Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ.....???? (ΑΤΤΙΚΟ ΧΡΕΛΙΑΣ - ΓΡΑΨΑΣ - ΣΑΛΟΥΜ)


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 3 ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ....???ΧΡΕΛΙΑΣ,ΓΡΑΨΑΣ Ή ΣΑΛΛΟΥΜ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 3 ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ....ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ?ΠΟΙΟΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ???:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

[Tελικά ποιον διάλεξες; Εγώ διάλεξα τον Γράψα Σπύρο μήπως δεν είναι καλώς;Παντως στη επίσκεψη που έκανα ήταν συζητήσημος και φιλικός.Τι έχεις ακούσει; Τον Σαλλούμ δεν μπορούσα να τον βρω. Τι λένε για το Αττικό; εγώ εχω ακούσει καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα....από εσάς έμαθα για το Αττικό και σας ευχαριστώ πολύ....εγώ έχω στο ενεργιτικό μου δυό παλλινδρομες και ψαχνοντας για γιατρο στο Αττικό με εστειλαν στον Γιακουμάκο Δημήτριο ο οποίος ανήκει στο τμήμα των καθ΄εξιν αποβολών...Απο τις φορές που τον έχω συναντησει μου φάνηκε παρα πολυ καλός , υπομονετικός και μου εξηγούσε τα παντα...Υπάρχει καποια από εσας που να τον γνωρίζει ή να έχειακουσει κάτι....Μετα απο αυτά που έχω περάσει αισθάνομαι ανασφαλεις....Ευχαριστω ..φιλάκια και με το καλο να γίνεται μανούλες...

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Χρελιας παντως ειναι φουλ και δεν δεχεται αλλο κόσμο γιατι κολλητη μου που τον πηρε τηλεφωνο την παρεπεμψε σε αλλον.

Τωρα για ιατρικά λαθη σιγουρα εχουν οι περισσοτεροι γιατροι στην πλάτη τους απο καποιο :(

Μην ξεχνάμε πως δεν ειναι θεοι...

 

Και ενα εχω να πω...για οποιον γιατρο εχει γραφτει καλος λογος στο φορουμ μετα πηζει και δεν δεχεται αλλες εγκυουλες :)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέμε πάντως και ανακρίβειες πάνε ολες στον Χρέλια γιατι δεν κάνει καισαρικές ανευ σοβαρής αιτιας και αυτό το ξέρω και απο γνωστη αλλα και απο γιατρο μέσα.

Ξερεις και η γυναικολόγος μου στο ΕΛΕΝΑ με εμενα ήταν παρα πολυ καλή αλλα άλλη κοπέλα την βρήκε ξινή...εξαρταται ο καθενας πως θα τον δει ή και σε τι φάση τον πετυχαινεις τον άλλο. Και εμενα η γιατρός μου δεν συμφωνουσε με καποια πράγματα και μου ξεκαθαρισε οτι θα τα κανει με τον δικό της τρόπο (πχ επισιοτομή, καισαρική με ολική κτλ) αλλα εμεινα γιατι εκρινα οτι ηταν η καλυτερη επιλογη στην δεδομένη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια Yogini η αληθεια ειναι πως δυσκολα μπορουμε να τους κρινουμε στις ιατρικες πραξεις γιατι ξερουν πολυ καλα να κανουν δημοσιες σχεσεις και να κρυβονται.Απο την εργασιακη μου εμπειρια ηξερα πολλους αχρηστους χειρουργους που γεμιζαν επισκεπτηρια. Πολυ γνωστος πλαστικος πχ εχει παρκινσον 10 χρονια τωρα!Και γενικα οι συγγενεις βλεπουν απεξω τον γιατρο αλλα μεσα χειρουργησαν οι ειδικευομενοι( πολυ γνωστη πικρη αληθεια στο νοσοκομειακο χωρο).

Βεβαια σε ενα τοκετο αυτο δυσκολα θα γινει. Ο γιατρος μου (παλιος του Μητερα) μου συστησε κι εμενα ,οχι τον Χρελια αλλα ολη την ομαδα του Σαλαμαλεκη στο Αττικον. Μου ειπε οτι εχουν κρατησει πολυ καλη φημη.

 

Εγω να ειμαι ειλικρινης θα ακουσω το ενστικτο μου και μονο και μετα τη γεννα θα παω σε εναν του Αλεξανδρας που μαρεσε απο παλια( δουλεια) και κανει και vbac οπως μου παν κοπελες στο forum , και ειναι και ανθρωπαρα και χειρουργαρα μεγαλη!!Ευχομαι να μη γεμισε κιαυτος ρε Yogini, τον γραφουν συχνα εδω μεσα!!

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

Γεια γιογκομάμα τι κάνεις?

 

τον χρέλια σαν άνθρωπο δεν τον ξέρω πάντως δεν κάνει εύκολα καισαρικές...

 

 

ξεγένησε φίλη μου με:

  • μονοχοριακά δύδιμα
  • το πρώτο κεφαλικό το δεύτερο ισχιακό
  • βάρους 1800 κ 1950
  • πλήρη εξάληψη τραχήλου από τον 4ο μήνα

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ

 

Μόλις μπήκε η φίλη στο δωμάτιο των ωδινών λένε οι φοιτητές (α ωραία δύδιμα καισαρική θα δούμε)

Έρχεται τότε ο Χρέλιας και τους λέει αφήστε την αυτήν είναι δικιά μου θα γεννήσει φυσιολογικά.

Και γέννησε φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Όντως δύσκολα τα πράγματα δεν δοκιμάζεις τον Σαλλούμ ή τον Γράψα Σπύρο(2107774028) τα τηλέφωνά τους θα τα βρεις στο Ίντερνετ στους Γυναικολόγους ή στον ΟΤΕ.Ίσως κάποιος δεχτεί παίξτο κια λίγο ότι δήθεν τώρα ήρθες Αθήνα ή ότι ο πρώην γιατρός σου δήλωσε ότι θα λείπει όταν γεννάς και το μαθες τώρα τι να πω ίσως πιάσει. Υπάρχει και η λύση να κλείσεις ραντεβού να πας στο Αττικόν τα πρωϊνά μήπως και κάποιος δεχτεί. Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εμενα με ξεγεννησε ο Γραψας εμεινα πολυ ευχαριστημενη και ειχα και ψιλοδυσκολο τοκετο.Με προσεξε αρκετα.Να πω ομως οτι γεννησα στο Λητω και οχι στο Αττικο για δικους μου προσωπικους λογους.Ειχε αφησει σε εμενα την επιλογη η τιμη του δεν αλλαζε σε οποιο νοσοκομειο και να γεννουσα

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το μωράκι, και γω τον Γράψα έχω, εγώ προτιμώ στο Αττικόν, γεννάω βέβαια τον Ιούνιο, μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη. Γέννησες με καισαρική ή φυσιολογικό τοκετό;Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο προσωπικό απόδειξη σου έδωσε όταν σε ξεγέννησε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το Σπύρο (Γράψα) γυναικολόγο εδώ και δώδεκα χρόνια! Τώρα είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδί και δεν έχω να πω τίποτε άλλο πέρα από το ότι εκτός από ΓΙΑΤΡΟΣ είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!! Και ναι, δίνει απόδειξη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Είμαι στον 7ο μήνα και με παρακολουθεί κάποιος γιατρός του Ληττώ, όμως εγώ θα ήθελα να γεννήσω στο Αττικό.

Προσπαθώ να κλείσω ραντεβού με τον κο Χρέλια ή Γράψα, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη...

Μήπως γνωρίζετε κάποιο κινητό τους ή πως μπορώ αλλιώς να κλείσω με τους συγκεκριμένους γιατρούς ραντεβού;;

Μάλιστα ενδιαφέρομαι για απογευματινό ραντεβού. Κλείνουν απογευματινά ραντεβού και που στο Αττικό ή έχουν ιατρείο;

Αν γνωρίζει κάποια, ας με διαφωτίσει...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα!Τωρα μπηκα στο φορουμ και ειδα τις ερωτησεις.Αποδειξη μου εδωσε ναι και στον τοκετο με προσεξε πααρα πολυ αλλα πριν και μετα γιατι ειχα καποιο προβλημα. Ξεκινησα να γεννησω φυσιολογικα παρολο που η μικρη εβγαινε με λαθος θεση.Ενα θα σας πω ειχα διαστολη 10 και για δυο ωρες, παρακολουθωντας το μωρο παντα, εσπρωχνα,οταν εσπρωχνα εβλεπε κεφαλι και οταν σταματαγα τραβιοταν παλι μεσα.Τελικα οταν η μικρη αρχισε να εχει πιο αδυναμους παλμους μου ειπε πως κανονικα θαπρεπει να παμε για καισαρικη αλλα και παλι με ρωτησε δεν το επεβαλε μουπε βεβαια πως φυσιολογικα μονο με βεντουζα κατι στο οποιο δεν ηταν και πολυ συμφωνος αλλα ουτε και εγω οποτε καναμε καισαρικη και δεν μου πηρε και παραπανω χρηματα.

Τωρα 2 πραγματα που ακομα θελω να πω ειναι πως ο ιδιος στεναχωρηθηκε που εκανα καισαρικη και μαλιστα ακομα θυμαμαι που μουπε "Αχ βρε Λαμπρινουλα κανε υπομονη 2 χρονια και το επομενο θα το γεννησουμε φυσιολογικα" και το δευτερο και σημαντικο μετα τη γεννα επαθα λοιμωξη και δε μπορουσαμε με τιποτα να βρουμε απο τι τελικα ηταν ουρολοιμωξη που δε φαινοταν αλλα ειχαμε καθημερινη επεφη με ξετιναξε στις εξετασεις και μουδωσε αντιβιωση συμβατη για θηλασμο γιατι ηθελε οπωσδηποτε να θηλασω. Μεχρι και απο μονους του με πηρε τηλ να δει τι κανω αφου εγινα καλα για να βεβαιωθει οτι παω καλα και εγω και το μωρο.Προσπαθησα να τα πω οσο πιο συνοπτικα γινοταν και να μη σας ζαλισω!Πιερουλα θα σου στειλω σε π.μ. τα τηλεφωνα του

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο για τον Γράψα να τον πληρώσω πριν την γέννα ή μετά συνήθως τι παίζεται σε αυτές τις περιπτώσεις ;είναι η πρώτη μου γέννα και αγνοώ κάποια πράγματα. Εάν γέννησες στο Αττικόν τι θα χρειαστώ για το μωρό πάνες μωρομάντηλα ρουχα κτλ.;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες!

διανυω την 10η βδομαδα κυησεως!:P

εκλεισα στο αττικο 01/06 να κανω την αυχενικη διαφανεια .με παρακολουθει ιδιωτης που ειναι στο μητερα αλλα θελω σε δημοσιο λογο κοστους.

παρακολουθω και βλεπω απο οσα γραφονται οτι καλος ειναι ο Γραψας.

την α.δ την κανει οποιος γιατρός τύχει ή αυτος που σε παρακολουθεί στο αττικο;

σκέφτομαι να παω απο πριν να τον βρω.

και κατι ακομα;ποσο παει η αμοιβη του;κανει επισκλειριδιο;πληρωνεις εξτρα τον αναισθησιολογο και ποσο;;

και γενικα με τα δωματια στο αττικο πως πανε οι αμοιβες;

ξερω ρωταω πολλα αλλα ειμαι λιγο αγχωμενη.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στις μελλουσες μανουλες με το καλο τα νινακια σας!

Matinaki μου τον γιατρο τον πληρωσα την ημερα που εβγαινα απτο νοσοσκομειο. Για το μωρο θα χρειαστεις βαλιτσακι κανονικα με φορμακια,φανελακια, πανουλες,κουβερτουλα,για να μη μακρυγορω τα παντα γιατι μια φιλη μου που γεννησε σε δημοσιο μονο λιγες πανες της εδωσαν στην αρχη.

LENA_K εμενα για αυχενικη και β επιπεδου με εστελνε σε αλλον τωρα για τις αμοιβες στο Αττικο και τι γινεται με αναισθησιολογο δεν ξερω γιατι γεννησα στο Λητω.Οσον αφορα ομως την τιμη του γιατρου ο ιδιος στην αρχη της εγκυμοσυνης μου που τον ειχα ρωτησει μου πε πως η αμοιβη του ειναι 2.000 ειτε γεννουσα στο Αττικο ειτε στο Λητω, και επισης ειτε με φυσιολογικο τοκετο ειτε καισαρικη παλι η τιμη παρεμενε η ιδια.

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εγω τον Χρελια εχω και τωρα παλι εκει θα παω στην 2η εγκυμοσυνη . Δεν μπορω να ορκιστω για κανεναν, εγω ειχα καλη εμπειρια και αλλες κοπελες που ξερω επισης. Αυτο που με ενοχλει λιγο ειναι οτι δεν εχει υπερηχο αλλα γενικοτερα μου φερθηκε πολυ καλα και την ημερα που γεννησα αν και ηταν πτωμα ο ανθρωπος γιατι ειχε 2 μερες στο νοσοκομειο και εγω εκανα 10 ωρες να γεννησω, ηταν πολυ ηρεμος και ευγενικος. Υπερηχο παντως μου ειχε πει να κανω κολπικο, αλλου βεβαια, γυρω στις 8 εβδομαδες αν θυμαμαι καλα. Ευτυχως ξερω και εναν αλλο γυναικολογο οπου κανω και θα κανω τους υπερηχους και θα πηγαινα και σ'αυτον γιατι ειναι πολυ ηρεμος ανθρωπος και εχει και καινουργιο ιατρειο αλλα τι να κανουμε που ειναι στο Μητερα. Δεν νομιζω να μην με δεχτει ο Χρελιας τωρα που εχει πολυ κοσμο? Τι στο καλο, αν εχει το ιστορικο μου, δεν θελω να αλλαξω γιατρο :(

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατρος μου ειναι ο Γραψας αλλα τον εβλεπα στο ιατρειο του και γεννησα και στο Λητω για το μονο που μπορω να σε βοηθησω ειναι οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενη πολυ καλος σαν γιατρος και σαν ανθρωπος.

Αν μπεις στο τοπικ Αττικο VS Ελενα θα βρεις αρκετες κοπελες που γεννησαν στο Αττικο ριξε μια ματια μηπως σε κατατοπισουν περισσοτερο (δε ξερω πως να βαζω link γιαυτο κ δεν τοκανα ειμαι ψιλοασχετη με την τεχνολογια!).

Ευχομαι ολα να πανε καλα με το καλο το νινακι σου!

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το Σπύρο (Γράψα) γυναικολόγο εδώ και δώδεκα χρόνια! Τώρα είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδί και δεν έχω να πω τίποτε άλλο πέρα από το ότι εκτός από ΓΙΑΤΡΟΣ είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!! Και ναι, δίνει απόδειξη!

 

Γειά σου κοριτσάκι,

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!!!

 

Πόσα ζητάει ο Γράψας για να ξεγεννήσει, κόβει απόδειξη και για το... Φακελάκι?

Σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γειά σας. ο ασημάκης παππάς με ξεγέννησε στο αττικο νοσοκομείο το σεπτεμβριο του 2009.ειναι πολυ ανθρώπινος και καλός.εχει σπουδασει στην αγγλία και ειναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού. τον συστήνω .ειναι πολυ καλός και δεν βιάζεται.λεφτά δεν μου ζήτησε φράγκο.ο ανδρας του εδωσε ενα μικρο ποσον ως ευχαρίστησηολοκληρη κορακλα μου εφερε στον κοσμο με αψογη παρακολούθηση.

φιλια σε ολες καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...