Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΡΑΠΕΖΙΩΝ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

 

Εσείς πού όλα τα ψάχνετε και τα έχετε δει:θα την ονομάσουμε Βασιλική την μικρή μας και επειδή εκείνη την εποχή (Σεπτέμβριος) προσφέρεται σαν φυτό διακόσμησης ο βασιλικός έχετε υπόψιν σας πού θα βρω μικρά κουβαδάκια τσίγκινα ή και χρωματιστά να βάλω διάσπαρτα στις ροτόντες για να τους πάρουν μετά οι καλεσμένοι μια και το μαγαζί έχει από μόνο του γυάλες με κερί και λουλουδάκια να επιπλέουν?

έχετε οι καλλιτέχνιδες καμία ιδέα πώς θα μπορούσα να τα στολίσω? έλεγα να τυπώσω καρτελάκια με το όνομά της και να τα καρφώσω στους βασιλικούς. Κοστίζουν σε φυτώρια πολύ αυτοί οι βασιλικοί?

 

Yola

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κουβαδάκια πολλα στα jumbo και χρωματιστά ...

πάντως η ιδέα σου είναι καταπλικτηκή ! :D

ενας βασιλικός στοιχίζει απο 0,50λεπτα

Με το καλό η βάπτιση της Βασιλικής σου ! :D:D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

OΝΤΩς ΑΨΟΓΗ ΙΔΕΑ...Συμφωνω με την αφροδιτη μου..στο τζαμπο εχει τελεια κουβαδακια γλαστρακια ποτηστηρακια..μπορεις να κανεις πολυ ομορφα πραγματα γενικως με το θεμα που διαλεξες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε σένα. Πολύ καλή η ιδέα σου, την ίδια θα κάνω και εγώ στην βάπτισή μας 06/07. Τα κουβαδάκια τα βρήκα και εγώ στο jumbo. Εάν θέλεις μπορείς στο τέλος να πεις στους δικούς σου να πάρουν από ένα κουβαδάκι για ενθύμιο. Να αγοράσεις και κορδέλα να κρεμάσεις στο χερούλι του. [/img]

Link to comment
Share on other sites

Τσίγκινα κουβαδάκια σε διάφορα χρώματα είχα βρει στο Agrinvest στην Αγία Παρασκευή, αλλά δε συγκράτησα τιμή, γιατί τότε δε με ενδιέφερε... :?

Πάντως, δεν είναι ανάγκη να τα βάλεις σε κουβαδάκια, μπορεί το ανθοπωλείο που θα σου τα προμηθεύσει να τα στολίσει με γάζα στα χρώματα της βάφτισης (αν είναι άσπρη η πλαστική γλάστρα από μέσα, είναι ωραιότατη!). Επειδή κι εμείς στα τραπέζια είχαμε βασιλικούς (3 σε κάθε τραπέζι), με τους οποίους είχαμε στολίσει προηγουμένως και τα σκαλοπάτια της εκκλησίας, σου λέω από πρώτο χέρι ότι είναι πολύ ωραίος στολισμός!!! (όχι να το παινευτώ δλδ. :P )

 

Να και μια φωτογραφία (είναι με κίτρινη γάζα, είχαμε και με κόκκινη και πορτοκαλί):

P1010941.JPG

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για την άμεση ανταπόκριση!

έψαχνα καιρό θέμα και επιτέλους το βρήκα.

Να σας ζήσουν τα δικά σας παιδάκια και η ώρα η καλή σε όσες βαφτίζουμε.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμένα με ενδιαφέρει για τον Σεπτέμβρη, είχα ρωτήσει σε ένα φυτώριο στην γειτονιά μου και μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι την συγκεκριμένη εποχή θα κρατήσει ο Βασιλικός! Συνήθως κρατάει ένας τύπος βασιλικου που είναι πλατύφυλλος και έχει κάτι μαύρες γραμμές στις άκρες! Όχι τόσο ωραίος και φουντωτός όπως στην φωτογραφία της Karfori's Baby.

Ρώτησέ το και αναλόγως θα δεις! Εγώ θα το ψάξω τον Αύγουστο και αν δεν μου "κάτσει" θα κάνω σύνθεση στα τραπέζια με κουτιά, μπαλόνια και γλυφιτζούρια!

Ωραίο πάντως είναι (αν και δεν κρατάει) και η ορτανσία!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις ενα οποιοδηποτε αλλο φυτο της εποχης που θα σου αρεσει!

ο συσχετισμος βασιλικη-βασιλικος ειναι πολυ καλος!

ο βασιλικος που κανει 0,50 ευρω ειναι πολυ μικρος και θελει περισσοτερα απο 1 γλαστρακια!

 

η λυση της karfori's baby ειναι πολυ καλη και οικονομικη! :wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κι εμείς το βασιλικός θα έχουμε σαν στολισμό στη βάφτισή μας.

Εμείς φτιάξαμε και τις μπομπονιέρες σε μικρά γαλβανιζέ γλαστράκια με "μίνι" βασιλικούς. Στα τραπέζια θα έχουμε αντίστοιχα μεγαλύτερες γλάστρες με βασιλικούς.

Πάντως έχω βρεθεί σε στολισμό που είχε μίνι βασιλικούς και στα τραπέζια, με άσπρα βοτσαλάκια πάνω στο χώμα.

 

Αυτό που έκανε η karfori's αν το κάνεις με χρωματιστά τσίγκινα κουβαδάκια μπορείς να τυλίξεις ένα κομμάτι χρωματιστή γάζα στο στεφάνι και πάνω στο χώμα να βάλεις βότσαλάκι(εγώ προτιμώ άσπρο)

 

Το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο αλλά εμένα αυτό που με έχει ξετρελάνει είναι το γεγονός ότι απλώς χαιδέυοντας κάθε τόσο τους βασιλικούς θα πλημμυρίζει ο χώρος με το άρωμά τους.

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο αλλά εμένα αυτό που με έχει ξετρελάνει είναι το γεγονός ότι απλώς χαιδέυοντας κάθε τόσο τους βασιλικούς θα πλημμυρίζει ο χώρος με το άρωμά τους.

 

ΤΕΛΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!

as1cCp90g411210MDAwNTExMWR8MDAwMTg3MGR8T3VyIGxpdHRsZSBwcmluY2UgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...