Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

META APO POSES PROSPATIES SPERMATENXISI???


Recommended Posts

AN KAI XATHIKA GIA MERIKES MERES PREPEI NA PO POS MOU ELEIPSE POLI I PAREOULA. DUSTUXOS EKEI POU PIGA DEN EIXA INTERNET.SE MIA VDOMADA PERIMENO PERIODO(ELPIZOOOO NA MI MOU ERTHEI!!!!!!!!!), YSTERA APO CLOMIPHENE POU PIRA. EKANA TRIA OARIAKIA KAI PERIMENO...ITHELA NA ROTISO GIA TIN SPERMATENXISI. I ALITHIA EINAI POS O GIATROS MOU DEN EINAI POLI UPER..NOMIZEI POS EINAI UPERVOLIKA NORIS GIA TETOIO PRAGMA..ALLA DUSTUXOS PIEZOMASTE ME TON ANTROULI MOU..PERA APO TO GEGONOS OTI THELOUME POLI ENA MORAKI..PARA POLI...EINAI KAI TO GEGONOS POS EIMAI EKPAIDEUTIKOS KAI DUSTUXOS TON SEPTEMVRI THA PREPEI NA FUGO MAKRIA..POLI MAKRIA..KAI DEN EXOUME XORISTEI POTE ME TON ANTRA MOU KAI FUSIKA THA PREPEI NA PAEI POLI PISO I PROSPATHIA...EINAI O 4 MINAS PROSPATHIAS KAI THA ITHELA TI VOITHIA SAS NA MOU PEITE AN ONTOS EINAI POLI NORIS KAI AN EINAI ANODINI GIA TON ORGANISMO.TI EPIPTOSEIS THA EXO??PEIRAZEI NA PROSPATHISO MIA FORA??KI AN MPOREI KAPOIA NA MOU PEI PERIPOU POS EINAI!!!TIN PEMPTI THA PAO STO GIATRO EPISI NA TON EKSANTLISO ME TIS EROTISEIS MOU. SIGNOMI AN SAS KOURASA.SAS XILIOEUXARISTO!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ , Κ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΛΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΕΡΜ/ΣΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΣΠΕΡ/ΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΛΙΓΟ. ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.. ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΠΥ ΤΑ ΛΕΣ ΚΙΟΛΑς ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ... ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ. ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ Κ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :D

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

SEUXARISTO PARENT MOU. EGO NA DEIS POSO MPERDEMENI EIMAI. KAI O GIATROS MOU DEN EINAI POLI UPER OPOTE OSO KAI NA TON PRIZO DEN POLILEEI POLLA..DE THELO NA TON AFISO TON ANTRA MOU KAI AUTO MAS AGXONEI POLI..TI NA PO..PERIMENO KI APO TA KORITSIA NA MOU POUN KAI PERISSOTERO NA MOU PEI KAMIA POU EXEI KANEI, PERIPOU TI EINAI..EIMAI POLI MPERDEMENI... :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Corazon nomizo oti einai poli noris gia ayto. Kane mono an theleis kapoies exetaseis gia na deis an yparxei problima.

 

Exo prosfata to paradeigma mias filis pou eixe agxothei poli kai ekane 7 eksosomatikes kai 4 spermategxyseis (eixe endomitriosi) kai telika emeine egkyos xoris ypoboithoumeni anaparagogi, otan xalarose kai den to kynigouse katholou. Kai malista meta apo apoxi erotiki 1,5 mina. Nomizo oti kai an fygeis einai kalo giati tha yparxei megalo pathos kai tha exei kai to sperma kalyteri kinitikotita.

 

Xalarose kai sou eyxomai ta kalytera

Link to comment
Share on other sites

SEUXARISTO DUDULIX MOU GIA TIS SIMVOULES..DEN KSERO TI NA KANO..TIN ISTORIA POU MOU EIPES TIN EXO AKOUSEI POLLES FORES..TO KSERO GIA TO AGXOS..MALLON TO AGXOS MOU DEN EINAI TO PAIDI..KAI POTE..ALLA NA MIN FUGO..ISOS KAI TA DUO UPOSINIDITA, TI NA PO. TIN PEMPTI MALLON THA PAO STO GIATRO NA DO TI THA MOU PEI..SEUXARISTO POLI..AN TO DEI KAMIA KAI EXEI KANEI SPERMATENXISI AS MOU PEI DUO LOGIA..ETSI GIA NA KSERO..

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα είναι καλά και από τις δύο πλευρές, δεν είναι απαραίτητη η σπερματέγχυση. Αρκεί να παρακολουθείς την ωορρηξία σου, ακόμα και με υπέρηχο, και να κάνεις ό,τι πρέπει τη σωστή μέρα. Έτσι αυξάνονται πολύ οι πιθανότητες και νομίζω ότι αυτό θα σου πει και ο γιατρός σου...

Link to comment
Share on other sites

SEUXARISTO MAYA MOU. OXI DEN EXOUME KANENA PROVLIMA AN KAI DEN TA ELENKSAME OLA. O ANTRAS MOY EXEI POLI KALO SPERMODIAGRAMA(ETSI NOMIZO) 225.OOO.OOO AN DEN KANO LATHOS ME TOUS ARIUMOUS KAI EGO STATHERI PERIODO. AUTO TO MINA PIRA KAI KLOMIFENI..TI NA PO..EXETE DIKIO..APLA ITHELA NA KSERO AN AUKSANONTAI OI PITHANOTITES ME TIN SPERMATENXISI..AN GINETAI PIO SIGOURO..KSERO GO..EUXARISTO POLI!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυξάνονται οι πιθανότητες, γιατί γίνεται τη σωστή στιγμή και με ιατρική παρακολούθηση. Αν όμως παρακολουθείς την ωορρηξία και γενικά σε παρακολουθεί γιατρός, η φύση λειτουρεί καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυξάνονται οι πιθανότητες, γιατί γίνεται τη σωστή στιγμή και με ιατρική παρακολούθηση. Αν όμως παρακολουθείς την ωορρηξία και γενικά σε παρακολουθεί γιατρός, η φύση λειτουρεί καλύτερα!

 

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, μήπως γνωρίζετε στις πόσες προσπάθειες πετυχαίνει? Έχει κάποια κοπέλα πείρα της διαδικασίας?

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

yls mou makari namporousa na se voithiso..apla to mono pou ksero einai pos exei epituxia apo 5-15 tis ekato kathe fora..apla dialegoun ta kalitera-dinatotera spermata kai i diadikasia den einai epodini..kati einai ki auto...as me diorthosei kapoia empiroteri..

filia!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτισα καλημέρα, η διαδικασία δεν είναι καθόλου επώδυνη δεν καταλάβαίνεις τίποτα. Ο γιατρός πρέπει να υπολογίσει με υπέρηχο την ημέρα ωορηξίας αυτό σημαίνει πολλές επισκέψεις στον γιατρό κατά τακτά χρονικά διαστήματα μέχρι την συγκεκριμένη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα στην μεγάλη μου κόρη, εκανα θεραπεία περίπου ενα χρόνο, το περισσότερο χρόνο προσπαθούσαμε από μονοι μας, ΄μετά κάναμε 3 προσπάθειες με σπερμ/νση και πετυχε την τρίτη φορά. Ομως αυτό δεν είναι απόλυτο μπορεί να σου τύχει και από την πρώτη, σημασία έχει να προλάβει ο γιατρός την ωορυξία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτυχε να μιλήσω με το γιατρό μου χθες και τον ρώτησα. Μου είπε ότι, αν όλα είναι ΟΚ, τότε λογικά μέσα στις πρώτες τρεις φορές θα έχει πετύχει. Έχει σημασία βέβαια και αν θα πάρεις φάρμακα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλημερα ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε site αποφασισαμε να παμε για σπερματενχυση με τον αντρα μου μετα απο επεμβαση κυροκοιλης και αναμονης τριων χρονων ελπιζω μονο να πετυχει με την πρωτη φορα και να ειναι γερο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μετά απο επέμβαση κισρσοκίλης μπορεί ο άντρας σου να κάνει κάποια θεραπεία και να μείνεις έγκυος χωρίς σπερματέγχυση.. εγώ έτσι έμεινα έγκυος πριν 4,5 χρόνια.. χειρουργήθηκε Σεπτέμβρη και τον επόμενο Ιούνιο έμεινα έγκυος.. καλή επιτυχία!

Wr92p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...