Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαια για ιδιωτικα μαθηματα στα νοτια προάστια


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Είμαι στην 34 εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και επειδή -καλώς ή κακώς- δουλεύω ακόμα πολλές ώρες, δεν έχω το χρόνο να παρακολουθήσω μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής (ανώδυνου τοκετού) στα πλαίσια μίας ομάδας. Γνωρίζετε μήπως κάποια μαία που να παραδίδει κατ'οίκον τέτοια μαθήματα στα νότια προάστια; Έχω μιλήσει ήδη με 1-2, αλλά καμία δεν μπορούσε να έρχεται στη Γλυφάδα... Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω πηγαινω στην Ν. Σμυρνη (μενω Βουλα) σε εναν μη κερδοσκοπικο οργανισμο που λεγεται Φαιναρετη. Ειναι μια φορα την εβδομαδα και αρχιζουν 6:30 το απογευμα. Αν ενδιαφερεσαι πες μου να σου στειλω πληροφοριες. Ο γιατρος σου δεν εχει μαια με την οποια να συνεργαζεται?

RPNkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια μαια πολυ καλη,δεν ξερω ομως αν κανει κατ΄οικον μαθηματα.Εγω πηγαινα στο σπιτι της στη Νεα Σμυρνη μια φορα την εβδομαδα.Θελεις να σου στειλω με pm τα στοιχεια της να την παρεις να τη ρωτησεις μηπως μπορει να ερχεται σπιτι σου?

Link to comment
Share on other sites

Maraki έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες πολύ καλά λόγια γι'αυτό το σύλλογο, αλλά δυστυχώς δεν έχω το χρόνο για τέτοιες μετακινήσεις... Joe σ'ευχαριστώ, θα με βοηθούσες πολύ αν μου έστελνες το τηλέφωνο της μαίας που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω μαθηματα με μια πολυ καλη μαια η οποια ερχεται στο σπιτι μου(3 διωρα μαθηματα ειναι και παιρνει 50 ευρω το μαθημα)..η κοπελα ειναι εξαιρετικη και ειναι στο μητερα..εγω γενναω βεβαια στο αρεταιειο και δεν επιτρεπεται να εχω δικη μου μαια,μονο του νοσοκομειου,αλλα εαν γεννας στο μητερα θα σε βοηθησει πααααρα πολυ..θα την ρωτησω εαν θελεις αν ερχεται γλυφαδα,μενει καλυβια δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα κι αν μπορει και θελεις θα σου δωσω το τηλεφωνο της..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sofia σ'ευχαριστώ πολύ! Θα με ενδιέφερε πολύ να επικοινωνήσω μαζί της. Αν σου απαντήσει θετικά, στείλε μου με pm το όνομα και το τηλέφωνό της για να επικοινωνήσω μαζί της. Τα μαθήματα σε τι στυλ γίνονται; Είναι πρακτικά προσανατολισμένα; Σε ρωτάω απλά γιατί τα... θεωρητικά της γέννας τα έχω καλύψει γιατί έχω διαβάσει αρκετά από μόνη μου και με ενδιαφέρει να πάρω συγκεκριμένες κατευθύνσεις. Έχω και προηγούμενη κακή εμπειρία από την επαφή μου με μία μαία που θεωρούσε ότι ψυχοπροφυλαξη = ψυχανάλυση...!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις βρει κατι, βρηκα τυχαια μια μαια που πηγαινει σε σπιτια. Τα στοιχεια της ειναι τα εξης:

 

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Email:

despoinatsakiri@

yahoo.com

 

Τηλέφωνα Επικοινωνίας:

6932737078 2105693236

 

Εχει και δικο της website: http://www.despoinatsakiri.com/Despoina/Welcome.html

RPNkp3.png
Link to comment
Share on other sites

kyveli μου σημερα που εχω το τελευταιο μαθημα στις 5 θα την ρωτησω και θα σου απαντησω το απογευμα..στο πρωτο μαθημα συζητησαμε για τον εξοπλισμο δωματιου/βρεφικα ειδη(εγω ειχα βιαστει να παω για ψωνια κ ειχα ηδη αγορασει ενα καρο αχρηστα πραγματα..),την βαλιτσα,ασκησεις πυελικου εδαφους,παιδιατρο και για την εναρξη του τοκετου..στο δευτερο μιλησαμε περισσοτερο για τα σταδια τοκετου και για τις αναπνοες(στην ουσια δεν καναμε αναπνοες γιατι εκεινη την ωρα που θα χρειαστουν σε καθοδηγουν οι μαιες),για την επισκληριδιο,για τα βλαστοκυτταρα,για την καισαρικη και τον φυσιολογικο τοκετο(ειδαμε dvd και φωτογραφιες),για την λοχεια και μου εδειξε και στασεις τοκετου και πως θα μου κανουν την επισκληριδιο..γενικα ειναι πολυ αναλυτικη(την εχουμε ζαλισει την κοπελα εγω κι ο αντρας μου με οοοολες τις αποριες μας!!) και χαλαρος ανθρωπος καμμια σχεση με την τραυματικη εμπειρια που ειχες!σημερα θα μου φερει κουκλα και θα μιλησουμε για θηλασμο/φροντιδα κτλ..μολις κανω και αυτο θα σου πω περισσοτερα!!

Link to comment
Share on other sites

maraki2108 μπορείς να δώσεις περισσότερα στοιχεία για τα μαθήματα που κάνεις στη Φαιναρέτη, ίσως και κάποιο τηλ?Μένω κι εγώ νότια και με ενδιαφέρει πολύ

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kyveli & madrid σας στελνω πμ..σχετικα με την φαιναρετη ειναι πολυ ζεστο και οικειο το περιβαλλον..και παρεχει πολλα(εκτος απο τις αναπνοες,την φροντιδα του μωρου,το θηλασμο σου δειχνουν ασκησουλες,μιλας με ψυχολογους κτλ)και δεν πληρωνεις τι-πο-τα..εμενα προσωπικα μ αρεσε παρα πολυ,αλλα επειδη μενω στην μαμα μου τωρα που μπηκα στο μηνα μου μου πεφτει μακρια η νεα σμυρνη και δεν μπορουσα να παρακολουθω τα μαθηματα εκει,γι αυτο και κανω στο σπιτι...παντως ειτε στην φαιναρετη,ειτε στο σπιτι να τα κανετε κοριτσια τα μαθηματα..εμενα με βοηθησαν παρα πολυ μεχρι στιγμης..τωρα στην πραξη..θα σας πω συντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά πολύ καλά στην Φαιναρέτη. Κι εμένα μου έχουν φανεί πολύ χρήσιμα τα μαθήματα μέχρι τώρα. Το τηλ. είναι 210-9319054 και είναι στην πλατεία της Ν. Σμύρνης. Ότι άλλη πληροφορία θέλετε πείτε μου.

RPNkp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια γεια σας,σπουδαζω σε ιεκ νοσηλευτικη-μαιευτικη,οποια απο σας θελει να κανει μαθηματακια μπορει ν μ στειλει pm,ειναι εντελως δωρεαν κ εξαλλου ειναι πρακτικη κ για μενα οποτε λεφτα δν χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Tha ithela ki egw an mporeis na mou dwseis to onoma tis maias sou!!! s evxaristw poli...

 

εγω κανω μαθηματα με μια πολυ καλη μαια η οποια ερχεται στο σπιτι μου(3 διωρα μαθηματα ειναι και παιρνει 50 ευρω το μαθημα)..η κοπελα ειναι εξαιρετικη και ειναι στο μητερα..εγω γενναω βεβαια στο αρεταιειο και δεν επιτρεπεται να εχω δικη μου μαια,μονο του νοσοκομειου,αλλα εαν γεννας στο μητερα θα σε βοηθησει πααααρα πολυ..θα την ρωτησω εαν θελεις αν ερχεται γλυφαδα,μενει καλυβια δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα κι αν μπορει και θελεις θα σου δωσω το τηλεφωνο της..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
εγω κανω μαθηματα με μια πολυ καλη μαια η οποια ερχεται στο σπιτι μου(3 διωρα μαθηματα ειναι και παιρνει 50 ευρω το μαθημα)..η κοπελα ειναι εξαιρετικη και ειναι στο μητερα..εγω γενναω βεβαια στο αρεταιειο και δεν επιτρεπεται να εχω δικη μου μαια,μονο του νοσοκομειου,αλλα εαν γεννας στο μητερα θα σε βοηθησει πααααρα πολυ..θα την ρωτησω εαν θελεις αν ερχεται γλυφαδα,μενει καλυβια δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα κι αν μπορει και θελεις θα σου δωσω το τηλεφωνο της..

 

Θα ήθελα και εγώ να μου στείλεις τα στοιχεία της μαίας σου γιατί γεννάω στο μητέρα. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν....

ξεκίνησα τα μαθήματα στην Φαιναρέτη(σήμερα θα είναι το 2ο).Το πρώτο ήταν πιό πολύ "γνωριμίας" με 9 ακόμα μανούλες στο γκρούπ.Η μαία που μας κάνει τα μαθήματα φαίνεται πολύ καλή και ήρεμη.Απαντάει σε όλες τις απορίες μας (που ακόμα -επειδή ήταν η πρώτη φορά μου μας δόθηκε η ευκαιρεία- "πεφταν" κατά ρυπάς και ότι μας ερχόταν στο μυαλό!).

Απορίες ΄"μικρές" από αυτές που ίσως διστάζεις να ρωτήσεις τον γιατρό σου ή απλά εκείνες τις ώρες που τον βλέπεις έχεις πιο σηματικές ερωτήσεις σχετικά με το μωράκι σου!

Είναι πολύ όμορφο το περιβάλλον, νομίζω οτι θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε κάποια πράγματα που θα αντιμετωπίσουμε λίγο καλύτερα και έτσι να έχουμε λιγότερο άγχος εκείνη την ώρα!

Και μόνο το γεγονός οτι γνωρίζεις και αλλές κοπέλες που είναι στην ίδια θέση με σένα,με τις ίδιες αγωνίες είναι πολύ σημαντικο!

Ηρθαν και μερικοί μπαμπάδες μαζί(σήμερα λέω να πάω και τον δικό μας μπαμπακα)!! Νομίζω οτι θα είναι πολύ χρήσιμα μαθηματάκια και ήδη μ αρέσει πολύ!!

smile.png

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....

ξεκίνησα τα μαθήματα στην Φαιναρέτη(σήμερα θα είναι το 2ο).Το πρώτο ήταν πιό πολύ "γνωριμίας" με 9 ακόμα μανούλες στο γκρούπ.Η μαία που μας κάνει τα μαθήματα φαίνεται πολύ καλή και ήρεμη.Απαντάει σε όλες τις απορίες μας (που ακόμα -επειδή ήταν η πρώτη φορά μου μας δόθηκε η ευκαιρεία- "πεφταν" κατά ρυπάς και ότι μας ερχόταν στο μυαλό!).

Απορίες ΄"μικρές" από αυτές που ίσως διστάζεις να ρωτήσεις τον γιατρό σου ή απλά εκείνες τις ώρες που τον βλέπεις έχεις πιο σηματικές ερωτήσεις σχετικά με το μωράκι σου!

Είναι πολύ όμορφο το περιβάλλον, νομίζω οτι θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε κάποια πράγματα που θα αντιμετωπίσουμε λίγο καλύτερα και έτσι να έχουμε λιγότερο άγχος εκείνη την ώρα!

Και μόνο το γεγονός οτι γνωρίζεις και αλλές κοπέλες που είναι στην ίδια θέση με σένα,με τις ίδιες αγωνίες είναι πολύ σημαντικο!

Ηρθαν και μερικοί μπαμπάδες μαζί(σήμερα λέω να πάω και τον δικό μας μπαμπακα)!! Νομίζω οτι θα είναι πολύ χρήσιμα μαθηματάκια και ήδη μ αρέσει πολύ!!

smile.png

 

Υπάρχει site του ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ για περισσότερη ενημέρωση; Ευχαριστώ πολύ!

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει site το http://fainareti.gr/ αλλά είναι υπο κατασκευή εδώ και πολύ καιρό και δεν θα βγάλεις άκρη.Μπορείς όμως να πάρεις τηλ. στο 210 9319054 είναι πολύ εξυπηρετικοί!! :)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εμεινα κι εγω πολυ ευχαριστημενη απο τη Φαιναρετη.Βεβαια σημειωνω οτι δεν καναμε καθολου αναπνοες οπως περιμενα.Γι αυτο το θεμα εχω ψιλοαγχωθει καθως διαβαζω οτι βοηθουν πολυ.Αλλα κατα τ αλλα η μαια ηταν πολυ καλη και το περιβαλλον πολυ ζεστο.

bmH9p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...