Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΝΑ ΜΕ ΑΝΗΛΙΚΟ, ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΥΛΑΚΗ????????????????


nea mamaka

Recommended Posts

ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ\1 ΕΓΩ ΩΣ ΜΑΝΑ ΜΕ ΑΝΗΛΙΚΟ ΤΕΚΝΟ Ή ΑΥΤΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΕ ΑΝΗΛΙΚΟ ΤΕΚΝΟ;

ΤΟ ΑΔΙΚΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ! ΦΟΝΟΣ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ!

 

ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΕΣΚΑΣΕ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 11:00!

ΣΤΙΣ 17 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ.

ΜΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΧΘΕΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ :

 

- ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΗΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΕΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ! ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ, ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΟΥΜΕ ΔΥΟ ΛΕΠΤΑ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ. ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ. ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΣΕΙΣ! ΜΟΝΟ Η ΒΑΣΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΝΑ ΜΑΥΡΟ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΛΛΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΙΕ ΜΑΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ. ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΒΡΙΣΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΖΩΗΣ!

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΘΕΛΕΙ! ΕΓΩ ΟΧΙ ΜΑΥΡΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ!!!!!!!!!! ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΘΑ ΤΑ ΦΟΡΑΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πλακα κανει...??

Ελεος δηλαδη !!!! Πρωτα μνημοσυνο και μετα βαφτιση ..... Μα που τα σκεφτονται απορω ...

 

Ο παππους ειναι ο παππους του αντρα σου ή του παιδιού σου ? Οχι πως εχει σημασια αλλα με πιασε περιεργεια :)

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αντί για γλυκάκι βάφτισης θα μοιράσετε... κόλλυβα;

Ήμαρτον πιά! Μα πώς το σκέφτηκε :?:

Ο άντρας σου πρέπει να πιέσει τη μάνα του ν' αλλάξει τη μέρα του μνημοσύνου. Αφού θα έχει κόσμο στο χωριό, όπως λέει, γιατί δεν το κάνει στις 16 το Σάββατο και να γίνει κανονικά και μόνο η βάφτιση την Κυριακή;

Στην τελική, αν δεις πως δεν παίρνει από λόγια, κοίτα αν μπορείς ν' αλλάξεις εσύ την ημερομηνία ή την εκκλησία.

Καλά ξεμπερέματα :roll:

Link to comment
Share on other sites

:shock: απίστευτο... κι όμως αληθινό που λένε!

 

Έχετε 1000 δίκια!

 

άποψή μου είναι, με τη σύμφωνη γνώμη του αντρούλη σου να την κάνετε την αλλαγή και να την αφήσετε να ψάχνεται!

και επειδή στάνταρ θα σας κάνει και μούτρα-πόζες... να της πείτε

"ε... μεγάλη γυναίκα είσαι... πόση συγκίνηση να αντέξεις σε μιά μέρα;;;.... για σένα το κάναμε... εμείς εσένα σκεφτήκαμε!"

ε, μα πιά ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!!!

 

ηρέμησε κοπέλα μου... την κορούλα σου και τον αντρούλη σου πάνω απ' όλα!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ! ΕΤΩΝ 103!

ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ Η ΠΙΕΣΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΜΙΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ!

ΘΑ ΤΗΝ ΣΦΑΞΩ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια όλα είναι στην ζωή. και όταν είναι για εναν άνθρωπο που ήταν και 103 χρονών δεν υπάρχει και μεγάλος πόνος. Εγω θα την άφηνα να κάνει το μνημόσυνο (δεν είναι κάτι μακαβριο όπως ή κηδεία ή κάποιο κοντινό μνημόσυνο ενός νέου ανθρώπου με πολύ πόνο και θλίψη) απλως δεν θα πήγαινα. Θα έμενα σπίτι να ετοιμαστω για την βάφτιση του παιδιού μου. Ο άνδρας μου αν ήθελε μπορούσε να πάει στην εκκλησία αλλα στον καφέ να γυρνούσε σπίτι να ετοιμαστει. Η πεθερα ας μην ερχοταν και στην βάφτιση δεν θα με ενοιαζε

.png
Link to comment
Share on other sites

Look at the bright side of life....

Οντως ειναι χαζομαρα της...Αν δεν αλλαξει αυτη, τοτε ξεκαθαρισε της εσυ οτι δεν προκειται να πας, θα ασχοληθεις με τα της βαφτισης ας πανε οι συγγενεις που θα πανε και μετα ολοι οι δικοι σου και οι φιλοι σας ας ερθουν κανονικα στην βαφτιση. Και ο αντρας σου ας αποφασισει τι θα κανει. Βεβαια εμεις το λεμε απο εξω καταλαβαινω ομως τοσο πολυ την συγχιση σου... Αλλα προσπαθησε να κρατησεις την ψυχραιμια σου.

Link to comment
Share on other sites

1) Θα της το έλεγα ότι μου φαίνεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ

2) Θα συγχιζόμουν όπως κι εσύ και μετά θα επικεντρωνόμουν στη βάφτιση προσπαθώντας να το διαγράψω

3) Δεν θα άλλαζα την εκκλησία για να αποφύγω περαίτέρω φασαρίες

4) Θα αδιαφορούσα αν δεν ερχόταν, μια που σίγουρα η μόνη που θα έχανε θα ήταν εκείνη και όχι εγώ

5) Φυσικά εννοείται ότι δεν θα πήγαινα στο μνημόσυνο!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλλαξαμε εκκλησια τελικά!

Η πεθερα ανενδοτη, "δεν βλεπω που ειναι το κακο" είπε στην μαμα μου!

" Αμέσως παρεξηγηθηκαν τα παιδια"

 

Κλείσαμε ενα εκκλησακι σε ενα λόφο λίγο πιο έξω από το χωριό!

Τωρα με τους καλεσμενους δεν ξερω τι θα γινει! Τα προσκλητηρια εχουν ηδη σταλεί!

Σκέφτομαι να ενημερωσω τηλεφωνικά τους φιλους μας και οσο για τους συγγενείς της χ@*$^&α! Ας κάνουν οτι θέλουν! Οι δικοί μου στην βάπτιση θα έρθουν!

Ο άντρας μου πάει να τραλαθεί απο την στεναχωρια του! Τα κανονισε ολα μονος του και μετα μου το ανακοινωσε! Ευτυχως δηλαδη γιατι μετα απο ολα αυτα το σιγουρο ειναι οτι εμενα θα κατηγορουσαν ως αντιδραστική!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα τι σου έγραψαν τα άλλα κορίτσια , η πεθερά σου όμως είναι πολύ μεγάλο ούφο με το συμπάθειο, πες της να το ξεχάσει αλλιώς να της πεις η βάφτιση θα γίνει αλλού νέτα-σκέτα..

Link to comment
Share on other sites

1) Θα της το έλεγα ότι μου φαίνεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ

2) Θα συγχιζόμουν όπως κι εσύ και μετά θα επικεντρωνόμουν στη βάφτιση προσπαθώντας να το διαγράψω

3) Δεν θα άλλαζα την εκκλησία για να αποφύγω περαίτέρω φασαρίες

4) Θα αδιαφορούσα αν δεν ερχόταν, μια που σίγουρα η μόνη που θα έχανε θα ήταν εκείνη και όχι εγώ

5) Φυσικά εννοείται ότι δεν θα πήγαινα στο μνημόσυνο!!!

 

Αφού ξεπέρασα το πρώτο σοκ του τίτλου του topic :lol:

θα συμφωνήσω με το mataki! :wink:

Ψυχραιμία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θέλω να σε "μπριζώσω", αλλά πραγματικά επείδη είμαι super Πεθερόπληκτη, εγώ θα την έπαιρνα με τις πέτρες στην κυριολεξία!

 

Έχω ακούσει και έχω ζήσει αλλά αυτό και εάν είναι!

 

Τι να πω? Αφού ο σύζυγος σε υποστηρίζει και έχετε την ίδια γνώμη μην ανησυχείς θα την πιέσετε και θα γίνουν όλα όπως τα θέλετε.

 

Στην τελική βάλε βέτο και εξήγησέ της πως έχεις θυμώσει μαζί της!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο θετικά.ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΤΑΣΟΤΑΝ ΥΠΕΡ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπάρχουν άρα και χειρότερα.

Ολα καλά θα πάνε και ολα τέλεια θα γίνουν.Απέφυγε να μιλησεις μαζί της προς αποφυγην χειρότερων καταστάσεων και όργάνωσε όσο καλύτερα θιέλεις και μπορείς την βάπτηση.Αυτο θα θυμάστε μετά απο χρόνια .

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έκανες είναι το καλύτερο. Και πάλι καλά που έχεις τον άντρα σου στο πλευρό σου.....

 

Με το καλό να γίνει η βάπτιση και προσοχή μην μεταφέρει η πεθερά σου το μνημόσυνο στην καινούργια εκκλησία :lol::lol: (απίστευτη η πεθερά πάντως. Δεν μπορούσε να κανονίσει το μνημόσυνο άλλη ημερομηνία; Πόσοι πια θα ήθελαν να πάνε σε μνημόσυνο χρόνου ενός παππού 103 χρονών; Δεν τους έκανε χάρη. Σε μπελά τους έβαζε!!!! ).

 

 

sorry, προσπαθώ λίγο να το διακωμωδίσω για να μην στενοχωριέσαι.....

Όλα θα πάνε καλά.... Καλό όνομα!!!!

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

και προσοχή μην μεταφέρει η πεθερά σου το μνημόσυνο στην καινούργια εκκλησία :lol::lol:

 

Λες;;;;;;;;;

Αλλα πάλι δεν θα της το πω καν οτι αλλαξαμε! Αστην να πιστευει οτι θελει!

Link to comment
Share on other sites

και προσοχή μην μεταφέρει η πεθερά σου το μνημόσυνο στην καινούργια εκκλησία :lol::lol:

 

Λες;;;;;;;;;

Αλλα πάλι δεν θα της το πω καν οτι αλλαξαμε! Αστην να πιστευει οτι θελει!

Χίλια κουράγια να έχετε να αντέχετε αν άρχισε απο τώρα που είστε και νιόπαντροι...

Καλά έκανες και της έδειξες οτι δεν είναι σωστό αυτό που έκανε...και βέβαια είναι το ίδιο μακάβριο με τα άλλα τα μυστήρια του είδους αυτού...ούτε να το πώ δεν μπορώ μπροστά σε τόσο χαρμόσυνο γεγονός όσο η βάφτιση..

Μήν φορέσεις μαύρα...και άν το φέρει και η ώρα που λένε να χορέψετε κιόλας... :lol:

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

και προσοχή μην μεταφέρει η πεθερά σου το μνημόσυνο στην καινούργια εκκλησία :lol::lol:

 

Λες;;;;;;;;;

Αλλα πάλι δεν θα της το πω καν οτι αλλαξαμε! Αστην να πιστευει οτι θελει!

Χίλια κουράγια να έχετε να αντέχετε αν άρχισε απο τώρα που είστε και νιόπαντροι...

Καλά έκανες και της έδειξες οτι δεν είναι σωστό αυτό που έκανε...και βέβαια είναι το ίδιο μακάβριο με τα άλλα τα μυστήρια του είδους αυτού...ούτε να το πώ δεν μπορώ μπροστά σε τόσο χαρμόσυνο γεγονός όσο η βάφτιση..

Μήν φορέσεις μαύρα...και άν το φέρει και η ώρα που λένε να χορέψετε κιόλας... :lol:

 

 

Σιγά μην φορέσω μαυρα στην βαπτιση του παιδιου μου!

Οσο για το χορο.......................... 9 μήνες στην εγκυμοσυνη και αλλους 4 μετά περιμένω πως και πως την στιγμή που θα κατακτήσω την πίστα!

Θα του δωσω να καταλάβει! Ωπα, ώπα, ώπα............

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα εκανες και θα κανεις ακου το ατομο τι σκεφτηκε απιστευτη η πεθερα σου η δικη μου δεν παει πισω μετα το γαμος μας πηγε σε κηδεια για να καταλαβεις ολες την ιδια σχολη εχουν τελειωσει

 

α και για να ξεσπασεις μετα της δεκα το βραδυ ολα τα ομορφα κοριτσια στο τσατ καθε βραδυ θαβουμε πεθερες ελα εχει πλακα και θα ξεδωσεις κιολας

 

με το καλο να βαφτισεις το ζουζουνακι σου και γραψτην εκει που δεν πιανει μελανι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...