Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γάμος και βάφτιση μαζι


evoulita

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Αγάπη είναι ...

Η μαμά και ο μπαμπάς να παντρεύονται για δεύτερη φορά και να αισθάνονται το ίδιο ερωτευμένοι...

[/b]Ευτυχία είναι...

Να έχουν και μένα δίπλα τους επίτιμο καλεσμένο και πρωταγωνιστή αφού αμέσως μετά θα ακολουθήσει το ιερό μυστήριο της Βάπτισής μου...

Τιμή είναι ...

Να σας έχουμε δίπλα μας σ' αυτή την ημέρα γιορτής για την οικογένειά μας...

 

 

το βρήκα εδώ μέσα αλλά δε θυμάμαι που ακριβώς.

 

μου αρέσε πολύ και το κράτησα για τον ξάδελφό μου που θα κάνει το γάμο μαζί με τη βάπτιση του μωρού.

 

ελπίζω να σου αρέσει. :D

Link to comment
Share on other sites

-7.jpg

mesa.jpg

 

Αυτο ηταν το δικό μας προσκλητηριο...

Μεσα στο καλαθι υπηρχαν 3 χαρτακια...

 

Το πρωτο τυλιγμενο σαν παπυρος ελεγε...

Πριν λίγο καιρό δώσαμε μεταξύ μας μια υπόσχεση για αγάπη

πίστη, σεβασμό και μια σωστή οικογένεια.

Η οικογένεια αυτή στήθηκε και σύντομα ένα νέο μέλος ήρθε

και προστέθηκε σε αυτή. Ο πριγκηπομούρης μας ….

Αποφασίσαμε την υπόσχεση μας αυτή να την δώσουμε και μπροστά στο Θεό

Και ο μικρούλης μας είπε... Βαρέθηκα να με λέτε πριγκηπομούρη… Θέλω να μου δώσετε ένα όνομα, να γιορτάζω και να μου φέρνουν δώρa !

Σας περιμένουμε….

Κουμπάρες & νονές

χχχχχ & χχχχχχ

 

Θανάσης - Δώρα

 

Το δευτερο σαν γραμμα τυλιγμενο στα 3 με μια μικρη καρδουλα αυτοκολλητη (μικρουλι αυτο)

 

Ξεχάσαμε να σας πούμε που και πότε…

Την Κυριακή 1 Ιουλίου 2007

στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου στο Πέραμα

να μας πετάξετε ρύζι …

και να μάθετε το όνομα του πριγκηπομούρη.

 

Και επειδη ξεχασα να γραψω την ωρα :lol: εβαλα και ενα τριτο χρωματιστο σαν σαιτα που ελεγε

 

12.00

το μεσημέρι

 

(αυτο κανεις δεν καταλαβε γιατι ειχε γινει ολοι νομιζαν οτι ηταν ετσι προσχεδιασμενο.. :lol:

 

Ο δευτερος.....

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι... αλλα μουπηρε πολυ καιρο μεχρι να κοψω και να κολλησω ολα αυτα..

Αλλα ηταν ειδικη περιπτωση γιατι δεν μπορουσα να σκεφτω κατι αλλο να ταιριαζει και στις δυο περιπτωσεις μαζι..

Στο επομενο θα κανω κατι πιο απλο (μην σου πω θα παρω ετοιμο.. :lol: )

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

evoulita,τι θα έλεγες για ένα προσκλητήριο που θα είναι σαν παραμύθι, όπου θα αναφέρει κάτι που σε μία σελίδα για το ζευγάρι και μετά για την γέννηση του παιδιού, δεν μπορώ να βοηθήσω στο κείμενο, αλλά σαν ιδέα μόνο. Θα μπορούσε να είναι κομμένα χαρτονάκια και δεμένα με κορδελίτσα, που θα ανοίγουν σαν βιβλίο και να έχει και ζωγραφιές ίσως ή κάτι άλλο.... εκτός από το κείμενο. δεν ξέρω αν σου έδωσα να καταλάβεις τι εννοώ με τον καλύτερο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει παρομοιο με αυτο που περιγραφεις αλλα ηταν σαν καρτουν .. Το ειχε φτιαξει βεβαια γραφιστας για μια φιλη της αδελφης μου και ειχαμε μεινει ξεροι..

Ηταν οντως πολυ πρωτοτυπο.. Και ειχε και πολυ πλακα γιατι ειχε παρει δικες τους φωτο και τους ειχε κανει σαν καρικαρουρες και πρωταγωνιστουσαν αυτοι στην ιστορια.. :D

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.prosklitirio.com/ εδω εχει μια ιδεα για προσκλητηριο γαμου με βαπτιση... :wink:

Επισης θα μπορουσε να ειναι καπως ετσι http://www.prolab.gr/katalog/invit/index.php?start=5 με το παιδι μαζι σας στο φοτο...

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...