Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλύτεροι μαιευτήρες Θεσσαλονίκης


sporakii

Recommended Posts

Μα τι γράφεις;;; (Και με τέτοια ανορθογραφία...).

 

Λες τα Πανεπιστημιακά Νοσοκομεία (στην Αθήνα έχουμε 3), να μην έχουν έναν "πιστοποιημένο γιατρό με πραγματικές γνώσεις"; Και αυτός ο ένας βρέθηκε στις Σέρρες και ανεβοκατεβαίνουν ο αστυνομικός μετά της συζύγου;;;:?

 

Αλήθεια τι είδους συγγενική σχέση διατηρείτε; :rolleyes:

ποιος ειπε πως δεν εχουν τα πανεπιστημιακα πιστοποιημενους?απλα ο εξωτερικος ιατρος που ειχε η κοπελα δεν ειχε πιστοποιηση και προτιμησε να ανεβοκατεβαινει για να μην ψαχνει να βρει κατι αντιστοιχο.Αυτος στις Σερρες οπως λες κανει υπερηχους και Θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η προσληψη βαρους του μωρου ειναι ειναι του υπερηχογραφιστη οπως λες http://www.embryoplus.gr/doppler/

ο γιατρος υπερηχογραφιστης στις 20-22 εβδ(scan 20-22 w) ειδε εινα υγιες μωρο ανατομικα οποτε απο εκει και περα το παρακολουθουσε ο απλος γυναικολογος οποτε ας πει τι εβλεπε και δεν το ειδε.

H γενετικη κατασταση εχει να κανει με το dna του μωρου δηλ καρυοτυπου αρα αμνιοπαρακεντηση.Ολοι οι υπερηχοι ειναι ανατομικοι ελεγχοι του μωρου. Ανατομικα εχεις ενδειξεις.και μη ξεχναμε το μωρο μεγαλωνει ολες οι μετρησεις ειναι στην αρχω χιλιοστα και μετα εκατοστα οποτε αν δεν φαινοταν κατι στον ελεγχο του β επιπεδου στις 25 εβδομαδε ςκατι θα εβλεπε αν το ξαναεβλεπε υπερηχογραφιστης και στις 29 και ακομη πριν γεννηθει αν το εβλεπε ο υπεριχογραφιστης.Ο γυναικολος τι εβλεπε μπορεις να μου πεις? οσο για τη θρομβοφιλια επειδη εκανα ελεγχο μου ειχε πει ο γιατρος μου πως ευθυνεται οταν σταματαει η καρδια οπως και τωρα που αναπτυσεται αν υπηρχε καποιο θεμα θα επρεπε το μωρο να ειναι μικροτερο απο την εβδομαδα που ειμαι δε θα αναπτυσοταν καλα.και αυτο ειναι απο το ξεσκονισμα που μετραει καθε φορα τα παντα

,

 

Μα ο γυναικολόγος δεν παρακολουθεί ανατομικά το παιδί (δλδ οισοφάγος, νεφρά, ουροποιητικό, εγκέφαλος, καρδιά κλπ.). Μετρά μόνο τις διαστάσεις του για να υπολογίσει το πιθανό του βάρος.

 

Ο υπερηχογραφιστής ελέγχει ανατομικά το έμβρυο και, αν υπάρχουν κάποια ευρήματα που δυνητικά συσχετίζονται με γενετική ανωμαλία, συστήνει αμνιοπαρακέντηση ή άλλη ειδικότερη εξέταση.

 

Για τη θρομβοφιλία δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Αφού έκανες εξετάσεις και βγήκαν αρνητικές, γιατί δίνετε τολδη σημασία στο ρυθμό ανάπτυξης; Έχεις ή δεν έχεις θρομβοφιλία; Συνήθως όσες έχουν παίρνουν αγωγή, ακριβώς για να μειώσουν τον κίνδυνο αποβολής...

Link to comment
Share on other sites

Τι επιπτώσεις έχει η αυξημένη πίεση της μαμάς στο έμβρυο; Γιατί ήξερα για τις πιθανές συνέπειες στην κύηση, βλέπε προεκλαμψία. Σημείωση: Η προεκλαμψία ανιχνεύεται υπερηχογραφικά;

 

Για τον διαβήτη κύησης πηγαίνεις στον ενδοκρινολόγο αν είναι αρρύθμιστη η κατάσταση με τη διατροφή. Δηλαδή, πηγαίνεις αν έχει αποτύχει η παρέμβαση. Ωστόσο, με βάση πρόσφατες έρευνες (του 2013, που γέννησα), ο κίνδυνος εκδήλωσης διαβήτη κύησης μπορεί να προβλεφθεί (τσεκαροντας απλώς τις τιμές σακχάρου στην πρώτη-πρώτη αιματολογική εξέταση της εγκυμοσύνης). Αυτήν τη στιγμή δεν θυμάμαι το όριο. Πάντως, σε όποια βρίσκεται κοντά στις οριακές τιμές της συστήνεται προληπτικά ειδικό διαιτολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

,

 

Μα ο γυναικολόγος δεν παρακολουθεί ανατομικά το παιδί (δλδ οισοφάγος, νεφρά, ουροποιητικό, εγκέφαλος, καρδιά κλπ.). Μετρά μόνο τις διαστάσεις του για να υπολογίσει το πιθανό του βάρος.

 

Ο υπερηχογραφιστής ελέγχει ανατομικά το έμβρυο και, αν υπάρχουν κάποια ευρήματα που δυνητικά συσχετίζονται με γενετική ανωμαλία, συστήνει αμνιοπαρακέντηση ή άλλη ειδικότερη εξέταση.

 

Για τη θρομβοφιλία δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Αφού έκανες εξετάσεις και βγήκαν αρνητικές, γιατί δίνετε τολδη σημασία στο ρυθμό ανάπτυξης; Έχεις ή δεν έχεις θρομβοφιλία; Συνήθως όσες έχουν παίρνουν αγωγή, ακριβώς για να μειώσουν τον κίνδυνο αποβολής...

αυτο ειναι παρακολουθηση?διαστασεις και βαρος ?Αυτο στο κανει και ο γιατρος του νοσοκομειου ο ειδικευομενος πολυ παραπανω ειναι η παρακολουθηση της εγκυμοσυνης.Οπως λεει και ο νικολαιδης υπερηχος κατω τον 45 λεπτων δεν μπορει να εμπιστευτεις αυτον που το κανει.και μιλαει ο ανθρωπος με γνωσεις.

δεν υπαρχει υπερηχογραφιστης σαν ειδικοτητα αλλα ο ειδικος στην περιγεννητικη ιατρικη οπως λεγονται.

Ο ρυθμος αναπτυξης παντα το μετρανε οι ειδικοι της περιγεννητικης αν ενα μωρο σταματησει να αναπτυσεται καποια στιγμη πρεπει να το διαγνωσουν και να βρουν την αιτια και να επεμβουν.

Ζητηστε απο τους γυναικολογους σας να μετεκπαιδευθουν και να εχετε σωστες παρακολουθησεις.Οταν σταματησουμε να πηγαινουμε στους γυναικολογους τους απλους και τους γυρισουμε την πλατη τοτε θα επενδυσουν σε γνωσεις και σε υπερηχους οπως οσοι ασχολουνται με την περιγεννητικη.Ν γινουν ειδικοι στο κομματι των υπερηχων στα μωρα.Ευτυχως οι νεες γενιες οπως φαινονται απο τος λιστες του fmf ειναι πολυ γυναικολογοι στην ελλαδα που επενδυουν σε γνωσεις στο κομματι της εγκυμοσυνης.Και μη ξεχναμε οι λιστες αυτες ειναι παγκοσμιες,αρα καποια αξια θα εχουν δε θα φευγει καποιος απο την αμερικη για να παει στην Αγγλια σε καποιο τυχαιο κεντρο.

Αν θελετε ακουστε με και ψαξτε το θεμα γυναικολογου, η πιστοποιημενη λιστα ειναι μια καλη αρχη. Γιατι η προληψη μετραει εκ των υστερων τι να το κανω?:cry:καλο σας απογευμα

Link to comment
Share on other sites

Τι επιπτώσεις έχει η αυξημένη πίεση της μαμάς στο έμβρυο; Γιατί ήξερα για τις πιθανές συνέπειες στην κύηση, βλέπε προεκλαμψία. Σημείωση: Η προεκλαμψία ανιχνεύεται υπερηχογραφικά;

 

Για τον διαβήτη κύησης πηγαίνεις στον ενδοκρινολόγο αν είναι αρρύθμιστη η κατάσταση με τη διατροφή. Δηλαδή, πηγαίνεις αν έχει αποτύχει η παρέμβαση. Ωστόσο, με βάση πρόσφατες έρευνες (του 2013, που γέννησα), ο κίνδυνος εκδήλωσης διαβήτη κύησης μπορεί να προβλεφθεί (τσεκαροντας απλώς τις τιμές σακχάρου στην πρώτη-πρώτη αιματολογική εξέταση της εγκυμοσύνης). Αυτήν τη στιγμή δεν θυμάμαι το όριο. Πάντως, σε όποια βρίσκεται κοντά στις οριακές τιμές της συστήνεται προληπτικά ειδικό διαιτολόγιο.

απο την αυχενικη σου δινουν πιθανοτητες για προεκλαμψια και μειωμενη αναπτυξη εμβρυου αυτα οταν ειναι πιστοποιημενος ο γιατρος.

Τα εχω διαβασει ολα .http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=399

το οριο ειναι 92 στην εγκυμοσυνη αν αυξημενες τιμες απο τις τιμες του σακχαρου νηστειας θα κανω πιο νωρις καμπυλη σακχαρου απο τις 26 εβδομαδες και επιπλεον θα διαβασεις και εδω κοριτσια που ειχαν φυσιολογικες τιμες νηστειας κανανε συξημενες τιμες στην καμπυλη .Διαιτολογιο και μετα ενδοκρινολογος ή απο την αρχη ενδοκρινολογος για να μπορει να παρακολουθει και να μη χανεις χρονο μια εβδομαδα μετρησεις ειναι αρκετη για να δει τις τιμες που θελει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο ειναι παρακολουθηση?διαστασεις και βαρος ?Αυτο στο κανει και ο γιατρος του νοσοκομειου ο ειδικευομενος πολυ παραπανω ειναι η παρακολουθηση της εγκυμοσυνης.Οπως λεει και ο νικολαιδης υπερηχος κατω τον 45 λεπτων δεν μπορει να εμπιστευτεις αυτον που το κανει.και μιλαει ο ανθρωπος με γνωσεις.

δεν υπαρχει υπερηχογραφιστης σαν ειδικοτητα αλλα ο ειδικος στην περιγεννητικη ιατρικη οπως λεγονται.

Ο ρυθμος αναπτυξης παντα το μετρανε οι ειδικοι της περιγεννητικης αν ενα μωρο σταματησει να αναπτυσεται καποια στιγμη πρεπει να το διαγνωσουν και να βρουν την αιτια και να επεμβουν.

Ζητηστε απο τους γυναικολογους σας να μετεκπαιδευθουν και να εχετε σωστες παρακολουθησεις.Οταν σταματησουμε να πηγαινουμε στους γυναικολογους τους απλους και τους γυρισουμε την πλατη τοτε θα επενδυσουν σε γνωσεις και σε υπερηχους οπως οσοι ασχολουνται με την περιγεννητικη.Ν γινουν ειδικοι στο κομματι των υπερηχων στα μωρα.Ευτυχως οι νεες γενιες οπως φαινονται απο τος λιστες του fmf ειναι πολυ γυναικολογοι στην ελλαδα που επενδυουν σε γνωσεις στο κομματι της εγκυμοσυνης.Και μη ξεχναμε οι λιστες αυτες ειναι παγκοσμιες,αρα καποια αξια θα εχουν δε θα φευγει καποιος απο την αμερικη για να παει στην Αγγλια σε καποιο τυχαιο κεντρο.

Αν θελετε ακουστε με και ψαξτε το θεμα γυναικολογου, η πιστοποιημενη λιστα ειναι μια καλη αρχη. Γιατι η προληψη μετραει εκ των υστερων τι να το κανω?:cry:καλο σας απογευμα

Σε ιατρο της λιστας εμπιστευτηκε και η φιλη μου το μωρο της. Δυστυχως ολοι κανουν λαθη. Ακομη και ο Νικολαιδης που προφανως δινει πιστοποιησεις με το αζημιωτο....

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι παρακολουθηση?διαστασεις και βαρος ?Αυτο στο κανει και ο γιατρος του νοσοκομειου ο ειδικευομενος πολυ παραπανω ειναι η παρακολουθηση της εγκυμοσυνης.Οπως λεει και ο νικολαιδης υπερηχος κατω τον 45 λεπτων δεν μπορει να εμπιστευτεις αυτον που το κανει.και μιλαει ο ανθρωπος με γνωσεις.

δεν υπαρχει υπερηχογραφιστης σαν ειδικοτητα αλλα ο ειδικος στην περιγεννητικη ιατρικη οπως λεγονται.

Ο ρυθμος αναπτυξης παντα το μετρανε οι ειδικοι της περιγεννητικης αν ενα μωρο σταματησει να αναπτυσεται καποια στιγμη πρεπει να το διαγνωσουν και να βρουν την αιτια και να επεμβουν.

Ζητηστε απο τους γυναικολογους σας να μετεκπαιδευθουν και να εχετε σωστες παρακολουθησεις.Οταν σταματησουμε να πηγαινουμε στους γυναικολογους τους απλους και τους γυρισουμε την πλατη τοτε θα επενδυσουν σε γνωσεις και σε υπερηχους οπως οσοι ασχολουνται με την περιγεννητικη.Ν γινουν ειδικοι στο κομματι των υπερηχων στα μωρα.Ευτυχως οι νεες γενιες οπως φαινονται απο τος λιστες του fmf ειναι πολυ γυναικολογοι στην ελλαδα που επενδυουν σε γνωσεις στο κομματι της εγκυμοσυνης.Και μη ξεχναμε οι λιστες αυτες ειναι παγκοσμιες,αρα καποια αξια θα εχουν δε θα φευγει καποιος απο την αμερικη για να παει στην Αγγλια σε καποιο τυχαιο κεντρο.

Αν θελετε ακουστε με και ψαξτε το θεμα γυναικολογου, η πιστοποιημενη λιστα ειναι μια καλη αρχη. Γιατι η προληψη μετραει εκ των υστερων τι να το κανω?:cry:καλο σας απογευμα

 

1)

Υπάρχει ειδικότητα περιγεννητικής ιατρικής;;;; :shock:

Πόσα γουρλωμένα μάτια να προσθέσω;

 

ΔΕΝ υπάρχει τέτοια ειδικότητα γυναικολογίας-μαιευτικής! Πρόκειται για ΤΟΜΕΑ, που σχετίζεται με ό,τι αφορά την γέννηση του εμβρύου. Στον τομέα αυτό ανήκουν οι γυναικολόγοι-υπερηχογραφιστές, οι γυναικολόγοι-μαιευτήρες και οι παιδίατροι-νεογνολόγοι. Δεν ανήκουν π.χ. οι γυναικολόγοι-ογκολόγοι ή οι γενικοί παιδίατροι.

 

2)

Ο Κύπρος Νικολαίδης, όταν αναφερόταν στη διάρκεια των υπερήχων, αναφερόταν στους βασικούς υπερήχους. Αφού είσαι εξοικειωμένη με το Foundation, μπες να το τσεκάρεις. Πρόκειται για αυχενική, β επιπέδου και 2 Doppler. Ο Νικολαίδης (εννοώ το Ιδρυμα) δεν παρακολουθεί τις εγκύους παρά μόνο αυτές τις 4 φορές, εκτός αν υπάρχει πρόβλημα, και πάντως ΌΧΙ ΣΕ ΜΗΝΙΑΙΑ ΒΆΣΗ.

 

3)

Δεν έχει νόημα να επεκταθώ στο τι κάνουν οι ειδικευόμενοι και τι οι ειδικευμένοι.

Μπορείς να ενημερωθείς και μόνη σου.

 

4)

Απορία: Ο γιατρός είναι τελικά και εξωσωματικός; Και ξεγεννά σε Σέρρες και Θεσσαλονίκη; Με φτ ή μόνο καισαρική;

 

5)

Η αξία ενός γιατρού μετριέται και από τη αποδοχή του από τους συναδέλφους του. Ο Καμινόπετρος ήταν μοναδική περίπτωση που έχαιρε καθολικής αναγνώρισης και σεβασμού από όλη την κοινότητα των υπερηχογραφιστών.

Σίγουρα, θα υπάρχουν πληροφορίες για αυτόν στο φόρουμ.

 

 

 

Πολλές φορές η μισή αλήθεια είναι χειρότερη από το ψέμα. Είναι επικίνδυνη γιατί παραπλανεί.

Έχεις απίστευτη εμμονή σχετικά με το ποιο είναι το σωστό, χωρίς να έχεις καν γεννήσει και ενώ είναι εμφανές ότι αγνοείς (;) πολλά βασικά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

απο την αυχενικη σου δινουν πιθανοτητες για προεκλαμψια και μειωμενη αναπτυξη εμβρυου αυτα οταν ειναι πιστοποιημενος ο γιατρος.

Τα εχω διαβασει ολα .http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=399

το οριο ειναι 92 στην εγκυμοσυνη αν αυξημενες τιμες απο τις τιμες του σακχαρου νηστειας θα κανω πιο νωρις καμπυλη σακχαρου απο τις 26 εβδομαδες και επιπλεον θα διαβασεις και εδω κοριτσια που ειχαν φυσιολογικες τιμες νηστειας κανανε συξημενες τιμες στην καμπυλη .Διαιτολογιο και μετα ενδοκρινολογος ή απο την αρχη ενδοκρινολογος για να μπορει να παρακολουθει και να μη χανεις χρονο μια εβδομαδα μετρησεις ειναι αρκετη για να δει τις τιμες που θελει

 

Ποια αυχενική; :shock:

Το λινκ που παραθέτεις λέει για το υπερηχογράφημα Doppler! ΚΑΜΊΑ σχέση το Doppler με αυχενική διαφάνεια!

 

Για το σάκχαρο, δεν βγάζω νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ιατρο της λιστας εμπιστευτηκε και η φιλη μου το μωρο της. Δυστυχως ολοι κανουν λαθη. Ακομη και ο Νικολαιδης που προφανως δινει πιστοποιησεις με το αζημιωτο....

 

Νομίζω ότι ο Νικολαίδης ασκεί ορθά το λειτούργημά του. Διαθέτει αρκετούς πόρους το ίδρυμά του ώστε να μην έχει ανάγκη τους 50-100 Ελληνες γυναικολόγους.

 

Ωστόσο, είναι όπως λες: λάθη γίνονται. Είναι μέσα στην ανθρώπινη φύση. Μόνο που τα λάθη των γιατρών κοστίζουν ακριβότερα.

 

 

Δυστυχώς, η συμφορουμίτισσα Αγχωμένη, ίσως για να καθησυχάσει τους φόβους της ίσως και για άλλους λιγότερους σεβαστούς λόγους, έχει επιλέξει να θεοποιήσει τον γιατρό της και τα υπερηχογραφήματα. Οπότε, τι να λέμε για το ότι δεν υπάρχει αλάνθαστος και για τον παράγοντα της τύχης. Φωνή βοώντος...

Link to comment
Share on other sites

Ποια αυχενική; :shock:

Το λινκ που παραθέτεις λέει για το υπερηχογράφημα Doppler! ΚΑΜΊΑ σχέση το Doppler με αυχενική διαφάνεια!

 

Για το σάκχαρο, δεν βγάζω νόημα.

 

 

Εμενα μου γεννηθηκε κι αλλη απορια....ο Κρεατσας ειναι πιστοποιημενος??:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου γεννηθηκε κι αλλη απορια....ο Κρεατσας ειναι πιστοποιημενος??:cool:

 

Ο Κρεατσάς είναι ΚΟΡΥΦΗ σε εφηβική γυναικολογία και εμμηνόπαυση.

Πρώτη φορά ακούω να κάνει υπερηχογραφήματα. Νομίζω ότι δεν αναλαμβάνει καν τοκετούς.

 

Είναι σε κάποια λίστα του Νικολαίδη; :shock:

Μάλλον "τιμής ένεκεν". :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο Κρεατσάς είναι ΚΟΡΥΦΗ σε εφηβική γυναικολογία και εμμηνόπαυση.

Πρώτη φορά ακούω να κάνει υπερηχογραφήματα. Νομίζω ότι δεν αναλαμβάνει καν τοκετούς.

 

Είναι σε κάποια λίστα του Νικολαίδη; :shock:

Μάλλον "τιμής ένεκεν". :rolleyes:

Αναρωτηθηκα γιατι το λινκ της Αγχωμενης ηταν με την υπογραφη του Κρεατσα κι επειδη η φιλη μας μονο τους πιστοποιημενους εμπιστευεται....

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς, καλώς όρισες, Aimee ! :D

 

Συμφωνώ σε όλα με την Aimee, αλλά και η Αγχωμένη έχει το δίκιο της. Από τη στιγμή που ο Νικολαίδης είναι ο πατέρας της αυχενικής διαφάνειας ε, πώς να το κάνουμε, αυτοί που χρησιμοποιούν την αυχενική διαφάνεια είναι (ή θα έπρεπε να είναι) πιο αξιόπιστοι, όταν έχουν πιστοποιηθεί από το Ίδρυμα του Νικολαίδη.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μπράβο για τις γνώσεις σας πάνω σε αυτά τα θέματα.Προσπαθώ και εγώ να ενημερώνομαι συνεχώς αλλά τώρα αισθάνθηκα πολύ.."μικρή" δίπλα σας.Σας χαίρομαι που γνωρίζετε τόσα και μαθαίνουμε και εμείς οι πιο άπειρες.Διαβάζω όλα όσα γράφετε και τελικά τί είναι αυτό που πρέπει να αναζητήσει κάποια κοπέλα στον γυναικολόγο/μαιευτήρα?Οι απόψεις σας είναι πολλές και διαφορετικές.Άλλες εστιάζετε στις αυχενικές/dopler ( τα οποία είναι απολύτως σημαντικά) και άλλες εστιάζετε σε ένα γενικό πακέτο παρακολούθησης .Ο τωρινός γιατρός μου που αυτή τη στιγμή δεν είμαι έγκυος( θα δείξει όταν θα περιμένω περίοδο ,εχω κάποιες μέρες ακόμη!)είναι ο ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ στην Καλαμαριά.Τον γνωρίζει κάποια σαν γιατρό?Ξεκινάω από απλές ερωτήσεις...σαν απλή κοπέλα που έχει τις πρώτες απορίες.Να συνεχίσω σε αυτόν?Είναι ο ιδανικός?Φοβάμαι με όλα αυτά τα δύσκολα που συμβαίνουν.Δεν έχω εμπειρίες από γιατρούς και οι φίλες μου δεν έχουν γίνει ακόμη μαμάδες για να έχω τέτοιον κύκλο..Έχει γεννήσει κάποια Θεσ/νικη και να μπορεί να μου δώσει ένα όνομα γιατρού και όχι φίρμας δεν ζητάω τέτοια.Απλά να μου πει ξέρεις αυτός ήταν τόσο αναλυτικός,προσεκτικός,δίπλα μου,είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και όταν ξαναγίνω μαμά εκεί θα πάω!Αυτές τις απόψεις ψάχνω και εγώ ... :)

 

Και πάλι είστε όλες super!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα κοριτσια!Ειμαι εγκυος μετα απο αρκετες προσπαθειες εξωσωματικης και ενδιαφερομαι για εναν καλο μιαυτηρα-γυναικολογο στη Θεσσαλονικη και κατα προτιμηση στην Ανατολικη πλευρα .

 

Θα εκτιμουσα ιδιαιτερα οποιαδηποτε πληροφορια σας !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...