Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΩΟΡΡΗΞΙΑ?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

 

Είμαι 32 ετών και έχω ένα γιο 3 ετών και θα ήθελα πολυ και ένα δεύτερο παιδάκι. Στον γιο μου έμεινα έγκυος 2 μήνες μετά το γάμο και χωρίς ιδιαίτερο άγχος, γιατι δεν πολυήθελα παιδί τόσο νωρίς και τελικά ήρθε (ευτυχώς). Τώρα έχω αρκετό καιρό που έχω ελεύθερες επαφές αλλά τίποτα, βέβαια μερικούς μήνες όλο κάτι τυχαίνει και δεν επιδίδομαι πολύ στο...σπορ! Πήρα τα τεστ ωορρηξίας clearblue, χάλασα 2 μέχρι να καταλάβω πώς δουλεύουν και τελικά τζίφος!!! Με κύκλο 28-31 ημερών ξεκίνησα την 13η ημέρα και ως σήμερα 16-17 (τις ψιλοέχασα κιόλας) δεν μου βγήκε το χαμογελαστό φατσουλίνι!!! Και μου κάνει εντύπωση αυτό. Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα??? Αχ, τί τραβάμε κι εμείς οι (εκολλαπτόμενες) μάνες!!!!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την παρέα σας και μόνο που σας διαβάζω περνάω καλά.

Φιλιά

FyFRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

 

Είμαι 32 ετών και έχω ένα γιο 3 ετών και θα ήθελα πολυ και ένα δεύτερο παιδάκι. Στον γιο μου έμεινα έγκυος 2 μήνες μετά το γάμο και χωρίς ιδιαίτερο άγχος, γιατι δεν πολυήθελα παιδί τόσο νωρίς και τελικά ήρθε (ευτυχώς). Τώρα έχω αρκετό καιρό που έχω ελεύθερες επαφές αλλά τίποτα, βέβαια μερικούς μήνες όλο κάτι τυχαίνει και δεν επιδίδομαι πολύ στο...σπορ! Πήρα τα τεστ ωορρηξίας clearblue, χάλασα 2 μέχρι να καταλάβω πώς δουλεύουν και τελικά τζίφος!!! Με κύκλο 28-31 ημερών ξεκίνησα την 13η ημέρα και ως σήμερα 16-17 (τις ψιλοέχασα κιόλας) δεν μου βγήκε το χαμογελαστό φατσουλίνι!!! Και μου κάνει εντύπωση αυτό. Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα??? Αχ, τί τραβάμε κι εμείς οι (εκολλαπτόμενες) μάνες!!!!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την παρέα σας και μόνο που σας διαβάζω περνάω καλά.

Φιλιά

ARGIRO,καλωσορισες στην παρεα μας!Θα σου προτεινα τα τεστ ωορρηξιας να μην τα ξαναχρησιμοποιησεις γιατι το μονο που θα σου προσφερουν ειναι αγχος!!!!...χαλαρωσε(οσο αυτο ειναι εφικτο)και θα ερθει το μωρακι οπως ηρθε και το πρωτο,αρκει να το βγαλεις απο το μυαλο σου!Να σου ζησει ο γιοκας σου!!!

Link to comment
Share on other sites

αργυρούλα

 

σ' ευχαριστώ πολυ για τις ευχές. αλλά ξέρεις και το περιβάλλον αρχίζει τις ερωτήσεις!!! και ακριβώς επειδή μου "έτυχε" ο μικρός τόσο γρήγορα και ευκολα προβλήματίζομαι μήπως συμβαίνει τίποτα (που δε νομίζω) αλλά τελικά ποτέ δεν ξέρεις. Είναι παρήγορο πάντως που υπάρχουν τόσες γυναίκες με τις οποίες έχω τους ίδιους προβληματισμούς!

FyFRp2.png
Link to comment
Share on other sites

αργυρούλα

 

σ' ευχαριστώ πολυ για τις ευχές. αλλά ξέρεις και το περιβάλλον αρχίζει τις ερωτήσεις!!! και ακριβώς επειδή μου "έτυχε" ο μικρός τόσο γρήγορα και ευκολα προβλήματίζομαι μήπως συμβαίνει τίποτα (που δε νομίζω) αλλά τελικά ποτέ δεν ξέρεις. Είναι παρήγορο πάντως που υπάρχουν τόσες γυναίκες με τις οποίες έχω τους ίδιους προβληματισμούς!

Αυτο το περιβαλλον ειναι που κανει την ζημια!!!Δεν μας φτανει το δικο μας αγχος εχουμε και τον καθε "ξεκαρφωτο" που ρωτα και καλα απο ενδιαφερον!!!Να ξερες ποσο σε καταλαβαινω πανω σε αυτο το θεμα!!Εμεις προσπαθουμε 8 μηνες και ακομη τιποτα...οπως καταλαβαινεις οι απεξω ρωτανε κι εγω τον τελευταιο καιρο τους αποφευγω,γιατι στο τελος με βλεπω να παρεξηγουμε με κανεναν!!!:mad::mad::mad:!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν τα εμπιστευομαι τα τεστ ωορρηξιας.ειχα παρει αυτο με το σαλιο.μεγαλη.....βλακεια.

πηγαινω στο γιατρο κ κανω υπερηχους καθε μηνα και βλεπω τις μερες μου.

πολυ αγχος βεβαια αλλα απο την αλλη ξερω ποτε να το παλεψω το θεμα!!!

προσπαθω ενα χρονο αλλα τιποτα ακομη με εξετασεις οκ...

δεν καταλαβαινω γιατι δεν ερχεται...

οσο για τους απ'εξω δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να σε ρωτανε γαιτι δεν ξεκινατε λες και ειναι στο κρεββατι μας και βλεπουνε τι κανουμε....

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...