Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

το μωρο εχει διαρροια και δεν τρωει


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα.ο μικρουλης μου (1,5)χρονων,εχει διαρροια 6 μερες περιπου και τις τελευταιες 3 μερες δεν τρωει τιποτα.πινει μονο νερο κανεναν χυμο και λιγο γαλα.ο γιατρος μου ειπε να κανω καλιεργεια ουρων,αν συνεχιστει η διαρροια για 3-4 μερες ακομη.σας εχει τυχει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχήν περαστικά σας.

Ο γιατρος σου είπε να του δίνεις ΑΛΜΟΡΑ προς αποφυγη της αφυδάτωσης;

Δώσε του απο μόνη σου προληπτικά δεν είναι κακό.

Μήπως να πάτε στο νοσοκομείο για πιο σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ κάνεις καλλιεργεια ουρων αλλα και κοπράνων η γνώμη μου... μου έχει τυχει ναι και το παιδί μου είχε σαλμονελα. Χωρίς να έχει πυρετό, χωρις εμετους χωρίς τπτ αλλο...

μη το αφηνεις...

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι σαν νερο τα κακα του;;; η απλα πιο μαλακα απο οτι συνηθως;;;;

ο δικος μου το περασε κι ηταν γαστρεντεριτιδα αλλα τα κακα του δεν ηταν τελειως νερο και με κατι σταγονιτσες και διατροφη επανηλθε σε δυο τρεις μερες....

περαστικουλια σας...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω.ria θα κανω αυριο και κοπρανων.

περαστικά σας ευχομαι!

καλο βραδυ και κουράγιο

 

γμτ ειναι πολυ δυσκολο να εχεις αρρωστο μωρο... !!! αλλα οταν περάσει θα ειναι απλως μια ανάμνηση...

off topic ΣΥΓΝΩΜΗ λενα-αγγελος ----)Δημητρα τα αγόρια μας έχουν μόλις 9 μέρες διαφορά!!!!

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!! κουκλιά ειναι!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΤΟ 3ο!!

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω κοπελα μου κ εσυ να χαιρεσαι τον μικρουλη σου!οντως ρε γμτ οταν ειναι αρρωστα λες καλυτερα να ημουν εγω!τα λυπαμαι τα κακομοιρα:?

Link to comment
Share on other sites

To περασαμε και εμεις την προηγουμενη παρασκευη. Αρχικα να σου πω οτι οι χυμοι και γενικα τα φρουτα οπως και οι σαλτσες κανουν κακο στην διαρεια ειναι απαγορευτικα. Το γαλα θα πρεπει να το δινεις αερωμςνο. Αν βαζεις με μεζουρα στην ιδια ποσοτητα νερου θα βαζεις λιγοτερο νερο. Το αλλο αντι για νερο να βαζεις ρυζονερο. Απο την αλλη λαπα κανενα μακαρονι σχετο και γενικα τροφες στεγνες. Τα εχεις κανει αυτα; Μην περιμενεις να γινουν ξαφνικα καλα. Αρχικα θα ειναι νερο μετα κρεμοδοι και μετα λιγο ποιο σφικτα και ολο και καλυτερα. Αν τα εχεις κανει και συνεχιζεται τοτε σιγουρα καλυτερα ειναι το νοσοκομειο οχι για κανανεναν αλλο λογο αλλα θα εισαι ποιο ηρεμη εσυ και ποιο ασφαλες το παιδι σου.

περαστικα σας.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.τελικα απο χτες αρχισε να τρωει σιγα σιγα κ σταματησε και η διαρροια.εκανα καλλιεργεια ουρων κ βγηκε καθαρη.κοπρανων δεν εκανα γιατι δεν εκανε κακα.πιστευω πως αρχιζουμε να αναρωνουμε!ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια επαναφερω το θεμα γιατι εχουμε κι εμεις διαρροια....

θα παμε σημερα στην γιατρο μας αλλα εκανε την Τεταρτη πεντε φορες!!!!!! και ηταν νερακι.... ηθελα να την παω στην γιατρο αλλα ελλειπε και ειπα να περιμενω μια μερα να δω πως θα παει....δεν ξανα εκανε....περασε Πεμπτη, Παρασκευη και Σαββατο και εκανε μονο μια φορα (και δυο φορες κανονικα....) αλλα χτες το βραδυ ξανα εκανε μια φορα και σημερα το πρωι μια απο τα ιδια...... εμεις επειδη ειμαστε και ολιγοφαγες κανουμε μια φορα την ημερα .....

τι να ειναι αραγε....??? να αγχωθω?????

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καμια γαστρεντεριτιδα? αλλα μια να καναι και μια να μη κανει περιεργο! κι εμενα οταν ειχε γαστρεντεριτιδα παντως οσα ειχε κανει ηταν ετσι...νεράκι! αλλα με ασχημη μυρωδια δε φανταζεσαι ποσο...σερνεται κιολας αυτη την εποχη! εχω ακουσει πολλους!! Παντως σε αυτη τη περιπτωση μη δινεις γαλα γιατι τα χειροτερευει(ερεθιζει το στομαχι) καλυτερα τηλιο που ειναι στυπτικο και επειδη εχει και νερο δε θα την αφυδατωσει.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατι παραπανω θα ξερεις εσυ με δυο ζουζουνια.......

εμας δεν μας περνει να εχουμε γαστρεντεριτιδα γιατι ειμαστε και μοντελακια.....

ειναι πολυ μα παρα πολυ αδυνατη και δεν μας περνει να χασει κιλα.... (ουτε καν γραμμαρια!!!!) αχ θεεεεε μου κανε να μην εχει γαστρεντεριτιδα το πουλακι μου!!!!!!

παντως αυτο την μια μερα κανουμε κανονικα και την επομενη νερακι με εχει προβληματισει......

αλλαξα το νερο και δινω μονο εμφυαλωμενο......

τι να πω....

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου παντως.....

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

μωρε και 1 να εχεις, τη γαστρεντεριτιδα τη μαθαινεις!!!! εμενα το συμπτωμα "νερακι" αυτο μου θυμισε....μαλλον δε θα ναι ομως για να κρατησει μια μερα . ισως να ναι κατι διατροφικο. πχ αν ηπιε πολλους χυμους κ δεν εφαγε καθολου φαι.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα

το αλλο με τον τοτο το ξερεις????

εμεις γλυκια μου δεν τρωμε φαι καθολου!!!

χυμους θα πινουμε τωρα?????

εδω το νερο της δινω να πιει και νομιζει οτι θα την ταισω και γυρναει αλλου!!!!!!!

ασε ασε αυτο το θεμα ειναι σ αλλο τοπικ........(βλεπε αδυνατα μωρα...)

παντως οτι τρωμε ΚΑΘΟΛΟΥ φαγητο παιζει......

εχει μειωσει τις ανυπαρκτες ποσοτητες της.....

απο 7 κουταλιες του γλυκου αλεσμενου φαγητου εχουμε πεσει στις 4 με 5 την ημερα.....

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...