Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φαγούρα σε μωρο 6 μηνων


Recommended Posts

Καλησπέρα.. Θα ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι που με απασχολεί τις τελευταίες μέρες. Έχω ενα ζουζουνι σχεδόν 6 μηνών που χαίρει άκρας υγείας, θηλαζουμε κανονικά κ όλα καλά αλλά όταν τον γδυνω, ειτε για μπανακι,ειτε για αλλαγή πάνας ξυνεται. Το περίεργο όμως είναι οτι το κανει μονο απο τη μια πλευρα κ έχει δημιουργήσει πολλές γρατσουνιές... Τι δείχνει αυτό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα,

Μήπως το παιδάκι έχει κάποια ατοπική δερματίτιδα?

Μιας φίλης μου έχει και γίνεται πιο έντονη μετά το μπάνιο καθότι το δερματάκι είναι ευαίσθητο και ξηρένεται.

 

Πήγαινε στο γιατρό και αμέσως θα το καταλάβει αν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Θα σας δώσει ένα ειδικό σαπούνι για το μπάνιο (σα γάλα) και μετά αυτό ηρεμεί.

 

Ελπίζω να βοήθησα,

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο μου παιδιά έχουν θέμα, και ειδικά ο μεγάλος είναι συνεχώς γεμάτος πληγές και γρατζουνιές. Από μωρό είχε ατοπικη δερματίτιδα. Να ξέρεις πως θέλει ειδικη περιποίηση, ειδικα αφρόλουτρα (μην πάρεις ποτε jonhson και προδερμ), και ειδικες ενυδατικές κρέμες. Θελει πολυ καλη ενυδάτωση και τον Χειμώνα ακόμη καλύτερη, γιατί ξεραινεται το δέρμα λόγω κρύου. Να το δει η παιδίατρος, αν ειναι κάτι τέτοιο να το αντιμετωπίσεις.

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...