Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως "πιάνεις"αγόρι ή κορίτσι


Recommended Posts

Διάβασα σε ένα βιβλίο οτι επηρεάζει η μέρα σύλληψης λόγω του οτι τα "αγορίστικα" ας πούμε σπερματοζωάρια είναι πιο γρήγορα από τα "κοριτσίστικα" κι αν γίνει η επαφή την κρίσιμη ώρα που το ωάριο είναι ώριμο για γονιμοποίηση βγαίνει αγόρι..

Δεν νομίζω οτι ισχύουν όλα αυτά πάντως.

 

Ένα είναι σίγουρο:το φύλο το καθορίζει ο άντρας και τσάμπα το φόρτωναν οι παλιοί σαν ελάττωμα στις γυναίκες! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διάβασα σε ένα βιβλίο οτι επηρεάζει η μέρα σύλληψης λόγω του οτι τα "αγορίστικα" ας πούμε σπερματοζωάρια είναι πιο γρήγορα από τα "κοριτσίστικα" κι αν γίνει η επαφή την κρίσιμη ώρα που το ωάριο είναι ώριμο για γονιμοποίηση βγαίνει αγόρι..

Δεν νομίζω οτι ισχύουν όλα αυτά πάντως.

 

Ένα είναι σίγουρο:το φύλο το καθορίζει ο άντρας και τσάμπα το φόρτωναν οι παλιοί σαν ελάττωμα στις γυναίκες! :lol:

Link to comment
Share on other sites

7317ogtuof5jbp.gif

 

Καλημερα κοριτσια.Εχω νεα!Υπαρχει μεθοδος να διαλλεξεις το φυλλο του παιδιου {για τις πιο προχωρημενες}

μπητε στο παρακατω σαητ

http://www.genselect.com

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο διαδίκτυο υπάρχουν άπειρες ιστοσελίδες για την επιλογή φύλου.

 

Μέθοδοι dr Jonas, dr Shelnas, genselect kit και ούτω καθεξής... Κάποιες μάλιστα είναι και πολύ πειστικές. Αλλά οι γιατροί έχουν άλλη άποψη για τα ματζούνια και τις δοξασίες.

 

Ποιά? Όλα αυτά δεν λειτουργούν και δεν επηρεάζουν ούτε στο ελάχιστο το αποτέλεσμα. Μόνο με την μέθοδο της εξωσωματικής μπορεί να γίνει επιλογή φύλου αλλά στην Ελλάδα απαγορεύεται αυστηρώς εκτός αν πρόκειται για φυλοσύνδετα νοσήματα, πχ αιμοφιλία.

 

Οπότε ας εύχεται η κάθε μία να φέρει στο κόσμο ένα υγιές παιδάκι και τίποτε άλλο. Όσοι ξέρουν αγγλικά, έστω και σε επίπεδο lower, υπέροχο είναι το http://www.webmd.com. Είναι site εκλαϊκευμένων ιατρικών γνώσεων όπου αναφέρει πολλές πληροφορίες για την επιλογή φύλου (gender selection).

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Στο διαδίκτυο υπάρχουν άπειρες ιστοσελίδες για την επιλογή φύλου.

 

Μέθοδοι dr Jonas, dr Shelnas, genselect kit και ούτω καθεξής... Κάποιες μάλιστα είναι και πολύ πειστικές. Αλλά οι γιατροί έχουν άλλη άποψη για τα ματζούνια και τις δοξασίες.

 

Ποιά? Όλα αυτά δεν λειτουργούν και δεν επηρεάζουν ούτε στο ελάχιστο το αποτέλεσμα. Μόνο με την μέθοδο της εξωσωματικής μπορεί να γίνει επιλογή φύλου αλλά στην Ελλάδα απαγορεύεται αυστηρώς εκτός αν πρόκειται για φυλοσύνδετα νοσήματα, πχ αιμοφιλία.

 

Οπότε ας εύχεται η κάθε μία να φέρει στο κόσμο ένα υγιές παιδάκι και τίποτε άλλο. Όσοι ξέρουν αγγλικά, έστω και σε επίπεδο lower, υπέροχο είναι το http://www.webmd.com. Είναι site εκλαϊκευμένων ιατρικών γνώσεων όπου αναφέρει πολλές πληροφορίες για την επιλογή φύλου (gender selection).

 

Ξαναγραψε το σαιτ γιατι μαλλον κατι εγραψες λαθος και δεν ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Δεν σκεφτομαι προς το παρον για δευτερο γιατι το μωρακι μου ειναι μικρο ακομα και γιατι δεν νομιζω πως θα μεινω ευκολα εγκυος τωρα που θηλαζω (λογω προλακτινης γιατι ειχα ενα θεμα με αυτην την ορμονη πριν μεινω εγκυος),θα ηθελα ομως το δευτερο να ηταν αγορακι πααααρα πολυ.

Δοξα τω θεο μου στειλε ενα εγιεστατο κοριτσακι και μακαρι ολα τα κοριτσια που προσπαθουν να μεινουν γρηγορα εγκυες,αλλα τοχω μαραζι βρε παιδια,εσεις οι αγορομανες τι λετε υπαρχει κανενα κολπο ή ειναι καθαρα θεμα τυχης?

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι τρελη ΑΓΟΡΟΜΑΝΑ!!!!!

Ακομα δεν εχω παιδακι και φανταστειτε πως ηδη τον εχω ερωτευτει τον γιο μου!!!!!

Χαχαχαχα :)

Μαρια.Χ μαζι θα πινουμε τα αρσενικοβατανα, παρεα!!!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω διαβασει οτι τα αρσενικα σπερματοζωαρια ειναι πιο γρηγορα αλλα πιο ευαλωτα ενω τα θηλυκα πιο αργα κ πιο ανθεκτικα.επισης αν ερθεις σε επαφη την 11η με 13η μερα του κυκλου εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να κανεις αγορι ενω στην 14η με 16η πιο πολλες να κανεις κοριτσι.δε ξερω ποσο ισχυουν αλλα αυτα διαβασα σε σχετικη εγκυκλοπαιδια...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι τρελη ΑΓΟΡΟΜΑΝΑ!!!!!

Ακομα δεν εχω παιδακι και φανταστειτε πως ηδη τον εχω ερωτευτει τον γιο μου!!!!!

Χαχαχαχα :)

Μαρια.Χ μαζι θα πινουμε τα αρσενικοβατανα, παρεα!!!! :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol::lol::lol::lol: Mε το καλο λοιπον και μ'εναν υγιεστατο γιο!!

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει οτι τα αρσενικα σπερματοζωαρια ειναι πιο γρηγορα αλλα πιο ευαλωτα ενω τα θηλυκα πιο αργα κ πιο ανθεκτικα.επισης αν ερθεις σε επαφη την 11η με 13η μερα του κυκλου εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να κανεις αγορι ενω στην 14η με 16η πιο πολλες να κανεις κοριτσι.δε ξερω ποσο ισχυουν αλλα αυτα διαβασα σε σχετικη εγκυκλοπαιδια...:roll:

 

 

 

 

 

Νομιζω πριν την οωρρηξια ''πιανεις'' κοριτσι και μετα αγορι οποτε λογικα 11η με 13η μερα του κυκλου ειναι για κοριτσι και 14η με 16η για αγορι.:roll:

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Εγω θελω τρια! 2 κορίτσια κ ένα αγορι!Αλλα χλωμο το βλέπω το σοι του άντρα μου έχει μονο αγόρια! :(

 

 

 

 

 

κ του αντρα μου αλλα προς το παρρον εχω ενα κοριτσακι κ παω (μαλλον)στο δευτερο!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Πριν μεινω εγκυος ελεγα παντα οτι θελω κοριτσακι....οταν εμεινα ευχομουν για ενα γερο παιδακι και ηλπιζα να ειχα κοριτσακι....οταν ειδα στον υπερυχο τη τσουτσουρικα μας καμαρωνα σα γυφτικο σκερπανι.... Τωρα ειμαι τρελα ερωτευμενη με το γιο μου!!!!! Αν καταφερω να κανω δευτερο παιδακι δε με νοιαζει τι θα ειναι απλα να ειναι γερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...