια και τις 2 φορες)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ,

θα ηθελα να μου προτεινετε καποιον γυναικολογο απ το ελενα

εχω ακουσει καλα λογια για αλεξατο και καπελακη.γνωριζει καποια να

μου πει πληροφοριες για τους κυριους...

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια εγω εχω παει σε αρκετους γιατρος μεχρι τωρα σε Λευκωσια και Λαρνακα. Δεν θα αναφερω ονοματα ομως αυτο που καταλαβα ειναι οτι ολοι τους σε υποβαλλουν στις δικες τους εξετασεις με απωτερο σκοπο τα λεφτα. Ειχα μια εγκυμοσυνη περσι που κατεληξε σε συνδρομο κενου σακου οπως μου ανεφεραν κ απο τοτε δεν εχω βρει εναν καλο γυναικολογο που να μην με αγχωνει, να μην μου ζητα εξετασεις, αναλυσεις κ.τ.λ. Εχω απογοητευτει τοσο πολυ που το μονο που θελω πλεον ειναι να παραιτηθω απο ολους κ απο ολα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Αναζητώ ενα καλό γυναικολόγο στη Λεμεσό. Μέχρι τώρα έχω επισκεφτεί 3 γιατρούς εδώ και έχω απογοητευτεί. Έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και όλοι με υποβάλλανε σε διάφορες πολυδάπανες και το σημαντικότερο επίπονες εξετάσεις.

Αυτό που με ενδιαφέρει να βρω είναι κάποιον που να ακούει και αντιλαμβάνεται το θέμα σου και όχι να προσπαθεί να τελείωσει γρηγορα το ραντεβου μαζί σου γιατί έξω περιμένουν 20 εγκυμονούσες.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Εγώ όπως ίσως έχεις διαβάσει παραπάνω έχω τον Φασουλιώτη. Ακόμα και τώρα που είμαι Λεμεσό σε αυτόν πάω. Ηταν ο μόνος που μου έλυσε τα προβλήματα μου και του συζήγου και πάνω από όλα ενώ θα μπορούσε να μας πει να κάνουμε εξωσωματική και να πάρει τα πενταπλάσια μου πρότεινε σπερματένχυση και έτσι απέκτησα τα αγοράκια μου. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα με μία επίσκεψη...το πολύ άλλα 50 Ευρώ.

Καλή τύχη!

 

Τον βρισκεις ευκολα στο τηλεφωνο για επειγοντα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...