Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Με τις ιδέες σας και λίγο κόπο ιδού το αποτέλεσμα...!!!


bessy

Recommended Posts

Μετα απο ατελειωτο σερφαρισμα στο forum και πολυ μελετη (παρα πολυ ομως) και λιγη προσωπικη εργασια- ετοιμη η βαφτιση της κορης μου φτιαγμενη εξ'ολοκληρου απο τα χερακια της μαμας!!!

Σας ευχαριστω ολες και σας προσκαλω σ'αυτο το τοπικ για να μου πειτε την γνωμη σας για το αποτελεσμα!!!!

Η βαφτιση θα γινει στις 2 Μαιου!

Το θεμα της βαφτισης ειναι καρδουλες κοκκινες και λευκες

Aρχιζουμε με το βιβλιο ευχων που δεν το εχω τελειοποιησει ακομη

IMG_0330.jpg

Αυτο ειναι το προσκλητηριο

IMG_0001.jpg

Η ιδεα για το κειμενακι ειναι κλεμενη απο εδω!

Αυτα για την ωρα,αυριο θα ανεβασω και τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Παρά πολύ ωραία είναι και το βιβλίο ευχών και το προσκλητήριο αλλά και οι μπομπονιέρες? Μπράβο!!!!!Κατάλαβα καλά, τι ς μπομπονιέρες τις έφτιαξες μόνη σου? όσο για τα βαφτιστικά έχεις συννενοηθεί με τη νονά να πάρει κατι σχετικό με κόκκινές λεπτομέρειες? Θα στολίσεις και τον χώρο που θα κάνεις το τραπέζι? Συγνώμη για τις απορίες αλλά αρχίζω κι εγώ σιγά σιγά το ψάξιμο. Καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι απο τα jumbo! Εγώ σκέφτομαι να βάλω το τούλι με τα κουφέτα μέσα στο φαναράκι και να δέσω 2 κορδελακια πανω... ξέρεις εκει που ανοίγει. Επίσης θα εκτυπώσω καρτελάκια με το όνομα της μπέμπας και μια ευχή και θα το κρεμάσω κι αυτο με ένα κορδονάκι... Πως σου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

mpempoula καλα καταλαβες!Και τις μπομπονιερες τις εφτιαξα μονη μου!

Και τα γλυκα επισης θα τα κανω μονη μου!Μολις τα ετοιμασω θα σας βαλω φωτογραφια να τα δειτε!

Εσυ ποτε θα βαφτισεις το μωρακι σου?

Εχεις σκεφτει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Kalisto ωραια η ιδεα σου!Το δοκιμασα κι εγω να το κανω ετσι αλλα μου φανηκε λιγο αδειο,εξωτερικα!Και τωρα βεβαια αδειο μου φαινεται.Ισως με μια

πιο χοντρη κορδελα να δειξει καλυτερα,τι λες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο bessy πολύ ωραία όλα!!! παίρνω ιδέες κι εγώ, είναι νωρίς βέβαια ακόμα αλλά πάντα έτσι κάνω. δεν μπορώ τελευταία στιγμή. εμείς λέμε για αύγουστο βάφτιση, στο χωριό του άντρα μου στην εύβοια. πρέπει να τα ετοιμάσω όλα από εδώ λόγω απόστασης.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Oχι ότι με αγχωσες τωρα....

Η δική μας βαφτιση είναι 10 Μαίου και το μονο που εχω κάνει, εχω βαψει ενα καφάσι δοκιμαστικά για τις μπομπονιέρες.

Α, εχω παραγγείλει και κατι πουγκια που ακομα τα περιμένω.

Το καλό βεβαια είναι ότι ξέρω τι θελω να φτιάξω , το κακό ότι δεν τα εχω καν ακομα αρχίσει...

 

Υ.Γ.Τουλάχιστον εχω κλεισει εκκλησία και φωτογράφο κατι είναι και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για τα καλα σας λογια!Θελω λιγη βοηθεια για τα δωρακια των μικρων μας καλεσμενων! Κατι πρωτοτυπο θα ηθελα............

Περιμενω!

Link to comment
Share on other sites

Βessy αξιζεις ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ.Ημπομπονιερα σου κυριως ειναι καταπληκτικη.Μου αρεσει πολυ η καρδουλα και οι κοκκινες πετρουλες.Τις πετρουλες απο που τις πηρες?Υπαρχουν και σε αλλα χρωματα?

Για τα παιδακια μια ωραια ιδεα ειναι να φτιαξεις χωνακια και να τα γεμισεις με ζαχαρωτα και ενα μεγαλο γλειφιτζουρι.Αλλη μια ωραια ιδεα ειναι να βαλεις μεσα μια παιδικη κρεμαστρα ή ένα παιχνίδι.

Με το καλό η βάφτιση της μικρής σου....

Link to comment
Share on other sites

ζιζελ και την καρδουλα μονη μου την εφτιαξα.Χρησιμοποιησα cernit ειναι ενα υλικο που πλαθεται σαν πηλος αλλα οταν ψηνεται παιρνει την υφη της πορσελανης!Το σχημα της καρδιας το εδωσα με κουπατ (αυτα που κανουμε τα μπισκοτακια)!Το cernit εχει διαφορα χρωματα!

Τις χαντρες τις αγορασα απο ενα καταστημα εδω στην πολη μου!

εκανα και δυο τρυπουλες με την πλαστικη αμπουλα που περιεχει φυσιολογικο ορο(της κορης μου).

Και τις εδεσα πανω στην καρδια με κηροσπαγγο.

Μου κοστησε 1,63 ευρω το καθε φαναρακι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...