Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παραλια αναβυσσου, πεζοδρομοι, παιδικες χαρες


Recommended Posts

καπου εχω ξαναγραψει για την παραλια αναβυσσου...

 

διπλα στη θαλασσα, εχουν κανει θαυματα!!!!! :P

 

πολυς χωρος, πεζοδρομημενος, για ατελειιιιιιιιιιιιιωτες βολτες και περπατημα..

καταπρασινο... διπλα ακριβως στην αμμουδια...

 

γκαζον, και παιδικες χαρες...

απειρα παγκακια

 

μια μικρη καφετερια για να κατσεις ή να παρεις αναψυκτικο στο χερι

 

εκδηλωσεις....

 

πολυς χωρος για παρκινγκ!!!

 

εμεις παμε καθε μερα...

σαβ/κο βεβαια γινεται ενας ψιλοχαμος (και κλασσικοι ελληνες βρωμιζουμε το συμπαν:evil::evil: ) αλλα καθημερινες ειναι υπεροχα!!!!

 

αμα σας βγαλει ο δρομος, καντε μια βολτα απο κει... ξαμοληστε τα πιτσιρικια σας στο γκαζον και στις κουνιες, αμοληστε ποδηλατακια και σκεητς, παρτε κι ενα καφεδακι στο χερι,κι αραξτε διπλα στο κυμα!!

 

-ριξτε κι ενα σφυριγμα σε μενα να ρθω να σας βρω!! καπου εκει τριγυρναω!!! :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


μην με πείτε άσχετη αλλά η ανάβυσσος κατά που πέφτει?????η παραλία είναι καλή? γιατί ψάχνω να πάω κάπου με τον μικρό το ΣΚ που έρχεται από το νησί για μπάνιο για να μην κλειστεί με το που θα έρθει στο διαμέρισμα και δεν ξέρω που να τον πάω , δεν θέλω να γίνεται πανικός και φυσικά η θάλασσα να είναι ψιλοκαθαρή.

Link to comment
Share on other sites

Η Ανάβυσσος είναι μετά τη Σαρωνίδα, που είναι μετά το Λαγονήσι, που είναι μετά τη Βάρκιζα.... Όλο ευθεία δηλαδή. Η θάλασσα, σύμφωνα με μια φίλη μας μικροβιολόγο που μένει στη Σαρωνίδα και παίρνει δείγματα κάθε χρόνο, είναι καθαρή... Ακόμα πιο καθαρή βέβαια φαντάζομαι πως θα είναι αν πας και λιγο πιο κάτω, στα Λεγραινά που είναι πριν το Σούνιο. Εξαρτάται και από πού ξεκινάς βέβαια γιατί είναι ολίγον ταξίδι...

Όλο το καλοκαίρι πάντως εγώ τον πήγαινα πολύ συχνά τον μικρούλη μου για μπανάκι στην Ανάβυσσο τα σ-κ... (όχι ακριβώς Ανάβυσσο, λίγο πριν στο Μαύρο Λιθάρι)

Καλό μπανάκι πάντως όπου κι αν πάτε!

Link to comment
Share on other sites

εμενα δε μου αρεσει η παραλια της αναβυσσου για μπανιο... γενικα δηλαδη, οι παραλιες της αττικης...

 

παντως και εδω, εξαρταται απο τον καιρο...

 

για βολτες το συνιστω, για μπανιο δεν ειμαι σιγουρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fistikaki λέγε μου τέτοια :D για να είμαι ειλικρινής για μπάνιο στην αττική ως τώρα δεν έχω πάει ποτέ.Δεν αντέχω αυτό τον πανικό που γίνεται ειδικά τα ΣΚ καθώς και έχω και αμφιβολίες για το πόσο καθαρά μπορεί να είναι τα νερά εδω τριγύρω, αλλά έλεγα να το δοκιμάσω για τον μικρούλι...συνήθως πάμε ξυλόκαστρο απλά έλεγα για πιο κοντά να δοκίμαζα και την ανάβυσσο, θα πάω μάλλον πρώτα για βολτούλα να δω τι παίζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει χρόνο εννοείται πως εκτός Αττικής είναι πιο καθαρές οι παραλίες. Όσο για την κεντρική παραλία της Αναβύσσου ούτε κι εμένα μου αρέσει γιατί έχει πάντα απίστευτο κόσμο (20 καλοκαίρια στη Σαρωνίδα, ζήτημα να έχω κολυμπήσει 2 φορές εκεί). Πιο πριν και πιο μετά όμως (κυρίως πιο μετά) έχει ωραιότατες παραλίες, κολπίσκους χωρίς ιδιαίτερο κόσμο. Για αλλαγή δεν είναι άσχημα ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
Στην παραλία Αναβυσσου ειναι χάλια υπάρχουν πολυ πιο ωραίες να πάτε !!

(προσπαθω να σας παραπεμψω αλλου γιατι γίνεται χαμός)

 

Στις παραλίες αυτές Χρυσή ακτή, Σαρωνίδα, Λαγονήσι & κάτι λιμανάκι που υπάρχουν εκεί κοντά έχει πολύ ωραία νερά,καθαρά ιδίως τις καθημερινές. Σ/Κ όπου & να πας στην Αθήνα είναι πίχτρα από κόσμο εκτός αν πας νωρίς το πρωί κατά τις 10 & να φύγεις στις 1 που μαζεύεται ο χαμός. Σαν Ελληνες είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε κοντά μας καλές θάλασσες & δεν είναι απαραίτητο τώρα που δεν υπάρχουν λεφτά να παμε ντε & καλά σε νησί...:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...