Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πανεπιστημιακο νοσοκομειο Λαρισας


cristina.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 1 month later...
Γειά σου cristina. Εγώ γέννησα στο Πανεπ. Νοσοκομείο πριν ένα χρόνο.

Γιατρό είχα τον κ. Κων/νο Νταφόπουλο

 

 

Καλησπέρα!Πώς ήταν η εμπειρία σου εκεί?πόσο πλήρωσες?τα δωμάτια ήταν καθαρά?υπήρχαν μονόκλινα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Γέννησε η αδερφή μου στο Πανεπιστημιακό πριν από 2,5 μήνες...έμεινε πολύ ευχαριστημένη,ειδικά από τις μαίες...μονόκλινα δωμάτια υπάρχουν αλλά δεν νομίζω ότι είναι και πολύ εύκολο να μπεις,πρέπει να έχεις μέσον...απ'όσο θυμάμαι πάντως ήταν πολύ καθαρά,η μαίες εξυπηρετικότατες και δεν νομίζω ότι πληρώνεις κάτι...αν και νομίζω ότι αυτό ισχύει για καισαρική,στον φ.τ. νομίζω κάτι πληρώνει΄ς αλλά είναι ελάχιστο το ποσό..

MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Γέννησε η αδερφή μου στο Πανεπιστημιακό πριν από 2,5 μήνες...έμεινε πολύ ευχαριστημένη,ειδικά από τις μαίες...μονόκλινα δωμάτια υπάρχουν αλλά δεν νομίζω ότι είναι και πολύ εύκολο να μπεις,πρέπει να έχεις μέσον...απ'όσο θυμάμαι πάντως ήταν πολύ καθαρά,η μαίες εξυπηρετικότατες και δεν νομίζω ότι πληρώνεις κάτι...αν και νομίζω ότι αυτό ισχύει για καισαρική,στον φ.τ. νομίζω κάτι πληρώνει΄ς αλλά είναι ελάχιστο το ποσό..

 

 

Ευχαριστώ για την απαντηση.Να σας ζήσει το μωράκι!Ποιος την παρακολουθούσε πριν γεννήσει?Εμένα το πρώτο τριμηνο ο Μεσσήνης αλλά τώρα ένας άλλος γυναικολόγος στην πόλη που μένω.Λες να με δεχτούν αν πάω ένα μήνα πριν γεννήσω?Καισαρική θα κάνω.Πόσες μέρες θα μείνω?ο άντρας μου απαγορεύεται να μενει στο δωμάτιο μου(αν είναι μονόκλινο)?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για την απαντηση.Να σας ζήσει το μωράκι!Ποιος την παρακολουθούσε πριν γεννήσει?Εμένα το πρώτο τριμηνο ο Μεσσήνης αλλά τώρα ένας άλλος γυναικολόγος στην πόλη που μένω.Λες να με δεχτούν αν πάω ένα μήνα πριν γεννήσω?Καισαρική θα κάνω.Πόσες μέρες θα μείνω?ο άντρας μου απαγορεύεται να μενει στο δωμάτιο μου(αν είναι μονόκλινο)?

 

Καλημέρα..Ξεκίνησε με τον Νταφόπουλο αλλά μετά την παρακολουθούσαν ειδικευόμενοι...όταν έφτασε η ώρα για να γεννήσει (κι η αδερφή μου νε καισαρική γέννησε) πήγε στον Νταφόπουλο και του είπε να την ξεγεννήσει αυτός...αυτός ενώ της είπε ότι κανονικά δεν θα έπρεπε γιατί δεν την παρακολουθούσε τελικά συμφώνησε...Έχω την εντύπωση ότι θα σε δεχτούν,στο κάτω κάτω δημόσιο νοσοκομείο δεν είναι???Για να είσαι σίγουρο όμως πάρε τηλέφωνο πρώτα και ρώτα,μην σε πάρω και στο λαιμό μου...η αδερφή μου έμεινε 4 μέρες (τόσες σε κρατάνε άσχετα αν έκανες φ.τ. ή καισαρική) και δεν επιτρέπεται να μείνει κανένας μαζί σου εκτός από τις ώρες επισκεπτηρίου..στο μονόκλινο νομίζω ότι επιτρέπεται,αλλά και πάλι δεν έιμαι και πολύ σίγουρη...

http://www.uhl.gr/main.asp?id=5 μπες εδώ να δεις πληροφορίες....

MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εκει γεννησα και τα 2 παιδια μου στον Νταφοπουλο. ειναι πολυ καλο το περιβαλλον και πολυ καθαρο, φαγητο νοστιμο, αλλα δεν αφηνουν συνοδο παρα μονο 2 ωρες στο επισκεπτηριο. αν ειναι δευτερος τοκετος και ολα με το μωρο και τη μαμα ειναι καλα μπορεις να φυγεις και στις 3 μερες. εγω με ΟΓΑ δεν πληρωσα τιποτα ενω η νυφη μου με ΙΚΑ πληρωσε 210 ευρω για 3 νυχτες. οχι δηλαδη ασχημα.

οσον αφορα τους γιατρους ειναι ολοι καλοι ακομη και οι ειδικευομενοι. το λεω γιατι εχω εμπειρια αφου συνολικα στις 2 εγκυμοσυνες μου εκανα αν θυμαμε 12 εισαγωγες. επισης απο 2 φιλες μου ξερω οτι ο Νταφοπουλος και 2 μηνες πριν το τελος να πας σε δεχεται. βεβαια δεχεται μονο απογευμα και κοστιζει 60 ευρω ( γιατι ειναι επικουρος καθηγητης) αλλα τα αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

cristina αν επιτρεπεται απο που εισαι? Εγω γενησα πριν ενα χρονο στο πανεπιστημιακο της Λαρισας με γιατρο τον Μαδεμτζη (πολυ καλος γιατρος) φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο. ΟΙ μαιες ηταν πολυ καλες στα χειρουργεια. Οι νοσοκομες στην κλινικη ειναι απαραδεκτες. Δεν επιτρεπουν συνοδο. Εγω ημουν σε δυκλινο, πολυ καθαρα τα δωματια . 8 στις 10 που παρακολουθουσε ο Νταφοπουλος καναν καισαρικη(τυχαιο?) Κατα τα αλλα ηταν οκ. Πληρωσα 390 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά και συγνώμη που σε ξέχασα...

όπως έχω γράψει γέννησα στο Παν. με γιατρό τον Νταφόπουλο και φυσιολογικό τοκετό. Τον γιατρό σου τον συστήνω ανεπιφύλακτα αλλά είναι βοηθός του Μεσσήνη (κάτι είχες γράψει). Καλή εντύπωση μου έκανε η Σκέντου αν και λίγο απότομη και η Βερικόκου ειδικευόμενη γιατρός.

Κανένα πρόβλημα δεν είχα ούτε με τις μαίες (εννοείτε όμως ότι ζητάς βοήθεια και πιέζεις).

Εκείνο που μου χάλασε όλη την καλή εντύπωση ήταν οι παιδίατροι...

Και για το φόβο που εξέφρασες εγώ το συγκεκριμένο γιατρό δεν το συνάντησα...

Link to comment
Share on other sites

cristina αν επιτρεπεται απο που εισαι? Εγω γενησα πριν ενα χρονο στο πανεπιστημιακο της Λαρισας με γιατρο τον Μαδεμτζη (πολυ καλος γιατρος) φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο. ΟΙ μαιες ηταν πολυ καλες στα χειρουργεια. Οι νοσοκομες στην κλινικη ειναι απαραδεκτες. Δεν επιτρεπουν συνοδο. Εγω ημουν σε δυκλινο, πολυ καθαρα τα δωματια . 8 στις 10 που παρακολουθουσε ο Νταφοπουλος καναν καισαρικη(τυχαιο?) Κατα τα αλλα ηταν οκ. Πληρωσα 390 ευρώ.

 

Δεν ξέρω γιατί το λες αυτό. Εγώ ξέρω ότι δεν είναι έτσι...

Βέβαια αν κάποια κοπέλα έκανε εξωσωματική πάει κατευθείαν για καισαρική όποιο γιατρό και αν έχει...και πολλές κοπέλες που είναι στον Νταφόπουλο έχουν κάνει εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites

cristina αν επιτρεπεται απο που εισαι? Εγω γενησα πριν ενα χρονο στο πανεπιστημιακο της Λαρισας με γιατρο τον Μαδεμτζη (πολυ καλος γιατρος) φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο. ΟΙ μαιες ηταν πολυ καλες στα χειρουργεια. Οι νοσοκομες στην κλινικη ειναι απαραδεκτες. Δεν επιτρεπουν συνοδο. Εγω ημουν σε δυκλινο, πολυ καθαρα τα δωματια . 8 στις 10 που παρακολουθουσε ο Νταφοπουλος καναν καισαρικη(τυχαιο?) Κατα τα αλλα ηταν οκ. Πληρωσα 390 ευρώ.

 

θα διαφωνησω για τον Νταφοπουλο γιατι εγω 9 γνωστες μου γεννησαν 9 φυσιολογικους εκανε;). η ακαματρα εχει δικιο σε αυτο που λεει επειδη ασχολειτε με εξωσωματικες εχει πολλες διδυμες κυησεις αρα και καισαρικες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Δεν ξέρω γιατί το λες αυτό. Εγώ ξέρω ότι δεν είναι έτσι...

Βέβαια αν κάποια κοπέλα έκανε εξωσωματική πάει κατευθείαν για καισαρική όποιο γιατρό και αν έχει...και πολλές κοπέλες που είναι στον Νταφόπουλο έχουν κάνει εξωσωματική.

Κοριτσια δεν δυσφημιζω τον κ. Νταφοπουλο απλα μου εκανε εντυπωση πως 4 ημερες που εμεινα εκει οποια ελεγε πως ηταν ο γιατρος της ειχε κανει καισαρικη. Αλλωστε τον ανθρωπο δεν τον ξερω ουτε γιατρο τον ειχα και απ οτι λεγαν τα κοριτσια ηταν πολυ καλος γιατρος. Ισως ηταν αυτο που λετε με την εξωσωματικη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

litsat, γιατί λες "μακριά" απο τη Σκέντου; Αν και έχω ακούσει ότι τώρα δεν είναι στο Πανεπιστημιακό. Εχεις π[ροσωπική εμπειρία ή έχεις ακούσει απο κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Για το Πανεπιστημιακό Λάρισας έχω να πω τα καλύτερα. Νοσηλεύτηκα εκεί για ενάμιση μήνα πριν γεννήσω. Γέννησα με καισαρική με γιατρό τον κ. Μεσσήνη. Πλήρωσα μόνο γυρω στα 300 ευρώ τα οποία πήρα πίσω απο την ασφάλεια. Ολο το προσωπικό, ιατρικό και νοσηλευτικό, ήταν άψογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα

κ εγω θα γεννησω στο πανεπιστημιακο με γιατρο τον κ.Γκαρα. εχει ακουσει καμια γι αυτον?

Παντως γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα για το νοσοκομειο κ τις υπηρεσιες.

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Για το Πανεπιστημιακό Λάρισας έχω να πω τα καλύτερα. Νοσηλεύτηκα εκεί για ενάμιση μήνα πριν γεννήσω. Γέννησα με καισαρική με γιατρό τον κ. Μεσσήνη. Πλήρωσα μόνο γυρω στα 300 ευρώ τα οποία πήρα πίσω απο την ασφάλεια. Ολο το προσωπικό, ιατρικό και νοσηλευτικό, ήταν άψογο.

βρε ντιν, εσύ είχες τον διευθυντή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτό έλειπε να έπαιρνε χρήματα μαύρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

κ εγω θα γεννησω στο πανεπιστημιακο με γιατρο τον κ.Γκαρα. εχει ακουσει καμια γι αυτον?

Παντως γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα για το νοσοκομειο κ τις υπηρεσιες.

είναι πολύ καλός. έχω ακούσει καλά λόγια μόνο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν δυσφημιζω τον κ. Νταφοπουλο απλα μου εκανε εντυπωση πως 4 ημερες που εμεινα εκει οποια ελεγε πως ηταν ο γιατρος της ειχε κανει καισαρικη. Αλλωστε τον ανθρωπο δεν τον ξερω ουτε γιατρο τον ειχα και απ οτι λεγαν τα κοριτσια ηταν πολυ καλος γιατρος. Ισως ηταν αυτο που λετε με την εξωσωματικη.

η αδερφή μου είχε τον Νταφόπουλο. πολύ καλός σε όλα! γέννησε με φυσιολογικό τοκετό. περισσότερο βέβαια ευγνωμονεί τη μαία για την ουσιαστική βοήθεια εκείνη την ώρα.δεν θυμάμαι δυστυχώς το όνομά της.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...