Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδυνατα μωρα


minion

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο Βασιλης (ο μεγαλος μου :lol: ) ειχε γεννηθει 2400. Ηταν παντα λιγοφαγος και καποια στιγμη μου ειχε πει μια γειτονισσα. "Τον γιο μου μικρο καναμε αμαν να φαει. Τωρα κανουμε αμαν να σταματησει" :lol::lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

η κορη μου μπορει καποιος να την πει μινιον. γεννηθηκε 2660 και τωρα σχεδον 26 μηνων ειναι 10500 το βαρος της. και δεν ειμαστε πρωτο μποι :roll: καναμε πολλες φορες εξετασεις μηπως εχει κατι αλλα ολα καλα. ειναι και δυσκολη στο φαγητο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο κανακάρης μου είναι 6 μηνών και 12 ημερών και είναι 6850 και 67 πόντους γεννήθηκε 2650 και 49 πόντους !!!!! στην προηγούμενη παιδίατρο που πηγαίναμε έλεγε ότι είναι αδύνατος και να του δώσω συμπλήρωμα και να φάει ριζάλευρο :twisted::twisted: Στην καινούργια παιδίατρο δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα μάλιστα τον χαρακτήρισε " ένα κομψό νεαρό " συνεχίζουμε το θηλασμό όποτε θέλει και όσο θέλει τρώμε φρουτόκρεμα με ζόρι αλλά τη χορτόσουπα την αλλάζουμε τα φώτα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΜΕΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ 25/01/08 ΤΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 7500!!

ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ...

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2600 , ΗΡΘΕ ΚΑΙ Γ.Ο.Π ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ.

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ!!

Link to comment
Share on other sites

για πες και υψος????

εμεις 12 μηνων 8200 και υψος 73 εδω και 4 μηνες!

κατεβαινουμε σταθερα τις κλιμακες και ψαχνουμε τον πατο!

 

το ωραιο ειναι οτι τρωει τα γευματα της (πολυ καλυτερα απο παλια) αλλα με το γαλα τα χαλαμε!

 

αααα και εμεις 2600 και λιγες εξαγωγες

εξακολουθουμε να κανουμε γκου γκου για πλακα

αλλα μερικες φορες τα καταφερνει και μαζευω τον κοπο μιας ωρας ταισματος απο τη μοκετα :oops::(:roll::twisted:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις κι εμενα η δικη μου ηταν 8000 κιλα και 72 ποντους. η παιδιατρος μου ειπε καλυτερα αδυνατο παρα παχουλο :roll: η νυφη μου τι να πει που η μεγαλη της ηταν και ειναι παχουλη? 12 μηνων ηταν 14 κιλα. ηταν και λιγο κοντουλα και φαινοταν στρουμπουλη. ο γιατρος τους φωναζε αλλα τι να εκαναν διαιτα :?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η δικιά μου η ρέγκα είναι 69 εκ. και ζυγίζει 6.650 και είναι 6 μηνών και 6 ημερών. Μήπως έπεσαν πολλά 6αρια μαζεμένα!!! :lol::lol::lol:

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Αννικο και Beboulix είμασταν ΑΚΡΙΒΩΣ όπως εσείς 6 μηνων :D

Τώρα πριν απο 10 μέρες περίπου ήταν 70 εκ και 7400!!!!! και εγώ είχα καταγχωθεί γιατί δεν έτρωγε τον μήνα που πέρασε.. :shock::shock::shock::shock:

αστε που εμένα μια χαρά φυσιολογική μου φαίνεται :roll:

Aso4p2.pngplWtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας καρίτσια!

Νομίζω ότι πρέπει να ανακηρυχθούμε το πιο αδύνατο μωρό στο forum! Η μπουμπού μου γεννήθηκε 2940kg και 49 cm και τώρα, ύστερα από 7 1/2 μήνες είναι 5950kg και 67cm. Νομίζω πως το 6 στην ζυγαριά δεν θα το δω ποτέ!!! Έχουμε κάνει ένα κάρο εξετάσεις και ευτυχώς είναι καλά αλλά με το φαγητό έχουμε θέμα...κρατάει την μπουκιά με τις ώρες στο στόμα και δεν την καταπίνει με τίποτα! Και είναι και αεικίνητη, που να μείνει θερμίδα πάνω της...

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου γεννηθηκε 2700 και 50 εκ... Τωρα ειναι 2,5 ετων και ειναι κατι λιγοτερο απο 11 κιλα (χαμηλο βαρος για την ηλικια της) :oops::oops:

 

Με το φαγητο εχουμε σοβαρο θεμα, αλλα κατα τα αλλα οι εξετασεις της ειναι καλες σε γενικες γραμμες.... Μας εχει πει ο παιδιατρος να της δινουμε ενα συμπληρωμα που εχει βιταμινες και σιδηρο...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας καρίτσια!

Νομίζω ότι πρέπει να ανακηρυχθούμε το πιο αδύνατο μωρό στο forum! Η μπουμπού μου γεννήθηκε 2940kg και 49 cm και τώρα, ύστερα από 7 1/2 μήνες είναι 5950kg και 67cm. Νομίζω πως το 6 στην ζυγαριά δεν θα το δω ποτέ!!! Έχουμε κάνει ένα κάρο εξετάσεις και ευτυχώς είναι καλά αλλά με το φαγητό έχουμε θέμα...κρατάει την μπουκιά με τις ώρες στο στόμα και δεν την καταπίνει με τίποτα! Και είναι και αεικίνητη, που να μείνει θερμίδα πάνω της...

 

απαπα Ολγα δυστυχως μας νικησες :cry:

7 1/2 ηταν 6950 και 68

και ο Βασιλης....9200 και 72!

εχω και την συγκριση και παθαινω..σε λιγο δε θα πιστευουν οτι ειναι διδυμα!

γμτω αποπληξια θα παθουμε με τα λιγοφαγα μας :lol:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γμτω αποπληξια θα παθουμε με τα λιγοφαγα μας :lol:

Αποπληξια δε θα πεις τιποτα ....κοιμαμαι και ξυπναω μ αυτο τον καημο .Ο γιος μου ειναι 17 μηνων 9700 80εκ..Γεννηθηκε 3 κιλα 50εκ. :(

S957.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΝΕ ΕΥΚΟΛΑ...

ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ " ΘΡΕΦΤΑΡΙ" ΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΜΟΛΙΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΩ.ΣΚΕΨΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ...

ΑΟΡΑΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Εμενα γεννηθηκε 3.500kg 48cm ... την θηλασα αποκλειστικα κοντα 3 μηνες αλλα δεν επαιρνε βαρος πολυ και μου βγαζε το λαδι να πιασει το στηθος να πιει 2 γουλιες, την εβαλα στο ξενο χειροτερα ακομα...ειχε και Γ.Ο.Π και επινε ζαντακ μεχρι 9 μηνων. Ειχα μια ελπιδα για τα στερεα... αλλα τιποτα κι εκει! Ιιδοτροπη,λιγοφαγη και με πολεμο μια μπουκια!! Του τεστιν ουτε στηθος ηθελε, ουτε μπουκαλι, ουτε κουταλι!!! :evil::evil:

 

Τωρα ειναι 16 μηνων 9.500kg και 77cm ...Την εχω και αρρωστη με ιωση τωρα και θα εχει χασει σιγουρα! :cry:

 

Το φαι εχει γινει ο καημος μου ...μερα μπαινει μερα βγαινει μαγειρευω - πεταω ..την κυνηγαω για μια μπουκια.. εχω αγορασει οποια κρεμα, γαλα υπαρχει στο εμποριο , εχω φτιαξει οποιο συνδιασμο φαγητου μπορειτε να φανταστειτε ....τιποτα! :roll:

 

Τωρα αρχισε να αναγουλιαζει και με τα πουρε (δηλαδη μου το κανει καιρο αλλα το παλευα οσο μπορουσα) και τα θελει ολοκληρα ολα ...ουτε καν ημιαλεσμενα! Και βεβαια οι ποσοτητες εχουν κατεβει ακομα περισσοτερο!

Η γιατρος μου δεν ανησυχει ... ετσι ειναι το σκαρι της... ετσι ειναι και θα ειναι μου ειπε μεχρι την εφηβεια που μετα θα την κυνηγας εσυ να μην φαει αλλο!! :shock:

 

Ας ακουσω "Μαμα πειναω" κι ας πεθανω!!! :mad:

QacZm4.png

YOU BELIEVE YOU ACHIEVE !!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΗΜΟ!!

ΑΝΥΠΟΜΙΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ,ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΗ ΕΡΘΕΙ , ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΝΑ ΛΕΙ ΜΑΜ...

 

 

μη λετε μεγαλες κουβεντες γιατι η δικια μου οταν παμε για φρουτοκρεμα και τη δενω στο καροτσι αρχιζει τα μαμ μαμ μαμ συνεχεια :lol::lol::lol:

 

ειναι και το μονο γευμα που το τελειωνουμε στο 20λεπτο! (αντε και με το γιαουρτακι τα παμε καλα).

 

Η πλακα με τη δικια μου ειναι οτι σχετικα δε μπορω να παω οτι δε τρωει, τρωει αλλα δε καθεται πανω της πετσι, τιποτα, τη ζυγισα , 3 βδομαδες τωρα δε πηρε δραμι (μεταξυμας κανα ποντο θελω να παρει :lol: )

 

Μετα τα θεοφανεια να δουμε που βρισκομαστε, θα εχουμε εμβολιο.

 

Ειναι δυσκολο οταν εχεις τη συγκριση διπλα, ο Βασιλης τα κατεβαζει με το μεγαλο κουταλι σα πολυβολο, κλαπ κλαπ :lol:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα πολυ να ταισω ενα μωρο που τρωει ευκολα!!

εγω εχω και αλλο προβλημε ...τρωει όλα με βοηθεια πιπιλας εκτος απο το αυγο.Η γιατρος της μου ειπε οτι τελη Γενάρη που κλεινει τον χρονο θα της κανω γενικες εξετασεις , εγω σκεφτομαι όμως να την παω σε καποια αναπτυξιολογο στο Παιδων που μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την ειχα παει σε αναπτυξιολογο στο δικο μας Παιδων (μενω Καναδα) οταν ηταν 5 μηνων αλλα δεν βρικανε κατι το μη φυσιολογικο. Τωρα μετα τις γιορτες σκεφτομαι να την παω και σε διατροφολογο ειδικο για μωρα και παιδια προνηπιακης ηλικιας.

 

Παντως ειναι καλη σκεψη minion να πας κι εσυ ειδικα που αντιμετωπιζεις αυτο το θεμα με την πιπιλα. Ευχομαι να σας βοηθησει!

QacZm4.png

YOU BELIEVE YOU ACHIEVE !!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια, εμένα δεν με απασχολεί το ότι είναι αδύνατη. Η κύρια ανησυχία μου είναι να είναι καλά. Με έχει τσακίσει το γεγονός ότι ψάχνουμε συνεχώς με χίλιες δύο εξετάσεις να πιστοποιήσουμε αυτό που είναι προφανές σε όλους: ότι πρόκειται για ένα υγιέστατο και ζωηρότατο μωράκι! Και κάθε φορά που οι εξετάσεις βγαίνουν καλές προχωράμε σε πιο εξειδικευμένες!! Μέχρι και στο Παίδων πήγαμε για να κάνει εξετάσεις οι οποίες γίνονται μόνο στα νοσηλευόμενα μωρά. Νομίζω τελικά πως έχουμε μπει σε μία διαδικασία χωρίς τέλος. Λες και πρέπει οπωσδήποτε να βρούμε κάτι ενώ έχω εξηγήσει σε όλους πως και ολιγόφαγο είναι το παιδί (την απογευματινή κρέμα την έχει κόψει τελείως) και υπάρχει κληρονομικότητα αφού και ο πατέρας της και εγώ είμασταν τσιλιβίθρες!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...