Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΑΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ/ΟΛΟΥΣ

 

ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΟΛΥ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΜΑΙ 5,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ. ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΟΛΑ ΒΓΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΜΟΝΗΡΗΣ ΟΜΦΑΛΙΚΗ ΑΡΤΗΡΙΑ.ΣΤΟΥΝ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΣΤΗ 15Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΡΙΠΗ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ, ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να μην ανυσηχεις και να μην στεναχωριεσε για τιποτα οι γιατροι ξερουν και εγω πηρα αντιβιωση γιατι εκανα απονευρωση και την 14 εβδομαδα εκανα ενεση προγεστερονης ειχα και συμπτωματα προεκλαμψιας τελος παντων ειναι πολλα προς το τελος λοιπον βλεπαν στο ντοπλερ οτι το ενα μωρο πιεζοταν μου ζητησαν να ξανακανουμε ντοπλερ μετα απο 2 εβδομαδες και ολα ηταν καλα αν ο γιατρος ειναι καλος χαλαρωσε και απολαυσε την εγκυμοσηνη σου.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

ολες οι μελλουσες μαμαδες ανχωνομαστε κ εγω το ιδιο ,αλλο αγχος ειχα στην αρχη ,αλλο τωρα που ειμαι στο τριτο τριμηνο.παντως εγω προσπαθω να κανω θετικες σκεψεις και με βοηθαει να ψαχνω στο ιντερνετ για παιδικα πραγματακια κ να σκεφτομαι ποιες αγορες θα κανω,να σκεφτεσαι οτι σε κανει χαρουμενη και πιστεψε το ολα καλα θα πανε κ θα ερθει η μερα που θα κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου.ολες εχουμε προβληματα στην εγκυμοσυνη δεν εισαι η μονη!!!αντε με το καλο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΨΥΧΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΘΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

για τη μονηρη δε χρειαζεται απ οτι ξερω να ανησυχεις εκτος αν σου ειχαν βρει και αλλα ευρηματα σε αυχενικη και β επιπεδου.

κοιτα και αυτα

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24605

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2369

 

τωρα για το κρυωμα δε νομιζω να ειναι προβλημα, πηρες χαπια χωρις να ρωτησεις το γιατρο? δηλ. αντιβιωση, αντιπυρετικα κτλ.? αλλιως ενα απλο κρυωμα δεν επηρεαζει το μωρο.

 

χαλαρωσε και απολαυσε το.

 

καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου.

OtE5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ ΝΤΕΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ. Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...