Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εκανα το παιδι θαυμα?


Recommended Posts

θυμαμαι την πρωτη φορα που ειχε ερθει ο παιδιατρος στο σπιτι για τον πρωτο μου γιο και το μωρο κρατηθηκε απο τα δακτυλα το γιατρου στον αερα και εκανε βηματισμο στον αερα!ειχα παθει πλακα!Κι ενω μου ειπε οτι ολα τα υγιη βρεφη εχουν αυτο το αντανακλαστικο εμενα μου φαινοταν οτι εχω το δυνατοτερο μωρο!Δεν πειραζει...που δεν ειναι ουτε ο δυνατοτερος ουτε ο ομορφοτερος ουτε ο εξυπνοτερος!γερος και τυχερος θελω να ειναι!Και ο μικρουλης μου εννοειται!Εγω πειραζει να τα βλεπω τα εξυπνοτερα-ομορφοτερα-δυνατοτερα του κοσμου?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, αλλά γράφει "πέρασαν πολλά μωράκια απ' τα χέρια μου" Ε πώς γίνεται αυτό αν ειναι μόνο 19 ετών; Πού τα βρήκε τα μωράκια; Να πεις πως είναι βρεφονηπειοκόμος, να πεις ΟΚ, αλλά πότε πρόλαβε;

 

ρε κοριτσια μονο το δικο μου τα κανει ολα αυτα? περασαν πολλα μωρακια απο τα χερια μου..αυτα δεν τα εκαναν!!!

και ειδικα εκεινα που δεν ηταν προωρα!!

για πειτε μου τα δικα σας κατορθωματα!!!

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα μαλλον καπου το χανω..!!

αν δεν χερεστε με τα κατορθωματα του μωρου σας

και δεν ειστε με ενα χαμογελο καθε φορα που τα βλεπετε εστω και να κοιμουνται

απλα τοτε μαλλον δεν τα θελατε οσο εγω!!!

φυσικα κ δεν εχω πιστεψει οτι μονο το δικο μου τα κανει αυτα

ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ..

δεν με πειραζουνε τα σχολια σας..

απλα δεν εχω τα μυαλα σας...

οι περισσοτερες εχουνε μεγαλυτερη ηλικια απο μενα..

και καλο θα ητανε αφου δεν ξερετε απλα να μην κατακρινετε τον αλλο..

ειναι ενα φορουμ νομιζω καθενας γραφει για κατι που ενδιαφερετε..

γιατι μπαινετε να γραψετε τις κακομουτσουνιες σας?

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά γράφει "πέρασαν πολλά μωράκια απ' τα χέρια μου" Ε πώς γίνεται αυτό αν ειναι μόνο 19 ετών; Πού τα βρήκε τα μωράκια; Να πεις πως είναι βρεφονηπειοκόμος, να πεις ΟΚ, αλλά πότε πρόλαβε;

 

 

για να σου λυσω την απορια..

ο πατερας μου εχει 8 αδερφια και η μανα μου αλλα 5..

καθε οικογενεια απο 2 τουλαχιστον παιδια..

απο 11 χρονων που ημουν τα φροντιζα..

μηπως ειναι κ αυτο παραλογο??

αν κατι το ΑΓΑΠΑΣ οσο και να μην θες εκει θα τριγιριζεις..

αλλα στην ελλαδα ειμαι..δεν περιμενα αλλεσ αντιδρασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι την πρωτη φορα που ειχε ερθει ο παιδιατρος στο σπιτι για τον πρωτο μου γιο και το μωρο κρατηθηκε απο τα δακτυλα το γιατρου στον αερα και εκανε βηματισμο στον αερα!ειχα παθει πλακα!Κι ενω μου ειπε οτι ολα τα υγιη βρεφη εχουν αυτο το αντανακλαστικο εμενα μου φαινοταν οτι εχω το δυνατοτερο μωρο!Δεν πειραζει...που δεν ειναι ουτε ο δυνατοτερος ουτε ο ομορφοτερος ουτε ο εξυπνοτερος!γερος και τυχερος θελω να ειναι!Και ο μικρουλης μου εννοειται!Εγω πειραζει να τα βλεπω τα εξυπνοτερα-ομορφοτερα-δυνατοτερα του κοσμου?????[/QUOTE]

 

καθολου!!!!! φτανει να μην ειναι και αυτο αλλο ενα παιδι θαυμα! :lol::lol: χιουμορ κανω ελπιζω να μην παρεξηγηθεις!

:lol::lol:Δεν παρεξηγουμαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσοι ακουνε τι κανει το προωρο αγγελακι μου το αρνουντε μεχρι

να τριψουν τα ματια τους...

γεννηθηκε 36 κ 2..απο την δευτερη μερα γυρναει πλευρο μονο του!!!

την πρωτη απλα γκρινιαξε και το γυρισε ο αντρας μου..

μαρτυρας η πεθερα μου..μπαινει στο δωματιο..

-γυρνα το παιδι θα πιαστει..

-οχι θα κλαψει εξαλλου μονο του γυρισε απο εκει..

-ασε τισ βλακειες..(το γυρναει)

γκρινιαξε..

-ειδες ηθελε να γυρισει

-καλα περιμενε να δεις..

βαζει το μικρο μου μια τσιριδα γυρναει ανασκελα και μετα στο πλαι!!

εμεινε καγκελο!!!

μου το λεγαν αλλα δεν το πιστευα!!

τι παιδι εισαι εσυ λεει..!!! χαχαχα

γυρω στισ 10 μερες τ εβαλα μπρουμυτα..

εκει με τον αντρα μου μειναμε αφωνοι γιατι γυρισε τισ πατουσιτσες του και εσπρωχνε να μπουσουλισει!!!!!

δεν το συζητω για το κεφαλι..ηδη το σηκωνει...εχει απιστειτη δυναμη...

καπου διαβασα πως τα νεογεννητα δεν μπορουνε να βαλουν τα χερακια τους στο στομα εσκεμμενα..αυτο λοιπον το βαζει να νανουριστει να σταματησει να κλαιει...

και φυσικα μπιμπερο κ πιπιλα δεν θελουμε!!!

καταλαβαινει το πλαστικο!!! ( ναι την εχωσα και μεσα στο γαλα μου)

ρε κοριτσια μονο το δικο μου τα κανει ολα αυτα? περασαν πολλα μωρακια απο τα χερια μου..αυτα δεν τα εκαναν!!!

και ειδικα εκεινα που δεν ηταν προωρα!!

για πειτε μου τα δικα σας κατορθωματα!!!

 

να σου ζήσει το παιδάκι σου γλυκιά μου, πάντα έτσι να το καμαρώνεις όπως τώρα έχεις ένα υπέροχο μωράκι μπράβο να είστε καλά να το χαίρεστε! πιστεύω πάντος οτι το κάθε μωράκι είναι ένα μικρό θαύμα!

Link to comment
Share on other sites

να σου ζήσει το παιδάκι σου γλυκιά μου, πάντα έτσι να το καμαρώνεις όπως τώρα έχεις ένα υπέροχο μωράκι μπράβο να είστε καλά να το χαίρεστε! πιστεύω πάντος οτι το κάθε μωράκι είναι ένα μικρό θαύμα!

 

φυσικα και ειναι...!!!

ειδικα μετα την γεννηση του βλεπεις οτι οχι μονο αυτο

αλλα και οσα εχει κανει η φυση γυρω απο μια ανθρωπινη ζωη ειναι

ενα μεγαλο θαυμα...!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο 19, αλλάζει το πράμα. Αλλά πώς ξέρεις την ηλικία της; :confused:

Εγώ πάντως που είχα τα σχεδον διπλάσια της όταν πηγα σπιτι με τα μωρά μου το ίδιο ένιωθα!

Φυσικά και ήταν θαύμα που είχα παιδιά πάνω από όλα!

Και φυσικά τους θαύμαζα με τις ώρες ! Πήγα σπίτι με 2 θαυματάκια! Τύφλα να χει ο αισταιν, πενελοπε κρουζ και ότι άλλο σκεφτείς. Κρίμα δεν ήξερα το φόρουμ τότε...

 

dark.angel καλα τα πας και συ και το θαυματάκι σου! Δικαιούσαι να είσαι ''απογειωμένη''! Να το χαίρεσαι! Καλως όρισες στο κλαπ των κουκουβάδων

Φεύγει λίγο με τα χρόνια, αλλά βαθιά μέσα σου πάντα μένει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είχα τα σχεδον διπλάσια της όταν πηγα σπιτι με τα μωρά μου το ίδιο ένιωθα!

Φυσικά και ήταν θαύμα που είχα παιδιά πάνω από όλα!

Και φυσικά τους θαύμαζα με τις ώρες ! Πήγα σπίτι με 2 θαυματάκια! Τύφλα να χει ο αισταιν, πενελοπε κρουζ και ότι άλλο σκεφτείς. Κρίμα δεν ήξερα το φόρουμ τότε...

 

dark.angel καλα τα πας και συ και το θαυματάκι σου! Δικαιούσαι να είσαι ''απογειωμένη''! Να το χαίρεσαι! Καλως όρισες στο κλαπ των κουκουβάδων

Φεύγει λίγο με τα χρόνια, αλλά βαθιά μέσα σου πάντα μένει.

 

ελπιζω εμενα να μη φυγει..!!!!

ειμαι και λιγο παραξενος τυπος ..

αλλα μου αρεσει να παρατηρω τα παραξενα και αξιοθαυμαστα πραγματα

της ζωης..ποσο μαλλον αυτο που δημιουργησα εγω!!!

τι ειναι οι κουκουβαδες?:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΤΗΡΙΑ, πολύ γέλασα με το σχόλιό σου. Δε θα έγραφα σε αυτό το τόπικ αλλά παρατήρησα κάτι και ήθελα να το πω. Νομίζω οτι η θεματοθέτρια έγραψε το θέμα όχι ορμώμενη από το μωρό θαύμα και θέλοντας να κάνει επίδειξη και να κομπάσει στο φόρουμ όσο από το να πει τον πόνο της οτι όλοι την είχαν για πολύ χαμηλού επιπέδου (δεν ξέρω βέβαια αν εννοεί πνευματικά, μορφωτικά, κοινωνικά, οικονομικά ή τι άλλο) και θεωρούσαν οτι οι απόγονοί της δεν είχαν πολλές ελπίδες να κληρονομήσουν κανένα ιδιαίτερο χάρισμα. Έτσι μέσω του παιδιού της που θεωρούν εξελιγμένο για την ηλικία του άρχισαν να τη βλέπουν με άλλο μάτι, σύμφωνα με τα λεγόμενά της. Δεν υποστηρίζω ούτε τη δικαιολογώ, απλώς κάνω μια διαπίστωση. Από εκεί και πέρα όταν μοιράζεσαι τις σκέψεις σου με ανθρώπους που δε γνωρίζεις θα πρέπει να αποδέχεσαι όλα τα σχόλια είτε σου αρέσουν είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΩΤΗΡΙΑ, πολύ γέλασα με το σχόλιό σου. Δε θα έγραφα σε αυτό το τόπικ αλλά παρατήρησα κάτι και ήθελα να το πω. Νομίζω οτι η θεματοθέτρια έγραψε το θέμα όχι ορμώμενη από το μωρό θαύμα και θέλοντας να κάνει επίδειξη και να κομπάσει στο φόρουμ όσο από το να πει τον πόνο της οτι όλοι την είχαν για πολύ χαμηλού επιπέδου (δεν ξέρω βέβαια αν εννοεί πνευματικά, μορφωτικά, κοινωνικά, οικονομικά ή τι άλλο) και θεωρούσαν οτι οι απόγονοί της δεν είχαν πολλές ελπίδες να κληρονομήσουν κανένα ιδιαίτερο χάρισμα. Έτσι μέσω του παιδιού της που θεωρούν εξελιγμένο για την ηλικία του άρχισαν να τη βλέπουν με άλλο μάτι, σύμφωνα με τα λεγόμενά της. Δεν υποστηρίζω ούτε τη δικαιολογώ, απλώς κάνω μια διαπίστωση. Από εκεί και πέρα όταν μοιράζεσαι τις σκέψεις σου με ανθρώπους που δε γνωρίζεις θα πρέπει να αποδέχεσαι όλα τα σχόλια είτε σου αρέσουν είτε όχι.

 

 

αποδεχομαι τα σχολια..οχι ομως την ειρωνια...

οπως εγω δεν ειρωνευτηκα κανενα ουτε ειπα τιποτα για τα υπολοιπα παιδακια..!!!

απλα ηθελα να δω και τα κατορθωματα απο αλλα παιδακια αλλα το θεμα ξεφυγε!!!

το παιδι μου δεν ειναι αινσταιν αλλα ετσι το βλεπω οπως καθε νεα μαμα...

ας ειμαι λοιπον υπερβολικη..αλλα με κανει ευτυχισμενη και αυτο μου αρκει!!!

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα κλειδώνεται προσωρινά.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό μέλος,

Η ζωή όταν γίνεσαι γονιός, είναι μια γιορτή! Απο το πιο μικρό ώς το πιο μεγάλο γεγονός ή κατόρθωμα, είναι μόνο καλό να αναδεικνύουμε τα ευχάριστα νέα!

 

Διαβάστε όμως το μήνυμά μας, για το πώς να διαδώσετε τα ευχάριστα νέα στο σωστό σημείο! : - )

 

Γενικοί κανόνες : http://parents.org.gr/forum/misc.php?do=showrules

 

Το forum της ΕΕΕΓ parents.org.gr (με βάση το καταστατικό της http://parents.org.gr/news/a245), βρίσκεται στην διάθεση των μελών για την τοποθέτηση ενημερωτικών θεμάτων και ερωτημάτων/ανταλλαγής πληροφοριών που θα βοηθήσουν μελλοντικούς αναγνώστες/γονείς.

 

Για θέματα που αφορούν κατορθώματα του παιδιού σας (γεγονότα για τα οποία είσαστε περήφανοι και θέλετε να αναδείξετε), Ευχές για γενέθλια, ονομαστική εορτή, αναγγελία εγκυμοσύνης ή γέννας, αναγγελία βάφτισης ή γάμου ή ευχαριστήριες δημοσιεύσεις για υπηρεσίες που σας παρασχέθηκαν κατά τις εκδηλώσεις αυτές, παρακαλούμε κάνετε χρήση του parentscafe.gr και της συγκεκριμένης ενότητας

 

Μοναδικές στιγμές, κατορθώματα & ευχές ! http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=100

 

Το παρόν θέμα κλειδώνεται και θα μεταφερθεί στο αρχείο.

 

-----------------------------------------------------------------

Οδηγίες εγγραφής στο Parentscafe.gr :http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

Οδηγίες ανάκτησης κωδικού:

Σημείωση

Αν το θέμα στο οποίο συμμετέχετε κλειδωθεί με την συγκεκριμένη ανακοίνωση παρακαλούμε

α]

μην ανοίγετε νέο θέμα ως συνέχεια του θέματος που συμμετείχατε

β]

μην ανοίγετε ειδικά νέο θέμα στο
για να ανακοινώσετε την δημιουργία νέου θέματος στο
.

Μπορείτε αν επιθυμείτε να ενημερώσετε τα υπόλοιπα μέλη με το να τοποθετήσετε την είδηση στην υπογραφή σας ή να κάνετε χρήση των προσωπικών μηνυμάτων.

Σε περίπτωση που ανοίξετε νέο θέμα στο parents.gr είτε ως συνέχεια κλειδωμένου θέματος είτε με σκοπό την ανακοίνωση νέου θέματος στο parentscafe.gr θα λάβετε κάρτα ειδοποίησης που θα σας ενημερώνει για τους κανόνες του forum της ΕΕΕΓ και ίσως συνοδεύεται από ολιγοήμερη απενεργοποίηση του λογαριασμού σας.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...