Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλημα με προλακτίνη!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

Ο γιατρός μου ειπε να κανω εξεταση προλακτινης μια εβδομαδα μετα την ωορηξία και ηταν λιγο ανεβασμένη 58.8!!! την ειχα ξανακανει περσι την 2 μερα του κυκλου και ηταν φυσιολογική!!! Αυτό τωρα τι ειναι??? Εχω κατα αγχωθεί!!!! Λετε να παιζει ρολο που εχω θυροειδητιδα??? Η προλακτινη ειναι αιτια υπογονημότητας???

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!

Ο γιατρός μου ειπε να κανω εξεταση προλακτινης μια εβδομαδα μετα την ωορηξία και ηταν λιγο ανεβασμένη 58.8!!! την ειχα ξανακανει περσι την 2 μερα του κυκλου και ηταν φυσιολογική!!! Αυτό τωρα τι ειναι??? Εχω κατα αγχωθεί!!!! Λετε να παιζει ρολο που εχω θυροειδητιδα??? Η προλακτινη ειναι αιτια υπογονημότητας???

 

Μάγδα, καλησπέρα!!!

Όταν μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα με την προλακτίνη, έκανα την εξέταση με το τέλος του κύκλου. Η γιατρός, όμως, μου είπε ότι καλό είναι η εξέταση να γίνεται τη 2η με 3η μέρα του κύκλου. Μήπως θα έπρεπε να κάνεις και τον ερχόμενο μήνα μία επανεξέταση; Δεν το συζητάς με το γιατρό σου;

Ο θυροειδής "παίζει" το ρόλο του. Σου μιλάω εξ ιδίων. Κι εγώ ένα θέμα με το θυροειδή το έχω.

Και συγγνώμη που σε απογοητεύω, αλλά η προλακτίνη δυσκολεύει κάπως τις προσπάθειες για παιδάκι. Δεν είναι, όμως, ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας. Εάν διαβάσεις όλες τις σελίδες, θα δεις ότι υπάρχουν κορίτσια που κατάφεραν να μείνουν έγκυες με αυξημένη προλακτίνη.

Όπως και να 'χει σου εύχομαι τα καλύτερα.

:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,

ειμαι και εγω καινουργια στην παρεα σας ,καθως στο παρελθον εχω παρακολουθησει τισ συζητησεις σας.

 

Εχω και εγω προβλημα με την προλακτινη-υποφυση

 

εκανα αγωγη με parloden και εμεινα εγκυος χωρις να το περιμενω

Βεβαια οταν εμαθα για την προλακτινη αγχωθηκα πολυ ,μηπως δεν καταφερω να κανω παιδακι.Αλλα ολα πηγαν κατ' ευχην και εχω ενα αγγελακι αυτη την στιγμη.

Δεν θελει αγχως , ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να το αποβαλεται απο το μυαλο σας.

 

Εχω μια απορια , μηπως γνωριζει καμια σας ,αν θηλαζω ποσο κακο μπορει να κανει αυτο στην υποφυση?

Ο γιατρος μου ειπε να περασουν οι πρωτες 40 μερες και να κανω εξεταση της ορμονης.

θα ηθελα πολυ να τον θηλασω για οσο μπορω!

πολλα φιλια

 

 

Εμεινα εγκυος ενω εκανα αγωγη για το προλακτινωμα με Noprolac!

Συνεχισα την αγωγη για κανενα μηνα μετα και σταδιακα το εκοψα!

Μολις γεννησα δε συζητησαμε καθολου το θεμα θηλασμου και προλακτινωματος με τον γιατρο μου!

Θηλασα για 2 μηνες περιπου και λογω εργασιας μου δεν μπορουσα αλλο!

Τοτε ρωτησα τον γιατρο μου για πρωτα φορα πως μπορω να σταματησω τον θηλασμο και αν θα΄χω καποιο προβλημα με το προλακτινωμα!

Μου ειπε οτι ο θηλασμο καποιες φορες αυξανει το προλακτινωμα!

Γιαυτο μου συστησε να παρω 1 μηνα Noprolac και μετα απο 3-4 μηνες να κανω εξεταση προλακτινης!

Κι ευτυχως η τιμη της ηταν 13!Πολυ καλη μου ειπε!

Οταν τον ρωτησα και γιατι δε μου ειπες απο την αρχη να μη θηλασω για να μην εχω προβλημ με την προλακτινη μου ειπε οτι δε μου το ανεφερε για να μην αγχωθω και ηταν κριμα να μη θηλασω λιγο το παιδακι μου!

Απλως απ΄οτι καταλαβα εχει σχεση ο θηλασμος με το προλακτινωμα και καλω θα΄ταν να το συζητησετε με τον γιατρο σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια,

ελπιζω να μην χρειαστει να διακοψω τον θηλασμο,γιατι ειναι μοναδικο συναισθημα.

Θα δειξει πολυ συντομα και θα σας ενημερωσω ,απλα για να υπαρχει στο forum

Πολλα φιλια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!!! Η αληθεια ειναι οτι προβληματιζομαι γιατι εαν απο το αγχος ανεβηκε τωρα εγω πρεπει να παρω αγωγη ή να ξανακανω μια επανεξεταση παλι μετατην ωορηξια για να δω μηπως ηταν τυχαιο!!! Την εξεταση μου την εβαλε να την κανω ο γυναικολογος μου, ειπε οτι πρεπει να παρω αγωγη!!! δεν πρεπει να παω και στην ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει??? Τα χαπια αυτα εχουν παρενεργειες??? Ανησυχω λιγακι!!!

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!!! Η αληθεια ειναι οτι προβληματιζομαι γιατι εαν απο το αγχος ανεβηκε τωρα εγω πρεπει να παρω αγωγη ή να ξανακανω μια επανεξεταση παλι μετατην ωορηξια για να δω μηπως ηταν τυχαιο!!! Την εξεταση μου την εβαλε να την κανω ο γυναικολογος μου, ειπε οτι πρεπει να παρω αγωγη!!! δεν πρεπει να παω και στην ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει??? Τα χαπια αυτα εχουν παρενεργειες??? Ανησυχω λιγακι!!!

 

 

Εγω πριν κανω μαγνητικη υποφυσης ειχα κανει αρκετους μηνες εξεταση προλακτινης την 3-4 μερα του κυκλου μου ομως!

Ειχε πολλα σκαμπανεβασματα!Αλλες φορες ηταν 40-50 και αλλες εφτανε μεχρι και 90-100!

Και υστερα ο γυναικολογος μου μου προτεινε να κανω μαγνητικη!

Να σου πω εγω πιστευω οτι ο ενδοκρινολογος ειναι πιο ειδικος σε θεματα ορμονικα!

Εγω εκανα 10 μηνες θεραπεια με Noprolac και η μονη μου παρενεργεια ηταν τις πρωτες μερες που μου εφερνε εντονη ζαλη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!! Πηγα τελικα στην ενδοκρινολογο μου και μου ειπε να κανω επαναληψη της προλακτινης 5-8 μερα του κύκλου και αν ειναι αυξημενη πρεπει να κανω μαγνητικη!!! Πριν παω στον γυναικολογο μου θα κανω την επαναληψη και υστερα εαν βγει ξανα αυξημενη θα παρω θεραπεια!!!

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

erco ειχες συμπτωματα πριν ανακαλυψης την προλακτινη?? Εγω εχω πλεον σταθερο κυκλο και δεν εχω γαλακτοροια, ειχα καφε υγρα πριν την περιοδο και μου ειπε να κανω την εξεταση!!!!

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

erco ειχες συμπτωματα πριν ανακαλυψης την προλακτινη?? Εγω εχω πλεον σταθερο κυκλο και δεν εχω γαλακτοροια, ειχα καφε υγρα πριν την περιοδο και μου ειπε να κανω την εξεταση!!!!

 

 

magda TS ειχα ασταθη κυκλο απο 30 μεχρι 48 μερες και πολυ πονο στο στηθος απο τα μεσα του κυκλου και μετα!

Να σου πω την αληθεια γαλακτοροια δεν ειχα!

Τωρα εχω κυκλο 30-32 μερες και δε ποναει καθολου το στηθος μου ουτε πριν την περιοδο!

Απλως πρεπει να ξανακανω καποια στιγμη μαγνητικη για να δουμε αν υπαρχει ακομα το προλακτινωμα ή οχι!

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα ευχαριστω για την απαντηση!!! Και εγω δεν ειχα σταθερο κυκλο απο 31 εως 42 μερες μεχρι που πηρα χαπια για θυροειδη και σταθεροποιηθηκε στις 31 μερες αλλα απο την ωορηξια και μετα εχω εντονο πονο στο στηθος που δεν το ειχα πριν την παλλιδρομη κυηση που ειχα!!!! Ο εντονος πονος στο στηθος ξεκινησε με τα καφε υγρα!!!!

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα ευχαριστω για την απαντηση!!! Και εγω δεν ειχα σταθερο κυκλο απο 31 εως 42 μερες μεχρι που πηρα χαπια για θυροειδη και σταθεροποιηθηκε στις 31 μερες αλλα απο την ωορηξια και μετα εχω εντονο πονο στο στηθος που δεν το ειχα πριν την παλλιδρομη κυηση που ειχα!!!! Ο εντονος πονος στο στηθος ξεκινησε με τα καφε υγρα!!!!

 

 

Καλημερα magda TS κι εγω ειχα προβλημα με τον θυρεοειδη!Το ανακαλυψα μετα την παλινδρομο!Ειχα υπερθυρεοειδη!

Λεω ειχα γιατι τωρα δε παιρνω φαρμακα!Επαιρνα μεχρι τον τεταρτο μηνα κυησης(Νοεμβριο του 2009)και τωρα απλως το παρακολουθω!

Προσπαθησε οσο μπορεις να μην αγχωνεσαι!Γιατι και ο θυρεοειδης αλλα και η προλακτινη επιρεαζονται απο το αγχος!

Και οσο για τα καφε υγρα τι σου ειπε ο γυναικολογο σου?

Οτι θελεις να συζητησουμε και σε απασχολει πολυ ευχαριστως!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Εγώ είχα κατα διαστήματα προβλήματα με την προλακτίνη μου και μόνιμα με τον θυρεοειδή μου.Λόγω άλλου προβλήματος που έχω με την υγεία μου και φαρμακευτικής αγωγής που έπαιρνα επηρεάστηκαν όλες μου οι ορμόνες και το απέδωσαν εκεί (τα σκαμπανευάσματα των τιμών της προλακτίνης δλδ).Τον τελευταίο χρόνο δεν παίρνω φάρμακα εκτός του Τ4 (επειδή προσπαθώ να μείνω έγκυος).Ξέρει κανείς αν η προλακτίνη ανέβει στην διάρκεια της εγκυμοσύνης δημιουργεί κάποιο πρόβλημα;Όπως αποβολή πχ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.Εγώ είχα κατα διαστήματα προβλήματα με την προλακτίνη μου και μόνιμα με τον θυρεοειδή μου.Λόγω άλλου προβλήματος που έχω με την υγεία μου και φαρμακευτικής αγωγής που έπαιρνα επηρεάστηκαν όλες μου οι ορμόνες και το απέδωσαν εκεί (τα σκαμπανευάσματα των τιμών της προλακτίνης δλδ).Τον τελευταίο χρόνο δεν παίρνω φάρμακα εκτός του Τ4 (επειδή προσπαθώ να μείνω έγκυος).Ξέρει κανείς αν η προλακτίνη ανέβει στην διάρκεια της εγκυμοσύνης δημιουργεί κάποιο πρόβλημα;Όπως αποβολή πχ;;;

 

 

Aπ΄οτι ξερω η προλακτινη ετσι κι αλλιως αυξανεται κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης!

Εγω μολις εμεινα εγκυος σταματησα σταδιακα τη θεραπεια μου για το προλακτινωμα και ο ιδιος ο γιατρος μου μου ειπε οτι τωρα που εμεινα εγκυος δεν εχει κανενα νοημα να παιρνω το χαπι!

Στην αρχη ειχα αγχωθει λιγο αλλα τελικα ολα πηγαν πολυ καλα!

Τώρα οσο για αποβολη δε ξερω να σου πω!

Συνηθως η ανεβασμενη προλακτινη εμποδιζει στο να μεινεις εγκυος!

Με το καλο να εχεις καλα αποτελεσματα και σε λιγους μηνες να κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα!

Καλη σου μερα!

Link to comment
Share on other sites

Aπ΄οτι ξερω η προλακτινη ετσι κι αλλιως αυξανεται κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης!

Εγω μολις εμεινα εγκυος σταματησα σταδιακα τη θεραπεια μου για το προλακτινωμα και ο ιδιος ο γιατρος μου μου ειπε οτι τωρα που εμεινα εγκυος δεν εχει κανενα νοημα να παιρνω το χαπι!

Στην αρχη ειχα αγχωθει λιγο αλλα τελικα ολα πηγαν πολυ καλα!

Τώρα οσο για αποβολη δε ξερω να σου πω!

Συνηθως η ανεβασμενη προλακτινη εμποδιζει στο να μεινεις εγκυος!

Με το καλο να εχεις καλα αποτελεσματα και σε λιγους μηνες να κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα!

Καλη σου μερα!

 

 

Κατι ακομα που ξεχασα,ο θυρεοειδης μπορει να προκαλεσει αποβολη!Γιαυτο να τον εχεις καλα ρυθμισμενο και να τον παρακολουθεις συστηματικα,γιατι κι εγω ειχα προβλημα με το θυρεοειδη και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης εκανα καθε 10 μερες εξετασεις!

Στο λεω γιατι πριν κανω το Μαρακι μου ειχα μια παλινδρομο κυηση και δε γνωριζα για το προβλημα που ειχα με τον θυρεοειδη!

Το ανακαλυψα μετα την αποβολη και το ρυθμισα!

Ολα καλα θα πανε μη σε αγχωνει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα που ξεχασα,ο θυρεοειδης μπορει να προκαλεσει αποβολη!Γιαυτο να τον εχεις καλα ρυθμισμενο και να τον παρακολουθεις συστηματικα,γιατι κι εγω ειχα προβλημα με το θυρεοειδη και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης εκανα καθε 10 μερες εξετασεις!

Στο λεω γιατι πριν κανω το Μαρακι μου ειχα μια παλινδρομο κυηση και δε γνωριζα για το προβλημα που ειχα με τον θυρεοειδη!

Το ανακαλυψα μετα την αποβολη και το ρυθμισα!

Ολα καλα θα πανε μη σε αγχωνει τιποτα!

Σ'ευχαριστώ.Τον θυρεοειδή μου τον τσεκάρω συχνά γιατί αλλάζει καμια φορά.Απλά θα μπω σε διαδικασία εξωσωματικής κι αρχίζω και τα ψειρίζω όλα.:?

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασα όλα τα νέα σας.....ήρθα να σας πώ τα δικά μου για να πάρετε δύναμη.....:D...επιτέλους τα κατάφερα....είμαι έγκυος...:D...έκανα σήμερα χοριακή και είναι 396,06......:D.

 

Και για όσες ενδιαφέρονται....με το που ξεκίνησα τα dostinex....και ρύθμισα τη προλακτίνη μου....μέσα σε μόλις 1,5 κύκλο....έμεινα έγκυος....:D. Και για την ιστορία.....είχα πέρυσι κάνει εξέταση προλακτίνης και ήταν (αν θυμάμαι καλά).....γύρω στο 38....έκανα πάλι τον επόμενο μήνα και ήταν κάτω απο το όριο...πολύ κάτω....και δε πήρα αγωγή...προφανώς το θεώρησε ο γιατρός τυχαίο συμβάν...δε ξέρω. Πρίν 2-3 μήνες....έκανα με παρότρυνση του νέου μου γιατρού πάλι εξέταση προλακτίνης...και είχα 58....λίγες σελίδες πιο πίσω αν διαβάσετε θα το δείτε...είναι πρόσφατο. Εξαιτίας αυτού...μου έδωσε τα dostinex.....και τώρα είμαι έγκυος....:D. Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε όλες...και να μη χάνετε την ελπίδα σας. Φιλιά πολλά....:D

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασα όλα τα νέα σας.....ήρθα να σας πώ τα δικά μου για να πάρετε δύναμη.....:D...επιτέλους τα κατάφερα....είμαι έγκυος...:D...έκανα σήμερα χοριακή και είναι 396,06......:D.

 

Και για όσες ενδιαφέρονται....με το που ξεκίνησα τα dostinex....και ρύθμισα τη προλακτίνη μου....μέσα σε μόλις 1,5 κύκλο....έμεινα έγκυος....:D. Και για την ιστορία.....είχα πέρυσι κάνει εξέταση προλακτίνης και ήταν (αν θυμάμαι καλά).....γύρω στο 38....έκανα πάλι τον επόμενο μήνα και ήταν κάτω απο το όριο...πολύ κάτω....και δε πήρα αγωγή...προφανώς το θεώρησε ο γιατρός τυχαίο συμβάν...δε ξέρω. Πρίν 2-3 μήνες....έκανα με παρότρυνση του νέου μου γιατρού πάλι εξέταση προλακτίνης...και είχα 58....λίγες σελίδες πιο πίσω αν διαβάσετε θα το δείτε...είναι πρόσφατο. Εξαιτίας αυτού...μου έδωσε τα dostinex.....και τώρα είμαι έγκυος....:D. Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε όλες...και να μη χάνετε την ελπίδα σας. Φιλιά πολλά....:D

 

Μπράβο κοπέλα μου!!!!!Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!!!Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοπέλα μου!!!!!Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!!!Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!

 

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ....και για τις ευχές και για τη στήριξη όταν τη χρειάστηκα....:D....εύχομαι σύντομα να έρθεις κι εσύ στο κλάμπ των εγκύων.....:D. Φιλιά....:D

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασα όλα τα νέα σας.....ήρθα να σας πώ τα δικά μου για να πάρετε δύναμη.....:D...επιτέλους τα κατάφερα....είμαι έγκυος...:D...έκανα σήμερα χοριακή και είναι 396,06......:D.

 

Και για όσες ενδιαφέρονται....με το που ξεκίνησα τα dostinex....και ρύθμισα τη προλακτίνη μου....μέσα σε μόλις 1,5 κύκλο....έμεινα έγκυος....:D. Και για την ιστορία.....είχα πέρυσι κάνει εξέταση προλακτίνης και ήταν (αν θυμάμαι καλά).....γύρω στο 38....έκανα πάλι τον επόμενο μήνα και ήταν κάτω απο το όριο...πολύ κάτω....και δε πήρα αγωγή...προφανώς το θεώρησε ο γιατρός τυχαίο συμβάν...δε ξέρω. Πρίν 2-3 μήνες....έκανα με παρότρυνση του νέου μου γιατρού πάλι εξέταση προλακτίνης...και είχα 58....λίγες σελίδες πιο πίσω αν διαβάσετε θα το δείτε...είναι πρόσφατο. Εξαιτίας αυτού...μου έδωσε τα dostinex.....και τώρα είμαι έγκυος....:D. Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε όλες...και να μη χάνετε την ελπίδα σας. Φιλιά πολλά....:D

 

Νιόβη, πολλά πολλά συγχαρητήρια. Να έχεις μία υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Μάλλον, έλαβες το καλύτερο πασχαλινό μήνυμα. Αληθινή ανάσταση. :P

 

Πολλές ευχές για ένα όμορφο Πάσχα και στα υπόλοιπα κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασα όλα τα νέα σας.....ήρθα να σας πώ τα δικά μου για να πάρετε δύναμη.....:D...επιτέλους τα κατάφερα....είμαι έγκυος...:D...έκανα σήμερα χοριακή και είναι 396,06......:D.

 

Και για όσες ενδιαφέρονται....με το που ξεκίνησα τα dostinex....και ρύθμισα τη προλακτίνη μου....μέσα σε μόλις 1,5 κύκλο....έμεινα έγκυος....:D. Και για την ιστορία.....είχα πέρυσι κάνει εξέταση προλακτίνης και ήταν (αν θυμάμαι καλά).....γύρω στο 38....έκανα πάλι τον επόμενο μήνα και ήταν κάτω απο το όριο...πολύ κάτω....και δε πήρα αγωγή...προφανώς το θεώρησε ο γιατρός τυχαίο συμβάν...δε ξέρω. Πρίν 2-3 μήνες....έκανα με παρότρυνση του νέου μου γιατρού πάλι εξέταση προλακτίνης...και είχα 58....λίγες σελίδες πιο πίσω αν διαβάσετε θα το δείτε...είναι πρόσφατο. Εξαιτίας αυτού...μου έδωσε τα dostinex.....και τώρα είμαι έγκυος....:D. Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε όλες...και να μη χάνετε την ελπίδα σας. Φιλιά πολλά....:D

 

Συγχαρητηρια κοπέλα μου ευχομαι να σου πάνε όλα καλα και σε 8 μηνες να κραταςτο θαυματακι σου αγκαλίτσα!!!! Μου εδωσες πολύ κουράγιο και εγω ειχα προλακτινη 58.8 αλλα η ενδοκρινολογος μου ειπε να κανω επαναξεταση για την προλακτινη την τριτη και μετα μαλλον θα παρω και εγω θεραπεια(επιμενη ο γυναικολογος)!!! Μακαρι μεχρι το τελος του καλοκαιριού να εχω και εγω χαρουμενα νεα!!!

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

Νιόβη, πολλά πολλά συγχαρητήρια. Να έχεις μία υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Μάλλον, έλαβες το καλύτερο πασχαλινό μήνυμα. Αληθινή ανάσταση. :P

 

Πολλές ευχές για ένα όμορφο Πάσχα και στα υπόλοιπα κορίτσια.

Σ'ευχαριστώ πολύ καλή μου....σύντομα εύχομαι και στα δικά σου....και σε όλες τις προλακτινοχτυπημένες......:D...όντως ήταν το καλύτερο πασχαλινό δώρο που θα μπορούσα να έχω....:D

 

Συγχαρητηρια κοπέλα μου ευχομαι να σου πάνε όλα καλα και σε 8 μηνες να κραταςτο θαυματακι σου αγκαλίτσα!!!! Μου εδωσες πολύ κουράγιο και εγω ειχα προλακτινη 58.8 αλλα η ενδοκρινολογος μου ειπε να κανω επαναξεταση για την προλακτινη την τριτη και μετα μαλλον θα παρω και εγω θεραπεια(επιμενη ο γυναικολογος)!!! Μακαρι μεχρι το τελος του καλοκαιριού να εχω και εγω χαρουμενα νεα!!!

 

Κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές....:D....και δέυτερον επιμένω κι εγώ να πάρεις θεραπεία. Εγώ με το πρώτο γιατρό δε πήρα επιδή ήταν κυμαινόμενη....και με το δεύτερο γιατρό πήρα και μέσα σε 1,5 κύκλο τα κατάφερα.....:D.....σου εύχομαι το ίδιο......:D

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΙΟΒΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗ ΣΟΥ,

ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΖΩΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ,ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ !!!!!!!!!

ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ

ΘΗΛΑΣΜΟς ΜΕ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ?

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ 35-45 ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΩΓΗ ΜΕ PARLODEN ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΡΙΝ 1,5 ΜΗΝΑ ΣΧΕΔΟΝ

ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 108

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ?

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...