Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαιευτήριο Ρέα


RANIA

Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα τυχαίνει να γνωρίζει καμία πότε θα ανοίξει αυτό το νοσοκομείο Ρέα στη λ.συγγρου απεναντι απο το Ωνασειο?ο γιατρος μου θα παει εκει μολις ανοιξει ,τωρα ειναι ακομα στο μητερα οπου γεννησα και το πρωτο μου παιδακι.Τωρα πια οπως εχουν γινει οικονομικα τα πραγματα δεν μας περνει να γεννησω παλι στο μητερα και θελουμε πολυ να κανουμε δευτερο παιδακι.δεν το συζηταω φυσικα για το ελενα γιατι γεννησα με καισαρικη το πρωτο μου παιδακι και δεν θελω να το φανταστω να τραβηξω παλι ολο αυτον τον πονο με ενα μωρακι διπλα μου που θα πρεπει να σηκωνομαι.θα μπορουσα να ρωτησω τον γιατρο μου αλλα ντρεπομαι να τον παρω τηλ μονο και μονο να τον ρωτησω αυτο.ευχαριστω εκ των προτερων Ρανια

αγαπάω εσένα μαμά..................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ Ελιζα να εισαι καλα.Συγγνωμη αν σε ζαλιζω αλλα που εκανες αιτηση για δουλεια στο Ρεα?μ'ενδιαφερει πολυ να εργαστω σε ενα μαιευτηριο σ'ευχαριστω πολυ και συγγνωμη και παλι αν σε ζαλιζω

αγαπάω εσένα μαμά..................

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα.γενναω ιουνιο και υποτιθεται οτι θα γεννουσα εκει (θα ανοιγε 10 μαρτιου)αλλα απο οτι λεει η γιατρος μου πριν τα χριστουγεννα χλωμο να ανοιξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μπείτε στην ιστοσελίδα του ρέα. reahospital αν γράψετε θα βγεί πρώτη πρώτη και εκεί εξηγεί αν θυμάμαι καλά για θέσεις εργασίας. Έχει και τηλέφωνα επικοινωνίας, εγώ που πήρα γιατί ενδιαφερόμουν για τιμές δεν βρήκα κάποιον προς το παρόν να μου απαντήσει. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Για να δείτε τις διαθέσιμες θέσεις εργασίας στο Ρέα πατήστε εδώ και επιλέξτε τη θέση που σας ενδιαφέρει.

 

Εναλλακτικά πατήστε εδώ για να εισάγετε τα στοιχεία σας.

 

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας....έχω την ίδια απορία με την polineta..επειδή είναι "θεωρητικά πάντα" πολλές οι θέσεις και αφορούν πολλές ειδικότητες δεν θα έπρεπε να έχουν αρχίσει οι συνεντεύξεις ?? ....με δεδομένο ότι θα ανοίξει Σεπτέμβριο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες.

 

Το ξέρετε ότι το φθινόπωρο ανοίγει ένα καινούργιο μαιευτήριο επ' ονόματι Ρέα στη Συγγρού (κοντά στο Ωνάσειο)?

 

Τον προηγούμενο μήνα που πήγα στο Μητέρα, όπου βρίσκεται ο γυναικολόγος μου, Σάββατο πρωί και το τμήμα των υπερήχων ΑΔΕΙΟ!! Εκφράζω στο γιατρό μου την απορία μου γι'αυτό και μου λέει ότι έχουν φύγει πόσοι γυναικολόγοι και έχουν πάει στο Γαία και θα ακολουθήσουν και άλλοι που θα πάνε στο Ρέα.

 

Λέτε έτσι να πέσουν αρκετά οι τιμές του "ξενοδοχείου"???? που στην πρώτη γέννα για δίκλινο με καισαρική μας πήγε περίπου 8 χιλιάρικα... (συν βλαστοκύτταρα!)

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Link to comment
Share on other sites

νομιζω θα ανοιξει σεπτεμβρη!!!το εχουν οι γιατροι απο ιατρικο!λενε οτι θα ειναι πολυτελειασ σε πολυ καλεσ τιμεσ!!:oτουσ γιατρουσ των νοτιων προαστιων θα τουσ παρει κατα μεγαλο ποσοστο!!γιατι φαντασου τη διαδρομη γλυφαδα με μητερα!!!και να γενναει καποια εκτακτωσ πρωι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Στο μαιευτήριο ρέα σταμάτησαν να δέχονται βιογραφικά εκτός της ειδικότητας της μαίας.

 

Μαλλον δεν ισχυει αυτο που λες,γιατι μια φιλη Νοσηλευτρια αφησε βιογραφικο και μαλιστα την καλεσαν και για συνεντευξη.

Οσο για την αποστολη βιογραφικων μεσω mail,πλεον δεν εμπιστευομαι αυτη τη μεθοδο,προτιμω ν'αφησω η ιδια το cv μου στο γραφειο προσωπικου ετσι ωστε να ειμαι σιγουρη οτι θα το δουν και γενικα υπαρχει μια πιο αμμεση επαφη.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Στο μαιευτήριο ρέα σταμάτησαν να δέχονται βιογραφικά εκτός της ειδικότητας της μαίας.

 

Ειχες δικιο τελικα...ΜΟλις το ειδα στην ιστοσελιδα του μαιευτηριου.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχετε κανενα νεοτερο για το αν ανοιξε ή ποτε θα ανοιξει το μαιευτήριο και αν εχει ανοιξει εχει κανενας καμια εμπειρια να μας πει;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο γιατρος μου εγινε μετοχος σε αυτο το νοσοκομειο και επειδη μενουμε και Πειραια εριξα μια ματια στο γουγλη γι'αυτη την κλινικη και επεσα πανω σε αυτο το αρθρο

http://www.iatrikostypos.com/content/epixeirein/anatropes-ston-antagonismo-tha-epidioksei-maieytirio-rea

Υποστηριζει οτι θα εχει πολυ χαμηλες τιμες. Παντως η αυξηση των μαιευτηριων οπως επισης και η αυξηση των γεννων σε δημοσια μαιευτηρια εχει ριξει λιγο τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

εισαι εγκυος; θα γεννησεις εκει; ψαχνω μηπως ξερει κανεις ποτε θα ανοιξει. σου εχει πει κατι ο γιατρος σου;μπορεις να τον ρωτησεις οταν τον δεις και να μας πεις;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι εγγυος, απλα περασα ενα αρκετα σοβαρο (γυναικολογικο )προβλημα υγειας και εκανα τεσσερις επεμβασεις ολες στο Λητω. Τελευταια φορα που πηγα για ελεγχο στο γιατρο μου ηταν πριν το Πασχα. Τοτε μου ειπε οτι εγινε μετοχος στο Ρεα και οτι μετα το Σεπτεμβρη θα μπορω να πηγαινω εκει επειδη σαφεστατα απο Πειραια το Ρεα μου πεφτει πιο κοντα απ'οτι το Λητω. Στο Λητω εκεινος θα ξαναπηγαινει αλλα θα αποχωρησει απο το Μητερα (γιατι ηταν και εκει)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...