Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΑΛΛΟΥΜ....


Recommended Posts

Συνεχίζεις να κατηγορείς τον συγκεκριμένο γιατρό...Έμενα προσωπικά μου έχει κάνει πολύ μεγάλο καλό και σε πρόβλημα γυναικολογικό που είχα και στην γέννα μου...Και υπάρχουν αντίστοιχα πάρα πολλά παραδείγματα για τις γυναίκες που έχει βοηθήσει...Σε φίλη μου της είπε ο γιατρός της να κάνει έκτρωση γιατί η μήτρα δεν είναι σε καλή κατάσταση και την ανέλαβε μέχρι τέλους και την ξεγέννησε, άλλη γνωστή επίσης προσπαθούσε για 2 χρόνια για παιδάκι χωρίς αποτέλεσμα και με τον Σαλλούμ τα κατάφερε...Όλοι οι γιατροί έχουν και τις άσχημες στιγμές τους και υπάρχουν πολλά παραδείγματα...Καλό είναι να λέμε την γνώμη μας να ενημερώνεται ο κόσμος αλλά δεν μπορείς να τον αποκαλείς και φελό...γιατί πραγματικά έχει βοηθήσει πολλά ζευγάρια..και λυπάμαι πραγματικά για την τόσο άσχημη εμπειρία σου μαζί του..

Είσαι όλη μου η ΖΩΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • litpot

    litpot 6 δημοσιεύσεις

  • arma

    arma 5 δημοσιεύσεις

  • reakon

    reakon 5 δημοσιεύσεις

  • jane28

    jane28 4 δημοσιεύσεις

Και η δική μου εμπειρία δεν ήταν καθόλου καλή με τον συγκεκριμένο. Αυτό που θα ήθελα να συμβουλέψω τις κοπέλες που ψάχνουν γυναικολόγο ειναι να μήν ακούνε κανένα παρα μόνο το ένστικτό τους χωρίς προκαταλήψεις και σε κάθε περίπτωση να προηγείται συζήτηση/επικοινωνία απο κοντά με τον υποψήφιο γιατρό.

Εγω πήγα στον Σαλλούμ με τις καλύτερες συστάσεις απο την κολλητή μου η οποια δυο παιδιά γεννησε μαζί του. Ακόμα τον θεωρεί κορυφαίο. Ψαχνοντας περισσότερο, όλοι μου έλεγαν τα καλύτερα για τον γιατρό με φήμη οτι ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου. Απο το πρώτο ραντεβού δεν μου έκανε καλή εντύπωση αλλα επέμενε ο άντρας μου οτι ειναι πολύ καλος, πολυ συμπαθητικός άνθρωπος και εχουμε και θετικές κριτικές απο τους γνωστούς μας. Στην 38η βδομάδα έψαχνα για γιατρό.

Εν ολίγης να αναφέρω οτι δεν τον έβρισκα στο τηλέφωνο, δεν τον έβρισκα σε ραντεβού που μου έδινε στο νοσοκομείο, με ξέχναγε συνέχεια, καθε φορα που με εβλεπε με ρώταγε ποια είμαι, σε ποια βδομάδα είμαι έγκυος και πράγματα πολύ βασικά που θα επρεπε ενας γιατρός να σημειώνει κάπου για τους ασθενείς του. Θυμάμαι επί 3 ώρες να τον ψάχνω στο νοσοκομείο , 39 μηνών έγκυος, που μου είχε πει να παω να τον βρώ και οποιον ρωταγα που ειναι να μου λεει αλλα νταλλων. Προφανώς τον καλύπτανε γιατι ελειπε. Στο τηλεφωνο που με πηρε μετα απο τοσες ωρες και τοσες κλησεις που του ειχα κανει, μου ειπε απλα οτι με ειχε ξεχασει. Για τρείς μέρες είχα πόνους και μου έλεγε συνεχεια 'δεν εισαι έτοιμη' (monchichi πες της φίλης σου οτι περασα ακριβως τα ιδια). Πηγαινα στο νοσοκομείο με πονους, μου καναν εισαγωγη οι μαίες και μου ελεγαν θα γεννησω και ο γιατρος με εδιωχνε και μου ελεγε δεν εισαι έτοιμη. Σ'αυτο βεβαια είχε δίκιο αλλα δεν μπορούσε να σου μιλήσει σαν επαγγελματίας να ενημερώσει για την κατασταση που περνούσα, για το τι επρεπε να περιμενω και τι αλλες επιλογες ειχα. Δυο φορες εισαγωγη και εξιτήριο στο καπάκι. Τελικά με πηρε τηλεφωνο μετα απο 2 μερες ενα απογευμα και μου ειπε ερχομαι να σε ξεγεννήσω γιατι ταχα δεν κανει τοσες μερες με πονους για το μωρο. Η αλήθεια ειναι οτι την επομένη ειχε να κανει μια επεμβαση στο ματι του και επρεπε να εχει ξεμπερδεψει μαζι μου. Κατέληξα με καισαρική χωρίς λόγο με όλες τις δικαιολογίες μαζεμένες (τυλιγμένος ομφάλιος λώρος, πλάγια θέση, στενή λεκάνη). Να σημειώσω οτι με χειρούργησε με το ενα ματι καλυμένο. Με το χειρουργείο βεβαια πηγαν ολα καλα, δεν εχω καποιο παραπονο. Σε κάθε περίπτωση παντως εμεινα πολύ δυσαρεστημένη τόσο απο την αντιμετώπηση που είχα καθ'ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, οσο και τις ώρες που περασα μαζι του στην αίθουσα τοκετου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα και απο μενα...

Θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να ζητησω το τηλεφωνω το κυριου Σαλλουμ.

Αν μπορει καποιος να μου το στηλει σε π.μ

Ειχαμε ξαναγεννησει στο Αττικο με τον κυριο Κασσανο σε συνεργασια με τον κυριο Σαλλουμ και η γυναικα μου ηταν πολυ ευχαριστημενη.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα κοριτσια.τν περασμενη Τεταρτη ειχα ραντεβου με τον κυριο Σαλλουμ στο αττικο.Δυστυχως δςν μπορεσα να βγαλω πολλα συμπερασματα γιατι μαζι του,εκτος απτη νοσοκομα ,ηταν και μια αλλη κυρια με λευκη ποδια..καθονταν στο ιδιο γραφειο,η κυρια χειριζοταν τον υπολογιστη,ειχε αποψη πανω σε ιατρικα θεματα και μου εγραψε και φαρμακα.εκανα λαθος και δεν ρωτησα ποια ειναι.μηπως τυχαινει καποια κοπελα να γνωριζει κατι;δυο δυο σε εξεταζουν οι γιατροι στο αττικο;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...