Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτήριο Ήρα - Καλαμάτα


Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι νέα στην παρέα, μόλις λίγων εβδομάδων έγκυος. Εύχομαι καλή τύχη σε όλους και όλες με εγκυμοσύνες και νέα μωράκια. Επειδή ζω σε κωμόπολη στο νότο, αναρωτιόμουν αν κάποια/-ος γνωρίζει πληροφορίες για το μαιευτήριο Ήρα στην Καλαμάτα. Είμαι ευγνώμων για οποιαδήποτε πληροφορία. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας! Είμαι νέα στην παρέα, μόλις λίγων εβδομάδων έγκυος. Εύχομαι καλή τύχη σε όλους και όλες με εγκυμοσύνες και νέα μωράκια. Επειδή ζω σε κωμόπολη στο νότο, αναρωτιόμουν αν κάποια/-ος γνωρίζει πληροφορίες για το μαιευτήριο Ήρα στην Καλαμάτα. Είμαι ευγνώμων για οποιαδήποτε πληροφορία. Ευχαριστώ.

 

Απ'ότι ξέρω το Ήρα εχει κλείσει από πέρυσι κ όλοι οι γιατροί ειναι στο Λητώ.Δεν ξέρω αν εχειαλλάξει κάτι...

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρη πως έχει κλείσει, αφού μία γνωστή της οποίας ο γιατρός ήταν στο Ήρα, γέννησε πριν λίγους μήνες στην Αθήνα (ο δικός της γιατρός δεν συνεργάζεται με το ΛΗΤΩ).

Αν θέλεις πληροφορίες για το ΛΗΤΩ, μπορώ να σου πω, έχω γεννήσει και τα 2 παιδιά εκεί. Έχεις τον γιατρό σου στην Καλαμάτα?

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ΗΡΑ έχει κλείσει και όλοι οι γιατροί εκτός απο έναν ειναι στη ΛΗΤΩ. Και εγω και τα δυο μου παιδάκια εκεί τα γέννησα και αν θες λεπτομέρειες πες

RX1Ip3.png

sZh5p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Dimileo13 είπε:

Μπορεί κάποια κοπέλα που έχει γεννήσει στο λητω να μου πει εμπειρία.και κόστος των δωματίων;καλύπτει εοππυ;κάποια γυναικολόγο γυναίκα ;

Καλησπέρα εγω γέννησα πριν ενα χρονο στο Λητώ.

Σε γενικές γραμμές δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένη αλλά δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές.

Σε τρίκλινο ήμουν γτ δεν υπήρχε εκείνες τις μέρες διαθεσιμότητα σε 2κλινο. Σε γενικές γραμμές τα δωμάτια είναι μικρά και είναι ζεστά. Κλιματιστικό άνοιξαν στο διάδρομο και αυτό γτ τους έβαλαν όλοι χέρι,οι καναπέδες στους διαδρόμους απλά άθλιοι... Σκισμενοι και χωρίς μαξιλάρια..

Απο την άλλη το προσωπικό είναι εξυπηρετικο,είναι σα να παλεύουν με το τπτ.. Απο βοήθεια σε θέματα θηλασμού δεν μπορώ να σου πω γτ δεν είχα ζητήσει,η παιδίατρος μας μου είπε κάποια πράγματα (Δούκα) .

Δεν προσφέρουν κάτι στο μωρό εκτός απο το γάλα αν χρειαστείς οπότε πρακτικά θα πρέπει να εχεις τα πάντα μαζι σου.

Γιατρό έχω την Οικονόμου Σοφία είμαι πολύ ευχαριστημένη,όλο το βράδυ πριν γεννήσω δεν έφυγε καθόλου απο το μαιευτήριο και εξάντλησε όλα τα περιθώρια πριν παει για καισαρική ,σε γενικες γραμμες απ'όσο ξέρω είναι υπέρ του φυσιολογικού χωρις όμως να ρισκάρει σε κάτι.

Το 2ο βράδυ στο δωμάτιο μείναμε 2 κοπέλες της ίδιας γιατρού και μάλιστα επεδίωξε να μείνουμε έτσι μέχρι και που φύγαμε.Η άλλη κοπελα γέννησε φυσιολογικά επίσης πολυ ευχαριστημένη.

Ααα ξέχασα να πω ότι εκτός απο μια μαία τη Βίκυ που έδιωχνε τον κόσμο απο το δωμάτιο οι υπόλοιποι δεν έλεγαν τπτ. 

Η κουμπάρα μου που γέννησε σε 2κλινο (επίσης πολύ μικρό) ήταν τυχερή και ήταν τελείως μόνη της.Η διαφορά ότι εχει πολυθρόνα στο δωμάτιο..

Εεε τι άλλο.. 

Τιμές σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...