Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΙΤΜΙΡΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, γνωρίζει καμιά σας τον γυναικολόγο Κιτμιρίδη Στέλιο?

Έχω ακούσει ότι είναι από τους καλύτερους υπερυχογραφιστές του Ιασώ, όμως εμένα με ενδιαφέρει σαν γυναικολόγος αν είναι καλός.

Τον ξέρετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα, γνωρίζει καμιά σας τον γυναικολόγο Κιτμιρίδη Στέλιο?

Έχω ακούσει ότι είναι από τους καλύτερους υπερυχογραφιστές του Ιασώ, όμως εμένα με ενδιαφέρει σαν γυναικολόγος αν είναι καλός.

Τον ξέρετε?

 

ειναι παλιο το θεμα αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω αν πηγες τελικα γιατι δεν βλεπω καμια απαντηση απο καποια κοπελα αν τον ξερει..αν πηγες θα ηθελα να μαθω εντυπωσεις γιατι εχω ακουσει κ εγω για τον συγκεκριμενο κ θα ηθελα να μαθω..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κορίτσια καλησπέρα, γνωρίζει καμιά σας τον γυναικολόγο Κιτμιρίδη Στέλιο?

Έχω ακούσει ότι είναι από τους καλύτερους υπερυχογραφιστές του Ιασώ, όμως εμένα με ενδιαφέρει σαν γυναικολόγος αν είναι καλός.

Τον ξέρετε?

 

ειναι παλιο το θεμα αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω αν πηγες τελικα γιατι δεν βλεπω καμια απαντηση απο καποια κοπελα αν τον ξερει..αν πηγες θα ηθελα να μαθω εντυπωσεις γιατι εχω ακουσει κ εγω για τον συγκεκριμενο κ θα ηθελα να μαθω..

 

Καλησπερα κοριτσια!ο κιτμιριδησ ειναι απιστευτοσ γιατροσ και πανω απο ολα ανθρωποσ!ειμαστε 3 αδερφεσ στην οικογενεια!ολεσ αυτον εχουμε!και αυτη τη στιγμη η αδερφη μου ειναι στο ιασω που γεννησε το δευτερο παιδακι τησ!(να ξερετε οτι αν αργησω να απαντησω ειναι γιατι μολισ γραφτηκα και ψαχνομαι ακομα λιγο)!και οντωσ ειναι απο τουσ καλυτερουσ υπερηχογραφιστεσ!βρισκει πραγματα πριν ακομα αυτα φανουν αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, γνωρίζει καμιά σας τον γυναικολόγο Κιτμιρίδη Στέλιο?

Έχω ακούσει ότι είναι από τους καλύτερους υπερυχογραφιστές του Ιασώ, όμως εμένα με ενδιαφέρει σαν γυναικολόγος αν είναι καλός.

Τον ξέρετε?

Δεν ήταν ο μαιευτήρας μου αλλά έκανα τους δύο μεγάλους υπερήχους - αυχενική διαφάνεια και β' επιπέδου -σε αυτόν και έχω να θυμάμαι μόνο τα καλύτερα. :D

Μας είπε με ακρίβεια το φύλλο του παιδιού μας στην 12η εβδομάδα:D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Εχω ραντεβού με τον κο Κιτμιρίδη για την αυχενική που γίνεται τη 12η βδομάδα και θέλω να μάθω τις εντυπώσεις σας για το γιατρό και πόσο κράτησε η εξέταση.... Διάβασα την ιστορία μιας κοπέλας που είχε πάει στη κλινική μητέρας εμβρύου και κράτησε η εξέταση 10 λεπτά για δίδυμη κυηση ενώ μέσα σε όλα τα site έχω διαβάσει πως η εξέταση αυτή για το ένα παιδί κρατάει 40 λεπτά!!!

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λίγο ετεροχρονισμένα ίσως αλλά θα ήθελα να καταθέσω και εγώ την αποψή μου.

Γνώρισα τον Κύριο Κιτμιρίδη μέσω του γιατρού μου ο οποίος μου εξήγησε εξ αρχής πως τον εμπιστεύεται πλήρως για τα υπέρηχα. Λόγω της περίπτωσης μου που έχει χαρακτηριστεί ως εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου, τον επισκέπτομαι μαζί με τον γιατρό μου αρκετά συχνότερα από τις εξετάσεις ρουτίνας και ομολογώ πως μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Λεπτολόγος ως επιστήμονας και λεπτός ως άνθρωπος.

Επίσης τις ώρες αναμονής στην εμβρυομητρική του ΙΑΣΩ είχα την ευκαιρία να συνομιλήσω και με γυναίκες που τον έχουν γιατρό. Έχω αποκομήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ετεροχρονισμένα ίσως αλλά θα ήθελα να καταθέσω και εγώ την αποψή μου.

Γνώρισα τον Κύριο Κιτμιρίδη μέσω του γιατρού μου ο οποίος μου εξήγησε εξ αρχής πως τον εμπιστεύεται πλήρως για τα υπέρηχα. Λόγω της περίπτωσης μου που έχει χαρακτηριστεί ως εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου, τον επισκέπτομαι μαζί με τον γιατρό μου αρκετά συχνότερα από τις εξετάσεις ρουτίνας και ομολογώ πως μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Λεπτολόγος ως επιστήμονας και λεπτός ως άνθρωπος.

Επίσης τις ώρες αναμονής στην εμβρυομητρική του ΙΑΣΩ είχα την ευκαιρία να συνομιλήσω και με γυναίκες που τον έχουν γιατρό. Έχω αποκομήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

 

efih έστω και καθυστερημένα σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Εγώ έκανα την αυχενική μαζί του και με τελείωσε σε ένα τέταρτο όντως! καλός γιατρός όντως δε μπορώ να πω απλά οι χρόνοι που έχω διαβάσει δε τηρήθηκαν!! όμως αποφάσισα αφού τον εμπιστεύεται ο γιατρός μου να μη ψαχνομαι περισσότερο και να αρκεστώ σε αυτά που μου λένε γιατί στο τέλος θα τρελαθώ!!! σου εύχομαι με το καλό και εσύ και υπομονή!!!;)

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θα ήθελα να ξανανοίξω το θέμα γιατί με προβληματίζει.

 

Έκανα την αυχενική διαφάνεια με τον Κιτμιρίδη στο ΙΑΣΩ. Ο γυναικολόγος μου μού είχε δώσει μία λίστα με γιατρούς που θεωρεί καλούς για τους υπέρηχους, οπότε δεν το έψαξα ιδιαίτερα γιατί τον ίδιο τον εμπιστεύομαι.

 

Είχα διαβάσει εδώ ότι η εξέταση αυχενικής διαφάνεια κρατάει περίπου 30 λεπτά. Εμένα έκανε 5 :!: με το ρολόι. Προβληματίστηκα πάρα πολύ και όταν μίλησα με το γιατρό μου μου είπε ότι αν ο Κιτμιρίδης είχε πλήρη εικόνα τόσο γρήγορα δεν υπήρχε λόγος να συνεχίσει να το ψάχνει. Επίσης ότι αν δεν τον εμπιστεύομαι την επόμενη φορά να διαλέξω κάποιον από τους άλλους που μου πρότεινε. Η αλήθεια είναι ότι το μικρό μου ήταν σαν να έπαιρνε πόζες κάθε φορά. Όταν έλεγε τώρα θα το δούμε από μπροστά στηνόταν έτσι, από το πλάι πάλι έτοιμο, κτλ. Πήρε από την μάνα του φαίνεται που είναι ψώνιο και στις φωτογραφίες όλες πρώτη μούρη. Τσπ, όλες οι εξετάσεις καλές, αλλά η διάρκεια με χάλασε λίγο.

 

Τώρα πρόκειται να κάνω την β' επιπέδου και όταν πήρα το ΙΑΣΩ ήταν ο μόνος διαθέσιμος γιατρός τη συγκεκριμένη μέρα που μπορώ να πάω. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω την εξέταση με αυτόν ή να ζοριστώ για να πάω άλλη μέρα με άλλον γιατρό. Σκέφτηκα ακόμη να πάρω το γυναικολόγο μου και να του ζητήσω να είναι παρών στην εξέταση, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αυτό είναι σωστό ή αν θα μπορεί.

 

Εσάς ποια είναι η εμπειρία σας;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και αυχενική και β επιπέδου με τον Κιτμιρίδη και όντως οι χρόνοι δεν ήταν αυτοί που και εγώ είχα διαβάσει..στην β ήταν και ο γυναικολόγος μου μαζί,είχε δει την καρδιά του μωρού και γύρισε πάλι μία με δύο φορές πιστεύοντας ότι ίσως το παιδάκι μου έχει κάποιο εμφύσημα..με τα πολλά έκανα και καρδιογράφημα εμβρύου όπου όλα ήταν καλά ευτυχώς και ήταν και αυτός μέσα..

πολλοί μου είπαν ότι το έκαναν για τα λεφτά(ίσως αν δεν ήταν και ο γιατρός μου μαζί),από την μία μπορεί αλλά από την άλλη αν έβλεπε κάτι και δεν το έλεγε θα ήταν καλύτερα;;

εύχομαι με το καλό το μωράκι σου...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και αυχενική και β επιπέδου με τον Κιτμιρίδη και όντως οι χρόνοι δεν ήταν αυτοί που και εγώ είχα διαβάσει..στην β ήταν και ο γυναικολόγος μου μαζί,είχε δει την καρδιά του μωρού και γύρισε πάλι μία με δύο φορές πιστεύοντας ότι ίσως το παιδάκι μου έχει κάποιο εμφύσημα..με τα πολλά έκανα και καρδιογράφημα εμβρύου όπου όλα ήταν καλά ευτυχώς και ήταν και αυτός μέσα..

πολλοί μου είπαν ότι το έκαναν για τα λεφτά(ίσως αν δεν ήταν και ο γιατρός μου μαζί),από την μία μπορεί αλλά από την άλλη αν έβλεπε κάτι και δεν το έλεγε θα ήταν καλύτερα;;

εύχομαι με το καλό το μωράκι σου...

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούρια στο forum, οπότε συγχωρέστε με σε ενδεχόμενα λάθη που μπορεί να κάνω. Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για τον γυναικολόγο-μαιευτήρα κο Κιτμιρίδη Στυλιανό. Μου τον σύστησε η αδερφή της καλύτερης μου φίλης που είναι έγκυος και μου είπε πως είναι πολύ καλός γιατρός αλλά και άνθρωπος. Επειδή όμως έχω αλλάξει πολλούς γυναικολόγους (ένας ευθυνόταν και για μια εγκυμοσύνη μου που δεν προχώρησε) και δεν τους εμπιστεύομαι εύκολα, θα ήθελα την γνώμη σας για τον συγκεκριμένο γιατρό.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Καλησπέρα. 

Επαναφέρω το θέμα για περισσότερες γνώμες. 

Εγώ έκανα την αυχενική μου εκεί. 

Διήρκησε 15 λεπτά περίπου. 

Παραξενεύτηκα μιας και είχα διαβάσει κι εγώ για άλλους χρόνους. 

Ωστοσο η γυναικολόγος μου που συνεργάζονται μου είπε ότι έχει τόση εμπειρία που βλέπει κατευθείαν αν υπάρχει κάποιο θέμα 'η όχι και ότι τον εμπιστεύεται απόλυτα. 

Οπότε κι εγώ δεν είχα λόγω να αμφισβητήσω 2 γιατρούς. 

Έκανα και έναν υπέρηχο στις 17 εβδομάδες και 4 ημέρες όπου βρέθηκε μια κύστη χοριοειδους πλέγματος στο δεξι τμήμα του εγκεφάλου. 

Κ επειδή τα ποσοστά για τρισωμια 18 ήταν 1/1483 (1/1900 ήταν για την ηλικία μου) μου πρότεινε να κάνω αμνιοπαρακέντηση την οποία και έκανα γιατί είχαμε πεθάνει από το άγχος. 

Ωστόσο μετά από αυτό, έχω τόσο άγχος με τον κίνδυνο αποβολής που διάβασα που δεν ξέρω για ποιο λόγο να πρωτοαγχωθω. Για τα αποτελέσματα 'η για τυχόν αποβολή?

Έχουμε τρελαθεί στο άγχος. 

Επανήλθαν οι καούρες που είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης . Φοβάμαι μήπως το έκανε για τα λεφτά γτ παίρνοντας μια άποψη ενός γιατρού γνωστού που είναι τώρα σε σύνταξη, μου είπε ότι αυτά δεν είναι ευρήματα για να κάνω αμνιοπαρακέντηση. 

 

Έχει κάνει καμία άλλη κοπέλα αμνιοπαρακέντηση στον κιτμιριδη?

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...