Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καισαρικη επειδη...


stellaTD

Recommended Posts

.....δεν περιμενουν αλλο να κατεβει το μωρο.

 

Γενναει σημερα η νυφη μου. Ειναι απο το πρωι στις 6 για προετοιμασια στο νοσοκομειο (δεν ξερω αν πρεπει να αναφερω πιο...)το μεσημερακι της εβαλαν οροκαι κατα τις 16:00 επισκληριδιο. Η μικρη ειναι ψηλα και δεν εχει κατεβει ακομη. Ειναι καλα και η μικρη και η μαμα της αλλα ο γιατρος ειπε οτι αν μεχρι της 21:00 δεν μπορεσει να την κανει φυσιολογικα θα την παρει με καισαρικη.

 

Ισχυει αυτο? Αφου ειναι κ οι 2 καλα γιατι να μην περιμενει?Ουτως ή αλλως με την επισκληριδιο δεν ταλαπωρειται για να εξαντληθει. Μηπως να πιεζαμε το γιατρο να προσπαθησει (ισως το κανει για να χρεωσει καισαρικη) λεω εγω , μηπως??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δε καταλαβα..μπηκε με πονους ηδη ή μπηκε με προκληση??απλα αν μπηκε με προκληση τοτε δειχνει οτι ο γιατροσ γενικα εχει σαν ιδεα οτι δε θελει να περιμενει...οτι και να γινει με το καλο το μωρακι.....αλλα νομιζω οτι θα επρεπε να περιμενει...το τελεσιγραφο δε μπορω να το καταλαβω..εγω τουλαχιστον παντα μιλαω....και εμενα ητανε ψηλα η πρωτη μπηκα με πονους και οχι με προκληση ξεκινησαμε κανονικα ολα ασχετα αν μετα με εβαλε για καισαρικη για αλλο λογο...οχι ομως επειδη ητανε ψηλα....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

δεν μπηκε με πονους. εχθες εκλησε ολο τον 9ο μηνα και σημερα την εβαλε με τεχνιτους. της εκανε επισκληριδιο και μετα απο ωρες η μικρη δεν κατεβαινε. τελικα την πηρε με καισαρικη,μολις με ενημερωσαν. Αντε να μας ζησει. Ευχαριστω πολυ γιασαμακι (κ εγω θα μιλουσα);)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...