Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Άδεια μητρότητας-Τράπεζες (Ιδιωτικες)


katerina1

Recommended Posts

καλημέρα και να σου ζήσει το νινάκι σου!!Δυστυχώς από οτι με πληροφόρησε συνάδελφος απο το τμήμα προσωπικού της Τράπεζας της οποίας εργάζομαι, δεν ισχύει για εμάς το 6μηνο.

GCb7p2.png

RZHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω πελαγώσει...

Μου είπαν ότι αν πάρω από το ΙΚΑ κάποιο επίδομα τότε θα μου δώσουν και το 6μηνο από τον ΟΑΕδ.Μήπως ξέρει κάποια συνάδελφος αν το ΙΚΑ μας δίνει κάποιο επίδομα?Δουλεύω σε ιδιωτική τράπεζα με ένσημα μικτά ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, αλλά έχω ασφάλεια τραπεζών.

Ευχαριστώ όλες για την πολύτιμη βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα katia83 και συγχαρητήρια για το μωράκι σου! Να σου ζήσει!!

 

Δυστυχώς, όπως σου είχα πεί δεν ισχύει το 6μηνο του ΟΑΕΔ για τις εργαζόμενες σε Τράπεζες επειδή έχουν ευνοϊκότερη μεταχείριση (πιο πολύ καιρό μειωμένο ωράριο). Δεν έχει σημασία αν θα πάρεις επίδομα από το ΙΚΑ ή όχι. Εγώ ΜΟΝΟ από το ΙΚΑ πήρα γιατί στην δική μας Τρλαπεζα δεν έχουμε καθόλου ασφάλεια Τραπεζών και δεν είχα δικαίωμα να πάρω το 6μηνο. Σε συμβουλεύω να σκεφτείς και τις υπόλοιπες εναλλακτικές σου, δλδ να ζητήσεις άδεια αντί μέρουσ η όλου του μειωμένου σου ωραρίου ή γονικά άδεια...

 

Λυπάμαι αν σε απογοήτευσα...

R8K7p2.png

ye4yp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Θα θελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για την εξαμηνη αδεια του οαεδ.δουλευω σε τραπεζα οχι πληρης ιδιωτικη αλλα εχω ασφαλεια ικα και ιατρικη περιθαλψη.δικαιουμαι το επιπλεον εξαμηνο του οαεδ η οχι?

και κατι αλλο το 2ωρο το μειωμενο σε ποσο χρονο αντιστοιχει αν το παρεις σε αδεια?

ας με κατατοπισει καποιος τι δικαιουμαστε και ποσο χρονο συνολικα μπορουμε να καθησουμε για το μεγαλωμα του παιδιου μετα την γεννηση του!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

EMEIS POU DOULEVOUME SE TRAPEZES KAI NAYTHLIAKES ETAIRIES DYSTHXWS DEN DIKAIOUMASTE TO 6MHNO TOU OAED. VLEPEIS PWS FTIAXNOUNE TOUS NOMOYSOPWS VOLEVEI AYTOUS APO TOUS OPOIOUS TA PAIRNOUN..... ASE ALO 8EMA AYTO.

LOIPON EMEIS DIKAIOUMASTE MEIWMENO WRARIO GIA ENA XRONO 2 WRES KAI GIA TON YPOLOIPON ENAMISH XRONO MIAMISH WRA. OLO MAZI ANTISTOIXEI SE 132 ERGASIMES MERES (PERIPOU PENTEMISH MHNES) ALLA PREPEI NA SYMFWNHSEI O ERGODOTHS SOU GIA NA TO PAREIS SAN ISOXRONH ADEIA.

AYTA. ELPIZW NA VOH8HSA.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν δουλευεις σε τραπεζα αλλά εχεις ασφάλεια ΙΚΑ (μαλλον η σύμβαση σου είναι υπαλληλου γραφείου και οχι τραπεζουπαλληλου) τότε δικαιούσε το 6μηνο.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...