Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παλι ναυτια?βοηθεια..


Recommended Posts

καλημερα.διανυω τον 8ο μηνα και εδω και καμια εβδομαδα εχω τασεις για εμετο και παλι ενω απο τον τεταρτο μηνα και μετα σταματησαν.

τωρα δεν εχω καθημερινα αλλα 1 με 2 φορες την βδομαδα με πιανει.ειναι φυσιολογικο?εχει συμβει σε καμια αλλη?αρχιζω και ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα.και εκτος αυτου εχω και μουδιασμα των χεριων καθε βραδυ...

βοηθηστε με!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα.διανυω τον 8ο μηνα και εδω και καμια εβδομαδα εχω τασεις για εμετο και παλι ενω απο τον τεταρτο μηνα και μετα σταματησαν.

τωρα δεν εχω καθημερινα αλλα 1 με 2 φορες την βδομαδα με πιανει.ειναι φυσιολογικο?εχει συμβει σε καμια αλλη?αρχιζω και ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα.και εκτος αυτου εχω και μουδιασμα των χεριων καθε βραδυ...

βοηθηστε με!

 

Για το μούδιασμα των χεριών δεν ξέρω να σου πω, αλλά οι αναγούλες και οι εμετοί δεν μου κάνουν εντύπωση. Μεγαλωνει το μωρό βλέπεις και το στομάχι μας έχει πάει περίπατο! :mrgreen: Αλλες κοπέλες έχουν τρομερή καούρα, αλλες αναγούλες... ειναι μέσα στο πρόγραμμα και αυτα. Για τα χέρια ρώτα το γιατρό σου.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

HELENA123 Νομίζω ότι υπήρχε κάπου ένα ίδιο θέμα.

Ακριβώς τα ίδια είχα κι εγώ. Ουσιαστικά οι μόνοι 1-2 μήνες δεν είχα καθόλου ήταν νομίζω 6 και 7ος, άρχισαν πάλι στο τρίτο τρίμηνο οι ναυτίες.

Το μούδιασμα....δυστυχώς, επίσης...κάτι σαν μυρμύγκιασμα περισσότερο. Δυστυχώς, απ' το βράδυ που ήταν αρχικά έγινε όλο και περισσότερο, δηλαδή, και κατά τη διάρκεια της ημέρας..συνεχόμενα Κρατάει μέχρι και αρκετό καιρό μετά τον τοκετό (σ' εμένα τουλάχιστον). Αρχίζει πάλι όταν το παιδί έχει πάρει κάποιο βάρος......(απ' την αγκαλιά πλέον)...;)

Link to comment
Share on other sites

HELENA123 κι εγω το ιδιο επεθα...στον 8ο ξεκινησαν παλι οι εμμετοι... και αυτη τη φορα ειναι πολυ δυσκολο να σκυβω στην λεκανη με την κοιλάρα μου...ασε που πιεζομαι και μετα με πονάει...δεν ξερω τι να κάνω...υποφερω!

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον με καθυσυχαζετε λιγακι.τεταρτη εχω ραντεβου με τον ιατρο οποτε θα ενημερωθω και θα σας ενημερωσω.ευχαριστω κουκλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...