Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Από:ανακοίνωση ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ, ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΧΑΠΙ ΩΟΡΗΞΙΑΣ


Recommended Posts

καλημερα σε ολους, καταρχην συγνωμη που ανοιγω καινουριο θεμα για αυτο που θελω να σας ρωτησω αλλα εψαξα κ δεν βρηκα κατι αναλογο για να ρωτησω...

ειχα λοιπον παραγγειλει απο αυτο το site http://www.homehealth-uk.com/medical...ancy-tests.htm

τεστ εγκυμοσυνης σε πολυ χαμηλη τιμη μεσω πιστωτικης καρτας κ ακομη δεν εχουν ερθει.δεν εχω ξαναπαραγγειλει κατι μεσω πιστωτικης ομως απ οτι ειχα καταλαβει θα ερχοταν στο σπιτι ή θα μου εστελναν ειδοποιηση να παω να τα παρω.τα παρηγγειλα το Σαββατο 16/1 και ακομη περιμενω.μηπως εχει παρει καμια κοπελα κ μπορει να με βοηθησει?

GIOANDYΚαλησπερα:-P:razz::-P:razz::-P

Εγω τα παρηγγειλα την τριτη που μας περασε( μεσω πιστωτικης) και τα ελαβα σημερα το πρωι.:lol::lol: Ελπιζω να ειναι τυχερα.....!!!!!!!!!!!!

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 138
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοτιτσια ενταξει τα πηρα τα τεστ ηρθαν εχθες στο σπιτι.βιλλυ μου σ'ευχαριστω ελπιζω να ειναι τυχερα οπως λες και να μην μας χρειαστουν ολα..εγω πηρα 50!!!!!!!πολυ περιεργα τεστακια ομως σαν σπιρτα ειναι...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας και από μενα. είμαι νέα στπ Φόρουμ...παρείγγειλα τεστ ωορηξίας και εγκυμοσύνης και τα παρέλαβα την περασμένη τρίτη...μόλις χτες με ένα τεστ αίματος πήρα τα καλά νέα...χαρίζω λοιπόν τα τεστ(40 ωορηξίας και 10 εγκυμοσύνης)...εύχομαι να είναι γουρλίδικα...όποια ενδιαφέρεται ας μου αφήσει μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ!ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΥΞΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΣΚΑΕΙ ΤΟ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ 18-19 ΜΕΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ CLEARBLUE KAI MOY EBGALE AYTES TIS MΕΡΕΣ ΤΗΝ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΠΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΝΑ ΑΝΙΧΝΕΨΕ ΤΗΝ Γοναδοτροπίνη ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ LH?ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΓΥΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΗΑ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗΝ ΦΑΤΣΟΥΛΑ Η' ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΙΠΟΤΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα ,εγω ειχα 18η μερα το πρωι αυγουλακι 18,8 ο γιατρος μου ειπε να κανω επαφες 19η μερα κ 20η.τα ωοθηλακια μου μεγαλωνουν περιπου 1,8.Λετε να εχασα την ωορηξια την 18η μερα?Θελω παρα πολυ μωρακι κ αρχιζω να αγχωνομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ!ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΥΞΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΣΚΑΕΙ ΤΟ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ 18-19 ΜΕΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ CLEARBLUE KAI MOY EBGALE AYTES TIS MΕΡΕΣ ΤΗΝ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΠΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΝΑ ΑΝΙΧΝΕΨΕ ΤΗΝ Γοναδοτροπίνη ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ LH?ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΓΥΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΗΑ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗΝ ΦΑΤΣΟΥΛΑ Η' ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΙΠΟΤΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

 

Asteraki 8281 γεια σου! Απ'όσο ξέρω τα τεστ ωορρηξίας ανιχνεύουν μόνο την LH δηλαδή την ορμόνη της ωορρηξίας και όχι τη χοριακή. ΔΕΝ ΞΕΡΩ όμως αν όταν είσαι έγκυος αυξάνεται η LH ή όχι, δηλαδή αν και πάλι θα σου έδειχνε τη φατσούλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπερα! ειμαι καινουργιο μελος και θα ηθελα τη βοηθεια σας!εχω σταθερο κυκλο παντα και η περιοδος μ κραταει συνεχεια 6-7 μερες!αυτον τον μηνα περιμενα στις 15-10 αλλα μ ηρθε στις 12 -10 και κρατησε μονο 3 μερες , η ροη δεν ηταν οπως παντα ηταν λιγοτερη!μου τελειωσε στις 15-10 αλλα στις 15 ειχα μονο δυο σταγονες καφε τιποτα παραπανο! εκανα τεστ κυησης την δευτερα στις 20-10 Τ ΒΡΑΔΥ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΗΤΑΝ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΕΙΞΕ ΣΩΣΤΑ Τ ΤΕΣΤ? ΕΠΡΕΠΕ Ν ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΑΛΛΟ ΜΗΠΩΣ?ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ Μ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ Μ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΦΗΛΑΞΗ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ Τ ΠΡΩΤΑ ΥΓΡΑ ΣΥΜΦΩΝΑ Μ ΟΣΑ ΣΑΣ ΑΝΕΦΕΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

λιγο δυσκολο για εγκυμοσυνη, αλλα για να σου φυγει η εννοια, μπορεις να κανεις και μια χοριακη, να βεβαιωθεις.

αν δεν εισαι εγκυος - πολυ συχνα μπορει να εχουμε διαταραχες περιοδου για διαφορους λογους. θα πρεπει να ρωτησεις τον γυναικολογο σου γι'αυτο αν επαναληφθει. μια φορα συμβαινει σε ολους, δεν ειναι τιποτα. αν ξαναγινει, τοτε θελει να το προσεξεις.

οι λογοι μπορει να ειναι - αγχος, ορμονικες διαταραχες, πολυποδες (πολυ συχνα "μικραινουν" την διαρκεια της περιοδου).

αλλα μην αγχωνεσαι τοσο, μπορει να μην ειναι τιποτα. αν ξαναγινει και αλλες φορες, τοτε αξιζει διερευνηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε νοσοκομειο δεν γνωριζω, δεν μου ετυχε ποτε να κανω. σε μικρ. εργαστηριο κοστιζει απο 15 - 19 ευρω, και αν εχεις ηλεκτρ. παραπεμπτικο απο γιατρο, καπου 1-2 ευρω.

τουλαχιστον αυτο ισχυε μεχρι το καλοκαιρι. δεν ξερω αν αλλαξε κατι με τα παραπεμπτικα. ρωτα και τον γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 60 τεστ εγκυμοσύνης (Ultra Early 10mIU/ml) που αγόρασα από το http://www.homehealth-uk.com/medical/pregnancy-tests.htm τα οποία δεν τα χρειάζομαι πια. Σε μένα είχαν βγει θετικά 2 μέρες πριν την περίοδο.

Όποια ενδιαφέρεται να τα αποκτήσει, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...