Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΙΚΟΣ σε Αγ Στεφανο Κρυονερι Δροσια Μεταμ/φωση Ηρακλειο?


Recommended Posts

γεια χαρα σε ολους και συγχαρητηρια για την καταπληκτικη δουλεια!! ειναι το πρωτο μου post μιας και ειμαι νεος μπαμπας 4 μηνων μολις και θα ηθελα την βοηθεια σας βρε παιδια...μηπως εχει παρει το αυτι σας καποιο βρεφικο σταθμο κοντα στον Αγ Στεφανο, Κρυονερι, Δροσια, Μεταμορφωση, Ηρακλειο?? Σας ευχαριστω εκ των προτερων και να σας ζησουν τα αγγελουδια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Κι εγώ επίσης θα ήθελα πληροφορίες για περιοχές Κρυονέρι, Αγ. Στέφανο, Άνοιξη, Αφίδναι, Δροσιά, Εκάλη μέχρι Ν. Ερυθραία. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό??

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας,

 

λοιπόν εμείς πηγαίνουμε στον Παιδικό σταθμό ΔΡΟΣΟΣΤΑΛΙΔΕΣ που είναι στη Σταμάτα (πάρα πολύ κοντά στην Δροσιά - Εκάλη - Άνοιξη).

 

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Ήδη το κοριτσάκι μου πηγαίνει εκεί 2 χρόνια και θα πάμε και 3ο. Εάν σας ενδιαφέρει μπορείτε να μου στείλετε ΠΜ και θα σας στείλω όλες τις λεπτόμέρειες.

 

Ελπίζω να βοήθησα! :D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας. Μόλις ανακάλυψα το θέμα και έχω να προσθέσω ότι είναι καταπληκτικός ο σταθμός που πηγαίνει η μικρή μου, το FRIENDSHIP στον Εύξεινο Πόντο (για όσες δεν ξέρουν την περιοχή, κοντά στον Αγ.Στέφανο). Είμαι κατενθουσιαμένη και το ίδιο και η κόρη μου, η οποία ανυπομονεί να ανοίξει μετά τις διακοπές.

Moscha μένεις Σταμάτα? Εμείς στην Προκόνησο και τις ξέρω τις Δροσοσταλίδες. Χαίρομαι που είναι πολύ καλός, αν και τον δικό μας δεν τον αλλάζω!!! χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μόλις ανακάλυψα το θέμα και έχω να προσθέσω ότι είναι καταπληκτικός ο σταθμός που πηγαίνει η μικρή μου, το FRIENDSHIP στον Εύξεινο Πόντο (για όσες δεν ξέρουν την περιοχή, κοντά στον Αγ.Στέφανο). Είμαι κατενθουσιαμένη και το ίδιο και η κόρη μου, η οποία ανυπομονεί να ανοίξει μετά τις διακοπές.

Moscha μένεις Σταμάτα? Εμείς στην Προκόνησο και τις ξέρω τις Δροσοσταλίδες. Χαίρομαι που είναι πολύ καλός, αν και τον δικό μας δεν τον αλλάζω!!! χιχιχι

 

Γειά σου Καρδιά,

 

μένω στην Άνοιξη αλλά οι Δροσοσταλίδες ήταν ένας από τους λίγους σταθμούς (τότε που έψαχνα) που δεχόταν παιδάκια που δεν είχαν βγάλει την πάνα, ήταν οικογενειακός, ζεστός και λογικά οικονομικός. Έχω την εντύπωση πως τότε που έψαχνα το frendship δεν είχε ανοίξει ακόμα αλλά δεν είμαι και σίγουρη.

 

Χαίρομαι πολύ που βρήκατε έναν σταθμό που κάνει χαρούμενο το παιδάκι σας. Το ίδιο και το δικό μου ανυπομονεί να πάει και είναι πολύ ευχάριστο.

 

Εύχομαι να έχουν την ίδια όρεξη και για το κανονικό σχολείο.

 

Φιλιά πολλά πολλά

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Moscha. To Friendship θα λειτουργήσει τώρα θα 3η χρονιά (δική μας 2η). Αυτό είναι το πιο σημαντικό από όλα νομίζω: να είναι τα παιδιά χαρούμενα και το ότι ανυπομονούν να πάνε στον σταθμό σημαίνει ότι περνάνε καλά, άρα είμαι λίγο πιο ήσυχες για την παραμονή τους εκεί.

Άντε αφού μένεις Άνοιξη, να κάνουμε κάποια συνάντηση. Κούνιες που πάτε? Εμείς στον Εύξεινο Πόντο, στην μεγάλη περιφραγμένη παιδική χαρά. Είναι πάρα πολύ ωραία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα σας....ειμαι καινουργια στην παρέα σας και γειτόνισα επισης (μενω στον Ευξεινο Πόντο). Ψαχνω και εγω παιδικό σταθμό στην περιοχή παιδικό σταθμό για τον γιο μου 2,5 ετων. Δυστυχως το Friendship δεν ειχε θεσεις καθώς καλύφθηκαν οι δυο διαθέσιμες από αδερφάκια μαθητών (πράγμα που εκτιμησα πολυ...ειναι πολύ αυστηροί σε ότι αφορά τις θέσεις). Θα ήθελα να μου πείτε εάν έχετε ακούσει κάτι για τη Dandolina, η οποία μεταφέρεται στον Εύξεινο Πόντο τώρα τον Απρίλη. Επίσης θα ήθελα εάν μπορείτε να μου στείλετε λεπτομέρειες για τις Δροσοσταλίδες...

 

Ευχαριστώ

15y67pjh3qff1vr1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα elisavet. Μιλάς φαντάζομαι για την νέα χρονιά από τον Σεπτέμβριο του 2009, σωστά? Ενδεχομένως εμείς να είμαστε το 1 από τα 2 αδελφάκια, γιατί αποφάσισα να πάω και τον μικρό μου. Κρίμα που δεν βρήκες θέση, γιατί όπως έχεις διαβάσει είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη με το friendship. Και για το dandolina έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά δεν είχα προσπαθήσει να πάω, γιατί είχα την εντύπωση ότι είχε πολλά παιδάκια στην τάξη. Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια....

Για τις Δροσοσταλίδες, απλά όταν τον είχα επισκεφτεί δεν μου είχε κάνει καλή εντύπωση το γεγονός ότι την περισσότερη ώρα ήταν τα πιο πολλά παιδάκια μαζί. Εννοώ ήταν κάπως σαν ενιαίος ο χώρος. Αυτό βέβαια πριν περίπου 1+1/2 χρόνο. Μήπως έχει αλλάξει κάτι τώρα???

Επίσης καλός σταθμός είναι το ονειροδρόμιο στην Ρέα. Λίγο πιο μακρυά αλλά έχει σχολικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ελισάβετ 74 έχω ανόιξει κι εγώ σχετικό τοπικ στο φορουμ και μόλις διαπίστωσα το σχετικό τοπικ. Ψάχνω κι εγώ πληροφορίες για Δροσοσταλίδες και Dandolina.Εσύ τι έκανες τελικά?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια,

 

είχα ΠΑΡΑ πολύ καιρό να μπω στο forum και ειλικρινά μου είχε λείψει. Λοιπόν όποια εξακολουθεί να θέλει πληροφορίες για τις Δροσοσταλίδες ας στείλει μήνυμα και θα της γράψω όλα τα απαραίτητα.

 

Φιλιά πολλά σε όλες

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

moscha θελω να σε ρωτησω κατι αφου πας καιρο στις δροσοσταλιδες.ξεκινησε η μικρη εκει και παρατηρησα κατι που δεν μου αρεσε εξωσχολικα παιδια 3 φορες πηγα και της 3 ειδα κατι τετοιο ,μου εκανε μαλιστα και παραπονα η μικρη πως δεν την αφηνουν να παιξει .εχεις παρατηρησει κατι τετοιο?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Τώρα η κορούλα μου η μεγάλη θα πάει Δημοτικό και έχω τη μικρή μου στις Δροσοσταλίδες. Απλά να ξέρετε ότι τους καλοκαιρινούς μήνες ο σταθμός κρατάει και παιδιά από Νηπιαγωγίο που έχουν κλείσει τα σχολεία τους και οι γονείς δεν έχουν που να τα αφήσουν. Φυσικα τα παιδιά αυτά είναι είτε παλαιότεροι μαθητές του σταθμού είτε αδελφάκια παιδιών που πηγαίνουν ήδη εκεί.

 

Φιλιά

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

gia sas, emena h mikri mou (ine 3) paei apo ton Aprilio sto 'pooh corner' stin anoixh kai eimai poli euxaristimeni so far. Einai oikogeniakos stathmos, me liga paidakia kai para poli kalous anthropous...kai exei tis pio kathares toualetes pou exo dei se stathmo! To frienship exo akousi oti einai kai auto poli kalo, alla einai duskolo na vrite thesi tora.

Link to comment
Share on other sites

το pooh corner ειναι βρεφονηπιακος ή για πιο μεγαλα παιδακια?

εγω ψαχνω για ιανουαριο του 11 για αυτο κοιταζω τωρα. οταν κοιταξα τον ιουνιο, μου ειπαν οτι ηταν πολυ νωρις..τωρα ειναι ολα γεματα, μπλεξιμο...:?

WEW9p3.png

 

 

gZ5Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,

εμείς μένουμε Αγιο Στέφανο και στέλνω τον μικρό στο "Ροδίνι", δέυτερη χρονιά φέτος. Είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένη, χωρίς βέβαια να έχω εμπειρία από άλλους σταθμούς.

Όταν έψαχνα πέρσι, είχα ρωτήσει και στο friendship, αλλά δεν είχε θέσεις οπότε επέλεξα αυτόν που είναι πολύ κοντά στο σπίτι κι έχει έναν πολύ όμορφο κήπο.

Αν ξέρει κάποιος γείτονας κάτι παραπάνω ας στείλει πληροφορίες..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας. Είμαι και εγώ εργαζόμενη μητέρα και από Φεβρουάριο-Μάρτιο του 2011 θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά - το μωράκι θα είναι τότε 5 μηνών.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει ποιοί βρεφονηπιακοί σταθμοί των περιοχών αυτών (Αγ Στεφανος, Ανοιξη, Δροσιά, Σταμάτα, Ροδόπολη, Διόνυσος) παίρνουν τόσο μωράκια και αν τα παίρνουν στο μέσο της χρονιάς;

Ευχαριστώ.

Giannis 31/1/2005

uE2Qp2.png 1FDip2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μπορεί η απάντηση να σας φανεί άχρηστη στο παρόν χρονικό σημείο αλλά επειδη είμαι από την περιοχή νομίζω ότι οι περισσότεροι ιδιωτικοί παιδικοί σταθμοί πάιρνουν παιδάκια από 2 ετών και άνω. Πριν λίγες ημέρες όμως πήρε το μάτι μου ένα φυλλάδιο που διαφήμιζε ένα βρεφονηπιακό σταθμό με το όνομα "Φοίβος κι Αθηνά" στην περιοχή των Αφιδνών ή Κρυονερίου εάν δεν κάνω λάθος. Δεν ξέρω τίποτα παραπάνω για τον σταθμό αυτό, παρά μόνο ότι παίρνει και βρέφη, γεγονός που μου προκάλεσε και εντύπωση όταν το διάβασα...μιας και παλιότερα το έψαχνα κι εγώ το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εγώ σκέφτομαι για την κόρη μου για του χρόνου και ψάχνω πάνω κάτω σε αυτές τις περιοχές γιατί μένουμε ν. ερυθραία.

Είδα ότι μιλάτε για το Pooh corner και συγκινήθηκα γιατί εκεί πήγαινα εγώ ή ίδια όταν ήμουν μικρή! Και τώρα θα ήθελα να ξεκινήσω από κει γιατι ήμουν ευχαριστημένη (οι γονείς μου δηλαδή, εγώ απλώς χαιρόμουν που πήγαινα απ'ότι θυμάμαι) αλλά αν κάποιος έχει στείλει το παιδάκι του θα εκτιμούσα αν μου έλεγε πώς είναι τώρα το κλίμα εκεί κι αν είναι ευχαριστημένος γιατί πάνε και τόσα χρόνια!

Επίσης εν γνωρίζετε άλλον αγγλόφωνο ή γαλλόφωνο σταθμό στην περιοχή που να είστε ευχαριστημένοι θα ήθελα να μου πείτε!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

γεια σας κ απο μενα!!! εχω μια κορουλα 13μηνων και σκοπευω να την παω σε βρεφικο σταθμο στον αγιο στεφανο στην παραμυθοχωρα..εχει κανεις ακουσει τιποτα θα ηταν πολυτιμες μερικες πληροφοριες. σας ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα.

Είμαι καινούργιος στο site αλλά θα με ενδιέφερε η άποψη σου για το ονειροδρόμιο καθώς στέλνουμε τον μικρό μας εκεί και είμαστε αρκετά ικανοποιημένοι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ SITE. ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 12 ΜΗΝΩΝ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΩ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ.

ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΤΑΘΜΟ ΔΡΟΣΙΑ ΕΚΑΛΗ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΚΗΦΙΣΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ 15 ΜΗΝΩΝ ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα ! Μου μιλησε μια φιλη για ενα καινουργιο παιδικο σταθμο στον Αγιο Στεφανο που λεγεται Φιλεας Φογκ επειδη πηγαινει και εκεινη το παιδακι της που ειναι 1 1/2 ετων τωρα. Εκεινη ηταν πολυ ευχαριστημενη οποτε πηγα και εγω για τον δικο μου που ειναι τωρα στα 2. Πολυ ωραιες εγκαταστασεις , βιολογικες πρωτες υλες και πολυ διαθεση . Παιρνει παιδακια απο 12 μηνων. Εγω θα τον ξεκινησω απο Μαιο .Αξιζει να τον επισκεφτεις ωστε να εχεις ιδιαν αποψη ! Καλη επιλογη !

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα!!! εχω μια κορουλα 13μηνων και σκοπευω να την παω σε βρεφικο σταθμο στον αγιο στεφανο στην παραμυθοχωρα..εχει κανεις ακουσει τιποτα θα ηταν πολυτιμες μερικες πληροφοριες. σας ευχαριστω!!!!!

 

Δεν εχω ακουσει πολλα για παραμυθοχωρα. Εχω περασει ομως απο εκει και δεν μου αρεσει καθολου το σημειο. Επισκεψου ενα καινουργιο παιδικο σταθμο στον αγιο Στεφανο που λεγεται Φιλεας Φογκ . Εχει πολυ καλες εγκαταστασεις, βιολογικες πρωτες υλες και ειδα πολυ ορεξη και αγαπη για ατα παιδια . Εγω εκει κατεληξα , οποτε στα γραφω απο προσωπικη πειρα !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑς και απο μενα εχω ενα αγορακι 27 μηνων και θα ηθελα να μαθω πληροφοριες για τους παιδικους σταθμους σεΑνοιξη ,Αγιο Στεφανο και Σταματα. Οι τιμες πως ειναι?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...