Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ


Recommended Posts

κατερινα; οχι δεν ξερω. μπορει να είναι καινουριο παιδάκι.

εμενα γκρινιάζει. χτες μου την εφερε στη σχολή η μαρία (γιατι ειχε μπαλέτο) και ρωτησα πώς είνατι τα πράγματα και μου απάνταει... εεε καλύτερα με τη γκρινιάρα την κόρη σου!

χτες βεβαια νυσταζε πολύ γιατι την τριτη αργησε να κοιμηθει το βραδυ

σημερα με ζητουσε το πρωι, γιατι την πήγε ο μπαμπας της σχολειο κια εκλαιγε μολις φτασανε και ηθελε τη σίσσυ. τι να πω;

 

στη φερνει 3-3.15 ζωγραφου; σπίτι;

 

Καλημέρα! Οι κορες μας εχουν γινει φιλες απο ο,τι μου ειπε η Μαρία. Δευτέρα μπήκε μια χαρα στο σχολικό. Χθες ομως και σήμερα... :confused: Ναι, γυρω στις 3:15 ειναι σπιτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Οι κορες μας εχουν γινει φιλες απο ο,τι μου ειπε η Μαρία. Δευτέρα μπήκε μια χαρα στο σχολικό. Χθες ομως και σήμερα... :confused: Ναι, γυρω στις 3:15 ειναι σπιτι.

 

 

αααααα μια χαρα!

εμεις κλαίμε... με το που φτανουμε σχολείο αρχίζει και τρεμει το κάτω χείλος και ξεσπάμε μολις ανοίξει η πόρτα.

μετα ολα μια χαρα μου λεει η μαρία.

 

εμένα τη φέρνει 1.30 στους παπούδες και την τεταρτη που εχει μπαλέτο 4.30 κατ' ευθείαν στη σχολή

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ισμήνη,

 

Εχθές μου ήρθε με ωραία στέκα, μπαλόνια, εγινε γιορτουλα μου ειπε η Ειρηνη. Από αρχες Οκτωβρη θα ξεκινησουν και κολυμβητήριο, εγω λιγη αγωνια γιατι φοβαται πολύ τη θαλασσα.

Σκεφτομουν καποια στιγμη μηπως την ξεκινησω μπαλετο, πού είσαι ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ισμήνη,

 

Εχθές μου ήρθε με ωραία στέκα, μπαλόνια, εγινε γιορτουλα μου ειπε η Ειρηνη. Από αρχες Οκτωβρη θα ξεκινησουν και κολυμβητήριο, εγω λιγη αγωνια γιατι φοβαται πολύ τη θαλασσα.

Σκεφτομουν καποια στιγμη μηπως την ξεκινησω μπαλετο, πού είσαι ακριβώς;

 

κλαημέρα τι κάνεις;

ναι ειχαν γενεθλια η ειρήνη και η στελλα (διδυμακια) και ο παναγιώτης της μαρίας ο γιος. κανανε και παρτυ στην αυλη εμενα μου ειπε και χορεύανε το "παριζακι". ηταν ενθουσιασμένη!

κι εμεις θα κανουμε κολυμβητήριο. μαζι με τα υπόλοιπα παιδιά θα ξεπεράσει τον φοβο της. σε μας κάνουν... κολπα.

ξερεις καθολου απο βυρωνα; από πιο δρομο πας στο σχολείο, για να μπορέσω να σε οδηγήσω προς τη σχολή.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

κλαημέρα τι κάνεις;

ναι ειχαν γενεθλια η ειρήνη και η στελλα (διδυμακια) και ο παναγιώτης της μαρίας ο γιος. κανανε και παρτυ στην αυλη εμενα μου ειπε και χορεύανε το "παριζακι". ηταν ενθουσιασμένη!

κι εμεις θα κανουμε κολυμβητήριο. μαζι με τα υπόλοιπα παιδιά θα ξεπεράσει τον φοβο της. σε μας κάνουν... κολπα.

ξερεις καθολου απο βυρωνα; από πιο δρομο πας στο σχολείο, για να μπορέσω να σε οδηγήσω προς τη σχολή.

 

Α, καλα.. (είμαι παντελώς άσχετη…) παιρνω το 732 και κατεβαινω ακριβως διπλα στο σταθμό.. θυμαμαι ότι περναει από Παγκρατι κι ανεβαινει την Φορμίωνος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια καλησπερα. μενω κ εγω καισαριανη κ ψαχνω για σταθμο. θα παμε τον σεμπτεβρη που θα ειμαστε 15μηνων. εχετε να μου προτινετε κανεναν... ειτε δημοσιο ειτε ιδιωτικο... βοηθειααα....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. μενω κ εγω καισαριανη κ ψαχνω για σταθμο. θα παμε τον σεμπτεβρη που θα ειμαστε 15μηνων. εχετε να μου προτινετε κανεναν... ειτε δημοσιο ειτε ιδιωτικο... βοηθειααα....

 

απεναντι απο την εφορια στην ανδριανουπόλεως ειανι η μικρη κιβωτος

εγω πηγαινω στο ροουζμαρι στον βυρωνα, εχει και στο παγκρατι

επισης είναι το ηλιοχαμόγελο, ο κουνιάκης, το πρωτο σκαλι, τα γλυκα πειραχτήρια, η φωτεινη ηλιαχτιδα και η λιλιαν λυκου. επίσης η φραουλίτσα κοντα στο τζαμπο και τα δελφινάκια στην τελαμώνος και λαερτου

 

σε αλλο Post εχω παραθεσει και τηλεφωνα και διευθυνσεις

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. μενω κ εγω καισαριανη κ ψαχνω για σταθμο. θα παμε τον σεμπτεβρη που θα ειμαστε 15μηνων. εχετε να μου προτινετε κανεναν... ειτε δημοσιο ειτε ιδιωτικο... βοηθειααα....

στο πρώτο σκαλί του Βύρωνα πάει κι ο δικός μου από πέρυσι. το σχολικό έρχεται και Καισαριανή.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε ολους, τον Σεπτεμβριο που ο γιος μου θα ειναι 21 μηνων θα παμε πρωτη φορα σε παιδικο σταθμο. Εχει κανεις εμπειρια απ τον 8 δημοτικο βρεφικο του βυρωνα; και γενικοτερα ακομα και απο ιδιωτικους στον βυρωνα η και παγκρατι,εχετε να προτεινετε; εχω αγχωθει με την επιλογη του σταθμου, ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariandi είπε:

Καλησπερα σε ολους, τον Σεπτεμβριο που ο γιος μου θα ειναι 21 μηνων θα παμε πρωτη φορα σε παιδικο σταθμο. Εχει κανεις εμπειρια απ τον 8 δημοτικο βρεφικο του βυρωνα; και γενικοτερα ακομα και απο ιδιωτικους στον βυρωνα η και παγκρατι,εχετε να προτεινετε; εχω αγχωθει με την επιλογη του σταθμου, ευχαριστω εκ των προτερων

Έχω ακούσει πολύ καλά λογια για το ροουζμαρι στο Παγκράτι. Δεν έχω προσωπικη εμπειρία, η μόνη επαφή που είχα ήταν όταν τον επισκέφτηκα για να μιλήσω με την ιδιοκτήτρια όμως λόγω του ότι πολύ κοντινοι μου άνθρωποι πήγαιναν εκεί τα παιδιά τους αλλά κ άλλοι 3 γνωστοί μου και μου τον πρότειναν ανεπιφύλακτα, αν δεν μας έπαιρναν τελικά στο δημόσιο, εκεί θα πήγαινα την κόρη μου. Νομιζω έχει κ στο Βύρωνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους! 

Επαναφερω το θέμα γιατί ενδιαφέρομαι για τους δημοτικούς σταθμούς της Καισαριανης. 2 ετών και θα πάμε πρώτη χρόνια φέτος. Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλες και όλους!! 

Αποφάσισα να στείλω τα διδυμα μου στο βρεφικό, τον Σεπτέμβριο θα είναι 13 μηνών, έφτιαξα τα χαρτιά για τον εσπα, μας πήραν αλλά μόλις ξεκίνησα να ρωτάω αν υπάρχουν θέσεις ΔΕΝ ΥΠΉΡΧΕ ΤΊΠΟΤΑ! ρώτησα στη φραουλιτσα και στο 1ο δημοτικό Καισαριανής επειδή εκεί πήγαινε ο μεγάλος μου γιος και ξέρω ότι είναι καλά αλλά δεν υπήρχαν θέσεις. Μήπως ξέρετε κανέναν άλλο??? Να περνει με εσπα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα στις μανούλες αλλά και στους μπαμπάδες! Ενδιαφερόμαστε για ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό στην περιοχή του Ζωγράφου αλλά και στα πέριξ! Παρακαλώ θα ήταν χρήσιμη οποιαδήποτε πληροφορία!

Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...