Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαθήματα ανώδυνου τοκετού.


Recommended Posts

Συμφωνώ!Κι εγώ δήλωσα συμμετοχή στην 31η εβδομάδα αλλά με πήραν τηλ.στην 36η εκεί που νόμιζα ότι με ξέχασαν!

 

 

καλησπερα!και καλη χρονια!υπαρχει στη νεα σμυρνη-αθηνα ο οργανισμοσ φαιναρετη!οπου γινονται συναντησεισ ομαδικεσ με μαια!ειναι δωρεαν!εγω πηγαινα εκει,,,ενημερωθηκα,,,εκανα και γνωριμιεσ!τωρα το μωρακι μου ειναι 3μηνων!απο προσωπικη εμπειρια να ρωτησετε πολλα πραγματα για το θηλασμο(αν ενδιαφερεστε!).γιατι στη γεννα καλωσ η κακωσ δεν μπορειτε να κανετε και πολλα!σασ καθοδηγει ο γιατροσ σασ και οι μαιεσ η καθεμια εχει αλλο τροπο αναπνοων κτλ.!να ειστε ετοιμεσ για το μετα και ενημερωμενεσ...για το μπανακι του, το αλλαγμα κτλ.!με το καλο!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια ποιό το τηλ του τμήματοσ Αλεξάνδρασ για τα μαθήματα τοκετού?ΠΟυ είναι το τμήμα στο Αλεξάνδρασ η στο παράρτημα στη Λαμψάκου.Γιατί κ εγω θα γεννησω εκεί κ θα ήθελα να κάνω .Αν δεν σηκώνουν το τηλ να παω να ρωτ΄ησω απο κοντα αρκει να βρω που είναι το αρμοδιο τμήμα.Κανουν κ μαθηματα θηλασμού? Εχω ακούσει ότι βοηθάνε παρα πολυ σε όσεσ θέλουν να θηλάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!Κι εγώ δήλωσα συμμετοχή στην 31η εβδομάδα αλλά με πήραν τηλ.στην 36η εκεί που νόμιζα ότι με ξέχασαν!

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΤΗΝ 33η-34ηΕΒΔΟΜΑΔΑ;)

 

Πράγματι βιάστηκα να γκρινιάξω :oops: Με πήραν από Έλενα και έκλεισα τη συμμετοχή μου ;) hristin30 tο τηλέφωνο για Αλεξάνδρα είναι 210 3381475 (8:00-14:00). Καλή τύχη :D

6Br6p3.png

''Life is what happens to you when you 're busy making other plans''

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια.

Εγω εκανα μαθηματα ανωδυνου τοκετου στην Ευτοκια, και πραγματι αλλαξαν πολλες αποψεις μου για την γεννα. Φοβαμαι βεβαια οτι στην κλινικη που γενναω δεν θα μπορεσω να διεκδικησω ολα οσα θελω αλλα τουλαχιστον εχω συζητησει πολλα θεματα με τον γιατρο μου και με εχει διαβεβαιωσει πως θα γινουν οπως θελω, οπως το να βαλουν το μωρο στην κοιλια μου και να με αφησουν να το θηλασω αμεσως μολις γεννησω, να μην χρησιμοποιησουν ωκυτοκινη και επισκληριδιο αν δεν ειναι απολυτη αναγκη κτλ.

Τα προτεινω ανεπιφυλακτα αν και κοστιζουν λιγο, 20 ευρω την εβδομαδα το τριωρο.

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...