Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογενειακές χειμερινές αποδράσεις!


mama-lia

Recommended Posts

Πριν 3 ημέρες επέστρεψα από τις περιοχές που αναφέρεις. Ιτέα δεν πήγαμε αλλά το Γαλαξίδι είναι ήσυχο και γραφικό. Εμείς μείναμε στο Γανυμήδη (καλό πρωινό), όμορφη αυλή, συμπαθητικός χώρος.

Στο Ναύπλιο μέναμε σε πολύ καλό διαμερισματάκι (το αναφέρω παραπάνω), πολύ καθαρό, άνετο, ολοκαίνουριο, ιδανικό για οικογένεια! Βρίσκεται δύο χλμ έξω από την πόλη με πυλωτή για το αυτοκίνητο! Αν θέλεις περισσότερα γράψε μήνυμα! :cool:

 

Το έχω υπόψη μου το Γανυμήδη και έχω ακούσει καλά λόγια και από εικόνες φαίνεται πολύ καλό απλά έλεγα να πάμε σε ξενοδοχείο για να μας δώσουν βρεφική κούνια ή παρκοκρέβατο για το παιδί να μην κουβαλάμε εμείς παρκοκρέββατο

Τι τιμή είχε για τη σουίτα και για το δίκλινο ? Αν και βλέπω ότι η σουίτα είναι με σκαλοπάτια μέσα και την απορρίπτω γιατί ο μικρός αλωνίζει και υπάρχει φόβος να πέσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 590
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 4 months later...

Πραγματοποιήθηκε τελικά η οικογενειακή εξόρμηση στην Αθήνα, συνδυάζοντας δουλειές και διασκέδαση! Ενθουσιαστήκαμε!:lol:

Μείναμε κάτω από την Ακρόπολη! Περπατήσαμε το βράχο της γύρω-γύρω... Τι πεζόδρομος! Επισκεφθήκαμε τον Παρθενώνα, το συγκλονιστικό νέο Μουσείο της Ακρόπολης, το πλούσιο, αλλά ξεπερασμένο στη φιλοσοφία του, Αρχαιολογικό, το Ιστορικό που αγαπώ πολύ, το ΙΜΕ με πολύ καλές δραστηριότητες για τα παιδιά, το Σύνταγμα, το Μετρό, το Γκάζι... Φάγαμε πολύ καλά!

Για λίγες ημέρες αξίζει ένα ταξίδι στην Αθήνα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερα, σκεφτομαστε για τα φωτα να παμε π.αγιο αθανασιο ετοιμαζομαστε να κλεισουμε στη ΡΟΥΓΑ εχει μεινει κανεις να μας πει εντυπωσεις , ειμαστε 5μελης οικογενεια και για το studio με πρωινο μας ειπε 150, πως σας ακουγεται

http://www.rouga.gr/ για δειτε κιολας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας προτείνω έναν υπέροχο ξενώνα, πεντακάθαρο, καινούριο, με υπέροχη θέα, τέλειο πρωινό στην Καστοριά, Το αγνάντι.

Για φαγητό στο Χαγιάτι στους Αμπελόκηπους, για θέα και καφέ στον Προφήτη Ηλία.

Μην ξεχάσετε βόλτα στις Πρέσπες και οπωσδήποτε στον Αρκτούρο, στο Νυμφαίο, για να δείτε αρκούδες και λύκους!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εχετε κατι να προτεινετε???λεμε καπουκοντα βορεια ελλαδα,θα μαστε με 1 ακομα ζευγαρι και τα παιδια μας..

για 3 μερουλες θελουμε..:)και οχιιιιι πολυ ακριβα!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλήμερα.

Πολύ ωραία είναι και τα Γιάννενα για γιορτές εμείς είχαμε πάει και Χριστούγγενα και Πάσχα και είχαμε περάσει πολύ ωραία.Το δεύτερο μέρος που θα σου προτείνω είναι Καλαμπάκα μπορείς να επισκευθείς τα Μετέωρα αλλά και τήν Λίμνη Πλαστήρα που είναι στην διπλανή πόλη την Καρδίτσα επείσης δίπλα είναι και τα Τρίκαλα με το χιονοδρομικό κέντρο Περτούλι.Εμείς είχαμε πάει τα Χριστούγγενα του 2008 για μια εβδομάδα και είχαμε περάσει τέλεια και είχαν και πολύ καλές τιμές και ωραία φαγήτα.

Link to comment
Share on other sites

Για κοντινές στην Αχαϊα αποδράσεις, προτείνω τριήμερο στη Λίμνη Τσιβλού, Χιονοδρομικό Καλαβρύτων και διαμονή στην υπέροχη Ζαρούχλα! Ξενοδοχείο συστήνω το ΣΤΥΓΑ Mountain Resort, φτιαγμένο με πολύ γούστο και μεράκι, με το πιο τέλειο ΣΠΙΤΙΚΟ πρωινό που έχετε φάει ποτε!!!

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει πάει κανείς Ορεινή Κορινθία ή Τρικάλα Κορινθίας να μου πεί εντυπώσεις?πως είναι οι τιμές?Γιατί θέλω πολύ να πάω μου έχουν πει ότι είναι πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!εμείς λέμε να πάμε Ζαγοροχώρια το πρώτο Σ/κ του Δεκεμβρίου! η κόρη μας είναι 19 μηνών σχεδόν και ψάχνω τι να της πάρω για το κρύο και πιθανόν χιόνι..εσείς τι πήρατε? καμια ολοσωμη φόρμα? αλλά όπου κοίταξα είναι πανάκριβες!

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!!

Πολύ μου αρεσει αυτο το θεματακι, με ξεσηκωνει!!!:P:p

Επειδη κανουμε αρκετες εκδρομες και ταξιδακια εχω καταλήξει ως τελευταια επιλογη να παιρνω τιμες απο το ξενοδοείο..Υπαρχουν πολύ καλές προσφορες και στο booking αλλα και σε ολα τα deal sites!!!Ψαξτε το λίγο κοριτσια, αξιζει τον κοπο..Εχω βρει εως και 60 ευρω διαφορα ανα διανυκτερευση!!

 

Κοριτσια καλημερα, σκεφτομαστε για τα φωτα να παμε π.αγιο αθανασιο ετοιμαζομαστε να κλεισουμε στη ΡΟΥΓΑ εχει μεινει κανεις να μας πει εντυπωσεις , ειμαστε 5μελης οικογενεια και για το studio με πρωινο μας ειπε 150, πως σας ακουγεται

http://www.rouga.gr/ για δειτε κιολας.

 

Αν μιλάς τη διανυκτερευση μου φαινεται ακριβο, για να μην πω πανακριβο!!Εκει εχουμε μεινει στο Πατρικό, στο Ραχατι και στο Νοστος!!Εχεις παρα πολλές επιλογες..Ολα τα ξενοδοχεία ειναι οικογενειακά και δεν θα δυσκολευτεις να βρεις δωματιο με επιπλέον κλινες..Μονο απο ενα ξενοδοχειο-μου διαφευγει το ονομα τωρα- μου ειχαν πει οτι εδω απαγορεύονται τα παιδια!!!:shock::shock::evil::evil:

 

 

κοριτσια θελω να ρωτησει εαν εχει παει καποιος απο εσας στο papades village τα χριστουγεννα να μας πει εντυπωσεις!

 

Δεν εχω πάειαλλα το εχω στα υποψιν μολις μεγαλώσει λιγο και ο μικρος.Πιστευω πως ειναι μια παραπολύ καλή επιλογη!!

 

εμεις κλεισαμε εδώ τελικά...

 

http://www.colourschalet.gr/

 

Κι αυτο ιδιαιτερο!!Καλά να περασετε!!

 

λεμε να παμε 3μερες στην πρωτοχρονια!εχετε να προτεινεται κατι???

2παιδια και εμεις..και ακομα ενα ζευγαρι.

οχι πολυ ακριβα;) να εχει τζακι..

 

Πολλά εχω να προτεινω..Γιαννενα, Πήλιο, Καστορια, Ονειρούπολη, Αγιος Αθανασιος..Πριν ενα μηνα πήγαμε εδω http://www.oreadeselati.gr/ μεγαλη παρεα με παιδια (5 ζευγαρια με πιτσιρικια) και περασαμε πολύ ωραια!!Το δωματιο (δικλινα, τρικλινα και τετρακλινα) 70 ευρω/διανυκτερευση!

 

Και η Δράμα με την Ονειρούπολη είναι μια λύση φθηνή και πολύ καλή για τα παιδιά.

 

Πολύ ομορφα και χριστουγεννιατικα!!Ενα παραμυθι ολο το σκηνικό!!!

 

Εγω εχω κλεισει για Πηλιο να πάμε οι 2 μας καθως εχουμε να κανουμε οι 2 μας ενα ταξιδακι τρια χρονια τωρα και μετα θα πάμε καπου οικογενειακες διακοπές καπου αναμεσα Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια αλλα ακομη δεν το εχω αποφασισει!!!

 

Ριξτε εδω μια ματια στα deals που τρεχουν αυτη την περίοδο στην ενοτητα ΤΑΞΙΔΙΑ : http://www.oladeals.gr/?gclid=CJyh5qCKu6wCFYGFDgoddD5JoQ#

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

εχετε κατι να προτεινετε???λεμε καπουκοντα βορεια ελλαδα,θα μαστε με 1 ακομα ζευγαρι και τα παιδια μας..

για 3 μερουλες θελουμε..:)και οχιιιιι πολυ ακριβα!;)

 

Πολλά εχω να προτεινω..Γιαννενα, Πήλιο, Καστορια, Ονειρούπολη, Αγιος Αθανασιος..Πριν ενα μηνα πήγαμε εδω http://www.oreadeselati.gr/ μεγαλη παρεα με παιδια (5 ζευγαρια με πιτσιρικια) και περασαμε πολύ ωραια!!Το δωματιο (δικλινα, τρικλινα και τετρακλινα) 70 ευρω/διανυκτερευση!

 

Συγγνωμη..τωρα ειδα οτι μιλας για Αριδαια!

Εδω να πάς http://www.4-epoxes.gr/ και θα με θυμηθείς!!Πηγαινουμ επολύ συχνα και ειμαστε πολύ ευχαριστημενοι.Εχει και μεγαλο παιδοτοπο και πολλές αλλες παροχες και ανεσεις!!!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα στην Αράχωβα ??

Έχω διαμερισματάκι δίχωρο: σαλόνι μεγάλο με κουζινάκι με καναπέ που γίνεται 2 μονά κρεβάτια, κρεβατοκάμαρα με διπλό κρεβάτι, μπάνιο με ντους, καλοριφέρ, μπαλκόνι : το δίνω ? 50 τη βραδιά (κράτηση για τουλάχιστον 3 μέρες), αλλά δεν έχει τζάκι, δεν έχει TV και με δικά σας σεντόνια/πετσέτες... (φέτος μου έμεινε ξενοίκιαστο λόγω αύξησης του πετρελαίου...)..

πμ όποιος ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!εμείς λέμε να πάμε Ζαγοροχώρια το πρώτο Σ/κ του Δεκεμβρίου! η κόρη μας είναι 19 μηνών σχεδόν και ψάχνω τι να της πάρω για το κρύο και πιθανόν χιόνι..εσείς τι πήρατε? καμια ολοσωμη φόρμα? αλλά όπου κοίταξα είναι πανάκριβες!

xm και μεις ειχαμε παει και ειχε πολυυυυ χιονι:o

εμεις ειχαμε μπουφαν..οντος καλυτερα ολοσωμο..εχουμε αγορασει απο το λιντλ..πολυ καλα και ζεστα.περιμενε μπας και βγαλουν παλι.καθε χρονο βγαζουν...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη..τωρα ειδα οτι μιλας για Αριδαια!

Εδω να πάς http://www.4-epoxes.gr/ και θα με θυμηθείς!!Πηγαινουμ επολύ συχνα και ειμαστε πολύ ευχαριστημενοι.Εχει και μεγαλο παιδοτοπο και πολλές αλλες παροχες και ανεσεις!!!

να σε καλα!!για τσ ιδεες!!τελικα κλεισαμε για ανω πορωγια!!! πρωτοχρονια!!! διχωρο δωματιο..90 ευρω την βραδια 4 ατομα.!!

ειναι και κοντα απο μας..(καβαλα)

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο θυμαμαι καπου στα 80-90 ευρώ ηταν η τιμή για ενα απλό ΣΚ, αλλα αν μιλάμε για περιοδο εορτών η τιμη διαμορφωνεται αναλογα...

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

στα lidl ρώτησα ήδη και δε βγάζουν για 2 χρονών!!! :-( ξέχασα να σας αναφέρω για όσες ψάχνεστε να πάτε κάπου,οτι στα Ζαγοροχώρια το δωμάτιο το κλείσαμε απο αυτην εδώ την προσφορά:http://www.dealin.gr/deal/default/zagoroxwria-ekdromi-99euro-3-imeres και φαίνεται πολύ ωραίο!!!

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...