Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ+ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 1,5..........


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΕΦΤΑΣΕ Κ Η ΔΙΚΗ Μ ΩΡΑ,ΕΔΩ Κ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ(ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ,ΠΙΕΣΗ Κ ''ΠΑΣΠΑΤΕΜΑ'')ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ(:lol::lol:ΧΑΡΑ ΕΓΩ)1,5...ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Κ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ(ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ Κ ΔΝ ΣΕ ΞΕΠΕΤΑΝΕ)!!!ΧΘΕΣ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ,ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΓΙΚΟ Κ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑ Κ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Κ ΕΡΧΕΤΕ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ''ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΕΣ,ΑΦΟΥ ΔΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΝΑΚΙΑ'' ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΤΛ....ΜΕ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ''ΜΠΑ...ΤΙΠΟΤΑ...''ΕΓΩ ΣΟΚ(:shock::shock:,ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΟΥ?)ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Κ ΤΙ Μ ΕΙΠΑΝ Κ Μ ΛΕΕΙ ΟΤΙ''ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ 1,5 Κ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ(ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ).........ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΣ 40 Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΣΙ??

ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ....Κ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΝΩ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ ΣΚΗΒΩ Κ ΠΕΡΠΑΤΑΩ Κ ΣΚΑΛΕΣ ΑΝΑΙΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΝ ΚΑΘΟΜΑΙ Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ,ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.............ΔΙΑΦΩΤΗΣΤΕ ΜΕ...............(SORRY ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST),,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια απο το ιδια. Οταν ημουν εγκυος ειχα ημερομηνια 3/10 και 5 μερες πριν πηγα στο γιατρο μου και διαστολη καθολου. Μου ειπε ελα στις 4/10 για προκληση γιατι δε βλεπω φως.

το ιδιο βραδυ εσπασαν τα νερα και 1/10 γεννησα. Δε θελει αγχος!!! Οσο το σκεφτεσαι τοσο χειροτερα.

Βεβαια οταν πηγα στην κλινικη, με σπασμενα νερα, ειχα διαστολη 2 και δεν ελεγε να ανεβει με τιποτα. Μου εβαλαν πονους αλλα τιποτα, μδιαστολη 3 και ειχαν περασει 6 ωρες. Ωσπου εκανα επισκλειριδιο και ξαφνικα εκανα διαστολη και γεννησα.

Η συμβουλη μου ειναι να εισαι ηρεμη και να μην αγχωνεσαι, ολα θα πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα τα μωράκια έτοιμα να γεννηθούν στις 40 εβδομάδες...

Εγώ γέννησα στις 42 εβδομάδες. Στις 40 δεν είχα καν διαστολή. Στις 41 που 'παραβίασαν' τον ράχηλο για να ξυπνήσει και τελικά γέννησα 5 μέρες μετά.

Μην αγχώνεσαι και μη βιάζεσαι!

Με το καλό το μωράκι σου.

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακου ..περιμενε μια μερα που θα εφημερευει το παπαγεωργιου πες οτι εχεις και πονακια...θα σου κανουν εισαγωγη και θα γεννησεις εκει μια χαρα,,το ιπποκρατειο δεν το συμπαθω και πολυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 36η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ.

 

ΓΕΝΝΑΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.

 

ΡΙΑ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΕΦΤΑΣΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ. ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΝΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ.

 

ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ. Η ΦΥΣΗ ΞΕΡΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι κι εγώ το σκέφτομαι λιγάκι αυτό.. :? Αν ΛΕΜΕ αν έρθει και περάσει η ώρα αλλά δεν..? Τότε τί γίνεται??? :confused:

6Br6p3.png

''Life is what happens to you when you 're busy making other plans''

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΜΗ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΠΟΝΟΙ Ή ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΩΣ ΑΡΓΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε δώσει πητ 23/07... μέχρι τότε ο μπέμπης ήταν πολύ ψηλά και δεν έλεγε να κατέβει με τίποτε.. στην τελευταία επίσκεψη στο γιατρο μου, μου είπε ότι εάν μέχρι 22/07 δεν σε πιάσουν οι πόνοι ή σπάσουν τα νερά μπαίνεις μέσα... όντως 23/7 στις 6 το πρωί μπήκα μεσα, μου έβαλαν τεχνητούς πόνους, και στις 14.05 γέννησα φυσιολογικά.. παρεπιπτόντως η διαστολή μέχρι στις 12 το μεσημέρι ήταν 1... δεν ξέρω αν πρέπει πάντως να αφήνουν να περάσει η πητ και να μην γεννηθεί το μωρό...

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ??ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΩ,,,Κ ΓΩ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΕΚΕΙ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΝ.... lucky-sylvester ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΑΥΤΟ ΔΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ.....demi ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ??? 2 ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 1,5 ΔΛΔ ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ??Κ ΑΝ ΔΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ??ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ......-(-(ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ?? ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΗΤ ΜΟΥ.......ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΟΝΑΩ ΔΝ ΠΟΝΑΩ ΠΗΓΑΙΝΩ.....-(-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μολις γυρισα απο το νοσοκομειο,μου ειπαν οτι αν μεχρι το σαββατο δν με ποιασουν πονοι θα μου κανουν εισαγωγη.........ειμαι σε ασχημη κατασταση γιατι φοβαμαι παρα πολυ,λογικα θα μου κανουν τεχνητους πονους......-(-(!!! Δεν νομιζω να με ποιασουν φυσιολογικα(σπασιμο ωερων,αιμα κτλ).......διαστολη εχω 1,5......αυριο εφημερευει το παπαγεωργιου ελπιζω να γινει κτ εκει κ να μν χρειαστει να παω ιπποκρατειο......-(-(

Link to comment
Share on other sites

ria-biscuit μην φοβασαι ολα θα πανε καλα και σε πολυ λιγο θα κρατας το αγγελουδι σου αγκαλια αποψη μου ειναι καλυτερα φυσιολογικα και οχι τεχνικους αλλα αμα δεν γινεται διαφορετικα οι γιατροι ξερουν καλυτερα εγω θελω να σου πω να μην φοβηθεις ουτε να αγχωθεις να εχεις ψυχραιμια και να σκεφτεσαι την ωρα που θα αντικρυσεις το παιδακι σου που δεν αργει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ενημερωσε μας να ξρουμε ενταξει? φιλακια πολλα:-):smile::-):smile:

Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι μου δν μου ερχονται αυτοι οι πονοι,κανενα συμπτωμα λες κ δν ηρθε η ωρα να γεννησω,φοβαμαι παρα πολυ τους τεχνητους πονους γι'αυτο κ πανικοβαλομαι,νομιζω οτι θα ειμαι 24ωρα εκει κ τλκ δν θα καταφερω να γεννησω...-( με εχει παρει απο κατω.....για οτι νεοτερο θα γραψω......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις γυρισα απο το νοσοκομειο,μου ειπαν οτι αν μεχρι το σαββατο δν με ποιασουν πονοι θα μου κανουν εισαγωγη.........ειμαι σε ασχημη κατασταση γιατι φοβαμαι παρα πολυ,λογικα θα μου κανουν τεχνητους πονους......-(-(!!! Δεν νομιζω να με ποιασουν φυσιολογικα(σπασιμο ωερων,αιμα κτλ).......διαστολη εχω 1,5......αυριο εφημερευει το παπαγεωργιου ελπιζω να γινει κτ εκει κ να μν χρειαστει να παω ιπποκρατειο......-(-(

 

Μην αγχώνεσαι... εγώ γέννησα στις 40+6, ειχα παει 2 ημερες πριν για έλεγχο, χωρίς πόνους και ειχα διαστολή 2, μου έκλεισαν ραντεβού για 2 ημέρες αργότερα για να μου βάλουν τεχνητούς, παρόλα αυτά οταν έφτασα το πρωί στο νοσοκομειο ειχα καμμια ωρα που ειχαν ξεκινήσει τα πονάκια και γέννησα τελικά φυσιολογικά χωρίς τεχνητούς πόνους.

 

Συγνώμη για την ερώτηση αλλά δικό σου γιατρό δεν έχεις; Θα σε ξεγεννήσει όποιος εφημερεύει;;;

Link to comment
Share on other sites

jesgk

ειχα γιατρο ιδιωτη,ο οποιος οταν ακουσε οτι θα γεννησω τελικα σε νοσοκομειο μου ειπε οτι πλεον δν μπορει να με κοιταζει.....ετσι εδω κ ενα μηνα δν ειχα γιατρο αλλα πηγαινα στο νοσοκομειο κ με κοιτουσαν...κ δυστηχως ναι θα με ξεγεννησει οποιος εφημερευει κ αυτο ειναι κτ που με απασχολει καθως αυτα που τραβαω καθε μερα να με ''πασπατευει'' ολο κ καποιος αλλος δν ειναι οτι καλυτερο.......θα δουμε αυριο πως θα παει....ελπιζω να εχω καποια εξελιξη.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ria, εύχομαι να πάνε όλα καλά και μακάρι να σε πιάσουν οι πόνοι σήμερα και να μη χρειαστεί να κάνεις τεχνητούς! Κι εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση με σένα, είχα ΠΗΤ το Σάββατο και αύριο θα συζητήσω με τη γιατρό μου αν θα περιμένουμε και άλλο. Στη δική μου περίπτωση όμως δε θέλει να μου βάλει ορό και θα δοκιμάσει με υπόθετο όπως μου είπε. Και εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο θα γεννήσω αλλά πήγα από τον 5ο μήνα και ήδη έχω γιατρό εκεί. Εύχομαι και οι 2 μας να έχουμε φυσικούς πόνους όσο το δυνατόν πιο γρήγορα γιατί δεν αντέχεται αυτή η αναμονή!!

Link to comment
Share on other sites

Ax gina μακαρι..........!!!ευχομαι το ιδιο κ σε σενα ξερω τι ακριβως περνας,εγω πραγματικα ειμαι σε απογνωση δν θελω τους τεχνητους......απο τη μια χαιρομαι που θα εχω το μωρακι μου απο την αλλη επειδη ειναι το πρωτο μου κ δν εχω εμπειρια με φοβιζει ολο αυτο δλδ εκει που δν εχω τπτ να παω κ να μου προκαλεσουν τον τοκετο...ολα θα πανε καλα...μν αγχωνεσε(ποια μιλαει τωρα θα μου πεις)........θα περιμενω νεα σου.......

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστείς την πρόκληση. Πάντως δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι για τους τεχνητούς πόνους. Είναι απλώς ένας τρόπος για να έρθεις πιο κοντά στο μωράκι σου. Δεν ξέρω αν πονάνε περισσότερο, όπως λένε, αλλά εμένα πιο πολύ με πόνεσε η μαία που μου έβαλε το δεύτερο υπόθετο παρά οι πόνοι της γένας...

Εγώ γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση χωρίς διαστολή, με το μωρό ψηλά και με τον τράχηλο αρκετά σκληρό.

Link to comment
Share on other sites

sokolata μου τι ειναι το υποθετο??μπορω να το ζητησω αντι για τον ορο να μου βαλουν αυτο??εχω 1,5 διαστολη(ολο λεω απο μεσα μου ''κατι ειναι κ αυτο'') ο τραχηλος μου ειπαν ειναι μαλακος,αυτα δν μου λενε κτ αλλο........εσυ που γεννησες σε δημοσιο η' ιδιωτικο??

Link to comment
Share on other sites

βασικα μην αγχωνεσαι, ακριβως ποτε ηταν η ΠΗΤ?

ειναι απολυτως φυσιολογικο αφου εχεις κλεισει τις 40 εβδ κ δεν σε εχουν πισει πονοι να μπεις με προκληση, δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις μπορει να εξελιχθει πολυ ευκολα ο τοκετος σου. πηγαινε και αυριο στο παπαγεωργιου κ μπορει να σε κανουν κ εισαγωγη. βασικα ο γιατρος σου απαραδεκτος τι θα πει οτι δεν μπορουσε να σε παρακολουθει ως το τελος ? λεφτα δεν επαιρνε σε καθε επισκεψη?

Link to comment
Share on other sites

μην ανχωνεσαι γλυκια μου ολα θα πανε καλα ασε την φυση να κανει την δουλεια της ξερει αυτη .............

 

εχω βρεθει στην θεση σου .............

ειχα ΠΗΤ 8/5 κ τελικα γενννησα 19/5 :P:p:p:p 41+4 με επιασαν πονοι 2 μερες πριν το ραντεβου προκλησης κ τελικα γεννησα φυσιολογικοτατα χωρις καν επισκληριδιο

ολα να πανε υπεροχα γλυκια μου κ συντομα να κρατας ενα γερο μωρο αυτο εχει σημασια

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

ria εχω γενησει και εγω με τεχνητουσ πονους στις 40 +2.και μπορω να πω πως δεν ταλαιπωρηθηκα πολυ και γεννησα σχετικα γρηγορα παρόλο που το μωρακι μου ηταν αρκετα ψηλα και με διαστολη 2 ειχα ξεκινησει.τωρα που περιμενω το δευτερο μωρακι θα προτημουσα να γεννησω παλι με τεχνητους παρα να μου σπασουν τα νερα στο σπιτι.αυτη ειναι η δικη μου αποψη για εμενα, τωρα για σενα ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου με οποιο τροπο θεωρουν καταλληλο οι γιατροι. εσυ ναμην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα! το αγχος και ο φοβος δε προσφερουν τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...