Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγω και η μαμα μου! Την μαμα μου την χειρουργησε λαπαροσκοπικα κιολας για μια κυστη αρκετα δυσκολη!

Ειναι εξαιρετος ανθρωπος και γιατρος. Σε κανει να αισθανεσαι ανετα και μπορεις να τον ρωτησεις και το παραμικρο, εξαλλου και ο ιδιος σε παροτρυνει για αυτο.

3 μερες που η μαμα μου ηταν στο Γαια καθε μερα ηταν εκει και την παρακολουθουσε.

Εγω ειμαι ευχαριστημενη απο τον συγκεκριμενο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω και η μαμα μου! Την μαμα μου την χειρουργησε λαπαροσκοπικα κιολας για μια κυστη αρκετα δυσκολη!

Ειναι εξαιρετος ανθρωπος και γιατρος. Σε κανει να αισθανεσαι ανετα και μπορεις να τον ρωτησεις και το παραμικρο, εξαλλου και ο ιδιος σε παροτρυνει για αυτο.

3 μερες που η μαμα μου ηταν στο Γαια καθε μερα ηταν εκει και την παρακολουθουσε.

Εγω ειμαι ευχαριστημενη απο τον συγκεκριμενο!

 

 

Σωσώκα σε ευχαριστώ, είναι πολύ μεγάλος σε ηλικία;; Και εγώ ένα γιατρό να με κάνει να νιώθω άνετα θέλω. Να μπορώ να του μιλήσω και το κυριότερο να βρίσκω τον ίδιο στο τηλέφωνο και όχι τις γραμματείς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τον επισκέφθηκα κι εγώ τον κ. Αλεξανδρόπουλο πραγματικά εξαιρετικός άνθρωπος και εξαιρετικός επιστήμονας (θα έλεγα κορυφαίος). Με έκανε και ένιωσα πολύ άνετα μαζί του από την αρχή. Είναι επικοινωνιακός και τον βρίσκεις πάντα στο τηλέφωνο χωρίς ποτέ να βιάζετε να στο κλείσει. Πρώτη φορά συναντώ έναν τόσο ζεστό άνθρωπο. Ευχαριστώ τα κορίτσια που μου τον πρότειναν. Τον συστήνω κι εγώ με την σειρά μου ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Τον επισκέφθηκα κι εγώ τον κ. Αλεξανδρόπουλο πραγματικά εξαιρετικός άνθρωπος και εξαιρετικός επιστήμονας (θα έλεγα κορυφαίος). Με έκανε και ένιωσα πολύ άνετα μαζί του από την αρχή. Είναι επικοινωνιακός και τον βρίσκεις πάντα στο τηλέφωνο χωρίς ποτέ να βιάζετε να στο κλείσει. Πρώτη φορά συναντώ έναν τόσο ζεστό άνθρωπο. Ευχαριστώ τα κορίτσια που μου τον πρότειναν. Τον συστήνω κι εγώ με την σειρά μου ανεπιφύλακτα.

 

Χαιρομαι που εμεινες ικανοποιημενη! τωρα τελευταια τον επισκεφθηκες;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που εμεινες ικανοποιημενη! τωρα τελευταια τον επισκεφθηκες;

 

Καλημέρα Ζίνα ναι τον επισκέφθηκα την εβδομάδα που μας πέρασε. Είχες δίκιο σε ότι είπες για τον συγκεκριμένο γιατρό. Είναι εξαιρετικός. Είναι και ο ίδιος πανεπιστημιακός απ' ότι γράφει η κάρτα. Πάντως έμεινα ευχαριστημένη, άρεσε και στον σύζυγο η ευπροσηγορία του γιατρού. Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ! αν και φοβάμαι να συστήνω γιατρούς πιστεύω οτι για αυτόν αξίζει να τον αναφέρω, ας τον δοκιμάζουν, κι ας κρίνει ο καθένας μόνος του. Έχω αρκετά περιστατικά που έχει δίξει πόσο άνθρωπος είναι. Να ναι καλά να συνεχίζει το έργο του! Χαίρομαι που έμεινες ικανοποιημένη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΡΟΠΟΥΛΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΧΑΡΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ,ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΚΕΙ 3 ΞΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΛΥΣΕ ΟΛΑ!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΟΜΙΣΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!ΑΝΤΙΘΕΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ,ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΚΕΙ 3 ΞΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΛΥΣΕ ΟΛΑ!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΟΜΙΣΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!ΑΝΤΙΘΕΤΑ.

 

χαρακι...αυτος ειναι....εχει ιατρειο στα Μεγαρα αλλα και στην Αθηνα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΧΡΟΝΙΑ!!ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΤΟΝ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ,ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΝΕΚΡΟ ΟΜΩΣ 7 ΜΗΝΩΝ ,ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ (Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ) ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΕ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΧΝΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΠΟΥ Κ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ Κ ΤΗΝ ΧΑΝΑΜΑΙ ,ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ,ΟΠΩΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ..ΘΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΠΑΝΤΑ ΛΕΙΠΟΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΕΣΩΣΕ ΤΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΨΕΜΙΑ Κ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΗΜΕΡΑ......ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας!!!Θα ηθελα να διευκρινισουμε κατι;).Στο ιντερνετ μου βγαζει δυο γυναικολογους με αυτο το ονομα.Ο ενας εχει ιατρειο στην Καισαρειας 6 και ο αλλος Τζαβελλα 8!Ποιος απο τους δυο ειναι στο Γαια και εχει ιατρειο και στα Μεγαρα?Θελω να κλεισω ραντεβου και δεν ξερω ποιον να παρω!Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!!Θα ηθελα να διευκρινισουμε κατι;).Στο ιντερνετ μου βγαζει δυο γυναικολογους με αυτο το ονομα.Ο ενας εχει ιατρειο στην Καισαρειας 6 και ο αλλος Τζαβελλα 8!Ποιος απο τους δυο ειναι στο Γαια και εχει ιατρειο και στα Μεγαρα?Θελω να κλεισω ραντεβου και δεν ξερω ποιον να παρω!Ευχαριστω πολυ!

 

 

ειναι ο ιδιος....παλια ειχε γραφειο στην οδο τζαβελλα....τωρα ειναι στην Καισαρείας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Με εσωσε απο βεβαιο θανατο ο κ Αλεξανδροπουλος.Ειχα καποιο προβλημα που που χρονισε κ εγινε επικινδυνοι γιατοι αλλοι γιατροι (γνωστοι 'επιστημονες')με απετρεπαν απ το να κανω θεραπεια ουτε εξετασεις δε δεχοταν να μου κανουν.

Η πιεση εφτανε 20 κοντεψα να χασω τη ζωη μου.Με εσωσε ο κ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ με τη σωστη καθοδηγηση και θεραπεια.

ΕΙναι ο καλυτερος γιατρος και ανθρωπος .

Μετα το τελος της θεραπειας σταματησαν ολα τα συμπτωματα ακομα κ αυτο της πιεσεως.

Δε ξερω πως να ανταπωδοσω το καλο που μου εκανε αυτος ο ανθρωπος εστανομαι τοσο υποχρεωμενη

και ευχαριστω κ τη Ελενα 79 που μου το συστησε ευχαριστω κοπελα μου χιλια καλα ναχεις στη ζωη σου

ΕΛΕΝΑ ΕΥΒΟΙΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας,

 

Ο γιατρός όντως είναι πολύ συμπαθής και φαίνεται διαβασμένος.

Αλήθεια, πόσο είναι; Φαίνεται μεγαλύτερος νομίζω.

 

Έχω όμως μια απορία, τον είχαν 2 γνωστές γνωστής και η αμοιβή

του ήταν υψηλή για τοκετό; Βέβαια, δεν ρώτησα αν έδωσε και απόδειξη.

 

Εσάς πόσο σας πήρε;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Σε 10 περίπου μέρες μπαίνω στον 6μήνα και ψάχνω για άλλο γιατρό,γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη με αυτόν που έχω τώρα.μήπως μπορεί να μου στείλει κάποια. Τι αμοιβή παίρνει περίπου;ξεγεννάει μόνο στο γαία;καλός γιατρός και άνθρωπος μπορεί να είναι!έντιμος είναι;και κάτι άλλο. . 12ο καταλήξω σε αυτόν,θα με θυμάται στις επισκέψεις;είναι συμβεβλημένος με εοπυυ;

Ποοοο τελικά είχα πολλές ερωτήσεις!ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να πω κ γω με τη σειρα μου ότι σε αυτόν χρωστάω τα παιδιά μου, ειδικά το πρώτο, καθότι εκτός από τα δικά μου προβλήματα υγείας, είχα κ άλλα θέματα με τη συγκεκριμένη εγκυμοσύνη.

 

Μου στάθηκε κ τις δύο φορές κ με στήριξε πολύ κ μετά με ένα άλλο πρόβλημα υγείας που είχα, συν του ότι μου έλυσε κ κάποιο άλλο θέμα που δεν ήταν γυναικολογικό.

 

Δεν ένιωσα ποτέ ότι ήμουν χωρίς ιατρική "προστασία". Τον έβρισκα πάντα στο κινητό του μέρα-νύχτα κ καμία φορά δεν έδειξε να δυσανασχετεί (εγώ ντρεπόμουνααααα)

 

Άμεσος, απλός, φιλικός, εγκάρδιος, ευγενικός. Τον έχω συνδυάσει με κάποιες από τις ομορφότερες στιγμές της ζωής μου, τον έχω στο μυαλό μου κ την καρδιά μου κ εύχομαι να είναι πάντα καλά.

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλη σας μερα! Προσφατα βρεθηκα χβρις γυναικολογο και μια γνωστη της μαμας μου, μας προτεινε τον κυριο Αλεξανδροπουλο Κωνσταντινο, πηγα τον ειδα, εκανα τις απαραιτητες εξετασεις (παπ-υπερηχο) και βρεθηκε ενα ινομυωμα εξωτερικα της μητρας που πρεπει να το βγαλω, με βαση τα λεγομενα του, ειναι καλος γιατρος ή να ψαξω κι αλλη γνωμη??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...