Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φυσιολογικός τοκετός σε Δημόσιο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης


matsina

Recommended Posts

Καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια απο εσάς πρόκειται να γεννήσει σε Δημόσιο Νοσοκομείο στην θεσσαλονίκη με φυσιολογικό τρόπο...Σκέφτομαι να κάνω το ίδιο και νοιώθω όμως προβληματισμένη...ακούω διάφορα και δεν έχω αποφασίσει ακόμη.Στην αρχή της εγκυμοσύνης μου ήμουνα σίγουρη οτι θα επέλεγα να πάω στο νοσοκομείο ωστόσο ο γιατρός μου μου συστήνει να πάω κλινική( ο ίδιος εργάζεται και σε Δημόσιο Νοσοκομείο)...δε σας κρύβω οτι έχω θυμώσει ωστόσο αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ξεφύγω απο τον προβληματισμό μου...Ελπίζω να με βοηθήσετε, ευχαριστώ!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η απόφαση είναι καθαρά δική σου!Στην κλινική φυσικά θα πληρώσεις αρκετά λεφτά αλλά θα σε ξεγεννήσει ο γιατρός σου και θα σε παρακολουθεί αυτός στο νοσοκομείο αυτός που εφημερεύει αυτός θα σε ξεγεννήσει!Είναι πεταμένα λεφτά αυτά που δίνουμε στις ιδιωτικές κλινικές αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερα από τα νοσοκομεία!Η απόφαση είναι δική σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλη λευτερια σε ολες.αυτο που εχω να σας πω απο προσωπικη μου εμπειρεια ειαι να γεννησεις σε κλινικη.εγω γεννησα στη βιοκλινικη σε 2κλινο εμεινα 2 μερες και πληρωσα ολα μαχι 900ε μαζι με αναισθησιολογο κ παιδιατρο.κααι 1000 ε ογιατρος μου . σε δημοσιο εχω ακουσει κατι τιμες αστο καλητερα,και εεσαι σε θαλαμο με αλλα ποσα ατομα.σε πετανε εκει ουτε σε βοηθανε να θηλασεις.δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα προτειμω να στεριθω κατι αλλο παρα αυτο

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα στο παπαγεωργιου, ειναι πολυ καλο νοσοκομειο. τα χρηματα που δινει καποιος στην κλινικη τα θεωρω πεταμενα, και σιγα αφου εκει θα εισαι μονο για λιγες μερες, την κλινικη τη θεωρω ξενοδοχειο.παντως εμενα μια χαρα με βοηθησαν οι μαιες στο θηλασμο στο παπαγεωργιου!! τι ναπω ο καθενας εχει τις εμπειριες του!!η επιλογη παντως ειναι δικια σου!!!(ομως εγω γεννησα με καισαρικη με τον δικο μου γιατρο))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα λες οτι ο γιατρος σου κανει τοκετους και στο δημοσιο.αν ειναι στο νοσοκ. ο γιατρος σου γτ να μην γεννησεις φσ?να σου επισημανω οτι οι γιατροι εκτος απο τα λεφτα που τους δινουμε περνουν και ποσοστα ανλογα με τους τοκετους που πηγαινουν στις κλινικες,και φυσικα το ποιο πιθανων ειναι να ειναι μετοχος εκει.σκεψου το σοβαρα και μην μπαινεις στην παγιδα του κατεστημενου.εκανα δυο παιδια σε κλινικη και ενα στο παπαγ.με πολυ κιολας δυσκολο τοκετο το τελευταιο,ενα εχω να πω το παπαγ. ειναι κλασεις ανωτερο απο οποιαδηποτε ιδιωτικη κλινικη,και το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις(αν και δεν ειναι απαραιτητο)εναν γιατρο που ξεγεναει εκει.μπες στο γεννες παπαγ. θα βρεις πολλες κοπελες που προτυνουν γιατρους

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

στο δημοσιο νοσοκομειο συνηθως προτεινυο φυσιολογικο τοκετοα,ντιθετα σε κλινικες κανουν πακετακι επισκληριδιο και καισαρικη....

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ελενα82 ο γιατρος σου ηταν απο το παπαγεωργιου;;ποσο περιπου πληρωσες;

 

ο γιατρος μου ειναι και στη γενικη και στο παπαγ. πληρωσα 1300 ευρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι υπέρ της γέννας στο νοσοκομείο.Βέβαια αν θα ρίξεις μια ματιά εδώ στο πάρεντς, θα δεις ότι στα νοσοκομεία δεν κάνουν επισκληρίδιο στον φυσιολογικό.Μπορεί όμως να επιλέξεις να μην κάνεις (θα δεις ότι υπάρχουν πολλές μανούλες που το επιλέγουν.)

Αν δε σε νοιάζει λοιπόν αυτό να πας σε νοσοκομείο και με όποιον εφημερεύει μη σου πω.Εγώ θέλω οπωσδήποτε να με ξεγεννήσει ο γιατρός μου κι έτσι πάω όπου κι εκείος.Αλλά έχω καταλήξει στο ασφαλές συμπέρασμα ότι είμαι ηλίθια, ενώ οι γυναίκες που δεν τις πολυνοιάζει είναι πολύ πιο έξυπνες από μένα.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι υπέρ της γέννας στο νοσοκομείο.Βέβαια αν θα ρίξεις μια ματιά εδώ στο πάρεντς, θα δεις ότι στα νοσοκομεία δεν κάνουν επισκληρίδιο στον φυσιολογικό.Μπορεί όμως να επιλέξεις να μην κάνεις (θα δεις ότι υπάρχουν πολλές μανούλες που το επιλέγουν.)

Αν δε σε νοιάζει λοιπόν αυτό να πας σε νοσοκομείο και με όποιον εφημερεύει μη σου πω.Εγώ θέλω οπωσδήποτε να με ξεγεννήσει ο γιατρός μου κι έτσι πάω όπου κι εκείος.Αλλά έχω καταλήξει στο ασφαλές συμπέρασμα ότι είμαι ηλίθια, ενώ οι γυναίκες που δεν τις πολυνοιάζει είναι πολύ πιο έξυπνες από μένα.

μην το βλεπεις ετσι.δεν εισαι ηλιθια ουτε οι αλλες ποιο εξυπνες απλα καταφεραν να σπασουν την δυναμη της συνηθειας αυτης.κι εγω στο 3ο μου αν δεν μου κανε παπ@ριες ο γιατρος θα γεννουσα μεν σε νοσοκομειο αλλα με αυτον τα 1500 +τις επισκεψεις θα τις εδινα.τις επισκεψεις τις εδωσα ολες αφου τον παρατησα στην 37βδομαδα γτ ξυπνησα και ειπα οτι θα παω οπου εφημερευει και θα γεννησω με τον γιατρο εφημεριας.δηλ.τωρα που το σκεφτομαι πρεπει αν τον δω να του πω και ευχαριστω γι αυτη την αφυπνηση ουαου!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην το βλεπεις ετσι.δεν εισαι ηλιθια ουτε οι αλλες ποιο εξυπνες απλα καταφεραν να σπασουν την δυναμη της συνηθειας αυτης.κι εγω στο 3ο μου αν δεν μου κανε παπ@ριες ο γιατρος θα γεννουσα μεν σε νοσοκομειο αλλα με αυτον τα 1500 +τις επισκεψεις θα τις εδινα.τις επισκεψεις τις εδωσα ολες αφου τον παρατησα στην 37βδομαδα γτ ξυπνησα και ειπα οτι θα παω οπου εφημερευει και θα γεννησω με τον γιατρο εφημεριας.δηλ.τωρα που το σκεφτομαι πρεπει αν τον δω να του πω και ευχαριστω γι αυτη την αφυπνηση ουαου!!!!

 

Μπράβο ρε κουφετάκι!Μπράβο ειλικρινά!Εγώ δυστυχώς φοβάμαι!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε κουφετάκι!Μπράβο ειλικρινά!Εγώ δυστυχώς φοβάμαι!

δεν πειραζει κοριτσι μου αρκει να γεννησεις οπως εσυ θελεις και με ασφαλεια.αν νομιζεις οτι ο γιατρος σου σου τα προσφερει αυτα μην μασας ολα καλα θα πανε,απλα σκεψου και αυτο.τα 1500 θα μπορουσαν να τα φανε τα παιδια σου και οχι ο χ γιατρος,καθημερινα γενναν οι γυναικες στα νοσοκομεια οι γιατροι που δουλευουν στα νοσοκ.και δεν πληρωνονται απο μας εχουν ιδιωτικα ιατρεια και τα περνουν απο αλλες και ο μονος κλαδος που κερδοσκοπει τοσο μα τοσο πολυ ειναι αυτο της γυναικολογιας γτ εκει δεν ρωτας ακους κανεις τα σταζεις λες και ευχαριστω!!σκεψου και αυτα!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

κουφετακι συμφωνω απολυτα σαυτα που λες, να σου πω εκεινη τη μερα που πηγα να γεννησω οσες κοπελες πηγαν στο παπαγ. να γεννησουν χωρις το γιατρο τους δηλ. με γιατρο της εφημεριας ολες γεννησαν φυσιολογικα, πως γινεται αυτο δεν ξερω????και πραγματι οι γυναικολογοι εχουν θησαυρισει...

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει κοριτσι μου αρκει να γεννησεις οπως εσυ θελεις και με ασφαλεια.αν νομιζεις οτι ο γιατρος σου σου τα προσφερει αυτα μην μασας ολα καλα θα πανε,απλα σκεψου και αυτο.τα 1500 θα μπορουσαν να τα φανε τα παιδια σου και οχι ο χ γιατρος,καθημερινα γενναν οι γυναικες στα νοσοκομεια οι γιατροι που δουλευουν στα νοσοκ.και δεν πληρωνονται απο μας εχουν ιδιωτικα ιατρεια και τα περνουν απο αλλες και ο μονος κλαδος που κερδοσκοπει τοσο μα τοσο πολυ ειναι αυτο της γυναικολογιας γτ εκει δεν ρωτας ακους κανεις τα σταζεις λες και ευχαριστω!!σκεψου και αυτα!!!

 

Έτσι είναι.Πχ ο γιατρός μου ξεγεννάει στο παπαγεωργίου, και εκεί θα με ξεγεννήσει.Εγώ αισθάνομαι καλά μαζί του.Και από όσο τον έχω γνωρίσει σαν άνθρωπο, δε μπορώ να πιστέψω ότι θα προσέξει διαφορετικά εμένα από ότι την κοπέλα που θα πάει τυχαία στο εφημερεύον.Δηλαδή πιστεύω ότι αν είναι να σου κάτσει η στραβή ή να πέσεις σε βλάκα γιατρό, θα σου συμβεί είτε τον πληρώσεις ή όχι.Αν είναι άνθρωπος θα φερθεί καλά παντού.Αν όχι επίσης.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου μου πρότεινε να πάω σε κλινική αν θέλω να γεννήσω φυσιολογικά...βέβαια αυτός να με ξεγεννήσει... ενώ στο παπαγεωργίου με άφησε να καταλάβω οτι θα με κάνει καισαρική...βέβαια σκέφτηκα και το εξής αν με πιάσουν οι πόνοι και πάω στην κλινική και αυτός εφημερεύει στο παπαγεωργίου θα ρθει;γι αυτό συμπεράνω οτι αυτοί που δουλευουν και σε νοσοκομεία τους διευκολύνει η καισαρική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...