Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδ. σταθμοι κλεισιμο για γιορτες / αργιες


Recommended Posts

Εμας εδω μαλλον ειναι οτι ναναι. ο περσινος ιδιωτικος που πηγαιναμε εκλεινε ακριβως τις ιδιες μερες με τον δημοσιο φετος. Και σε καλοκαιρι και σε χριστουγεννα.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στον δημοτικο παιδικο σταθμο που παει φετος ο γιος μου 23/12 κανουμε γιορτη (μας ρωτησαν αν θελουμε πρωι ή απογευμα) και ανοιγουν 9/1

Και μας κανουν και χριστουγεννιατικα εργαστηρια στις 16/12 αλλα μετα το σχολειο.

Περσι σε ιδιωτικο που το ειχα μονο τις επισημες αργιες. Ολες τις ημερες ηταν ανοικτος

Link to comment
Share on other sites

και γω σε ιδιωτικό τη στέλνω και μάλιστα την έχω γράψει στη μεγάλη περίοδο (η μικρή είναι σα τους δημόσιους). Είπαν ότι κλείνουν στις 23 και ανοίγουν στις 3. Μου κακοφάνηκε να πληρώνω έξτρα και μια εβδομάδα η μικρή να είναι σπίτι. Σιγά του χρόνου μη τη ξαναγράψω στη μεγάλη περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

gimnasio πραγματικα κερδιζεις κατι ολη την υπολοιπη χρονια? εκτος δηλ απο 3 μερες των χριστουγεννων... το καλοκαιρι πχ τον αυγουστο θα την πας? θα ναι ανοιχτοι? ( οι δημοσιοι ειναι στανταρ κλειστα αυγουστο). Πρωτη φορα ακουω τετοιο διακανονισμο σε παιδικο σταθμο!!!!! ακου μεγαλη περιοδος!!!!εξελιξεις!!!!:)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα gimnasio με καραφλιασες.Υπαρχουν τετοιοι ιδιωτικοι:;θα τρελαθουμε τελειως.περσι που τον εστελνα σε ιδιωτικο μονο 35+36/12 και 31/12+1/1+6/1 δηλ επισημες αργιες τι τους πληρωνεις δηλαδη;Νομιζουν οτι καθεσαι αν ηταν θα το ειχες σπιτι σου.Ακου 10μερες!!

Link to comment
Share on other sites

καλα μη το λες ...κι εμας ο ιδιωτικος ειχε κλεισει περσι απο 23 εως 6!!!! οποτε ειναι οτι ναναι οπως του αρεσει του καθενος ιδιωτη!!!!!(προφανως!)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

η μεγάλη περίοδος ξεκινά από 1/9 και λήγει 20/7 ενώ η μικρή είναι σα τα δημοτικά δηλαδή 11/9 και 15/6. Μέσα στη χρονιά μου την κρατάν και τις ημιαργίες και υποτίθεται χρ/να και Πάσχα. Το σκέφτομαι πάντως σοβαρά του χρόνου να της αλλάξω σταθμό. Και στις άλλες μαμάδες που μιλησα έχουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gimnasio παντως δεν εχω ακουσει αλλο ιδιωτικο τετοιο!!!

εμας ο δημοσιος ανοιξε 5 σεπτεμβρη κ' η σχ. χρονια τελειωνει 30 ιουλιου καλα ποσα χρηματα πληρωνεις παραπανω για υποτιθεται τη "μεγαλη περιοδο"

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Οι δημόσιοι κλείνουν συγκεκριμένες μέρες, σύμφωνα με τον κανονισμό τους. Μπορείτε να ζητήσετε να σας τον δείξουν αλλά νομίζω ότι για τα χριστούγεννα προβλέπεται μία εβδομάδα αργία. Οι ιδιωτικοί είναι θέμα συμφωνίας. Εμάς κλείνει μία εβδομάδα, όπως οι περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τα υπολόγισα και είναι περίπου 40? παραπάνω. Υπολογίζοντας όλο τον καιρό, βγαίνει ένας μήνας δώρο, οπότε τελικά συμφέρει. Επίσης, είδα και γραπτώς τις αργίες οπότε δε θυμομουν καλα.

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μας κορίτσια (ιδιωτικός) θα κλείσει στις 23, 26 ( είναι αργία οπότε δεν έχω πρόβλημα), 30/12 στις 02 και στις 06/01... ήθελε να παραμείνει κλειστά και στις 12 προχθές του Αγ. Σπυρόδωνος, αλλά φαίνεται πως κάποιοι γονείς έκαναν παράπονα και παρέμεινε ανοιχτός αλλά χωρίς σχολικά !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...