Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΙ ΠΑΡΕΧΕΙ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ


xristinag

Recommended Posts

ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν υπάρχει ανάλογο θέμα, αλλά προκειμένου να μην κουβαλάω περιττά πράγματα στην βαλίτσα του μαιευτηρίου, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα που γέννησε πρόσφατα στην γενική κλινική Θεσσαλονίκης τι παρέχουν και δεν πρέπει να κουβαλήσουμε, πχ σερβιέτες λοχείας δίνουν ή να πάρουμε? κτλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ γέννησα στη Γενική , (πριν 2μιση χρόνια όμως).

Δεν μου είχαν δώσει σερβιέτες λοχείας , έφερα τις δικές μου.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

ναι ε? ευχαριστω δηλαδη απο οτι καταλαβα δεν δινουν τιποτα?

πρεπει να παρω σερβιετες λοχειας?

πιστολακι εχει εκει?

και παμπερσ να παρω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω γεννησα περυσι στη γενικη κλινικη.

 

ειχα μαζι μου τα παντα σε γενικες γραμμες. την πρωτη μερα μου εφεραν σερβιετα οι κοπελες αλλα ειχα τις δικες μου. ειχα παρει επισης και τα εσωρουχα μιας χρησης, πολυ βολικα, τα σκιζεις πετας.

 

παμπερς οχι δεν χρειαζονται, βαζουν οι κοπελες στα μωρα γιατι αυτες τα αλλαζουν και τα πλενουν. οταν ειναι να φυγετε θα εχεις ενα παμπερακι και μια αλλαξια για τ μωρο και το καθισματακι αυτοκινητου

 

μου ειχαν φερει τις παντοφλιτσες μονες τους.

 

θες νυχτικα, παντοφλες, εσωρουχα, οδοντοβουρτσα κτλ, το χαρτι που λεει το επωνυμο των παιδιων, πιστολακι δεν θυμαμαι αμα ειχαν, μπορεις να ρωτησεις στο τηλ η αμα πας να δεις τα δωματια. το πιστολακι δεν ειναι αμεσο, στο φερνει συζυγος την επομενη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια γέννησα τον Ιανουάριο στην Γενικη Κλινική και ξαναπάω τον Δεκέμβρη

 

!!! Σερβιέτες να πάρεις μαζί σου, καθώς επίσης και Σαμπουάν, αφρόλουτρο κλπ. Πάνες για το μωρό δεν χρειάζεται να κουβαλήσεις. Τα ρουχαλάκια του μωρού σου να πάρεις για την ημέρα που θα βγεις από την κλινική καθώς επίσης και πιστολάκι. Δεν έχει πιστολάκι εκεί. Επίσης, να πάρεις μαζί σου νυχτικάκι και όχι πυτζαμάκια γιατί θα σου είναι πολύ πιο εύκολο να αλλάζεις. Επίσης, μπορώ να θυμηθώ ότι χρειάστηκα επιθέματα στήθους για τον θηλασμό. Αν χρειάζεσαι οτιδήποτε, μπορείς ελεύθερα να με ρωτήσεις! Άντε με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

να παρεις και βρακακια μιας χρησης ειναι πολυ πρακτικα:P:pσοουτιεν θηλασμου!!πανα για να μην ακουμπαει το μωρακι σου πανω στα σεντονια !!!με το καλο:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

να παρεις και βρακακια μιας χρησης ειναι πολυ πρακτικα:P:pσοουτιεν θηλασμου!!πανα για να μην ακουμπαει το μωρακι σου πανω στα σεντονια !!!με το καλο:P:p:p

 

ευχαριστω πολυ για της χρησιμες πληροφοριες και της ευχουλες:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ , ξεχάσαμε το SOS!!! Ωτοασπίδες κοπελιά αν θέλεις να ησυχάσεις!!!

Δεν ξέρω πόσα άτομα θα είστε στο δωμάτιο , αλλά ότι και να είναι, επειδή στο δωμάτιο μπαίνουν συνέχεια είτε καθαρίστριες , νοσοκόμες, γιατροί, επισκέπτες κλπ, βάλε ένα ζευγάρι ωτοασπίδες στο σάκο και καθάρισες!!!

 

Με το καλό το μωράκι σου!!!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

καλου κακου παρε μαζι σου κ ενα κουτακι voltaren υποθετα απο το φαρμακειο γιατι εγω οταν ζητησα παυσιπονο μου σωσαν αυτα κ μου τα χρεωσαν ενα εξωφρενικο ποσο που δε το θυμαμαι ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...