Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΑ ΜΕ ΗΛΙΑ ΜΕΤΑΞΑ


Recommended Posts

Κορίτσια κι εμενα ο γιατρός μου είναι ο Μεταξάς! Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, γέννησα πριν ένα περίπου χρόνο την κορούλα μου!

Η Μαντώ είναι η κλασσική αγορομάνα!!!Δεν έχει πολλά νιαουρίσματα και χαδάκια και αγαπίτσες...Αλλά κι εγω δεν την ήθελα για αυτό!!!Αυτό που είχε σημασία για μενα είναι οτι θυμόταν την παραμικρή λεπτομέρεια του ιστορικού μου και των ιδιαιτεροτήτων μου, ήταν πάντα διαθέσιμη και οποιαδήποτε βοήθεια θέλαμε για τα ραντεβού με το γαία και τα χαρτιά κλπ, ήταν πάντα εκεί!!Φαντάσου οτι επειδή υπήρχε πιθανότητα να γεννήσω πρωτοχρονια κάποια στιγμή της είπα"κι αν σπάσουν τα νερά την παραμονή ή ανήμερα της πρωτοχρονιάς???" και μου απαντάει "γιατί???έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις????εγώ πάντως δεν έχω..θα πάμε στο γαία και θα γεννησουμε"

Δεν ξέρω αν το εννοούσε, έχει κι αυτή και άντρα, και παιδια, και γονείς, αλλά με ξεάγχωσε τόσο πολύ, ένιωσα τέτοια ζεστασια, που θα το θυμάμαι μια ζωή!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Και εμένα ειναι γιατρός μου ο Μεταξάς εδω και κάποια χρόνια, και τωρα που ειμαι κι εγω 2μιση μηνων εγκυος (η πρωτη μου εγκυμοσυνη), ψάχνω πληροφοριες για το πως ειναι στη γεννα...

Εχω να πω μονο τα καλυτερα για αυτον και τη Μαντω...Οτι και να μου συμβει , το παραμικρο, μου απαντουν παντα σε ολες τις αποριες μου και μου εμπνεουν εμπιστοσυνη.

Απλα , δεν εχω καμια ιδεα για το Γαια!

Ξερει καμια τις τιμες του τωρα που μετακομισε στο ιατρικο?

Γενικα εχω σκοπο να ζητησω ολες τις οικονομικες πληροφοριες απο τον γιατρο την επομενη εβδομαδα που εχουμε ραντεβου, αλλα θα ηθελα να παρω μια πρωτη ιδεα για να ξερω συνολικα ποσο θα μου στοιχισει αυτη η γεννα.

Γενικα ξερει καμια σας αν ο γιατρος εχει προτιμηση στην Καισαρικη? Αν δεν εχω επιπλοκες δεν την προτιμω φυσικα...!

Ευχαριστω!;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχουν επιπλοκές γιατι να γεννήσεις με καισαρικήλ.Σε περίπτωση ανάγκης οκ...Για τα χρήματα θα μιλήσεις με την Μαντώ εκείνη ξέρει;)!Καλή εγκυμοσύνη ,με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου:D!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα! εχω ραντεβου με τον κυριο μεταξα την δευτερα! ειναι ο γιατρος μια φιλης μου,και συγκεκριμενα η κοπελα ειναι νοσηλευτρια στο μητερα. εγω ειμαι 41 χρονων κα θα παω στο γιατρο γιατι προσπαθουμε με τον αντρα μου και δεν πιανω παιδακι.εχω παει μεχρι στιγμης σε αλλους 2.μακαρι αυτος να με κανει να νιωσω πιο αισιοδοξη.εχει καποια κοπελα παρομοια εμπειρια με εμενα;

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι ο γιατρος μου απο το 2000, εχω κανει 2 γεννες με συφιολογικό τοκετο στο μητερα, το οικονομικό τότε ήταν 1,800? ο μεταξάς και 300,00? η Μαντω. ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, και στην Αμερική να πάνε εγω εκεί θα πηγαίνω για τις εξετάσεις μου. Απλά η Μαντω τα λέει χύμα αλλά εμένα μου αρέσειιιιιιι.

 

σχετικά με τις εμπειρίες γέννας απλά οι καλύτερες, ο Μεταξάς Δ Ι Π Λ Α ΜΟΥ και στις δυο φορές και η Μαντω να μου κρατάει το ΧΕΡΙ. φοβερές στιγμές που απλά δεν μπορώ να τις ξεχάσω!ΜΕΤΑ η Μαντώ να μου κάνει ένα ολοκληρο πρωιονό μαλάξεις για το στήθος, να ξέρει ανα πάσα στιγμή τις τίμες για το παιδί ήταν ΜΕΘ για λίγες μέρες! ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ και στην διάρκεια και μετά

ακόμα και τώρα που η μικρή μου κόρη είναι 4 χρονών η Μαντώ ειναι πάντα στο τηλέφωνο να που απαντήσει στο ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ακόμα και άσχετο θέμα υγείας να έχω τον Μεταξά και την Μαντώ θα πάρω τηλ. να με καταυθύνουν!!!

Μια επίσκέψη ΑΞΙΖΕΙ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είσαι πολύ τυχερή που τον βρήκες!!Είναι τόσο γλυκός και θετικός άνθρωπος και πάρα πολύ καλός σε θέματα υπογονιμότητας!!Και η Μαντώ η μαία του, είναι ευθύς άνθρωπος και αυτό είναι καλό γιατί σου δίνει ασφάλεια!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.ευχομαι να βρω σε αυτον τον γιατρο αυτο που ψαχνω!! την δευτερα που εχω ραντεβου ευχομαι να μου πει καλα πραγματα και να αισθανθω αισιοδοξια!:)

Link to comment
Share on other sites

Μη μου κακολογείται την Μαντώ:mad:...Πλάκα κάνω όσον αφορά την φατσούλα που έβαλα.Θα το ξαναπώ μέχρι να βγάλει τρίχες η γλώσσα μου.Η Μαντώ για μένα προσωπικά είναι Φ Ο Β Ε Ρ Η !Ήταν μία πολύ μεγάλη βοήθεια για εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά και στον τοκετό και μετά τον τοκετό!Με φρόντισε μου μίλησε με βοήθησε!Επαναλαμβάνω πως όταν πήγα στον γιατρό είχα ακούσει τα χειρότερα για την Μαντώ.Εγώ πάντως έχω τις καλύτερες εντυπώσεις!!!Ήταν δίπλα μου ακόμα και για θέματα που δεν ήταν ιατρικά!Μου μίλησε και εμένα ¨κάπως¨ κάποια στιγμή αλλά ήξερα πως το έκανε για το καλό!Ότι και να λένε για εκείνη...τι να πω;Εγώ στην καρδιά μου την έχω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
  • 1 month later...

καλησπερα και εγω γεννησα στο μητερα με ιατρο τον κ.Μεταξα πριν 2 μηνες περιπου,καθ ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης η συνεργασια μου μαζι του κ με τη Μαντω ηταν αριστη,κατα την διαρκεια του τοκετου η Μαντω ηταν συνεχως διπλα μου καθως και η Ειρηνη,πραγματικα ηταν και οι 2 αψογες,με βοηθησαν παρα παρα πολυ δεν πονεσα σχεδον καθολου κ γεννησα παρα πολυ γρηγορα.οταν με πηγαν στο δωματιο και με επισκεφτηκε ο ιατρος μεχρι κ στη κοπελα στο ιδιο δωματιο με μενα της εκανε εντυπωση ποσο καλος και ηρεμος ηταν. Ειναι ευγενικος,ηρεμος και πολυ υπομονετικος εχει την ικανοτητα να σε κανει να αποβαλλεις το αγχος.Σας τον συνιστω ανεπιφυλακτα,πλεον εγω δεν τον αλλαζω με κανεναν αλλον ιατρο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα!

Ψάχνοντας πληροφορίες για έναν καλό γυναικολόγο, επισκέφτηκα τον κ. Μεταξά και μου άφησε αρκετά καλές εντυπώσεις. Απλά επειδή βρίσκομαι ήδη σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και κάποιες πρόσφατες εξελίξεις με τον γιατρό που με παρακολουθούσε με ανάγκασαν να τον αλλάξω και να αναζητήσω κάποιον άλλο, και επειδή δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου για να επισκεφτώ πολλούς γιατρούς σε αυτή την φάση, θα ήθελα αν κάποια έχει κάτι πιο πρόσφατο να παραθέσει για τον γιατρό να με βοηθήσει σε αυτή μου την έρευνα, καθώς πρέπει άμεσα να καταλήξω σε κάποιον καλό αυτή τη φορά γιατρό. Πιο πολύ με απασχολεί το εάν είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και αν θα μπορώ να μιλάω μαζί του σε περίπτωση που τώρα ή και αργότερα τον χρειαστώ ή αν θα μιλάω μόνο με τη μαία του, καθώς και για το εάν είναι απόμακρος και τυπικός (θέλω ο γιατρός μου να με θυμάται!!!). Μου φάνηκε αρκετά γλυκός άνθρωπος και επεξηγηματικός, αλλά είμαι πολύ αγχωμένη από την κατάσταση στην οποία βρίσκομαι και δεν έχω περιθώρια για ακόμα μία λανθασμένη επιλογή!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...