Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Τουλαχιστον αν αποφασισετε την καταργηση των καφε, ενημερωστε μας εγκαιρως ωστε να προλαβουμε να ανταλλαξουμε στοιχεια μεταξυ μας οσες θελουμε.. Εγω για παραδειγμα δεν εχω καταχωρηση στο facebook οπως οι αλλες κοπελες που επικοινωνουν εκτος φορουμ κ αν το καταργησετε, θα χασω την επαφη..

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ομολογώ ότι δε θα είναι το ίδιο στο chat. Αφού όντως σβήνονται μετά τις 1500 εγγραφές γιατί να σβηστούν?!?!?!?!? Θέλω να μιλάω με τα κορίτσια και όχι να τα ψάχνω στο chat????

4vVfp3.png

QaBBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα πάντως στο οποίο γράφουμε με τις φίλες μου "Πού είστε φιλεναδίτσες του χειμώνα" έχει ήδη κλειδωθεί από χθες βράδυ.

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κλειδώθηκε πρώτο απ' όλα, ενώ όλα τα άλλα λειτουργούν (Κορίτσια, μην με παρεξηγείτε, δεν το λέω για να κλείσουν τα δικά σας καφέ, το λέω για να ξανανοίξει το δικό μας).

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα το πω, αλλά το chat είναι χάλια!!!!! Είμασε με τις κοιλιές μέχρι απέναντι.. μην τυφλωθούμε και όλας για να πούμε μια κουβέντα!

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν φτιάχνετε πρώτα τα chatrooms όπως θέλετε, να τα τελειοποιήσετε και μετά να μας πείτε να μπούμε ώστε να μιλήσουμε μέσα από αυτα... Τώρα αυτό που βλέπουμε δεν μας ικανοποιεί ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:( συμφωνώ με τις προλαλήσασες...

δεν θέλω να καταργηθεί το καφέ, έχω αρχίσει να συνδέομαι με το κορίτσια και ήδη σήμερα σκεφτόμουν τι θα λέμε ένα χρόνο μετά μεταξύ μας, οπότε προφανώς θεωρώ σημαντικότατο ότι δημιουργούνται έτσι ουσιαστικές επαφές, γιατί όχι και φιλίες! επίσης ΄δεν μπορώ να είμαι συνδεδεμένη 24 ώρες, αλλά θεωρώ σημαντικό που ανα πάσα στιγμή μαθαίνω τα νέα των κοριτσιών που μιλάμε και μπορώ να ανταλλάξω τις απόψεις μου μαζί τους εστω και ετεροχρονισμένα, πώς μπορεί να με καλύψει το τσατ σε αυτό;;;

Αυτά τα θέτω ως απορίες... προβληματισμούς

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστούμε που μας δώσατε αυτή την ευκαιρία για να ακούσετε την γνώμη μας.

Συμφωνώ σε όλα με την dora.

Δεν θέλω να κλείσουν τα καφέ.

Για αρχή θέλω να προτείνω κατι κ μετά θα σας αιτιολογήσω κ γιατί λέω όχι στο κλείσιμο τους.

Μπορούν σε κάθε καφέ να μπουν 2 άτομα υπεύθυνα όπου πχ στις 500 απαντήσεις θα έχουν την πρόσβαση να στέλνουν το καφέ στα θέματα για διαγραφή όπως μπορούμε να κάνουμε με τις αγγελίες μας που πλέον δεν ισχύουν.

 

Μπαίνω από κινητό κ μερικές φορές που μπήκα τσατ με ζορισε αρκετά.

Εγώ συμμετέχω καθημερινά στο τοπικ μωρακια ΣEΠTEMBPIOY-ΟΚΤΩΒΡΊΟΥ 08.

Λέμε κ Καλημέρα κ καλησπέρα αλλά κ πολλά πολλά άλλα σημαντικα πράγματα.να σας πω παράδειγμα.σήμερα ο γιος μου έχει πυρετό χωρίς τίποτε άλλο.στα τελευταία ποστς μου έγραψε μια φιλη ότι το μωρακι της πριν λίγο καιρό έκανε 3μέρες πυρετό κ μετά εμφάνισε εξανθημα κ να μην τρόμαξω.αν αυτό γραφόταν στο τσατ κ έμπαινα εγώ αργοτερα φυσικά κ δεν θα το έβλεπα.τώρα όμως το διάβασα κ ξέρω τι μπορεί να συμβεί.μαζί με εμένα το διάβασαν κ θα το διαβάσουν κ τα κορίτσια που θα μπουν αργοτερα κ τα κορίτσια που θα μπουν αύριο κτλ.

Μια τόσο δα πληροφορία αλλά τόσο χρήσιμη.

Συμφωνώ ότι έχουμε καταχραστεί αρκετά τα καφέ.εγώ δηλαδή το εχω κάνει πολλές φορές.γράφω κατι,το δημοσιεύω,μετά από 1 λεπτο θυμάμαι κ κατι άλλο κ αντί να κάνω εντιτ στην προηγ απάντηση,γράφω άλλο ποστ.ΛΆΘΟΣ ΜΟΥ.να μπουν κάποιοι κανόνες στα καφέ.να γράφουμε πιο περιεκτικά ποστ.

Κάποια κορίτσια που δεν έχουν αποκαλύψει πότε το πρόσωπο τους ή των παιδιών τους βάζουνε φωτό στο καφέ μας κ σε 2 λεπτά τις διαγραφούν.έτσι τις βλέπουμε μόνο εμείς κ δεν εκθέτουν το πρόσωπο τους πάραέξω.στο τσατ αυτό θα είναι αδύνατο.

Εγώ 2 μέρες δεν είχα ίντερνετ κ δεν μπήκα φόρουμ.τα κορίτσια στεναχωρηθηκαν κ με έψαχναν κ εγώ συγκινήθηκα πολύ που άρχισαν τα τηλ.αυτή η απουσία στο τσατ δεν θα ήταν αντιληπτή.θα υπεθεταν πως έγραψα άλλη ώρα κ δεν το είδαν.

ΜΗΝ ΜΑΣ ΧΑΛΑΤΕ ΑΥΤΌ ΤΟ ΔΈΣΙΜΟ ΠΟΥ ΈΧΟΥΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΉΣΕΙ ΣΤΑ ΚΑΦΈ!

Όταν μου συμβαίνει κατι καλό το γράφω για να το δούνε όλες τους κ να χαρούν μαζί του ή όταν μου συμβαίνει κατι άσχημο πάλι το γράφω γιατί θέλω την συμπαράσταση τους.αυτό θα είναι αδύνατο στο τσατ.

Προς το παρόν αυτα από μένα.θέλω να πω κ αλλά μα θα τα πω αργοτερα.

Δεν ζητάω να μην κλείσουν τα καφέ αλλά εκλιπαρώ!!!μην μας το κάνετε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι χαζο? Το chat για ποιους λογους δεν βολευει? Να διευκρινισω πως δεν εχω μπει σε καποιο καφε, ουτε σε chat.. Eχθες διαβασα μια ανακοινωση απο καποιο διαχειριστη που ελεγε πως υπαρχει και το chat και μπηκα, αλλα μετα απο λιγο με πεταξε εξω η συνδεση που εχω και βαριομουν να ξαναμπω. Παντως αν φοβαστε πως καποιες απο τις ερωτησεις σας θα χαθουν και δεν θα απαντηθουν (οπως γινεται στο καφε), ανοιξτε καποιο θεμα με αυτο που σας απασχολει.. Εγω ας πουμε μια μερα που ημουν πολυ χαλια ψυχολογικα, ανοιξα νεο θεμα στην ψυχολογια του γονεα και τα ειπα. Εκει μου απαντησαν κιολας τα κοριτσια, δεν χρειαστηκε να παω σε καποιο καφε και δεν χαθηκαν κι οι απαντησεις που ηθελα να βρω! Βεβαια συμφωνω πως καφε οπως αυτο του θηλασμου ειναι κριμα να κλεισει γιατι εχει σημαντικες πληροφοριες μεσα!

Ευχομαι παντως να μην κλεισουν αφου σας στεναχωρει τοσο πολυ! :)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

dora, τα έθεσες πολύ σωστά.

Θέλω κι εγώ να γίνει αντιληπτό ότι δεν υπάρχει θέμα "κλίκας" αλλά στα διάφορα καφέ μπαίνουν κοπέλες με κοινά ενδιαφέροντα. Π.χ. εγώ δεν έχω τα ίδια ενδιαφέροντα με μια κοπέλα που μόλις γέννησε, μιας και είμαι στη φάση του θέλω να μείνω έγκυος.

Επίσης, στο θέμα που επισκέπτομαι εγώ, γράφουμε κοπέλες (άλλες έγκυες, άλλες με μωρά, άλλες θέλουν να μείνουν έγκυες), όμως αυτό που μας ενώνει είναι, ότι πριν από ένα χρόνο ξεκινήσαμε να γράφουμε όλες μαζί, ενώ βρισκόμασταν ακριβώς στην ίδια φάση, και τώρα έχουν αλλάξει πολλά, όμως εμείς έχουμε δεθεί και φυσικά έχουμε γνωριστεί κι από κοντά με τις περισσότερες.

 

Κλίκες υπάρχουν αλλά με την καλή έννοια.ΤΗΝ ΠΟΛΎ ΚΑΛΉ ΈΝΝΟΙΑ!εγώ τα κορίτσια που γέννησαν με μερικές μέρες διαφορά από μένα τις νοιώθω παααρα πολύ κοντά μου!στην ουσία είναι σαν να ζούμε όλες μαζί σ ένα σπίτι κ μεγαλώνουμε μαζί τα παιδιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα υπόλοιπα κορίτσια και θα το θέσω ακόμα πιο απλά. Αν καταργήσετε το καφέ στο οποιό μπαίνω, πολύ απλά δεν θα ξαναμπω στο site. Γιατί να το κάνω; Συμβουλές, άρθρα και άλλα απρόσωπα υπάρχουν παντού, στα ελληνικά και τα αγγλικά. Όσο για το τσατ, προυποθέτει δυο άνθρωποι να είναι ταυτόχρονα online και να έχουν κοινά ενδιαφέροντα.....δύσκολο λοιπόν.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κλίκες υπάρχουν αλλά με την καλή έννοια.ΤΗΝ ΠΟΛΎ ΚΑΛΉ ΈΝΝΟΙΑ!εγώ τα κορίτσια που γέννησαν με μερικές μέρες διαφορά από μένα τις νοιώθω παααρα πολύ κοντά μου!στην ουσία είναι σαν να ζούμε όλες μαζί σ ένα σπίτι κ μεγαλώνουμε μαζί τα παιδιά μας!

 

Κοίτα, εγώ δε θεωρώ ότι υπάρχουν "κλίκες", απλώς άτομα με κοινά ενδιαφέροντα.

Δηλαδή, αν αύριο γεννήσω και θέλω να έρθω στο καφέ σας να κουβεντιάσουμε και να συζητήσουμε απορίες και κοινά ενδιαφέροντα, δε θα με δεχτείτε?

Πιστεύω πως θα με δεχτείτε με μεγάλη χαρά, αν και πάντα, όταν έρχεται ένα καινούργιο άτομο σε ένα καφέ, χρειάζεται λίγος χρόνος, για να γνωριστεί με τους υπόλοιπους και να δημιουργηθεί εμπιστοσύνη.

Τόσες και τόσες φορές έχουμε πέσει πάνω σε άτομα "μούφες".

Λογικό είναι να υπάρχει μια επιφυλακτικότητα, πιο πολύ για την συναισθηματική μας προστασία.

Δε θα ξεχάσω ποτέ που στο "καφέ - πότε θα γίνω μανούλα" μπήκαν με διαφορά μιας μέρας δυο κοπέλες έγκυες με διαφορετικά ονόματα η καθεμιά, τις οποίες καλοδεχτήκαμε, ρωτούσαμε χίλια δυο πράγματα κτλ. και τελικά αποκαλύφθηκε ότι αυτές οι δύο ήταν ένα και το αυτό πρόσωπο που όχι μόνο έγκυος δεν ήταν αλλά έσπαγε και πλάκα μαζί μας.

Και αφού έγινε αναφορά στο διαχειριστή, έφαγαν μπαν και λίγες μέρες αργότερα μπήκε μια άλλη, έγκυος κι αυτή, που από τα λεγόμενά της, συμπεράναμε ότι ήταν ίδια με την προηγούμενη που είχε δυο προσωπικότητες.

Τεσπά, ξέφυγα από το θέμα μας (ως συνήθως).

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλο ατου των ''καφε'' ειναι οτι μπορεις να διαβασεις ολα τα νεα εκ των υστερων .Δεν ειναι εφικτο ως μανουλες,εργζομενες κτλ να ειμαστε ολη μερα σε ενα τσατ ρουμ και να συνομιλουμε.

Εγω προσωπικα συμμετεχω σε ενα τοπικ ''μανουλες μαιου- ιουνιου τα νεα σας'' στο οποιο θα πουμε και τις καλημερες μας αλλα κυριως θα μιλησουμε για τα παιδια μας.

Ως ''καφε'' μετονομαστηκε απο τη διαχειριση προφανως γιατι ηταν πολυσελιδο.

Παρολα αυτα εχω κανει πολυ καλες συζητησεις με τα κορτισια,εχω βοηθηθει και εχω μαθει πολλα και μου ειναι αδυνατον να καταφερω να συνεχισω αυτη την καθημερινη επαφη μεσα απο ενα τσατ μιας και δεν μπορω να ειμαι on line συνεχεια.

Αν και στο συγκεκριμενο τοπικ που συμμετεχω δεν υπαρχει μεχρι στιγμης κανενα ασχημο περιστατικο ή ελλειψη σεβασμου απο τους συνομιλητες μου,προσφερομαι να βοηθησω στον συντονισμο του προκειμενου να μην καταργηθει.

Δεν θα ηθελα σε καμμια πειρπτωση να καταργηθουν!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω να προτεινω κατι: να κανονιστουν συναντησεις για καφεδοπληκτες απο ολα τα καφε μαζι πχ: καφεδοπληκτες του παρεντς στον Πειραια Κυριακη απογευμα Εκει θα χωριζομαστε στις ομαδιτσες μας πχ: καφε ποιες γεννανε τον ταδε μηνα. Ετσι τουλαχιστον θα γνωριστουμε αυτες που ειμαστε κοντα και θα λεμε και τα νεα για τις αλλεςΤι λετε; και αν γινεται να τις κανονιζει το παρεντς

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Παρολα αυτα εχω κανει πολυ καλες συζητησεις με τα κορτισια,εχω βοηθηθει και εχω μαθει πολλα και μου ειναι αδυνατον να καταφερω να συνεχισω αυτη την καθημερινη επαφη μεσα απο ενα τσατ μιας και δεν μπορω να ειμαι on line συνεχεια.

Δεν θα ηθελα σε καμμια πειρπτωση να καταργηθουν!

 

Θα συμφωνησω και εγώ με όλα όσα προαναφέρθηκαν..

Αλλη η λογική του chat..Προσωπικά δεν μου αρεσει καθόλου και δε νομιζω να μπορεσω να το παρακολουθήσω:confused:

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια τοσο καλα περνατε τελικα στα καφε? Εγω να σας πω την αληθεια ως γνωστο ουφο που ειμαι, δεν ειχα καταλαβει τη χρηση τους!

Τωρα θελω να μπω κι εγω να δω πως ειναι! Με θελετε? :lol: :lol: :lol:

Περα απο την πλακα τωρα, αν τελικα δεν καταργηθουν, θα μπω σε καποιο απο ολα αυτα να δω! :)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητοι συντονιστες...

Δεν γνωριζω κ πολλα απ το πως λειτουργει εδω το συστημα, αλλα εφ'οσον μολις "υπερφορτωθει" καποιο καφε, μετα το σβηνετε κ το ξεκινατε απ την αρχη, τοτε γιατι να καταργηθουν??? Επισης, γιατι δεν καταργουνται τοπικ με ευχες.. Του τυπου "Γεννησε η Ταδε.." κ να γραφουμε τις ευχες μας στα αντιστοιχα καφε... Καποια λυση θα υπαρχει! Σιγουρα εσεις κατι παραπανω ξερετε, αλλα απ οσο ξερετε, το Forum σας λειτουργει οχι μονο σαν ενημερωτικο forum, αλλα περισσοτερο σαν group therapy!!! Κ εγω μιλωντας εδω μεσα καταφερα να ξεπερασω κ τα δικα μου προβληματα κ το αποτελεσμα το βλεπετε απο κατω...!

Ευχαριστω, και ελπιζω σε μια καλυτερη λυση...

 

Συμφωνώ απόλυτα.μετά από κάποιο χρονικό διαστημα να κλείνουν όλα τα τοπικ τύπου χρόνια πολλά,γέννησε η ταδε,γιορτάζει η τάδε.

Επίσης υπάρχουν πολλά μα πολλά παρόμοια θέματα.να ενοποιηθούν.

Link to comment
Share on other sites

ο λογος που γραφτηκα στο forum ειναι γιατι διαβαζοντας διαφορα θεματα που με βοηθησαν στην πορεια της εγκυμοσυνης μου, επεσα πανω στο καφε με κοπελες που περναμε τα ιδια την ιδια χρονικη περιοδο! σαφως καποια στιγμη μπορει να ξεφυγουμε απο το θεμα , αλλα καθε καφε δημιουργει την δικη του μικρη κοινωνια κ οποιοδηποτε προβληματισμο μας τον λεμε πιο ευκολα! αυτο στο chat ειναι αδυνατον να συμβει, δεδομενου οτι θα πρεπει να ειμαστε ολες ταυτοχρονα on line!!!! εμενα προσωπικα ποτε δεν μου αρεσε να μπαινω σε chat γιατι πολυ απλα νοιωθω οτι εισβαλλω στην κουβεντα τους! πιστευω οτι μπορειτε να καταργησετε αλλα θεματα, αν το προβλημα ειναι ο server , κ οχι τα καφε....

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

επισης οπως σωστα αναφερθηκε πιο πανω μπορουν να διαγραφονται ολα αυτα τα θεμα ευχων που υπαρχουν,τα ατελειωτα μυνηματα στα παιχνιδια και να συγχωνευτουν παραααα πολλα θεματα που υπαρχουν διπλα και τριδιπλα,

Καταλαβαινω πως ειναι πολυ δουλεια για τους διαχειριστες και τους συντονιστες,μαλιστα συμμετεχω και εγω στη διαχειρηση σαιτ διαφορετικου αντικειμενου και ξερω ποση δουλεια απαιτειται για κατι τετοιο ομως απο οτι βλεπω ''τα καφε''ειναι κατι που αρεσει στα μελη και θα πρεπει να το λαβετε υποψιν σας.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

 

δεν εχω να προσθεσω ιδιαιτερα πραγματα γιαι τα κοριτσια με καλυψαν μ αυτα που ειπαν...

 

ειμαι κι εγω απο το καφε Σεπτεμβριου Οκτωμβριου... οταν μπηκα στις αρχες δεν ειχα καταλαβει τι χρηση εχουν βρηκα την σελιδα και αρχισα να διαβαζω ... οταν ανακαλυψα το καφε... ενθουσιαστηκα!! ειπα εδω εχει απ ολα... chat εχω κανει μικροτερη και νομιζω οτι καμια σχεση δεν εχει... οπως αναφερθηκε και απο τα κοριτσια πιο πανω...

 

θελω να πω επισης αφου μας δινετε τον λογο οτι στεναχωρηθηκα παρα πολυ με τα μαιλ "παρατηρησεις" με τις καρτες... οπως τωρα μπηκε ο συντονιστης και μας ενημερωσε οτι εχει ανοιχτει το συγκεκιριμενο τοπικ, ετσι θεωρω οτι επρεπε να εχουμε ενημερωθει οτι δεν μπορουμε να πουμε "καλημερα" πλεον και μετα βεβαια αν συνεχιζαμε να λαμβαναμε το σχετικο εμαιλ... εγω δεν το ελαβα γιατι ετυχε εκεινη την ημερα εκεινη να πω μαζι με την καληνυχτα μου και καποια αλλα πραγματακια... ακομα και στα παιδια για να κανεις παρατηρηση πρεπει πρωτα να προειδοποιησεις... (οχι οτι συμφωνω με το οτι δεν πρεπει να χαιρεταμε οταν μπαινουμε αλλα μου ηρθε ακομα χειροτερο ετσι οπως εγινε)

 

επισης δεν ξερω κατα ποσο επιβαρυνουν τον σερβερ αυτα τα γνωριζεται εσεις καλυτερα αλλα αν ας πομε επιβαρυνουν την αναζητηση θα μπορουσε υποθετω να εξαιρουνται τα καφε με καποιον τροπο... δεν το γνωριζω ρωτω μονο αν ειναι αυτο εφικτο

 

τελος να πω οτι δεν θελω να φυγουν τα καφε... εχω κανει φιλες εχω ... εχω περασει πολυ ομορφα... εχω βοηθισει και μ εχουν βοηθισει πολυ..

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aν αναζητουσαμε chat υπαρχουν παρα πολλα οπου μπορουμε να μπουμε να μιλησουμε ζωντανα κτλ....ομως εμεις καναμε εγγραφη στο parents γιατι ηταν αυτο που αναζητουσαμε αυτο που μας ελυνε αποριες και ναι λεγαμε και κατι παραπανω απο οτι οριζε το θεμα!αυτο ομως γινετε επειδη πλεον οι κοπελες και οι κυριοι εδω γιναμε κατι σαν μιοα μακρυνη και δεμενη ομως οικογενεια!!το chat ειναι ολου ειδους επικοινωνια...εσεις αποφασιζετε.........

lazxsw9bsj1orr4c.pngospbsw9b4dcgit8c.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα περισσότερα από αυτά που λένε τα κορίτσια πιο πάνω. Και σκέφτηκα το εξής ως λύση εφόσον επιβαρύνεται τόσο ο server: να συνεχίσουν τα καφέ αλλά να σβήνονται τα μυνήματα πιο συχνά, όχι στα 1500 post αλλά στα 300 ας πούμε. Δεν είναι αυτό εφικτό; Ας υπάρχουν και πιο αυστηροί κανόνες σχετικά με το πόσο απαραίτητο είναι ένα post. Αυτό και τα μέλη μόνα τους μπορούν να το φροντίσουν. Θα είναι κρίμα να καταργηθούν τα καφέ για όλους τους λόγους που αναφέρθηκαν. Το φόρουμ δε θα είναι πια το ίδιο...

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω πιστευω οτι εφοσον ανανεωνοντε κατα καποιο τροπο τα καφε αφου εχουν συμπληρωσει καποιον αριθμο μηνηματων, νομιζω οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα να λεμε καλημερα, καλησπερα, καληνυχτα απο τα καφε, το τσατ ειναι αλλο πραγμα, και δεν θελουνε ολοι να τσαταρουνε, στα καφε ειναι διαφορετικα, και ποιο καλα γνωριζεσε μεσα των καφε αντιθετως με τα τσατ ρουμ ..............

 

 

ελπιζω να μην κλεισει κανενα καφε και να ανοιξουνε τα κλειδωμενα........ ειναι κριμα....... θα χασουνε τοσα ατομα............ εκτος αν το κανουνε για αυτο ακριβως τον λογο. τι να πω;

άντε και καλή τύχη μάγκες, που έλεγε και ο συγχωρεμένος ο σιδηρόπουλος.............. :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν ειμαι υπερ της καταργησης των καφε κ της λειτουργειας του τσατ.

1ον. Για να συνδεθεις στο τσατ πρεπει να εχει συνδεση υψηλης ταχυτητας που δεν εχουμε ολοι. Εγω πχ με τη δικη μου σπανια μπορω να συδεθω κ πολλες φορες καθολου.

2ον. Στα πιο εξειδηκευμενα καφε (θηλασμος, εγκυμοσυνες κλπ) πολλες φορες γραφονται σημαντικες πληροφοριες που ειναι κριμα να μην διαβαζονται απο ολους του συμμετεχοντες. Συχνα ομως αυτες οι πληροφοριες δεν ενδιαφερουν το συνολο των μελων του φορουμ ωστε να μπουν σε ενα ξεχωριστο τοπικ. (πχ ποσα κιλα ειναι το δικο μου μωρακι στην 30η εβδομαδα). Ενδιαφερει ομως μια μαμα που ειναι ακριβως στην ιδια εβδομαδα. Επισης τετοιες πληροφοριες δεν μπορει να δωσει μια μαμα που γεννησε πριν ενα χρονο γιατι απλα δεν θυμαται.

3ον Στα καφε αυτα συμμετεχουν ατομα τα οποια εχουν τα ιδια ενδιαφεροντα κ τις ιδιες ανησυχιες κατα τη χρονικη στιγμη που συμμετεχουν. Οποτε αυτοματα μεταξυ τους δημιουργειτε ενας πιο ισχυρος δεσμος. Αλλωστε ενας απο τους λογους που μπαινουμε σε ενα τετοιο σαιτ περαν της ενημερωσης ειναι κ η δημιουργεια "φιλων" με τους οποιους να μπορεις να μοιραστεις καποιες ανησυχιες σου, ενα προσωπικο σου προβλημα.

Και αυτο που λεω δεν εχει να κανει με τη δημιουργεια "κλικας" (οπως εχει αναφερθει πολλες φορες στο παρελθον, δεν ειναι "κλειστα κλαμπ" τα καφε, μπορει ο καθενας που θα γραφτει σημερα να συμμετεχει σε αυτα.

4ον πολλες φορες μπαινουμε κ θελουμε μια αμεση απαντηση σε καποιο θεμα απο καποιον που εχει τις ιδιες ανησυχιες με μας (εστω ενα λογο παρηγοριας). Αυτο δυσκολα θα γινει στο τσατ. Γιατι εγω μπορει να μπω στις 3 το μεσημερι κ η επομενη 3-4 ωρες μερα.. Οποτε μαλλον δεν θα δει την αναρτηση μου για να μου απαντησει.

Και υπαρχουν πολλα θεματα που τα θεωρουμε "χαζα" ή ντρεπομαστε να ρωτησουμε σε ενα ευρυτερο φορουμ ενω μας ειναι πιο ευκολο να τα πουμε απευθυνομενοι σε μια ομαδα 20-30 ατομων τα οποια γνωριζουμε εκ των πραγματων οτι περνανε την ιδια φαση με μας οποτε δεν θα μας κοροιδευουν.

 

Δεν θα μπορούσε να το είχε θέσει καλύτερα η dora. Εμένα με κάλυψε. Το ίδιο και η bpίτσα!

 

Πολλές φορές είναι αργά το βράδυ, τελειώνει η μέρα μου και απολαμβάνω να διαβάζω τα νέα των φιλενάδων μου.

Νιώθω πιο κοντά τους. Μπορεί επίσης να δω και την απορία κάποιας και να απαντήσω εκείνη την ώρα, μπορεί να δω κάποια να είναι λυπημένη κι εκείνη την ώρα να της γράψω ένα μήνυμα στήριξης ή ακόμη καλύτερα, θα ξέρω ότι δεν είναι καλά και θα της τηλεφωνήσω.

Η ζωή έχει γρήγορους ρυθμούς και δεν μπορούμε καθημερινά να μιλάμε στη τηλέφωνο, όμως το καφέ στο φόρουμ μας φέρνει όλες πιο κοντά, γιατί δεν χάνουμε την επαφή.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.

καταρχην να πω οτι συμφωνω απολυτα με τα υπολοιπα κοριτσια...

ειμαι και εγω μια απο τις κοπελες που εγραφα στις ''ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ''...

η αληθεια ειναι οτι ψιλομπαινω στο chat, εχω καποιες φιλες που μονο εκει μπορω να τις ''δω'' , αλλα τωρα η κατασταση στο chat ειναι λιγο περιεργη μετα τις επιπληξεις, ειμαστε πολλες κοπελες εκει και νομιζω οτι επικρατει μια δυσφορια , οχι για τις αλλες κοπελες προς θεου το τονιζω αυτο να μην γινουν παρεξεξηγησεις.

αυτο που με στεναχωρει ομως ειναι οτι εχασα τις φιλεναδιτσες μου , ειχαμε ενα θεμα που συζητουσαμε μονο αυτα που μας απασχολουν και στηριζαμε η μια την αλλη ειναι πολυ ευκολο να επικοινωνουμε με πμ αλλα δεν θα ειμαστε ολες μαζι...θα σας παρακαλουσα λοιπον να κανετε κατι για αυτο και δεν νομιζω οτι αφου κλειδωθηκε το δικο μας ποστ μονο να ''ξεσυμφορηθηκε'' (δεν ξερω αν υπαρχει αυτη η λεξη αλλα δεν μπορω να βρω καποια αλλα αυτη την στιγμη) η βαση του φορουμ...

και οτι και να λεμε ακομα και τα chat rooms να γινουν δεν θα ειναι ποτε το ιδιο μην κοροιδευομαστε...

σας ευχαριστω !

ticker.php?pic=xv3yzugzjjgai786

 

 

καλυτερα να αναψεις ενα κερι παρα να καταριεσαι το σκοταδι

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...