Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ???

μεχρι να του καθαρισω μια μπανανα να φαει πηγε κ ξηλωσε μια πριζα η οποια ηταν μια χαρα σταθερη δε ξερω πως την ξηλωσε!!!κ ηρθε στην κουζινα ουρλιαζοντας κ δειχνοντας το δαχτυλο του!!!παω στο παιδικο κ τι να δω!!!η πριζα ξηλωμενη κ τα καλωδια να κρεμονται εξω!!!αχ θεε μου θα τρελαθω τι θα γινοταν αν δεν τραβουσε το χερι του!εχω πηξει στο κλαμα εδω κ μια ωρα δε βγαινει απο το μυαλο μου τι να κανω?να παω στο γιατρο?τωρα δε κλαιει κ βλεπει κινουμενα σχεδια!του εδωσα πραγματα να δω αν πιανει με εκεινο το χερι κ πιανει κ το κουναει κανονικα.λετε να επαθε καμια ζημια το παιδι?ετυχε σε καμια σας?:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μου εχει τυχει κοριτσακι μου αλλα νομιζω πως αν ειχε παθει κατι θα το εδειχνε με την συμπεριφορα του, αφου ειναι ηρεμος το εχει ξεχασει κιολας... Μην σε πιανει πανικος, κανε το σταυρο σου μονο...

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να πας το παιδί σε γιατρό να το δει έστω και προληπτικά....δεν μου έχει τύχει είναι ακόμα μικρός και δεν περπατάει καλά οπότε δεν....ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

ποτε προλαβε ρε παιδια μεχρι να κοψω μια μπανανα ελεος δηλαδη!!!μια χαρα ηταν η πριζα κ μαλιστα με ασφαλια μεσα αλλα αυτος την ξηλωσε ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!!πηρα τωρα τον παιδιατρο.μου ειπε οτι αφου κουναει το χερι κ παιζει ειναι οκ.αλλα εμενα δε μπορει να μου φυγει απο το μυαλο τι κακο θα γινοταν στα καλα καθουμενα :(

Link to comment
Share on other sites

ποτε προλαβε ρε παιδια μεχρι να κοψω μια μπανανα ελεος δηλαδη!!!μια χαρα ηταν η πριζα κ μαλιστα με ασφαλια μεσα αλλα αυτος την ξηλωσε ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!!πηρα τωρα τον παιδιατρο.μου ειπε οτι αφου κουναει το χερι κ παιζει ειναι οκ.αλλα εμενα δε μπορει να μου φυγει απο το μυαλο τι κακο θα γινοταν στα καλα καθουμενα :(

Λογικο μου φαινεται να περνανε απο το μυαλο σου διαφορα...

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάρε επειγόντως ηλεκτρολόγο κ βάλε ρελέ ασφαλείας! Έχω γνωστή που έπαθε το ίδιο ο γιος της από φωτάκια στο Χριστουγεννιάτικο δέντρο. Δεν είναι σοβαρό, αλλά μπορεί - αν λείπουν οι κατάλληλες δικλείδες ασφαλείας- να γίνει επικίνδυνο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω κοριτσι μου. Ολα καλα ειναι. Οτι ειναι να γινει με το ρευμα γινεται εκεινη την στιγμη. Οχι αργοτερα. Με εχουν χτυπησει 220 v οταν ημουν 10 και εχασα παλμους καρδιας. Κρατησε καποια δευτερα και επανηλθα. Τπτ περαν αυτου. Α, και με ψιλο εκαιγε το δαχτυλο μεχρι το απογευμα. Αυτα. Ασφαλιστε τις πριζες......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω κοριτσι μου. Ολα καλα ειναι. Οτι ειναι να γινει με το ρευμα γινεται εκεινη την στιγμη. Οχι αργοτερα. Με εχουν χτυπησει 220 v οταν ημουν 10 και εχασα παλμους καρδιας. Κρατησε καποια δευτερα και επανηλθα. Τπτ περαν αυτου. Α, και με ψιλο εκαιγε το δαχτυλο μεχρι το απογευμα. Αυτα. Ασφαλιστε τις πριζες......

 

Μια από τα ίδια κι εγώ! Απλά πρόσεξε για το μέλλον

Link to comment
Share on other sites

οι πριζες εχουν ασφαλεια αλλα αυτος την ξηλωσε ολοκληρη.τι να βαλω για να μη το ξανακανει φοβαμαι!να τις κολλησω κ γυρω γυρω ολες με ταινια??

Link to comment
Share on other sites

οι πριζες εχουν ασφαλεια αλλα αυτος την ξηλωσε ολοκληρη.τι να βαλω για να μη το ξανακανει φοβαμαι!να τις κολλησω κ γυρω γυρω ολες με ταινια??

Καλη ιδεα μου φαινεται! Μια μονοτικη γυρω-γυρω αρκει να μην την ξεκολλησει και αυτη, θελει πολυ προσοχη απο'δω και περα!

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα τον ατιμο πως την ξηλωσε ρε παιδι μου.κ να πεις οτι ηταν ετοιμη να βγει η ηταν χαλαρη η κατι τετοιο αλλα οχι μια χαρα ηταν αφου χτες εβαλα πιστολακι μαλλιων εκει κ στεγνωσα της κορης μου τα μαλλια!κ μεσα σε χρονο 2 λεπτων που τον αφησα απο τα ματια μου!τωρα εχω κλειδωσει το παιδικο κ περιμενω να σχολασει ο αντρας μου να κανει την πριζα κ να τις κολλησουμε ολες με μονοτικη προληπτικα .αχ τι αλλο θα μου κανει το παλιοπαιδο!!!αφου δε γεννησα κ προωρο παλι καλα

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθω!πως ξηλωσε ολοκληρη μπριζα!???Ειναι κατι που δεν θα πηγαινε το μυαλο μου οτι μπορει να γινει!Βαλε επιπλα μπροστα απο τις μπριζες!Εγω αυτο εχω κανει οπου μπορω+ τις ασφαλειες!Να λες δοξα το Θεο!

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθω!πως ξηλωσε ολοκληρη μπριζα!???Ειναι κατι που δεν θα πηγαινε το μυαλο μου οτι μπορει να γινει!Βαλε επιπλα μπροστα απο τις μπριζες!Εγω αυτο εχω κανει οπου μπορω+ τις ασφαλειες!Να λες δοξα το Θεο!

 

δε ξερω πως το εκανε αληθεια!!!κ εγω εχω επιπλα μπροστα απο καποιες αλλα δε γινεται σε ολες.κ βασικα εκει που ειναι η συγκεκριμενη δε χωραει κ τιποτα!πρεπει να την καλυψουμε ολοκληρη κ γυρω γυρω με μονοτικη.αυτο το ρελε ασφαλειας τι ειναι ρε παιδια??ειμαι κ ασχετη τρομαρα μου:shock:

Link to comment
Share on other sites

Min panikovalese eixe evxi apo to theo avto einai sigouro !

Den exoun empistosini katholou ... Den xereis ti tha tou kopsi to mialo sto epomeno devterolepto.

Oti kai an valis ama einai na to xanakani tha to xanakani .

To exoune ta agoria einai poli zoira...

Ipomoni koritsi m

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ???

μεχρι να του καθαρισω μια μπανανα να φαει πηγε κ ξηλωσε μια πριζα η οποια ηταν μια χαρα σταθερη δε ξερω πως την ξηλωσε!!!κ ηρθε στην κουζινα ουρλιαζοντας κ δειχνοντας το δαχτυλο του!!!παω στο παιδικο κ τι να δω!!!η πριζα ξηλωμενη κ τα καλωδια να κρεμονται εξω!!!αχ θεε μου θα τρελαθω τι θα γινοταν αν δεν τραβουσε το χερι του!εχω πηξει στο κλαμα εδω κ μια ωρα δε βγαινει απο το μυαλο μου τι να κανω?να παω στο γιατρο?τωρα δε κλαιει κ βλεπει κινουμενα σχεδια!του εδωσα πραγματα να δω αν πιανει με εκεινο το χερι κ πιανει κ το κουναει κανονικα.λετε να επαθε καμια ζημια το παιδι?ετυχε σε καμια σας?:-(:-(:-(:-(:-(

 

 

Αφού σου είπε και η παιδίατρος ότι το να κουνάει το χέρι του είναι υγιές σημάδι μην ανησυχείς δεν έπαθε τίποτα ο μικρός.Τώρα που καταλάβαμε ότι θα γίνει ηλεκτρολόγος πρόσεχε την επόμενη φορά μη σου ξηλώσει και τον πίνακα:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οτι ειναι ζωηρα εμενα μου λες?:evil: το μυαλο του στην σκανταλια το εχει ολη μερα!αχ θα παει κ παιδικο σε 9 μερες κ τι θα κανω?λετε να κανει κ εκει κανενα τετοιο?ειμαι τρελη που σκεφτομαι ετσι?πωπω εχω σοκαριστει απιστευτα!τωρα ειναι διπλα μου κ βλεπει ντι βι ντι τα ζουζουνια κ χορευει!εγω θα σκασω!

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου είπε και η παιδίατρος ότι το να κουνάει το χέρι του είναι υγιές σημάδι μην ανησυχείς δεν έπαθε τίποτα ο μικρός.Τώρα που καταλάβαμε ότι θα γίνει ηλεκτρολόγος πρόσεχε την επόμενη φορά μη σου ξηλώσει και τον πίνακα:mrgreen:

 

ηλεκτρολογος θα γινει?εχει πολλες τασεις.ηλεκτρολογος υδραυλικος τεχνικος υπολογιστων α ναι πριν 9 μηνες μου εκανε ενα ωραιο φορματ στον υπολογιστη,κ παλι δε ξερω πως:shock: αλλα ξερω οτι εδωσα 100 ευρωπουλα για να ξαναβαλω τα βιστα:evil:

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρολογος θα γινει?εχει πολλες τασεις.ηλεκτρολογος υδραυλικος τεχνικος υπολογιστων α ναι πριν 9 μηνες μου εκανε ενα ωραιο φορματ στον υπολογιστη,κ παλι δε ξερω πως:shock: αλλα ξερω οτι εδωσα 100 ευρωπουλα για να ξαναβαλω τα βιστα:evil:

 

Καλά ο δικός σου έχει διαλέξει το επάγγελμα του μέλλοντος.Είτε ηλεκτρολόγος είτε υδραυλικός είτε τεχνικός μιλάμε για χοντρή κονόμα. Να δεις που ο γιός σου θα σε ξαναπροικίσει!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Περαστικά του!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα

είμαι σίγουρη οτι το σπίτι σας

έχει "ασφάλεια" στον ηλεκτρικό πίνακα!!

 

Στην Γερμανία ζείτε!!!

Μην τρελαθούμε κιόλας!!

 

Πιο συχνό φαινόμενο θα είναι να βρείτε εδω στην Ελλάδα κάποιο σπίτι χωρίς ασφάλεια,

(που είμαστε άρπα-κόλες και επιπόλαιοι)

παρά στην Γερμανία!!

(εαν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...)

 

Που σημαίνει οτι όταν έρθει το ρεύμα σε επαφή με άνθρωπο-δάχτυλο :mrgreen:

πέφτει,

κόβεται το ρεύμα

και πρέπει να πας εσύ να ανεβάσεις τον διακόπτη απο τον ηλεκτρικό πίνακα.

 

Οπότε για να μην σας έπεσε η ασφάλεια θα σημαίνει οτι

δεν θα τον χτύπησε το ρεύμα!!

 

Απλά θα ξήλωσε την πρίζα το παιδάκι!!....

 

Μπορεί και να "έγδαρε" το δάχτυλό του κάπου εκεί στην πρίζα και γιαυτό να σου το έδειχνε.

 

Για αυτό χαλάρωσε!!

Τίποτα δεν θα έγινε...

 

...τουλάχιστον τίποτα το ανησυχητικό!!

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισες! Εγινε στη μεγαλη μου το ιδιο,το πιο αταχτο κοριτσι στον κοσμο που η μια διδυμη ισχυριζεται οτι η μεγαλη της αδελφη ειναι αγορι, για τετοια ζωηραδα μιλαμε, νομιζω οτι επεσε η ασφαλεια, το παιδι μονο τιναχτηκε, παντως δεν επαθε τιποτε δε θυμαμαι ακριβως πως. Εχει και 6 χρονακια...Απο τοτε δεν πλησιασε μπριζα ποσο μαλλον να την ξηλωσει!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα εγω να αναρωτηθω το ιδιο! πως καλε???? :shock:

ευτυχως ο Β δεν εχει δειξει τετοιες τασεις ακομα....

 

 

...και κατι ακομα......

 

το παιδι ηξερε που εκανε το ριμπουτ

εσυ βρε μανα, παλι Βιστα ανεβασες?????? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!:D:D:D

 

τα σκοτωσα και βρηκα την υγεια μου παλι!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

επεσε ο γενικος ρε παιδια,αν εννοειτε αυτο:roll:

τωρα καλα ειναι τρωει ενα μηλο:cool:

γατουλα διστυχως μονο τα βιστα βρηκα σε ελληνικα αλλιως θα εβαζα τα 07 αλλα με γερμανικη γλωσσα σπαζομαι(ασχετο):P

ουφ βαλαμε γυρω γυρω απο ολες τις πριζες ταινια.τωρα ηρεμισα καπως αλλα το μυαλο μου εκει γυριζει παλι

σημερα η πριζα ...χτες εφαγε καναπε!εκοψε ενα κομματι δερματινη απο τον καναπε κ το εφαγε:shock:

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, το είχα πάθει κι εγώ αυτό όταν ήμουν μικρή και έκλαιγα στην αρχή πιο πολύ από φόβο!!! Ολα καλα είναι!!! Δυστυχώς συμβαίνουν ατυχήματα!!! Δωστου ένα γερο φιλάκι και προσπαθησε κι εσύ να ηρεμήσεις από το σοκ!

Link to comment
Share on other sites

λενε οτι αν σε χτυπησει ρευμα πρεπει να πιεις ενα ποτηρι κρυο γαλα.ισχυει?εγω παντως του εδωσα για καλο κ για κακο.αλλα δε ξερω γιατι το λενε:shock:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...